Помощ-PAP 3D?!?!

  • 13 134
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте,моми4ета!
Днес ходих да си взема поредните резултати от цитонамазка и за мой ужас оказах ПАП 3D  Cry.Порових из теми4ките,ама за такава "патология"като мойта много не намерих,та реших да си изкажа и аз мъката с надежда за съвети,поне....Описанието на находката е дисплазия I-II многослоен плосък епител,отчасти метапластичен(доколкото мога да го разчета). и отстани е драснато някаква ектопия.
А предиисторията ми е следната:
Имах си раничка на шийката от незнам кога,но от страх все бягах от горене.След раждането се престраших и реших,4е е време да ида да се погрижа за себе си и да я изгоря.Това стана преди година половина,преди горенето ми направиха биопсия от която резултатът е -плосък папилом.Добре изразен хроничен цервицит(това май си е някакво вирусче!).Цитонамазката ми от преди година беше ПАП 2...а сега за една година само 3Д...Това май е последната степен преди IV група Cry
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят newsm78,пък тогава да повярвам в тези резултати....или да тръпна в очакване до следващата цитонамазка,която ще е само след 3 месеца ,да видя тогава резлутата newsm78
Ако имате повече инфо по въпроса,ще се раздвам да изчета мненията ви(и инфото!!) Joy


# 1
  • Мнения: 4 150
Цитат
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят


Това е просто zадьлжително.И при това не каzвай какьв е бил последният ти реzултат от другата лаборатория.Кажи,че идваШ на контролен преглед zа прьв пьт.
ПАП 3Д оЩе ниЩо не оzна4ава.А ако и микроскопа и о4ите на патолога са стари и иzхабени,реалният реzултат може да е сьвсем друг.
Успех и много zдраве  bouquet

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Преди година и половина обгориха ли ти я?
Аз също имам обгорена раничка след биопсия /резултата беше левкоплакия/. Обгаряха ми я на два пъти. След 6 месеца ходих на проверка и лекарката ми каза ,ч е добре е зараснала и не си личи. Взе ми цитонамазка, но аз и така вече 6 месеца  не съм отишла да си взема резултатите  Embarassed, защото се бях успокоила. Ама съм чувала, че ако е лош резултатът , се обаждат.

# 3
Преди година и половина обгориха ли ти я?

Да,обгориха я с лазер и 6м.след това(демек преди година) ПАП-а беше 2.

Цитат
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят


И при това не каzвай какьв е бил последният ти реzултат от другата лаборатория.Кажи,че идваШ на контролен преглед zа прьв пьт.

Точно това ми мина и на мен през акъла,да ида и да кажа,че идвам за контролен предглед и да си поискам и цитонамазка.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 599
Освен още една цитонамазка задължително трябва колпоскопия  Peace А добрият гинеколог ще прецени какво по-нататък се иска още.

# 5
Недей да се притесняваш преди да посетиш квалифициран гинеколог. Най-добре да отидеш при специалист. Препоръчвам ти доктор Иванов от ракова болница.
Знам че в такива случаи е добре да си направиш и ДНК изследване за да се определи дали има някакъв риск да се развие нещо лошо. Правят ги в лаборатория Геника, която се намира на Бузлуджа 53А (близо е до НДК) .
Стискам палци всичко да е ОК.

# 6
  • Мнения: 814
Най добре отиди на гинеколог-онколог Peace.

# 7
А за цитонамазката има ли значение,по кое време според М.се прави.Незнам защо съм останала с убеждение,4е беше най-добре веднага след М.-то и затова изчаквам още малко(и събирайки мнения по въпроса),4е в момента съм пред М.
Дими,идята ти е много добра Peace,а малко пове4е инфо(телефони,цени) за този доктор можеш ли да дадеш,да не се лутам из ракова болница да го издирвам:)))
И задължнително ще ви информирам за резултата,след повторни изследвания.Надявам се да съм по  Laughing



# 8
ракова болница етаж 2 ,АГ отделение

Частният му кабинет е Мусагеница бл104 вхА ет 1

Успех!

# 9
ракова болница етаж 2 ,АГ отделение

Частният му кабинет е Мусагеница бл104 вхА ет 1

Успех!

Мерси за инфото Simple Smile

# 10
Ето ме пак с резултати,още по объркана. newsm78
Отидох пак на гинеколог,поисках си цитонамазка,като за последната(3Д)не споменах изобщо,показах само миналогодишната,според която съм 2-ра група.Докторът беше адски любезен и из4ерпателен,пусна ми цитонамазка и микробиология......И изненададта беше,ама пове4е от голяма-4удесни резултати от цитонамазката ПАП2,оба4е микробиологията....какво ли нямаше хламидии,гъби4ки...и ми изписа една рецепта от АБ и крем4ета за около 100лв.И сега пак се 4удя...дали да повярвам на тези изследвания newsm78,да си купувам лекарствата и да се по4вам...или да "инвестирам"в още едни изследвания..белким вземат да съвпаднат с някои от предишните....
Пък и за тези хламидии малко съм озада4ена  Rolling Eyes..те само по полов път ли се предават или е възможно при раждането да са ми ги "лепнали".Най странното е оба4е,4е нямам никакви симптоми,нито на гъби,нито на хламидии...вси4ко толкова безсимптомно да проти4а при мен....Та май ще се ориентирам още едни изследвания...Просто ве4е съм без думи и без мисъл....

# 11
  • София
  • Мнения: 498
Според мен повроти още веднъж изследванията на друго място. И задължително да те видят с колпоскоп.
Аз преди 2 год имах ПАП 3 Д - направиха ми обгаряне, също се установи Папилома вирус(май доста хора го имат ама повечето незнаят Sad ) Пих разни имуностимулатори и след това резултата беше ПАП 2.
От както съм родила не сам ходила, но вече трябва.
Успех и добри резултати.

# 12
  • Мнения: 1 680
Не ти препоръчвам да ходиш при д-р Иванов!!!!
Преди години ИЗЛЪГА мен и моя приятелка, че имаме ранички. Искаше да ги лекува с инжекции интерферон, за да спечели повече от обикновено горене. Ходих при друг гинеколог. Вторят ме гледа с колпоскоп - нямах никаква раничка! После приятелката ми отиде при трети гинеколог, познайте - и тя нямаше раничка.

# 13
  • Мнения: 1 798
Хламидиите как ги откриха, те не излизат на микробиология и цитонамазка.Ако са ти взимали церв. секрет специално за хламидии-добре.Те са изключително упорити, сиптоми често липсват, само с антибиотици  става лечението, задължително и 2-мата партньори се лекуват.
Човешкия папиломен вирус не се лекува, остава в организма, след горене на раничка, появила се  от него или  комплексно от инфекции се правят редовни контролни цитонамазки.
Какво пише на изследването ти за хламидии?

# 14
Хламидиите как ги откриха, те не излизат на микробиология и цитонамазка.Ако са ти взимали церв. секрет специално за хламидии-добре.Те са изключително упорити, сиптоми често липсват, само с антибиотици  става лечението, задължително и 2-мата партньори се лекуват.
Човешкия папиломен вирус не се лекува, остава в организма, след горене на раничка, появила се  от него или  комплексно от инфекции се правят редовни контролни цитонамазки.
Какво пише на изследването ти за хламидии?

Мисля,4е с микробиология,но може и да съм в грешка,но при вси4ки слу4ай от цервикален секрет-C.Trachоmatis-е вида им.Cut-off 0.773,при допустим 0.344(или нещо такова).За HPV-то си знам,4е 2 пъти годишно ми трябва цитонамазка.А даже и след 3Д-ми каза,4е трябва ве4е да е на 3 месеца...Сега по4вам да се запитвам,кои е изто4ника на рани4ката-хламидките или HPV newsm78,защото при втория "независим" доктор,каза,4е изгледжа,4е все едно никога не е горена...
А за хламидките ми изписаха Сумамед,Далацин,микосист-май беше и още нещо май за мазане,противогъби4но.За съжаление в момента не са при мен резултатите,за да ги цитирам то4но
А при Иванов все още не съм ходила


Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 23:22 от mama Ina

# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Недей да се притесняваш преди да посетиш квалифициран гинеколог. Най-добре да отидеш при специалист. Препоръчвам ти доктор Иванов от ракова болница.
Знам че в такива случаи е добре да си направиш и ДНК изследване за да се определи дали има някакъв риск да се развие нещо лошо. Правят ги в лаборатория Геника, която се намира на Бузлуджа 53А (близо е до НДК) .
Стискам палци всичко да е ОК.

И за какво й е ДНК анализа??? Какво ще направи? Ще установи кой тип папилома има... и после!!?!!!... Тя вече знае, че има папилома вирус! Хич не й трябва да го типизира, защото няма какво да направи повече! Само да живее в ужас!

Мама Ина, иди на гинеколог-онколог! Има начини да решиш проблема. Той най-верояно идва от папилома вируса, той е отговорен за изменениято на клетките, а не хламидиите. Засили си имунната система, за да на му позволиш да напада... Някои пият Изопринозин, има си показание за папилома вируса. Не го прави обче без лекарска консултация. Вземи мерки да се изгори раничката. Направи пак БИОПСИЯ!!! Да се види точно за какво става дума и да се вземат мерки. Ще се оправиш! Въпроса е в профилактиката! За такива случаи тя се прави на 6 месеца. А защо с лазер са горили? Защо не с ток?
Има добри лекари онколози. доц Дянкова в онкологията също е добра!!! Но вземи мерки колкото се може по-скоро!
Поздрави и успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Упс.. сега видях, че първия постинг е отпреди 1 месец.. Embarassed
Нищо де... поне на някои въпроси отговаря
Ако искаш мога да ти дам координати на моята лекарка... аз имах сходен проблем. Тя е преподавател в МА и аз лично съм много доволна. Млада е и е в течение с новостите... Проблема е, че е в частна клиника и не се поема от касата. Ако решиш ще ти пратя на ЛС телефона

# 17
Мила Ина,

Аз  съм специалист по молекулярна микробиология и дълги години съм работила в чужбина.
Резултатът от цитонамазката ти може да се дължи на обикновенна инфекция( бактериална вагиноза, хламидия и др.), но не е изключено да е в резултат на HPV инфекция. Последната се асоциира с развитието на рак на шийката на матката ( и то само определени HPV типове- високорискови). Цитонамазката е субективен метод, който установява само промени в клетъчната морфология и не може да даде сигурен отговор на въпроса " има ли инфекция с HPV и от кой тип е ). В чужбина на жени в твоя случай задължително се прави ДНК анализ. Прекалено дълго е да ти обяснявам, но недей да се позоваваш на некомпетентното мнение , че изобщо не е необходим, защото това е повече от абсурд.
Предполагам, че там където правят изследванията има добри специалисти , които да ти обяснят. Въпреки това , ако имам свободно време и аз ще го направя

# 18
  • Мнения: 140
Не мисли повече, а директно се запътвай към онкогинеколог!

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Мила Ина,

Аз  съм специалист по молекулярна микробиология и дълги години съм работила в чужбина.
.................
В чужбина на жени в твоя случай задължително се прави ДНК анализ. Прекалено дълго е да ти обяснявам, но недей да се позоваваш на некомпетентното мнение , че изобщо не е необходим, защото това е повече от абсурд.
Предполагам, че там където правят изследванията има добри специалисти , които да ти обяснят. Въпреки това , ако имам свободно време и аз ще го направя


И може ли понеже си молекулярен микробиолог и си работила в чужбина какво ще помогне типизацията на вируса???? Ако успееш да убедиш хората тук, ще е полезно, защото много жени страдат от това...

Да не би междувременно да са измислили антивирусен препарат и ние да не сме чули???

И ако и изолират онкогенен тип ХПВ какво ще стане??? Има избора да се подложи на лечение с интерферон, което дори онколозите смятат за съмнително....
Истината е, че ПРОФИЛАКТИКАТА му е майката....

Аз смятам лекуващия си лекар за компетентен (това за компетентността, за която споменяваш), след като обучава студенти трябва да е достатъчно компетентен!!! Така че, цитирах неговото мнение. Понеже и аз имам ХПВ... не пиша ей така наизуст...

Има жени, на които са типизирали по 2 онкогенни ХПВ и живеят в непрекъснат стрес... без да могат да направят нищо. Факта, че го имаш е достатъчен да ходиш на профилактика редовно и да вземеш някои други мерки. След като още няма лечение не виждам смисъла да се дават пари (защото ДНК анализа не е безплатен) и да си скъсиш живота впоследствие...

# 20
  • София
  • Мнения: 498
Абсолютно съм съгласна с написанот от Vache !

Общи условия

Активация на акаунт