За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 60

  • 39 975
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 872
Стар смартфон, които не се ползва, също върши работа за видеобебефон. Има приложения, които се свалят, на този (приемник при бебето) и на апаратите на родителите.

# 541
  • Мнения: 35 130
Да, моя приятелка ползва вайбър с тази цел

# 542
  • Мнения: 1 392
Моята бебка си спи вечер в леглото, към 5-6 като я нахраня я вземам, защото тогава заспива по трудно и така още час,два, три. А през деня къде в креватчето къде при мен.

Имаме бебефон но към момента въобще не го ползвам. На два етажа сме и горе и долу имам креватче и я нося с мен, а в кухнята на шезлонга... Пък и нали освен тати си имаме и кака и батко и са гледачи при нужда... основно каквото върша е след училище и работа на ММ...

# 543
  • Мнения: 2 406
Нямам бебефони и такива джаджи.За местенето-поне до 2рата годинка ще си е при нас детето. Имаме за нея детска стая.
Това, което не харесвам, е че я научихме да спи с нас. Като цяло няма спокоен сън и се буди често.Кърмех я нощем, сега вече пропуска яденето вечер. Остава ми да правя опити да я науча да си спи в нейното креватче, ама много ми се спи вечер, тамън отскоро се наспиваме  Joy

Martitedi, незнаех, че имаш 3 дечица  Hug

# 544
  • Мнения: 1 392
Дааа, една по голяма кака и един батко и сега малката госпожица!!

# 545
  • Мнения: X
Нямам бебефони и такива джаджи.За местенето-поне до 2рата годинка ще си е при нас детето.
+1 и за двете - нямам бебефон (не ми и трябва) и мисля малкия до към 2- годишен да е при нас.

# 546
  • София
  • Мнения: 3 050
Нямам бебефони и такива джаджи.За местенето-поне до 2рата годинка ще си е при нас детето.
+1 и за двете - нямам бебефон (не ми и трябва) и мисля малкия до към 2- годишен да е при нас.

+1 И аз така ги усещам нещата.

# 547
  • Мнения: 766
Имам 2 бебефона, единият е на Авент с камера. Е познайте колко съм го ползвала 2 пъти. Единият път на Нова година през нощта, а ние бяхме в другата стая. Всичко е до дете, моята просто през деня почти не спи и повече от 30 минути не иска да е сама, а пък и аз не я оставям за повече време. Сестра ми пък е била от новородена супер самостоятелна, в момента, който някой е влизал в стаята тя е започвала да плаче. Обичала да е сама и като по-голямо бебе, само за хранене и тоалет мама я е безпокояла. Въпрос на характер. Ние с малката не обичаме усамотението и не бих купила бебефон. Моите са ми подаръци.
А относно отделянето може би към година и половина, но в този апартамент с кухня, хол и спалня трудно, трябва да мислим нещо за стая на детето в бъдеще.

# 548
  • Мнения: 6 548
И аз нямам бебефон. А в момента нямаме възможност детето да е отделено в собствена стая, но мисля, че и да имахме пак щеше да си е при нас Simple Smile

# 549
  • Мнения: 35 130
Аз оставям синът ни в кошарата му , когато спи следобеден сън и тогава го наблюдавам на камерата. Така мога да си свърша нещо. А и той като се събуди на плаче, не крещи и за това го гледам.

# 550
  • Мнения: 25 766
Нямам бебефон, и не мисля че ми е нужен. Детето е с мен в хола през деня, а вечер се местим едновременно в спалнята.

# 551
  • Мнения: 6 548
Аз си върша работа в другата стая и ако ме хване параноята просто отварям вратата и го виждам.

# 552
  • Мнения: 5 134
Нуждата от бебефон се определя и от жилището и навиците на семейството. Ние имаме 2 етажа, спалните са на горния и видеобебефона ми беше безценен като заспеше бебето (в нашата спалня беше до 2 +), а ние искаме да гледаме например филм, да вечеряме малко по-късно и т.н. Иначе през деня когато беше малка спеше дневен сън в кошара на долния етаж, беше разнасяна с количка и носилки в кухнята и т.н. Simple Smile

# 553
  • Мнения: 3 191
Аз пък ще внеса смут и ще кажа, че никога ме съм спала на едно легло с детето. Имах 2-3 опита покрай колики и в един хотел, за да не събуди всички, но пак не ми се получи. Детето ми спи в кошарата си от 9-тия си ден( тогава ни изписаха от болницата). Първите две вечери спах в неговата стая на дивана, защото родих преждевременно и нямахме бейбифон. На 10-тия ден той си спеше самостоятелно в своята стая, а сз и мъжът ми в нашата си спалня. Държа да отбележа обаче, че не кърмех. Детето нямаше добър сукателен рефлекс и бях абонирана за помпата.
Докато имаше колики съм го оставяла да спи в една люлка, която разнасях ту в хола, ту в кабинета, а понякога съм го оставяла в люлката за цяла нощ в неговата си стая, само врътвах камерата да гледа шюлката, а не креватчето. Свикнал е да заспива и спи сам, което ми създава известни затруднения с организирането на почивка, особено, ако няма техническа възможност за наемане на апартамент.
И в момента го наблюдавам на камерата как гушка едно одеало с коли и се успива сам....

# 554
  • Мнения: X
От люлката не свикна ли да търси да го люлят и да плаче?

Общи условия

Активация на акаунт