Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 48

  • 59 146
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 478
Може ли снимка на на този гел на Ла Рош? Мисля, че се сещам визуално как изглеждаше, но си търся такъв продукт и събирам мнения Simple Smile

# 196
  • София
  • Мнения: 219
Мамита въпрос,бременна съм в 23+6гс. втора бременост.Сега от няколко дни когато усещам бебчо да рита го усещам много ниско долу,чак ритниците които отнасям ги усещам във влагалището а не в матката.. Някой случвало ли му се е ? Има ли препоставка да се притеснявам ? Ако бебето е много ниско има ли вероятност от по ранното му раждане ?

# 197
  • Мнения: 9 196
И мен това ме терзае напоследък ... едното бебе ужасно ниско го усещам, другото съвсем високо до ребрата, по средата нищо ...

# 198
  • Мнения: 5 478
И аз съм имала такива дни, когато е било по-ниско. Лекарите какво ви казват? Предполагам, че може да си сменят позицията често и като си разпъват ръчичките и крачетата да се получава това усещане.
Всъщност при мен е на всевъзможни места, по всевъзможни начини. Само в ушите не ми се е качила още Smile

# 199
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Може ли снимка на на този гел на Ла Рош? Мисля, че се сещам визуално как изглеждаше, но си търся такъв продукт и събирам мнения Simple Smile

Душ олио явно се води , заповядай https://remedium.bg/anti-irritation/la-roche-posay-lipikar-huile … ng-oil-750ml.html

Аз  си се къпя с нормален душ гел с гъба и накрая с ръце се омазвам хубаво с това олио и се изплаквам! За лятото ми вършеше чудесна работа, защото всичко, с което се намажех след баня започвах да лепна и да се потя още повече.
Няколко пъти съм пробвала да го слагам директно върху гъбата, но не ми прави хубава пяна и отива сякаш доста по-голямо количество.

# 200
  • Мнения: 5 478
Точно за това си мислех, че е. Мерси много Simple Smile Същия проблем имам и аз през топлите месеци, затова използвах едно на Нивеа, но ще пробвам и това лятото.

# 201
  • Мнения: X
Бебето е важно да рита, а къде зависи от позицията му. Преместват се.

# 202
  • Мнения: 1 179
Мамита въпрос,бременна съм в 23+6гс. втора бременост.Сега от няколко дни когато усещам бебчо да рита го усещам много ниско долу,чак ритниците които отнасям ги усещам във влагалището а не в матката.. Някой случвало ли му се е ? Има ли препоставка да се притеснявам ? Ако бебето е много ниско има ли вероятност от по ранното му раждане ?
Случвало ми се е. Докато са по - малки, имат място и постоянно си менят местоположението. Grinning

# 203
  • Варна
  • Мнения: 25 254
И на мен ми се е случвало да имам чувството, че всеки момент ще излезе някой крак отдолу. Като са с главата нагоре е нормално ритниците да се усещат ниско.

# 204
  • Мнения: 354
Като ме ритне сякаш ми гъделичка пикочния мехур и веднага ми се ходи до тоалетна. Доста ниско го усещам!

# 205
  • Мнения: 754
И аз съм усещала на моменти много ниско бебето, точно както казвате към... влагалището Grinning доста шантаво усещане, но мисля, че е нормално.

Момичета, аз имам питане за левкоцитите. От началото на бремеността са ми леко повишени (11-12 при реф. резултати 10.5) и не съм обръщала внимание, тъй като зная, че е нормално. АГ също не казва нищо.
Но сега заради едно мое лично притеснение  изследвах и CRP: 0.66 (при положителен резултат над 5.0), което също изглежда съвсем ОК. Левкоцитите в момента са 11.88 по ПКК, в урината липсват.
Накратко, без да сме лекари, просто искам да потвърдя: ако има инфекция в организма (вирусна, бактериална или гъбична!), и двата параметъра биха били "в небесата", нали?

# 206
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да, ако има бактериална инфекция, ЦРП и левкоцитите ще са много високи.

# 207
  • Мнения: 5 468
Мамита въпрос,бременна съм в 23+6гс. втора бременост.Сега от няколко дни когато усещам бебчо да рита го усещам много ниско долу,чак ритниците които отнасям ги усещам във влагалището а не в матката.. Някой случвало ли му се е ? Има ли препоставка да се притеснявам ? Ако бебето е много ниско има ли вероятност от по ранното му раждане ?

На този етап вероятно бебето е надолу с краката и затова така го усещаш. Освен това съм чела, че при втората бременност бебето обикновено е по-ниско. Едва ли има повод за притеснение при теб.


Момичета, аз имам питане за левкоцитите. От началото на бремеността са ми леко повишени (11-12 при реф. резултати 10.5) и не съм обръщала внимание, тъй като зная, че е нормално. АГ също не казва нищо.
Но сега заради едно мое лично притеснение  изследвах и CRP: 0.66 (при положителен резултат над 5.0), което също изглежда съвсем ОК. Левкоцитите в момента са 11.88 по ПКК, в урината липсват.


Спорес мен, нямаш повод за притеснение. Ако имаш доверие на лекаря си, не ги мисли тези левкоцити. Моите при всяка следваща ПКК се повишаваха. Лекарката ми не виждаше проблем, така че изобщо не съм го мислила, а и знаех, че е нормално да са повишени по време на бременност.

# 208
  • Някъде там
  • Мнения: 886
И аз съм усещала на моменти много ниско бебето, точно както казвате към... влагалището Grinning доста шантаво усещане, но мисля, че е нормално.

Момичета, аз имам питане за левкоцитите. От началото на бремеността са ми леко повишени (11-12 при реф. резултати 10.5) и не съм обръщала внимание, тъй като зная, че е нормално. АГ също не казва нищо.
Но сега заради едно мое лично притеснение  изследвах и CRP: 0.66 (при положителен резултат над 5.0), което също изглежда съвсем ОК. Левкоцитите в момента са 11.88 по ПКК, в урината липсват.
Накратко, без да сме лекари, просто искам да потвърдя: ако има инфекция в организма (вирусна, бактериална или гъбична!), и двата параметъра биха били "в небесата", нали?

Перфектни резултати нямаш никакъв повод за притеснение!

# 209
  • Мнения: X
Аз гледам СУЕ, CRP и левкоцити за инфекция.
Обаче при мен CRP вървеше прогресивно нагоре през цялата бременност, докато в един момент не стигна над 17, а левкоцити и суе бяха нормални., мб нормална,стерилна урина ок, цервикален секрет ок. И тогава феталната каза, че няма какво да се маем повече, ще пия Зинат. И след това ЦРП спадна.

Общи условия

Активация на акаунт