НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 121

  • 128 530
  • 749
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 2 995
И аз не правя "режимни" десерти. Едно, че ме мързи, пък и повечето продукти имат съмнителна консистенция Laughing

Миналата пролет купих три колограма от някакъв супер-дупер супер скъп италиански сладолед. Бутнах го във фризера и чак септември се сетих за него. Навиците се губят с времето, искам да кажа.

# 541
  • София
  • Мнения: 11 987
Не съм чела отдавна нищо в темата, но нахълтвам да се похваля с триглицериди 0,63 и ХДЛ 2,89  Grinning

# 542
  • Мнения: 22 430
О, мен също ме мързи, а и да бъркам 5вида брашна, извара, яйца и какво ли още не...та аз толкова сложни неща не правех и когато не бях на режим.
А и резултатът ми е съмнителен определено. Предпочитам да не се занимавам и да изям 2блокчета черен шоколад ако толкова примра, отколкото това. Simple Smile
Пословичният ми мързел ми се отблагодарява все пак.
Ако започна и да спортувам, ще е просто супер, ама...Simple Smile

# 543
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз "излъгах" моите деца с палачинки от кокосово, бадемово и ленено брашно. Сложих повечко яйца в сместа и малко краве масло. Станаха страхотни и никой не се оплака от вкуса. На мен леко ми сладнят от кокосовото брашно.

# 544
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Рецепта, ако може? Или на око? При мен нещо все рядичка става сместа и не мога да я докарам. Като са повечко яйцата, по-омлетни ли стават? Или са си палачинки, доближаващи се до обикновените?

# 545
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Рецепта, ако може? Или на око? При мен нещо все рядичка става сместа и не мога да я докарам. Като са повечко яйцата, по-омлетни ли стават? Или са си палачинки, доближаващи се до обикновените?

На око ги правих. Сложих 5 яйца и разтопено масло. Изобщо нямаха вкус на омлет. Най-много беше кокосово брашно. Единственото по-различно от обикновените палачинки е, че не са толкова пухкави веднага след изваждане от тигана, а са някак по - хрупкави. Като престоят малко и стават по-мекички.

# 546
  • Мнения: 11 818
Аз също от доста време вкъщи за всички правя само режимни палачинки! От всичките ми опити, най-пухкави сякаш стават не с кокосово брашно, а с кокосови стърготини!

# 547
  • Мнения: 320
Знам, че сте прави, аз инстиктивно си защитих месечното десертче, защото последните 3 месеца съм на такава схема, но съм ентусиаст и не смятам да се провалям. Laughing Нямам чак толкова против режимните десерти, но за мен съм ги изключила, дори и черния шоколад, защото го виждам като начин да се продължава навика да се яде сладко, а на мен ми е важно да го прекъсна, защото това ми е слабото място. Има и момент, че като достигнеш желаните кг и нямаш здравословен проблем, мотивацията спада и ме е страх да не го подкарам през просото и си налагам разни такива ограничения и правила за различните глезотии (лека мания за контрол Laughing).

# 548
  • Мнения: X
Скрит текст:
Знам, че сте прави, аз инстиктивно си защитих месечното десертче, защото последните 3 месеца съм на такава схема, но съм ентусиаст и не смятам да се провалям. Laughing Нямам чак толкова против режимните десерти, но за мен съм ги изключила, дори и черния шоколад, защото го виждам като начин да се продължава навика да се яде сладко, а на мен ми е важно да го прекъсна, защото това ми е слабото място.
Има и момент, че като достигнеш желаните кг и нямаш здравословен проблем, мотивацията спада
Скрит текст:
и ме е страх да не го подкарам през просото и си налагам разни такива ограничения и правила за различните глезотии (лека мания за контрол Laughing).
Като достигнала исканото тегло и оправила здравословни проблеми, аз лично имам мотивация дори в повече, отколкото в началото.
Може би защото в началото не бях сигурна какво ще постигна и как точно ще стават нещата...А сега, след като виждам новата си визия в огледалото, след като кръвното ми е бетон и не пия вече лекарства, след като кипя от енергия, а наборите ми все "реват" къде какво ги боли и на колко доктори са висели, това ми дава цялата мотивация на света да продължавам така и да не се връщам в блатото, където бях.
Дала съм си обет, че докато съм с акъла си и нещата зависят от мен, за нищо на света няма да стана отново дебела, болна, тромава и уморена.
Аз, здравето ми, визията ми, енергичността ми, желанието ми за живот и движение са ми милион пъти по-ценни и важни от някаква си боклучава храна.

# 549
  • Мнения: 39 317
Змия, браво, момиче!

# 550
  • София
  • Мнения: 11 987

Хихи, мерси за момичето. Heart Eyes
Много си се радвам на тези резултати.
Докторът от измисления профилактичен преглед каза, че се съмнява за възел на щитовидната, какъвто през есента нямаше, та ще трябва да проверя и това при някой, кйто знае какво да гледа на монитора.
Но мисля, че съм напълно здрава!

# 551
  • Мнения: 11 818
Аз да попитам нещо - на два пъти вече ми се появява червеникав обрив само в областта около устата, възможно ли е да от режима? Макар че отдавна го спазвам, но взех да се замислям.. реших, че е от слънцето все пак.

# 552
  • Мнения: X
Аз да попитам нещо - на два пъти вече ми се появява червеникав обрив само в областта около устата, възможно ли е да от режима? Макар че отдавна го спазвам, но взех да се замислям.. реших, че е от слънцето все пак.

Във връзка с режима не съм чела за подобно оплакване. При близък (не на режима) се оказа периорален дерматит. Може би ще е добре да те види кожен.  Peace

# 553
  • Мнения: 11 818
qrye, да, гледах снимки в нета и на това ми прилича и на мен. Simple Smile Но май ще трябва да отида вече на лекар, първия път бързо изчезна, но ето че пак се появи.. Благодаря все пак!

# 554
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
На мен ми се появява такъв обрив от домати, оцет и силно избелващи пасти за зъби. Спри да консумираш храни с висока киселинност и така ще разбереш дали от тях. При мен даже се появява и лющене на кожата.

При мен разлика няма. 67 кг, см са си същите, но този месец заради хапчетата ми дойде чак на 39 ден и мнооого тежко изкарах ПМС, зверски задържане на вода и чудовищен апитит 😠
Скоро почвам спорт, има едно малко стадионче до нас и ще му дам шанс, отделно съм се заинатила сериозно за метформин. Ще споделя ризултати.

Змия, браво за резултатите!

Общи условия

Активация на акаунт