Любители на кучета - тема 79

  • 44 173
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 11 116
🤣🤣🤣

# 556
  • Мнения: 3 067
Момичета, може ли да ми дадете съвети и линкове, къде да разпространя поста за кученцата?
Положението вече става сериозно, съседът им купувал мляко, да помага на майката, че тя не искала да кърми. Всеки ден като ме види ми казва, че не издържа вече и ще ги остави някъде. Обещах му, когато взема заплата да помогна с грижите, но не мисля, че ще го успокои. Поне го убедих да остави едното за себе си. Сега остават още 5 броя...
Аз съм почти сигурна, че никой няма да ги поиска - нито са първи красавци, нито са породисти, а нашата малка страна е пълна със страдащи, бездомни и болни кученца.
Не зная как стои въпроса с осиновяване в чужбина? Някакви идеи? Моля Simple Smile


# 557
  • Мнения: 2 689
Аз рядко пиша, но редовно чета.
Духче, пост във Facebook? Групи във Facebook? Стискам палци да се намерят домове 🙏🙏🙏

# 558
  • Мнения: 3 067
Да, направих пост и поисках членство във всички групи, в които се сетих, но може да съм пропуснала някоя и за това исках, ако може да споделите линкове, към групите, които знаете.
И аз стискам палци и съм насочила много вяра и енергия към намирането на дом. Умът ми и сърцето ми не могат да приемат евентуално изоставяне някъде, а това звучи все по-вероятно. Дядото е все по-угрижен и всеки ден ми споделя, че не можел вече да купува мляко. Но хайде, храната ще помогна - но те се нуждаят от ваксини, обезпаразитяване, хубави грижи и обич. Виж обич и радост, той им дава - все ги гледа, смее им се, радва им се, гушка ги... но... до кога?

# 559
  • Мнения: 11 339
Опасявам се, че шанса ще е добър за тях ако успеете да им сложите ваксини и ги задържите да поизрастнат. След това ще са бездомничета.

# 560
  • София
  • Мнения: 9 850
Духче, опитай с АРС за ваксините поне. Фейсбук, OLX, други подобни сайтове... стискам палци да им се намери дом на бебоците.

Минавам да кажа как е Балу. За съжаление, раната на лапата, която кърпиха, не заздравява добре. Очевидно дивачето ми си претоварва лапката и не й позволява да започне да зараства както трябва. Сега ще е на ограничен режим на разходки. Междувременно му открихме и огромна дупка на гърба. Не сме я видели заради гъстата козина. Колкото монета от 2лв е на размер. Доки каза, че има шанс да си заздравее сама, затова сега правим компреси със смрадлика. Ако не подейства това, ще трябва раната да се опресни (изрязват се ръбовете) и да се кърпи и там. Стиснете по едно палче всичко да му се размине.

Момчето с амстафа е минало през клиниката и е оставило в плик пари за Балу. Мислех, че ще си останем с обещанието, но не - има все още съвестни хора.  Вярно, че сумата е по-малко от 1/2 от това, което сме дали досега, но е по-добре от без нищо.

# 561
  • Мнения: 3 067
Коте, какво е АРC.

Не мога да приема факта, че ще останат бездомни и на улицата. Ако някой има информация каква е процедурата за осиновяване в чужбина, моля да сподели. Зная, че няколко човека живеят извън България - там има ли практика за взиемане на кученца от други държави?

# 562
  • София
  • Мнения: 8 348
стискам палци Коте, да му мине на сладура по-бързо

и Рея твърде бавно се оправя, най-вече смачканата лапа, и тя защото я претоварва доста
ама не мога да я накарам да не скача и тича
виж, фалшивата бременност май отминава, корема и се е прибрал, беше увиснала преди това като кърмеща кучка
сега е пак стегнта и прибрана, направо младо гадже

ще ходим на село за няколко дни, с едни приятели с йорки
голям цирк ще е



# 563
  • Мнения: 11 339
За рани и тяхното бързо възстановяване силно препоръчвам Витасин /продава се в аптеките и струва 5 лв./. Представлява маз с билки. Ей това чудо направо чудеса прави! Маха възпаления и много бързо зарастват  Peace

# 564
  • Мнения: 2 907
Коте дано да започват минават раните на Балу Hug

Аз днес съм много притеснена и разстроена.. бях нощна смяна и сутринта към седем чух скимтене и виене. Докато изляза и отида да видя какво се случва моя Макарон изчезна. Колеги разказаха, че един румънски идиот с лека кола му е минал през задните лапи и го е влачил. На мястото имаше съвсем малко козинка и предполагам месо. Миличкия Макарон от болка захапал гумата на идиота и я спукал със зъби за да може да се спаси. Видях го в далечината да се отдалечава, но докато стигна той пак изчезна. Единственото ми успокоение е, че все пак се движи, което означава че освен някоя счупена задна лапа може да няма други поражения. Много се чудя какво да правя сега. В главата ми се върти да взема нещо упойващи от ветеринарите и да тръгна да го търся, но проблема е, че той е в Румъния и си нямам и на идея къде му е леговището или къде се чувства сигурен. Ама пък и да стоя и нищо да не предприема пак не мога... ще обиколя района около границата и дано го открия. Другия ми вариант е като се появи за храна да ми се обади колегата, който също му носи храна. Охх, как само ме е яд. Не може да има толкова просто племе, да лежи куче от страни на платното и то голямо куче и да минеш през него.

# 565
  • София
  • Мнения: 8 348

 Не може да има толкова просто племе, да лежи куче от страни на платното и то голямо куче и да минеш през него.


О може, може.
Как мислиш, че смачкахалапата на Рея.
Не лежеше насред улицата, а отстрани.
Просто идиота не можеше да кара.

Стискам палци да се размине с малки наранявания и бързо да го намериш.

# 566
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Духче, надявам се с пускането във фейса да се намерят стопани за дребосъците. Наш Ози така дойде при нас.
 Стана ми тъжно и за Балушан , и за Макарон, и за Рея  Sad

# 567
  • Мнения: 1 221
Не само че може да мине през кучето, ами има и изроди, които умишлено ги газат с колите си. Намират го за много готино явно. На такива им пожелавам с цялото си сърце в следващия си живот да се преродят в бездомно куче и да опитат от тяхното хапче... Triumph
Духче, моя позната уреди осиновяване в чужбина на едно кутре намерено в кофите за боклук. Чак в сряда ще мога да се свържа с нея, но ще я попитам как точно стана.

# 568
  • София
  • Мнения: 9 850
Духче, АРС = Animal Rescue Sofia. Те пращат редовно кученца в чужбина. Потърси помощ при тях. Пробвай и при другите организации - Дай лапа, Let's Adopt, 4 лапи и т.н. Стискам палци.
Sivi, дано го намерите Макарон. Не искам да те плаша, но в пристъп на уплах (когато притокът на адреналин е изключително висок), кучо може да извърши буквално чудеса, в това число и да ходи, въпреки болката, която изпитва. Дано се появи, за да можеш да реагираш навреме.
За пореден път се ужасявам от това какви скотове сме станали. Газиш нарочно куче, стреляш, тровиш. Утре какво ще бъде - дете, възрастен човек? Това вече не е свобода, а свободия.

# 569
  • Мнения: 2 907
Момичета, сега се връщам от Румъния и Макарон никакъв го няма. Ама то е като да търсиш игла в купа сено.. Ще се свържа с тамошна организация ако имат доброволци да помогнат. Дано да може да ходи, да не легне някъде обездвижен и да чака края си. Weary

Общи условия

Активация на акаунт