На море в Турция- тема 50

  • 107 138
  • 756
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 491
Имам един малко по-страничен въпрос към вас. По време на почивката ни в Кушадасъ, нашият син ще празнува 6-ти рожден ден. Може ли да ми дадете някаква идея къде можем да го заведем на въпросния ден като изненада освен в Адаленд? Ще разполагаме с транспорт, така че разстоянието не е проблем. Мислех и за пиратска яхта,  но там е основно печене на палубата май, което няма да му е интересно.

Попитай и агенцията,ако пътуваш с такава,биха могли да ти дадат идеи,освен това могат и от хотела да ви направят изненада,торта,окрасена маса,стая,на един приятел му пяха сервитьорите поднасяки му торта.

Приключила съм с агенциите на този етап, не пътуваме чрез тях. Тъй като това не е първи рожден ден, който празнуваме в хотел, съм установила, че не може да се разчита на тях. Обикновено те изненадват с торта (тип мъфин), която се появява някъде евентуално. Успявам да издействам викане на сцената на детската дискотека, за да го поздравят специално, но това става с предварителни уговорки и т.н и естествено е с продължителност около минута. Искам да отбележа, че това не са мнения от топ 5-зведните хотели, които обичайно се коментират тук.
Поради тези причини търся съвет за място извън хотела, в което да се прекара повече време и да е забавляващо за деца.

Според мен по подходящо място от акваленд няма.Всяко дете ,а и възрастен би се зарадвало.Аз за нищо по хубаво не се сещам.
Притеснява ме това, че той е на 6г и няма да може да ползва кой знае какви съоръжения от аквапарка. Най-вероятно ще са този тип пързалки, които има и в хотела. Така мисля аз, може и да не съм права. Ходила съм в Адаланд преди около 10г и нямам много спомен какво има за деца, а от сайта им не може да се добие някаква особена представа за съжаление.
И моето дете е на 6 ,но умира за вода и на повечето пързалки се пускам с нея и тя е доволна,но като се има предвид че си в друга държава мисля че това е супер.Не съм бил на тези кораби,но не мисля че ще е нещо лау.Едно подаръче ,с един акваленд и вечерта една торта да му поднесат си мисля че ще е ОК,но това си е мое мнение.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 461
И моето дете е на 6 ,но умира за вода и на повечето пързалки се пускам с нея и тя е доволна,но като се има предвид че си в друга държава мисля че това е супер.Не съм бил на тези кораби,но не мисля че ще е нещо лау.Едно подаръче ,с един акваленд и вечерта една торта да му поднесат си мисля че ще е ОК,но това си е мое мнение.
Много ти благодаря! Всъщност, ако се спуска с някой от нас би трябвало да може да ползва повечето атракции, прав си. Все пак, ако някой се сети и за друго забавляващо местенце, нека да сподели Simple Smile

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Като гледам прогнозата за времето за началото на юни очертава се доста дъждовно .Други години как е ?Интересува ме Анталия,за района на Егейска Турция е ясно.Там юни водата в морето е ледена.

# 528
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Като гледам прогнозата за времето за началото на юни очертава се доста дъждовно .Други години как е ?Интересува ме Анталия,за района на Егейска Турция е ясно.Там юни водата в морето е ледена.


Да се вярва , че някой може да даде отсега точна прогноза е нереално .Самите метереолози казват че 10 дневната прогноза е приблизителна , 5 дневната е реална , а 3 дневната точна , останалото е статистика. Юни водата в морето няма как да е ледена , хич да не е ще е над 20 градуса.Ясно че ще става за плуване и за руснаците и германците , на нас като по южни хора хич не ни е добре , не става за плицикане.В района на Анталия със сигурност ВИНАГИ  и морето и въздуха са с няколко градуса повече , пък да вали си е трудно за повярване.

# 529
  • София
  • Мнения: 1 855
Славейче, не гледай много прогнозите. Особено месец по-рано. Точно може да се каже не повече от пет дни по-рано какво ще бъде времето.
Но не се притеснявай. Очакват те над 30 градуса на сянка, а на слънце около 50. За валежи, почти е сигурно, че такива няма да има Simple Smile
Трябва да намеря от коя дата е една снимка от миналата година, когато термометъра показваше 52 градуса и да видя колко градуса е било през този ден в някой от метереологичните сайтове Simple Smile

# 530
  • Мнения: 1 322
Това за юни ли говорите, че е 52 градуса AnguishedFlushed

# 531
  • Мнения: 1 700
Това за юни ли говорите, че е 52 градуса AnguishedFlushed
Мхмм.  af
Миналата година бяхме от 24.6 и беше към 45 градуса. Тази сме от 01.7... не ми се мисли какво чудо ще е. ooooh!

# 532
  • Мнения: 9
Здравейте ,
моля за съвет .Все още не мога да избера хотела .Двуомим се между Риксос Белек и Риксос Текирова .Нека тези от вас които са ги посещавали да споделят мнения .С деца сме на 10 г и искаме забавления основно за тях .
От много чудене с моя мъж истървахме ранните записвания ,сега цените летят  нагоре с всеки изминал ден .Та дали да чакам последния момент или да запзвам ,как мислите ?

# 533
  • Мнения: 6 833
Здравейте ,
моля за съвет .Все още не мога да избера хотела .Двуомим се между Риксос Белек и Риксос Текирова .Нека тези от вас които са ги посещавали да споделят мнения .С деца сме на 10 г и искаме забавления основно за тях .
От много чудене с моя мъж истървахме ранните записвания ,сега цените летят  нагоре с всеки изминал ден .Та дали да чакам последния момент или да запзвам ,как мислите ?

С уговорката, че не съм била в нито единия, твърдо бих избрала този в Белек ✌

# 534
  • До морето
  • Мнения: 7 138
Ние избрахме Риксос Сънгейт Порт Роял в Кемер  и остави цените, ами в последния момент може да няма места в чартърите. Ние два пъти сменяхме датата, докато ни намерят места в самолета.

# 535
  • Мнения: 6 833
Те не са споменали, че ще пътуват със самолет.
Но като цяло моето мнение е, че колкото по-рано запзите, толкова по-добре. Не мисля, че цените ще паднат.

# 536
  • Мнения: 9
Интересува ме само цените на хотелите .Пътуваме самостоятелно .С кола или самолет ,но от Истанбул.Ровя  всевъзможни сайтове за цени настаняване.Приемам оферти .
Ако не паднат цените за края на сезона,може и да сменя хотела.

# 537
  • Мнения: 1 710
Здравейте ,
моля за съвет .Все още не мога да избера хотела .Двуомим се между Риксос Белек и Риксос Текирова .Нека тези от вас които са ги посещавали да споделят мнения .С деца сме на 10 г и искаме забавления основно за тях .
От много чудене с моя мъж истървахме ранните записвания ,сега цените летят  нагоре с всеки изминал ден .Та дали да чакам последния момент или да запзвам ,как мислите ?

С уговорката, че съм посещавала и двата, бих избрала трети - Риксос Сънгейт Grinning

Това е в духа на майтапа, разбира се!

Риксос Белек е за предпочитане от гледна точка близостта до The Land of Legend. Само на 9 км., няма да се налага да пътувате дълго, можете всеки ден да сте там, ако решите.
Това не са единствените плюсове на Риксос Белек. Той е току-що реновиран, докато в Текирова реновацията беше преди 4 години (освен стаите в основния корпус, които са съвсем пресни). Територията в Белек ми се струва по-добре организирана, може би защото изначално е планирана така, докато в Текирова всичко интересно беше достроявано. Но пък са се постарали новите вили да са обезпечени с отделен основен ресторант и с барове. В Текирова стандартните стаи в основната сграда са по-малки, докато в Белек всичко е грандиозно и голямо. В Текирова всичко е направено с внимание към децата и там има купища развлечения за тях. Но някъде четох, че в Белек са обогатили концепцията за деца и вече са включени много нови игри и забавления.
Както виждате, различията са почти незначителни, а храната, обслужването, алкохола и на двете места са отлични.

Относно офертите в последната минута - очертава се доста силен сезон за турските хотелиери, така че има малка  вероятност за намалени оферти. Някои хотели са обявили Stop Sale за септември още от сега. Ако сте склонни да разширите списъкът с хотели, шанса за промоционална оферта се увеличава.

# 538
  • Мнения: 9
Вече и  аз съм убедена ,че този в Белек е по -добър ,но и цената му стана много висока .Ще го следя ,ако не падне ,минавам на друг вариант .
Марги ,ти кой би ми препоръчала с ниво подобно на Риксос и забавления за деца?
Делфините гледам ,но те са даже и с по -високи цени.

# 539
  • Мнения: 59
Имам един малко по-страничен въпрос към вас. По време на почивката ни в Кушадасъ, нашият син ще празнува 6-ти рожден ден. Може ли да ми дадете някаква идея къде можем да го заведем на въпросния ден като изненада освен в Адаленд? Ще разполагаме с транспорт, така че разстоянието не е проблем. Мислех и за пиратска яхта,  но там е основно печене на палубата май, което няма да му е интересно.
Видях, че има и друг аквапарк - Tortuga Pirate Island Theme & Water Park

Общи условия

Активация на акаунт