Печени тиквички- някой правил ли е?

  • 33 849
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
майка ми прави печените тиквички така :
режат се на колелца или ако мразите целите семки - на трапеци . всяко колелце се овалва в брашно и се редят в широка тава(намазана с олио),като се застъпват. посолват се и се поливат с още мъничко олио . пъхват се във фурната - силно загрята и се пекат до златисто . според мен така са доста вкусни , но си ги пържа във фритюрника за най-бързо

# 31
  • Мнения: 14 654
или така : задушени , нарязани на кубчета тиквички се разстилат в тава ,заливат се със сирене и яйца и за 10 мин във фурната

# 32
  • София
  • Мнения: 10 858
Пробвайте и на тиган скара, стават много приятни за мезе, може само така със сол, може и с чеснов сос.

# 33
  • Мнения: X
Поради наличието на изобилно количество тиквички и прясно измит фритюрник/сърце не ми даде да го нацапам пак-щото ако не са с брашно няма кой да ги яде/тая вечер правих няколко вида от предложените тук рецепти....Е всичките станаха,но най-се котираха печените само с брашно и после/още топли/залети с кисело мляко...Честно казано  половинката май и не разбра ,че не са пържени....А той определено е ценител на пържените тиквички.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Правих настърганите тиквички с яйцата и сиренето на Блонди.Станаха...ммммм... PeaceОстанаха ми обаче още 2-3 тиквички и мисля да пробвам още някоя рецепта   chef

# 35
  • София
  • Мнения: 974
Момичета, според мен тиквичките ви не че не са станали, а просто не са ви харесали Thinking
Вкусът на печените тиквички е малко по-различен от пържените, особено ако сте ги рязали по-дебели, предвид това че се пекат.
По тази логика сигурно и панирани-мариновани тиквички също няма да ви харесат....докато аз умирам за тях.
Не се отказвайте от печените тиквички, просто трябва да промените рецептите според вкуса си Hug

# 36
  • Мнения: 3 537
Аз ги правя само печени ,стават хубави и много леки.
Нарязвам ги по дължина по 1 см някъде дебелина и ги редя плътно една до друга в тавичка,поръзвам ги с малко олио.Подправки по желание който каквито обича ,аз им слагам само олио,сол и чер пипер малко.И се пекат.Като станат готови може да им се настърга сирене или кашкавал. Peace

# 37
  • Мнения: 3 271
И печени в тава + сос от кисело мляко, копър и чесън обичаме, но само мъжа ми и аз, и запечените с яйца, кашкавал/сирене и подправки, тук се включват и децата. Много ги обичаваме. Даже днес това ни е вечерята Wink
Пържени - само на фритюрника

# 38
  • Мнения: 310
досега не съм правила печени тиквички, но много се амбицирах от тази тема. Тези дни ще ги пробвам. Звучат вкусно

# 39
  • София
  • Мнения: 1 244
Ахъм, и аз правя нещо подобно на рецептата на Блонди
1 кг тиквички настъргани, осолени, изцедени, объркани със сирене и магданоз, малко олио и отгоре заливка от 3 яйца и 1 кофичка кисело мляко. Може да се настърже малко кашкавал. Пече се бързо - около 20 до 30 минути, приготвянето също е бързо, а адски го харесваме  Peace
Дори мъжлето, което освен пържени други тикви разни не ще да яде беше впечатлен Crazy

П.С. Неясно защо му казваме "Суфле" от тиквички ... от майка ми така го знам.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Ахъм, и аз правя нещо подобно на рецептата на Блонди
1 кг тиквички настъргани, осолени, изцедени, объркани със сирене и магданоз, малко олио и отгоре заливка от 3 яйца и 1 кофичка кисело мляко. Може да се настърже малко кашкавал. Пече се бързо - около 20 до 30 минути, приготвянето също е бързо, а адски го харесваме  Peace
Дори мъжлето, което освен пържени други тикви разни не ще да яде беше впечатлен Crazy

П.С. Неясно защо му казваме "Суфле" от тиквички ... от майка ми така го знам.
Само да питам кога слагаш заливката, като се запече или първо заливаш и после печеш?

# 41
  • Мнения: 867
Моята рецепта за тиквички на фурна е следната-нарязвам на колелца тиквичките  и нареждам един ред в намазнена тава-ръся три-четири лъжици добре измит суров ориз, чесън и копър, захлупвам с оваляни с брашно колелца тиквички, 1 ч.ч айран и се печат.Накрая заливам с 2 яйца 1/2 кисело мляко и 2 с.л брашно. Поднасят се студени с кисело мляко, копър и чесън. Много е вкусно!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 244
Ахъм, и аз правя нещо подобно на рецептата на Блонди
1 кг тиквички настъргани, осолени, изцедени, объркани със сирене и магданоз, малко олио и отгоре заливка от 3 яйца и 1 кофичка кисело мляко. Може да се настърже малко кашкавал. Пече се бързо - около 20 до 30 минути, приготвянето също е бързо, а адски го харесваме  Peace
Дори мъжлето, което освен пържени други тикви разни не ще да яде беше впечатлен Crazy

П.С. Неясно защо му казваме "Суфле" от тиквички ... от майка ми така го знам.
Само да питам кога слагаш заливката, като се запече или първо заливаш и после печеш?


Оооо, много се извинявам, сега виждам въпроса.
Слагам я веднага, защото на тиквичките не им трябва много печене и докато се запече заливката - те са готови.

# 43
  • Мнения: 6 390
super vkusotii vizdam Heart Eyes
skoro ste probvam  Hug

# 44
  • Мнения: 132
Да се включа и аз в темата. Харесах си нови неща, които ще пробвам. По принцип ние ги харесвахме само пържени, но беше голяма мъка на котлона. След като взехме фритюрник се родих.
При свекървата ядох един страхотен тиквен специалитет, който вече правя и аз и е едно приятно разнообразие за летните дни.

Печени тиквички
1кг тиквички
3 яйца
1 кофичка кисело мляко
връзка копър
сол
чесън,черен пипер по желание

Тиквичките се измиват и нарязват на колелца 0,5см. В намаслена тавичка се нареждат на няколко реда като между редовете се посолява и леко се наръсва олио. Добавя се 1к.ч. вода и се пекат докато хванат лек загар. Водата се е изпарила и долните тиквички са омекнали. Прави се заливка от киселото мляко, яйцата копъра и др.подправки каквито харесвате/чесън, черен пипер/ заливат се и се пече до зачервяване.
Много е вкусно . Ние го обичаме и охладено. Правя го вечерта , като изстине го слягам в хладилника и на следващия ден е мммммм....
Да ви е сладко.  chef

Общи условия

Активация на акаунт