Важно! Съмнения за наднормено тегло

  • 2 601
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6
Здравейте,извинявам се ако темата не е за тук,но за първи път използвам сайта.Имам въпрос за детенцето ми,
след 1 месец ще направи 5 годинки,но имам притеснение свързано с теглото му.Не мога да кажа точен ръст но е около 119см меря го на кантара вкъщи и днес показа 24кг.Страшно се притеснявам,винаги се старая да готви подходящи ястия и да ограничавам сладкото,но явно бъркам.Моля ви споделете опита си и кажете вашите деца на тази възраст с близки до неговите кг. ли са?Благодаря ви предварително.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 14:03 от Mamita13

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 524
Моят е по-малко, не знам точно колко, май 19 кг. беше, при ръст 113 см., на 5 години и 4 месеца, меренията са отпреди месец някъде.
Той поне според баба му обаче е слаб (всъщност тя го беше претеглила). Wink

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 14:05 от Магдена

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Ами малко множко ми се вижда, но предполагам, че специалист по детско хранене ще е по-полезен в случая. Иначе моят син в момента е към 120+ см, тежи малко над 20 килограма.

# 3
  • Мнения: 6
Ако някой може да ме насочи към специалист ще съм благодарна

# 4
  • Мнения: 217
Дъщеря ми беше на тази възраст 115 и 22 кг и не, не беше дебела. После дръпна на ръст.

Децата растат на периоди. Ще го израсте. Особено, ако вие с мъжа ти не сте пълни.

Разбирам загрижеността ти, но не мисля, че имаш причини за притеснение. 

Виж тази таблица - детето си е съвсем ок.

http://riokoz-blagoevgrad.my.contact.bg/Download/ocenka_zdr_syst … ablica_boy3-7.bmp

# 5
  • Мнения: 6
Дъщеря ми беше на тази възраст 115 и 22 кг и не, не беше дебела. После дръпна на ръст.

Децата растат на периоди. Ще го израсте. Особено, ако вие с мъжа ти не сте пълни.

Разбирам загрижеността ти, но не мисля, че имаш причини за притеснение. 

Виж тази таблица - детето си е съвсем ок.

http://riokoz-blagoevgrad.my.contact.bg/Download/ocenka_zdr_syst … ablica_boy3-7.bmp


Много съм благодарна за отговора подейства ми добре. Мъжът ми е доста слаб а аз съм малко пълничка.Надявам се всичко да е наред.Още веднъж благодаря

# 6
  • Мнения: 25 670
Няма как да се коментира теглото на детето, без да се вземат предвид ръстът, костната структура и т.н.
Отидете при педиатъра на детето, за да го измери, претегли и да коментирате резултатите. Ако се наложи, да промените хранителния режим на семейството, докато е време.

# 7
  • Мнения: 11 747
115см, 21,5кг. - 4г 10м

# 8
  • Мнения: 6
Благодаря ти за отговора, виждам че детето ти е с близки до нашите кг.

# 9
  • Мнения: 9 553
Така трудно може да се отговори дали детето има проблем, според мен нямаш основание за притеснение. важно е какво яде, дали се движи, какви навици му се създават /от сладко до сладко има разлика - едно е кроасан, друго е мед и сушени плодове/. аз какво да кажа, като синът ми на 4 и малко чак сега заглади косъма и стана 14 кила /но няма метър още/ Satisfied пък ни е с баща му хич не сме мършави, хах

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
педиатърът следи обикновено ръста и килограмите.
моето дете се води над средното за тегло и под средното за ръст, но педиатърът каза, че няма проблем, защото от раждането си върви така.

т.е. следи се във времето промяната на ръста и килограмите.  Peace
ако се притесняваш, говори с педиатъра.

моето дете не яде много, но не е слаб, явно всичко усвоява...  Whistling

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Моето е на 4г. 10м. и с ръст 110 и е 17 килограма.
Не мисля,че има проблем.В един момент спират да трупат кила и дръпват повече на ръст.Важното наистина е как се движи досега.Педиатъра би казал , ако вижда проблем.

# 12
  • Мнения: 11 747
Моето така и не стигна момент, в който да спре да трупа кила и да дърпа само на ръст Sad  Иначе бг семеен лекар, за да обърне внимание, трябва да е фрапиращо дебело детето. Поне от моите впечатления.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Факт. Все още е дълбоко вкоренено мисленето, че дебело дете с хубави бузки е здраво дете.

# 14
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Зависи си от лекаря.Нашата е обръща внимание и на дребни неща.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 14 524
Ако това за вкорененото мислене беше така, лекарите щяха да обръщат внимание на кльощавите. Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Аз говоря за това, че никой или почти никой лекар няма да обърне внимание на леко наднормено или леко поднормено тегло. Да, фрапиращи случаи ще се отчетат, ама нали целта е да не се стига до там?

# 17
  • Мнения: 6
Факт. Все още е дълбоко вкоренено мисленето, че дебело дете с хубави бузки е здраво дете.
Извинявай ама ти деца имаш ли?Изказването ти е супер нелепо!!Къде прочете че детето ми е дебело????Ако не изказваш смислено мнение по-добре не пиши!!! Аман от хора като теб!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Не съм нарекла детето ти дебело, макар че за мен лично тежи малко повече, отколкото трябва и това съм го написала още в първия си пост по темата ти. Коментирам българската народопсихология, особено сред по-възрастните. Кое точно ми е нелепото в изказването?

# 19
  • Мнения: 6
Моля модераторите да премахнат темата

Общи условия

Активация на акаунт