Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №17

  • 66 313
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета! Знаете ли откога точно залата за пункции ще бъде в профилактика и няма да се правят процедури?

# 241
  • Мнения: 162
Момичета , аз пак съм с кървене в патологична... Прегледаха ме и установиха 2 плодни сакчета отговарящи по размер на седмицата, в която съм! Но до следващия преглед ще е напрегнато.....

# 242
  • Мнения: 163
Момичета , аз пак съм с кървене в патологична... Прегледаха ме и установиха 2 плодни сакчета отговарящи по размер на седмицата, в която съм! Но до следващия преглед ще е напрегнато.....

Спокойнооо, най- доброто, което можеш да направиш, когато прокървиш, е да лежиш в патологична. Там си във възможно най- добрите ръце, докато се закрепят ембритата.:*

# 243
  • Мнения: 222
Здравейте момичета, нова съм в тази тема. Предстои ни инвитро в Селена по мъжки фактор. Сега чакаме да ни одобрят от фонда, сигурно знаете, че вече за 3 месеца приключва одобряването, което много ме радва. Надявам се в началото на септември да сме одобрени и октомври да ми звъннат за заповедта. С 2 неуспешни инсеминации сме благодарение на които се установи, че имаме мъжки фактор - астенотератозооспермия, макар, че не са чак толкова лоши спермограмите - малко под референтните стойности е. Мен ме притеснява да не вземе да изникне проблем и при мен, макар, че до сега всичко ми беше наред. Аз съм при Бабаков е Селена, насочи ме моя приятелка, която от 17 години ходи при него и тази година той й прави инвинтро процедурата - успешна от първия път с близнаци. Бабаков е в Селена от миналото лято и паралелно си продължава работата в частния кабинет. Въпроса ми е, има ли някой впечатления от него и при започване на инвитро процедурата дали изследват всичко възможно, защото се притеснявам да нямам случайно завишени НК клетки, които никога не сме изследвали.
Благодаря ви предварително и желая успех на всички момичета Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 571
Отивай смело на 3ти етаж и поискай да ти направят изследванията от списъка който ще ти покажат  Simple Smile

Скъпи са ,но си струва !
Това което те притеснява е включено в Имунологичния пакет  и цената му е 370 лв

# 245
  • Мнения: 222
Аз предполагам, че веднага щом взема заповедта от фонда и стартираме процедурата ще започнат да ми изследват всичко, вкл. и НК клетките, или греша?

# 246
  • Мнения: 196
На мен до сега са ми взимали tsh,tat,mat,цветна снимка,отделно с нея някакви задължителни секрет и още някакви други,и ние сме с мъжки Simple Smile

# 247
  • Мнения: 222
На мен до сега са ми взимали tsh,tat,mat,цветна снимка,отделно с нея някакви задължителни секрет и още някакви други,и ние сме с мъжки Simple Smile

И аз имам цветна снимка - и двете тръби са напълно проходими, АМХ и още някакви, които ми пускаха заради инсеминациите, но не знам точно какви са. Докторът ми следеше всеки месец овулация, естрадиол, ЛХ и всичко ми беше в норма, но уви. Дано да се окаже само мъжки фактор и в хода на инвитро процедурата да не изникне нещо при мен. Иначе докторът ме увери, че успеваемостта при мъжки фактор е много по-голяма.

# 248
  • Мнения: 196
Дано си права,ние подадохме юни и вече сме ба статус одобрени,ъа си чакам обаждане,стискам ти палци

# 249
  • Мнения: 162
Момичета, днес чухме сърчицата на двете ни съкровища! От 6 години го чакам този момент и естествено ревнах веднага и после с още по-голяма сила като чухме и второто ! Пожелавам го на всяка една от вас!
Иначе кървенето идва от хематом , който се е образувал по време на имплантацията и слава Богу вече се е свил и е около 1см , но ще имам зацапване , докато се резорбира.
Вече 10 дена лежа в патологична и най-после утре ще ме изпишат.
Момичета , относно изследванията преди инвитро,за цито-генетичните се чака резултат около месец , НК клетките стават за 10-15дни! Така че преценете кога да ги направите - преди старта на процедурата или след това!

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Нищо подобно. Мъжкият фактор е по-неблагоприятен. Защото рискът от некачествени ембриони съществува в много по-голяма степен, отколкото ако спермограмата е добра. То е и съвсем логично да е така. Качеството на яйцеклетките спада след 35-40 години. И ако имате малко яйцеклетки и лоша спермограма, само това може да е по-зле .

# 251
  • Мнения: 196
На мен Минев ми обясни същото и че риска от аборт при мъжки фактор е по-голям

# 252
  • Мнения: 222
Момичета, днес чухме сърчицата на двете ни съкровища! От 6 години го чакам този момент и естествено ревнах веднага и после с още по-голяма сила като чухме и второто ! Пожелавам го на всяка една от вас!
Иначе кървенето идва от хематом , който се е образувал по време на имплантацията и слава Богу вече се е свил и е около 1см , но ще имам зацапване , докато се резорбира.
Вече 10 дена лежа в патологична и най-после утре ще ме изпишат.
Момичета , относно изследванията преди инвитро,за цито-генетичните се чака резултат около месец , НК клетките стават за 10-15дни! Така че преценете кога да ги направите - преди старта на процедурата или след това!
Много, много се радвам за теб! Прочетох през какви мъки си минала и искрено ти се радвам и ти желая много щастие с бебоците

# 253
  • Мнения: 162
Ние също сме с мъжки фактор, олигоастенотератозооспермия . След всичките тия години искам да дам съвет дори да не е с много лоши показатели спермограмата ,  да се направи и SDI тест . Така ще си спестите мнооого време, средства и разочарования! Ако е висок процента на ДНК фрагментациите опита е обречен , некачествени ембриони и най-много биохимична бременност. Трябва първо да се свали процента на фрагментациите! И ако е зле морфологията, искайте ИКСИ плюс ИМСИ.Незнам защо много репродуктивни уж специалисти го подценяват тоя мъжки фактор!

# 254
  • Мнения: 196
Каква е цената на този тест,Минев каза,че прави само Икси

Общи условия

Активация на акаунт