Методи за почистване на сребро

  • 99 541
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, може ли да ми кажете как да си почистя среброто от потъмняването без да си опропастя бижутата.

Мерси Grinning

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Най-лесно е да го извариш със сода бикарбонат.

# 2
  • Мнения: 428
Става и с обикновена готварска сол  - мокриш и търкаш Simple Smile

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може да ги излъскаш и със Циф или нещо от сорта. Може и със хлебна сода.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сода бикарбонат
Оцет + Сода бикарбонат
Паста за зъби от по-евтините

# 5
  • София
  • Мнения: 361
Сода бикарбонат  Peace

# 6
  • Мнения: 29
da...soda... stawa
drugo...s wodata ot wareneto na kattofi

# 7
  • Мнения: 3 269
Най-лесният начин е да намокриш бижуто и после търкаш със сода.

# 8
  • Мнения: 7 186
Аз моите ги нося при бижутер да ми ги почисти и лъсне. Става перфектно и е много евтино. Peace

# 9
  • Мнения: 8 917
Мами, може ли да ми кажете как да си почистя среброто от потъмняването без да си опропастя бижутата.

Мерси Grinning
Ваничка с ултразвук - имаше такава на ТСМ Peace

# 10
  • Мнения: 1 205
Аз моите ги нося при бижутер да ми ги почисти и лъсне. Става перфектно и е много евтино. Peace

Освен това не се надрасква покритието, а и стават като нови Party

# 11
  • Мнения: 6 472
Слагам сода във вряща вода и веднага след това пускам и бижутата. Не се надраскват, почистват се и по недостъпните местенца.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз ги търкам със сода и четка за зъби (с меко косъмче) и всичко лъсва!
Няма нито една драскотина, а и ми прави удоволствие да си ги почистя и подредя  Flutter

# 13
  • Мнения: 5 475
Аз ги търкам със сода и четка за зъби (с меко косъмче) и всичко лъсва!
Няма нито една драскотина, а и ми прави удоволствие да си ги почистя и подредя  Flutter

И аз така!  Peace

# 14
  • Мнения: 68
има специални кърпички за почистване на сребро,продават ги в бижутерските магазини, струват 2-3 лева

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Оставяш сребърните бижута за една нощ в съд с оцет и хлебна сода. На другия ден, търкаш с вълнен парцал.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 783
- Сода бикарбонат (търкане), аз ползвам ел. четка на мъж ми... дано не ме прочете  Mr. Green
- сода + лимонтозу, може да се извари. Без да се слагат бижута с камъни

# 17
  • Мнения: 877
Пробвай с препарат за миене на чинии (гореща, вряща вода и търкане с четка), ама най-добре на бижутер.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 23:00 от eniena

# 18
  • Мнения: 5 317
Ако не ти се ходи на бижутер пробвай с паста и четка за зъби.Последно моите така си ги лъснах.

# 19
  • Мнения: 5 140
С четката с пастата за зъби се драска бижутата.
Най добрият вариант е:
Аз моите ги нося при бижутер да ми ги почисти и лъсне. Става перфектно и е много евтино. Peace

# 20
  • Мнения: 544
паста за зъби Peace

# 21
  • Мнения: 1 237
Аз ги  почиствам като ги търкам със сода бикарбонат.

# 22
  • Мнения: 208
Сода бикарбонат
Оцет + Сода бикарбонат
Паста за зъби от по-евтините
newsm10 Peace

# 23
  • Мнения: 2 804
Аз ги  почиствам като ги търкам със сода бикарбонат.
newsm10

# 24
  • Мнения: 2 040
Слагам сода и вода в паничка и на котлона и като заври водата ги пускам вътре да поврат малко  Peace

# 25
# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С паста за зъби, това го знам от години от момчета, които продаваха сребро в Созопол. Исках да си купя от тяхната паста за лъскане, а те ми се изсмяха, че съм луда да давам толкова пари, когато мога да постигна същия успех с паста за зъби. А за поддръжничките на содата, има и пасти със сода в тях, Астера имат такава, мисля.
От години дийствам с пастата за зъби и парцалче и всичко блести ли блести.

# 27
  • Мнения: 36
С Бинго чистя перфектно, и злато и сребро и не се  драска повърхноста. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 760
Сода или паста за зъби.
Любимо ми е едно прахче "зубны порошок", но едва ли има откъде да се намери...

# 29
  • Мнения: 8 917
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace

# 30
  • Мнения: 399
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace
Аз се интересувам! Щом има ултразвук, сигурно е на ток? Колко струва?
Какъв е обема, че имам за чистене сребърни съдове, прибори и разни такива.
Ще съм благодарна да споделиш!

# 31
  • Мнения: 8 917
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace
Аз се интересувам! Щом има ултразвук, сигурно е на ток? Колко струва?
Какъв е обема, че имам за чистене сребърни съдове, прибори и разни такива.
Ще съм благодарна да споделиш!

Ето - това върши идеална работа Peace

http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/39/products_id/302

# 32
  • Мнения: 680
имам си специална кърпичка с която си ги почиствам,а като видя че са замърсени отвътре ги нося на златар да ги почисти!става супер!

# 33
  • Мнения: 399
The Sun, изглежда много добре. Ти ползвала ли си го? Дали работи, както изглежда?

# 34
  • Мнения: 8 917
The Sun, изглежда много добре. Ти ползвала ли си го? Дали работи, както изглежда?
Да, на мъжа ми на работата има такава с която почистват фините глави на машините, с които роботят. Пускала съм си пръстена вътре - златен е, и съм доволна Peace

# 35
  • Мнения: 6 155
Някой беше писал за червило - омазваш хубаво и търкаш  Grinning

# 36
  • Мнения: 5 622
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace

И аз имам такава. Просто е върха. Слагам вътре малко вода, почистващ препарат(веро някакво) и слагам бижутата. Пускам няколко цикъла, за да станат съвсем блестящи. Накрая ги изплаквам и подсушавам и........това е  Wink

# 37
  • Мнения: 5 622
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace
Аз се интересувам! Щом има ултразвук, сигурно е на ток? Колко струва?
Какъв е обема, че имам за чистене сребърни съдове, прибори и разни такива.
Ще съм благодарна да споделиш!

Ето - това върши идеална работа Peace

http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/39/products_id/302


Същото е и нашият ултразвуков уред  Wink

И малко офф- Сън, детенцето ти е някакъв разкош просто  Hug

# 38
  • Мнения: 8 917
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace
Аз се интересувам! Щом има ултразвук, сигурно е на ток? Колко струва?
Какъв е обема, че имам за чистене сребърни съдове, прибори и разни такива.
Ще съм благодарна да споделиш!

Ето - това върши идеална работа Peace

http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/39/products_id/302


Същото е и нашият ултразвуков уред  Wink

И малко офф- Сън, детенцето ти е някакъв разкош просто  Hug

Най-накрая някой да оцени по-лесният начин newsm10 Браво, Бубе! smile3521 А за Гери - благодаря smile3525 - на всяка майка й е приятно да хвалят "нейното гардже" - разтопи ми сърчицето newsm47

# 39
  • Мнения: 7 186
Интересно, че никой не се заинтересува от възможно най-лесният начин - без търкане, соди и разни пасти Wink - ултразвукова ваничка, но както и да е Mr. Green Peace

И аз се заинтригувах от тази ваничка. А дали почиства сребро, което е почерняло?

# 40
  • Мнения: 399
Lady Marmalade, нали точно за това става дума.
Аз се чудя, дали вътре ще се побере посуда, или трябва да се върти  newsm78

# 41
  • Мнения: 8 917
Почиства разбира се Peace
Но за посуда няма място - ваничката е около педя на дължина. В момента няма как да я измеря newsm78

# 42
  • Мнения: 191
А как се "лъскат" тези бижута,които имитират злато,но след намокряне почерняват много  бързо или с други думи "ментетата".

# 43
  • Мнения: 3 537
Специално бижута сребро или злато почиствам най-добре със памуче и червило Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
А как се "лъскат" тези бижута,които имитират злато,но след намокряне почерняват много  бързо или с други думи "ментетата".

Мисля, че няма начин да им възвърнеш цвета. Освен, да питаш някой златар дали може да ги освежи със златна баня Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 131
Това с ваничката ми се струва най-доброто!
Но ако ви се случи примерно на почивка да ви потъмнеят бижутата от минерална вода да речем, веднага можете да ги "изцерите" ако ги топнете в хубаво кисело мляко (имам предвид наистина да е кисело, а не сгъстявано изкуствено като данон примерно) и ги оставите да постоят. Може и хлебна сода да добавите ако ви се намира под ръка. После само с леко потъркване грейват като нови

# 46
  • Мнения: 7 186
Преди малко реших да пробвам почистването с червило и съм направо изумена от резултата. Shocked Взех едни сребърни обеци, които са доста почернели и ги натърках с памук и червило и чернилката падна за няколко натърквания. После ги обтрих с парцалчето, с което си почиствам очилата и направо светнаха като нови. Довечера ще си почистя всичките бижута и без това имам един куп червила за хвърляне. bowuu

# 47
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
един бижутер-приятел ми беше дал малко от тяхните пасти за чистене на бижутата ... е няма какво да коментирам ... става страхотно лъскаво и не надрасква  среброто ... казва ми че се и продават ама името не помня  Tired

# 48
  • Мнения: 7 186
един бижутер-приятел ми беше дал малко от тяхните пасти за чистене на бижутата ... е няма какво да коментирам ... става страхотно лъскаво и не надрасква  среброто ... казва ми че се и продават ама името не помня  Tired

Аз веднъж питах в един магазин за тази паста, но ми казаха че нямало смисъл да се купува за домашна употреба, защото бързо се разваляла. Иначе наистина става супер с нея.

# 49
Още една идея
Преди време си купих от един магазин за бижута и часовници (намира се на Раковска - по диагонал срещу операта) една течност - ходих да я търся, но уви скрила съм я и от себе си (защото от доста време нося само злато). Някъде около 150 - 200 мл в черна непрозрачна кутия с бял капак. Специално за почистване на сребро. Не е киселина, но не знам каква е точно. Мислех да питам една приятелка химичка, но все забравям да и я покажа. Та слагаш бижутата в една кошничка (продава се заедно с течността) и ги топваш 2-3 пъти. Стават като нови, освен ако не са много надраскани. Това се оправя саво с полиране при бижутер.

# 50
забравих да спомена цената - някъде около 10 лв

# 51
  • Мнения: 164
Оцет+сода бикарбонат
Чувала съм че имало някакви кърпички за почистване,които ползват в магазините за сребро,но не съм много запозната

# 52
  • Мнения: 1 006
Най-лесно е да го извариш със сода бикарбонат.
И след това пак го търкам със сода.

# 53
  • Мнения: 13 512
Оцет+сода бикарбонат
Чувала съм че имало някакви кърпички за почистване,които ползват в магазините за сребро,но не съм много запозната
Има ги и в Метро тези кърпи -5-7 лева струват...около 20 бр.са.

# 54
  • Мнения: 257
има един специален препарат SILVER DIP,продава се в магазините на верига БУРЖОА..има го като мокра кърпичка ,с коята се излъсква среброто за секунди без никакаво търкане....и го има и като течност,в която се потапч среброто и като се извади е кристално чисто и бяло....и двата варианта са много ефикасни и бързи Hug

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
има един специален препарат SILVER DIP,продава се в магазините на верига БУРЖОА..

Бонжур?

# 56
  • Мнения: 257
има един специален препарат SILVER DIP,продава се в магазините на верига БУРЖОА..

Бонжур?
smile3521..точно така..БОНЖУР....пиша и аз глупости..опаковката на разтвора е черна с бели надписи

Общи условия

Активация на акаунт