Добре дошли, Февруарки 2019

  • 45 427
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 160
Здравейте, дами!
Следя ви и ви чета от стр.1 още преди да си направя и тест за бременност дори, но имах съмнения.
После изчаках да мине и първият преглед и сега вече реших да се включа.
На 35г.съм, имам дъщеря на 10г., а преди нея един мисед аборт.
Сега съм в 8гс , на прегледа чухме сърчицето и сега очакваме следващият след около две седмици.
Около година правим опити за бебе и тъкмо се отказах и реших,че няма да стане и хоп...та още не мога да повярвам.
За симптомите...не знам дали съм отпаднала или ме мързи Laughing, трудно се храня, нищо не ми е вкусно, иначе не съм повръщала.
От форума докато бях бременна с дъщеря ми, ми остана едно страхотно приятелство и много мили познанства, четейки ви смятам, че и тук ще се заформи страхотна темичка.
Пожелавам ви по-малко тревоги, особено тези които сами си измисляте Kissing Smiling Eyes, да нямате неразположения и това да не ви плаши и да изживеете спокойно и с наслада тези прекрасни месеци.Съвета ми е от опит, с дъщеря ми от притеснения, ама това, ама онова, не успях да се отпусна и поглезя:wink: сега мисля да го карам по-спокойно, а дано!
Идея за новата тема-"В месеца на виното и любовта очакваме нашите слънчица!"

# 721
  • Deutschland
  • Мнения: 186
А има ли някоя мама ,която мисли да прави амниоцинтеза или пренатест? Аз се двуомя кое от двете изследвания да направя. Пренатеста е неинвазивен и абсолютно безопасен,но пък амниото хваща повече генетични отклонения.

# 722
  • Мнения: 16 876
Има ли причина да ги правиш?

# 723
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Не съм първа младост . На 38 години съм,мъжа ми е на 42 и риска за раждане на дете с ген.отклонение се увеличава след 35 години. А и имам братовчедка с даун.

# 724
  • Мнения: 16 876
Добър специалист за феталната морфология си намери.
Иначе амницентезата е по-сигурното изследване според мен. В днешно време рискът при амнио е много малък. За пренатест съм чела, че отново е теория на вероятностите.
Можеш да прочетеш за хорионбиопсия. Тя се прави през по-ранна седмица.

# 725
  • София
  • Мнения: 478
Аз пък мисля, че неинвазивния тест е много по-добър вариант. Не знам дали говорим за един и същ тест и вероятности, този за който аз знам е съвсем близо до амниоцентеза като точност, а има огромното предимство да е безопасен. Изобщо се смята, че е голяма крачка напред и в бъдеще ще може да замени инвазивните методи (също и този с пробата от пъпната връв).

# 726
  • Мнения: 2 255
Момичета, утре следобед съм на първи преглед.  Дано всичко е наред, че съм много изтръпнала и аз...

# 727
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Да,определено говорим за един и същ тест. Аз съм решила да направя един от двата, но още не съм се консултирала с гинеколога ми. Той е в отпуск за 2 седмици , а после аз съм пък на почивка за 2 седмици и следващия ми преглед е чак на 06.08. По него време  ще бъда в средата на 10 г.с. и трябва до тогава да съм се информирала обстойно. Аз живея в Германия и амното ми го покрива здравната каса. Пренатест по принцип си го плащаш ,но има случаи в които здравната ти каса го покрива.

# 728
  • Мнения: 763
Да,определено говорим за един и същ тест. Аз съм решила да направя един от двата, но още не съм се консултирала с гинеколога ми. Той е в отпуск за 2 седмици , а после аз съм пък на почивка за 2 седмици и следващия ми преглед е чак на 06.08. По него време  ще бъда в средата на 10 г.с. и трябва до тогава да съм се информирала обстойно. Аз живея в Германия и амното ми го покрива здравната каса. Пренатест по принцип си го плащаш ,но има случаи в които здравната ти каса го покрива.
В Германия,  прена тест е около 400€, не смятам, че е непосилна сума, за спокойствието, което може да даде.
Аз също смятам да го направя и ако се наложи,  ще летя до Konstanz.
За мен,  при условие,  че има предпоставка за риск, е разумно да се направи.
Днес влязох във връзка с централата на пренатест тест и намирам екипа за изключително коопреативен.
Това мисля аз Simple Smile
Успех!

# 729
  • Мнения: 185
Пухита при кой ще ходиш във Фемина?

# 730
  • Мнения: 78
Не съм първа младост . На 38 години съм,мъжа ми е на 42 и риска за раждане на дете с ген.отклонение се увеличава след 35 години. А и имам братовчедка с даун.
Сестра ми роди първото си детенце на 42 и прави кръвен тест/Бхс й излезе с голям риск/, за да е спокойна, незнам кой точно тип, мога да я питам, като цена беше около 800лв.

# 731
  • Мнения: 697
Аз съм се насочила към този тест :Genoma -Tranquility 52s .  Но ще вземем окончателно решение след феталната морфология .

# 732
  • Мнения: 11
Не съм първа младост . На 38 години съм,мъжа ми е на 42 и риска за раждане на дете с ген.отклонение се увеличава след 35 години. А и имам братовчедка с даун.



Аз съм на 42 , първо съм си записала час за фетална при Марков на 24,07. пък после ще видим кокво ще каже, че трябва да стане. По принцип имаме със съпруга ми син на 20 години и с тази ми бременост / много желана,след два миседа /постояно се базикаме кой ще гледа бебо ние или детето Simple Smile))

# 733
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 132
Здравейте сладурки. Прекрасна групичка се заформя.Моя първи преглед е на 16 юли при доктор Матев в клиника Селена  Пловдив.Минев ме изпрати при него да ми потвърди бременността.Той не е в България и ми записа час на 1 ви август.По телефона ми изписа но шпа ,дуфастон и елевит.Какво да очаквам от първия преглед?Какви изследвания се пускат?Извинявам се за дългия пост.

# 734
  • Мнения: 621
Elfy_985 не мога да ти пращам съобщения забранила си ги. Трябва да имаш покана на мейла още от предния път. Аз те виждам поканена в групата. Това ли е мейла, който ти е на фейсбук?

Общи условия

Активация на акаунт