ПОМОЩ! Майка ми ме тормози!

  • 9 818
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
скъпа,мойта майка също е маняк на тема чистота.направо ме подлудява с това нейно чистене и подреждане.Но пък и аз и сестра ми сме й дали свободно.Хич не й обръщаме внимание.В мойта къща ще е така както искам.Така че и ти се излекувай от това какво ти казва майка ти.Просто се наслаждавай на сем. и когато колкото можеш толкова.Хич да не ти пука

# 16
  • Мнения: 7 186
Хубаво предложение прочетох-да и ходиш по-често на гости с децата та да вилнеят там,да и постоите на гости и после тя да си чисти!

  202uu  angel008

А така и после си намери повод да я захапеш нещо на тема чистота. Twisted Evil Убедена съм, че с 2 деца е абсурдно 24 часа в денонощието всичко да е перфектно чисто. С нейните камъни- по нейната глава. Peace

# 17
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Майка ти има проблем, не ти! #Crazy
 Всяко нещо, което излиза извън рамките на нормалното вече става проблем. Не се превръщай внейно копие. Ще загубиш съпруга си и децата си. Не можеш да върнеш пропуснатите мигове и усмивките на децата си, които не си видяла от преумора или от седяне в кухнята. След години ще ти остане спомена за купища измити чинии, а не за топлината в очитена децата ти.
  Дай "зелен светофар" на майка си да си шета до припадък у тях.  nnnuu  nnnuu

# 18
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Въобще не й обръщай внимание.

# 19
  • Мнения: 47 981
ха,при мен свеки е така(но тя го прави само да се зачжда,щото у тях изобщо не е така подредено,че да има претенции)
и аз преди ходех у тях,за да разхвърля детето и тя да чисти и готви-вервайте ми,нанагорно й беше!,а ходехме само веднъж в седмицата
така че-действай,вече там ще си пиете кафенцето Twisted Evil

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Ми да остави я да си мрънка и да се кара. От едното в другото ухо и после лети лети умна мисъл. Ама що като мрънка и те хока не вземе да изчисти. Аз на моята ако нещо не и хареса у нас и давам карт бланш да си го направи по нейн вкус и така като дойде и позачиства. Верно никога не сми имали проблеми, даже обратно. Но си мисля, че ако ми се случи веднага ще използвам случая да я предизвикам като не и аресва и я тревожи нещо мръсно из нас да вземе да го оправи.

# 21
  • Мнения: 221
Ти си си съвсем наред. Не се впрягай толкова. Аз на нейното викам критическа. Моята майка е по-зле. Като дойде вкъщи толкова разхвърля, че чак аз се изнервям. Ако ходя след нея да събирам ми вика, че съм ненормална и се вманиячавам, ако оставя да е както тя го е разхвърляла, че не можела да търпи толкова разхвърляно и иска да излезе навън. Абе лудница, няма угодия. Все се караме за нещо. Тя предизвиква сканадала и после аз съм виновна. Била съм вещица и предпочитала да ходи в брат ми, защото снаха ми не и прави забележки. А аз и казвам, че и аз си трая пред свкървата, ама ако можех да си и кажа всичко....
Сама ми е трудно, ама с помощ от двете баби е направо зле. Тичам не след едно ами след 3 деца, ама за 2-те големи няма угодия.
Не си мърла. Гледай си семейството. Важното е да се чувствате удобно вкъщи, тя работата няма край. Ние с мъжа ми гледаме да ни е добре. Много важно, ако някой път не съм измила чинии или чашите от кафе си седят на бара, или пък има гънки, където някои е седнал. Нали затова е дивана - да се излегнеш пред ТВ, а не за гостите да видят, че го имаш и е с изпъната покривка.
Айде стига, че ми стана много дълъг поста, ама направо се ядосах на майка ти, че като знам мойте какви са съм станала много докачлива на тая тема Simple Smile

# 22
  • Мнения: 36
И мойта майка все мрънкаше и негодуваше, че при мен не е много чисто , че не съм подържала. Доста време я търпях, но вече смених тактиката. Точно когато има много работа, трябва да оправи домакинството и да сготви ( а живеем в къща и следователно има работа и по двора), аз и оставям детето и излизам някъде с мъжа ми , независимо дали тя иска или не иска. Поставям я пред свършен факт. Като се прибера тя е скапана и нищо не е  успяла да свърши както го прави по принцип. След един такъв период на "тормоз" от моя страна се научи да не ми мрънка на главата и да ми обяснява какво лоша домакиня съм. Като че ли започна и на нея да не и прави особено впечатление до колко и какво точно е оправено(свършено) или не. Успех! Не и се връзвай толкова.

# 23
  • Мнения: 356
Не обвинявай себе си и не се чувствай виновна за маниите на майка ти.
Разбира се че с малки деца къщата ти няма как да е под конец.И аз обичам навсякъде да ми е подредено, да няма разхвърляни неща, но просто няма начин и започнах да се примирявам.Докато подреда едната стая и Криската веднага подредила другата.
Не се тормози толкова.Всеки има право да си живее в собствената къща както иска и както намери за добре.
А поведението на майка ти е направо недопустимо.Как може така да ти говори.Не искала да идва при теб защото се изнервяла.Ами да не идва като не и изнася.Може да съм малко крайна ама и аз се изнервих.Егати чудото.Майкати е за #2gunfireРазбирам да е свекърва ти, ама собствената ти майка.........
По-спокойно и  си гледай живота Peace

# 24
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
       Като дойде следващия път и кажи делово , че не си викала  ХЕИ и да избере или тя да чисти а ти да гледаш децата или тя да ги разходи а ти да свършиш нещо. Моята и тя се опитваше по едно време така и най се дразних, че и всичко да е на мястото си тя все ще сезаяде за нещо #Crazy

# 25
  • Мнения: 798
Ще ти разкажа нещо, малко е тъжно но ще ти го разкажа. Имаме една колежка. Тя така, добра, мила, къщата блести, децата наред, голяма 4истота, винаги всичко наред...Сега е болна... От рак. Та тя казва сега 4е трябва да си живееш живота и да се радваш, а не да те мъ4и факта 4е си оставил 2 неизмити 4инии в мивката. Гледай си децата, играйте, разхождайте се, остави ги 4иниите и праха. Нищо няма да им стане от малко мръсотия. А пък перфектната 4истота нито ще я оценят, нито ще я пазят. Майка ти е вманич4ена, не ставай КАТО нея. Уморена ли съм - лягам си и хич не ми пука, 4е моя синковец е направил връх от играчки в стаята си и не може да се мине. Mr. Green В събота едно основно 4истене и тва е. Не се затормозявай. Майак ти щом не ти помага , а напротив те тормози я отсрани малко от вас. Ако се научи добре, ако не....Здраве...Не се давай, гледай си децата и мъжа ти да сте добре и СПОКОЙНИ!!!Успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 556
Ако някога бях поискала дори и минимум помощ от майка ми, и тя би се радвала да ми обясни колко е разхвърляно и прашно у нас (тя от 16 години не работи и у нашите блести от чистота по всяко време). Само че от нея помощ не чакам и тя идва у нас максимум веднъж годишно, поради което е много мила и любезна. Heart Eyes Никакви кусури не ми намира, даже похвали чувам най-изненадващо.  Mr. Green Просто вие сте по-близки и ти й се връзваш - нормално е, но по-добре се спри навреме. Нервите трябва да си ги пазим, а не да ги хабим за подобни дреболии.  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 1 941
Не се оставяй да ти повлияе нейното поведение и мнение. Това е болестно състояние. Имам една приятелка болна на тази тема. Много пъти ме карала да се чувствам неудобно в нейната къща, но последния път направо ме срази. Отидох да се видим в труден за мен момент и реших да си измия ръцете в кухнята, където видях течен сапун. Без да питам пуснах чешмата и понечих да се измия, а тя изведнъж като викна, че не можело там да си мия мръсните ръце пълни с бацили Shocked, защото тя там миела чинии и съм щяла....... даже неразбрах какво да направя. Толкова ми стана обидно от този дребнав човешки проблем, че едвам не се разплаках. Момичето ми е много добра приятелка, израстнали сме заедно от деца и това й е насадено от нейния баща, а тя сега превръща своето момиченце в нейно копие. Сигурна съм, че дори не разбра колко ме е заболяло и колко маловажни са нейните ежедневни "проблеми" Sad

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 14:02 от Angela

# 28
  • Мнения: 118
На мен веднъж баща ми ми направи забележка, но аз му казах, слушай какво това е моята къща и каквото искам това ще правя, ти командвай в твойта къща. Ако ти изнася, ако ли не вратата я знаеш каде е.По-добре хвани мъжа си и децата, излезте на разходка пийте по beer и се радвайте на живота smile3503

# 29
  • Мнения: 148
По-важно от "чистотата" е любовта в една къща. Погледни децата и мъжа си с усмивка, порадвайте се един на друг, поиграйте заедно, а прането можи и да почака.
Не си длъжна да поддържаш къщата си, като аптека, а да не ти остават сили за децата и съпруга. Хубаво е , че държиш повече на отношението между хората у дома си, отколкото но чистотата и реда.
Майка ти не е права да се държи така с теб. Ако иска да дойде и да почисти - не й отказвай , нека ти помогне. Ако не иска, да не идва.
Твоят дом е твоята крепост - ти си господар, ти определяш правилата. Hug

Общи условия

Активация на акаунт