Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 371
  • 613
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 134
И точно се връщаме на това, че жената пуснала темата не желае мъжът и да спи на дивана, иска различно нещо. Не е особено полезно да и се набива колко е зле и нахална, да се успокои и да спре да притеснява мъжа си, който да носи големите кинти от важната работа и т.н. като въобще дори не е споменавала какво и колко работи.

Не ми се струва особено продуктивно да бъде спрягана за мързелива лигла, ССФ чакаща с канчето за къпане от вратата и кво ли още не.

# 511
  • Мнения: X
Всъщност, авторката на темата поиска и други да споделят своя опит, явно за да си свери часовника.

# 512
  • Мнения: 5 134
Едва ли искаше да стане скандал на лагери за/против дивана ....

# 513
  • Мнения: X
Едва ли, но е неизбежно. Като се зададе въпроса "Как го правите?" и повечето хора ги напъва отвътре да убедят публиката, че само и единствено те го правят правилно.

# 514
  • Мнения: 5 134
Хаха, явно.

Вярно, че бебка става по два пъти всяка нощ, но както повечето споделят “и двамата сме родители”. Освен това през деня не спя, защото бебка спи 3 пъти по 30 минути или докато съм в движение с количката. Обаче не мога да убедя мъжа ми, че точно в този момент имам нужда от съпруг Sad

Но все пак, жената си е казала обстоятелствата и желанията черно на бяло.

# 515
  • Мнения: X
Тя хубаво си ги е казала, но няма как ние да убедим мъжа ѝ. Да поговорят като възрастни хора и да измислят компромисен вариант, който устройваи двамата. Ако говоренето и изслушването куцат, лошо.

# 516
  • Мнения: 5 134
Което е все пак доста по-различен съвет от, ако мога да резюмирам рефрена на "спри да се лигавиш, остави го да спи, нали те храни, не ти ли стига"

# 517
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Че аз съм работила на пълен работен ден на работа не по-малко напрегната от тази на мъжа ми...
И ние в ранните месеци го играхме това за две седмици (толкова взе мъжа ми отпуск), а после продължи като се върнах на пълен работен Simple Smile

Да поговорят като възрастни хора и да измислят компромисен вариант, който устройваи двамата.
Точно там е ключа от бараката. Каквото и да решат, трябва да работи положението и за двамата. Няма да е идеално, но за това са партньори - да си помагат, не единя да се гърби за да не се наруши рахата на другия.

# 518
  • Мнения: 5 134
При мен не беше постоянна заетост с това темпо, слава Богу, защото е доста трудно. Но имаше период около 4 месечната възраст, точно колкото е детето на авторката, в който работех на пълен ден във вторник, четвъртък, събота и неделя. Добре, че мина за около 6 месеца. ИнаВ, предполагам, че никак не ти е било лесно.

Момичето трябва да говори открито с мъжа си, без скандали и манипулация и просто да му обясни даже не толкова функцията на баща, а просто какво тя иска от него като съпруг.

# 519
  • София
  • Мнения: 24 839

Че аз съм работила на пълен работен ден на работа не по-малко напрегната от тази на мъжа ми, даже в някои отношения и по-отговорна и напечена. Кърмейки през нощта, помпайки през деня. Та защо да е интересно, просто всеки има различни обстоятелства, възможности и нужди.

Може, но в България не е така.
Жената си излиза в платен отпуск 45 дни преди раждането и после си продължава в платен отпуск до навършване на 2 години на детето.

В къщи си е и единственото ѝ задължение е да обгрижва малкото.

# 520
  • Мнения: 5 134
Това за 100 процента от жените ли важи? Явно аз познавам единствените изключения в страната, но се сещам за поне 5 жени, които са седели у дома по-малко и от мен. Сега нали следя и темата с жени с моя термин, далеч не съм единствената с планове да работи до тръгване на родилен процес. Има и такива, които са в болничен от деня на положителния тест, без медицински причини. Всякави случаи има.

В САЩ неработещите майки на издръжка на бащата са доста по-голям процент от тези в България. А бащи по диваните, не съм срещала досега такъв. Като цяло, не е наболяла тема; мъжете освен ако не са в армията са на ражданията 100% и сменят памперси. В мъжките тоалетни има маси за смяна на бебета по закон. Парадокс.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 00:52 от elenna

# 521
  • София
  • Мнения: 5 884


Напротив, видяла си, но и ти скачаш, че няма значение какво работи, трябва да не спи, че да ти поднесе бебето на цицата, като се разреве.

Може ли цитат? Mr. Green



Все по-малко жени се връзват на тия номера. Синковците ви са го закъсали, не зная как ще ги уредите с подходяща булка.

# 522
  • София
  • Мнения: 24 839
Все по-малко жени се връзват на тия номера. Синковците ви са го закъсали, не зная как ще ги уредите с подходяща булка.

Жените са повече от мъжете в България, та проблемът е никакъв.

# 523
  • Мнения: 5 134
Ами да, за всеки влак си има пътници. Горе долу за да се стигне до брак все пак се предполага, че хората са се опознаши и са обменили малко идеи за целите си в живота и дали съвпадат.
Но в случая на жената тук, явно не е предвидила това развитие и сега е нужно да си поговорят тепърва.

# 524
  • София
  • Мнения: 24 839
Така е, но за много хора репченето и ултиматумите са средството за комуникация.

Общи условия

Активация на акаунт