Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 380
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 490
Sirma ти при кой съдов ще се следиш?
Иначе за ин витрото , аз бях само на ЕЦ - за да няма никакви стимулации и максимално да се намали риска от тромбози

# 436
  • Варна
  • Мнения: 669
Дени, разкажи повече, как така метър? Да не са два? Бременна ли си? От какво се получи?
Скрит текст:
А тези мъже, дето нищо не разбират, могат само да философстват! Ние отнасяме всичко, а те ще ми стоят и ще даават оценки... Ядосах се, моя мъж вече малко се поокопити и не си позволява подобни бъзици...

# 437
  • Мнения: 195
Дени, разкажи повече, как така метър? Да не са два? Бременна ли си? От какво се получи?
Скрит текст:
А тези мъже, дето нищо не разбират, могат само да философстват! Ние отнасяме всичко, а те ще ми стоят и ще даават оценки... Ядосах се, моя мъж вече малко се поокопити и не си позволява подобни бъзици...
Писах ЛС. Благодаря на всички момичета които ми пишат.

# 438
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
От 15 дни съм на НМХ 0.45 ми е дозата, на тинзапарин съм. От 2 дни имам усещане, че сърцето ми прескача и го усещам доста често. Не мога много точно да определя какво е усещането, но на такова ми прилича.  Случвало ли ви си е? Възможно ли е да от инжекциите?

# 439
  • София
  • Мнения: 7 504
Провери ТСХ и отиди при кардиолог. Не мисля че има общо с инжекциите.

# 440
  • Мнения: 490
И аз мисля , че няма общо с НМХ. В началото на бременността от хормоните и аз имах аритмия понякога , после отмина

# 441
  • Мнения: 9 196
Нормална е хипертонията, поради бързото кръвотворене, обема на кръвта непрекъснато нараства, но все пак в някакви граници. Ако те притеснява потърси лекар.

# 442
  • Шумен
  • Мнения: 26
Момичета термина ми е на 19.09 на терапия съм фракси 04 и аспирин всеки ден до 10 септ ми каза Др последната инжекция а АП спиране в началото на Септ. искам да попитам вече родилите колко дена преди термин спряхте инжекциите ?

# 443
  • Мнения: 16 874
В края е най-рисковано да се спират нмх. Кръвта се сгъстява още повече в подготовката за раждането.
Но вие преценете Wink има жени, които ги спират 10ина дни преди термин/секцио.

# 444
  • Мнения: 490
Както съм казвала , при мен проблемът миналият път беше точно след нормално раждане . Този път спирам нмх - възможно най-късно  и го започвам отново възможно най-скоро след раждането. Действието му е 24 часа - според мен няма никакъв смисъл да се спира седмица по-рано . Аспирина е с по-удължено действие . Ако бях нормално даже нямаше и да го спра - то така или иначе няма да родиш за 1 час - поне 7-8 часа си минават от първите контракции

# 445
  • Мнения: X
Аз спрях 24 часа нмх преди секциото
Имам смъртен случай роднина седмица преди термин с бебето запади тромб. Включиха го отново на 6-я час.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 12:50 от Анонимен

# 446
  • Мнения: 3 039
Аз бях с планово секцио и го бих до последно, до деня преди секциото. След раждането още 2 седмици. Не се спира толкова рано. Синтривала, който пиех като заместител на аспирина, го спрях 2 седмици преди датата. В болницата, където раждах, поставяха превантивно фракси дори на жени без сериозни показания за времето на престоя след секциото.

# 447
  • Шумен
  • Мнения: 26
Съвсем се обърках момичета ще се посъветвам и с АГ избутахме до тук надявам се с успешен финал мисля за нормално раждане аз преди няколко седмици пуснах изследвания за сгъстяването на кръвта и Др ми каза , че са много добри след като ги видя прецени , че до 10 септ.да е последната инжекция ама не ми е спокойно не мисля за раждането колкото за това да няма опасност след спирането

# 448
  • Варна
  • Мнения: 158
Момичета термина ми е на 19.09 на терапия съм фракси 04 и аспирин всеки ден до 10 септ ми каза Др последната инжекция а АП спиране в началото на Септ. искам да попитам вече родилите колко дена преди термин спряхте инжекциите ?

Родих естествено, като последната имжекция си я сложих 3 часа преди да родя - малко след като я сложих, започнаха болезнени контракции, и след 3 часа бях родила. 2ро раждане ми е, нямах усложнения по време и след раждането. Аспирин приемах докъм средата на бременността, а НМХ - всеки ден.

# 449
  • Мнения: 9 196
Съвсем се обърках момичета ще се посъветвам и с АГ избутахме до тук надявам се с успешен финал мисля за нормално раждане аз преди няколко седмици пуснах изследвания за сгъстяването на кръвта и Др ми каза , че са много добри след като ги видя прецени , че до 10 септ.да е последната инжекция ама не ми е спокойно не мисля за раждането колкото за това да няма опасност след спирането

Естествено, че има опасност при спиране ей така на НМХ. Спирането е за ден максимум. Какво ти изследвал доктора? Отдавна е изследван и доказан риска при раждане/операция. Спира се за ден, или не се спира, раждаш и се продължава от 2 до 6 седмици. Как може лекаря ти да изследва състояние, което още не е настъпило ... ей това да го питаш?

П.С.: Пиша го постоянно ... България е на първо място по смъртност от сърдечно-съдови заболявания! Лекарите ни масово НЕ са добри. Понякога лекуват, това което са сгафили, защото не са направили профилактика, понякога дори и не го лекуват ...

Общи условия

Активация на акаунт