Надежда за Радост!

  • 5 530
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 433
Момичета, трябва ми малко помощ. Пуснах и търсачката но нямам много време и всеки отговор ще ми е страшно полезен.
Тази сутрин на нй-добрата ми приятелка на детенцето - вече е на 1год. е поставена предполагаема диагноза  и направление за консултация с детски невролог Д-р Литвишенко/ Ливиненко - не мога добре да разчета.
Майката е страшно притеснена , още повече че нищо не са и обяснили нито са я запознали с тази диагноза. На нправлението обаче ясно е написано че става въпрос за изследване за ДЦП.
Мооля за помощ.
Стотии, публикации възможни близки по симптоми състояния
Предварително Ви благодаря
Всъщност основната поставена досега диагноза е ОБСЕРВАЦИО със съмнение за ДЦП

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 23:58 от JuliS

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Аз ти препоръчвам да отидат за въпросното обзервацио - т.е. иследване в Клиниката за ДЦП в София в Красна поляна, не при Литвиненко
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19977.0 - ето ти темата по въпроса
координати на болницата:
82 81 869
                  82 84 881
да искат час или за д-р Чавдаров направо, или за д-р Радославова

# 2
  • Мнения: 462
Също като nnnnina те съветвам да отидат направо в болницата в Красна поляна. И ако питаш мен...най-добре е да не го виждат този доктор. Не искам да казвам нищо лошо за него като специалист, но това което съм чувала като коментар за него е от най-хубавите, до най-лошите отзиви които можеш да се сетиш... Успех!

# 3
  • Мнения: 189
Странно, 4е чак сега го откриват. Литвиненко е добър, аз водех дъщеря си при него, тя беше с ДЦП на долни крайници и благодарение на него, и рехабилитаторката която той ми препоръча всичко остана зад гърба ни. Това е в Института по педиатрия към Медицинска Академия. Стискам палци да не е това за кието се съмняват.

# 4
  • Мнения: 2 433
момичета благодаря ви.
След малко Ани ще дойде в къщи и вероятно ще има още въпроси.
Надявам се да сте тук и да ми съдействате да успокоим майчето доколкото можем!
Още веднъж - Благодаря!

# 5
  • Мнения: 4 414
аз имам опит само с клиниката на Чавдаров, от която съм много доволна...така че за Литвиненко не мога да се изкажа...
какви са симптомите на дететнцето, които са ги притеснили?
и само да кажа, че диагноза ДЦП се поставя най-рано на 18 месеца...

# 6
  • Мнения: 2 433
Здравейте,
Аз съм Ани - майка на Радост
Притеснението въз основа на направлението което ни пуснаха е ,че от 2 вни не иска да стои седнала. Значи аз я слагам седнала тя се изправя до права или ляка рязко назад. Доктора реши че има напрежение във горната част на крачетата. Оприличи го на синдром на ножицата - като мога да обясня какво точно напхрави по време на прегледа - сгъна крачетата като че ли иска да седне по турски. Иначе в скута ми си седи седнала.
Ще Ви бъда благодарна за всеки отговор!
Ани

# 7
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравей!
Моето дете е с друг проблем и няма да съм ти много полезна.Но за времето прекарано във форума разбрах,че най-добре в такива случаи е да се направи консултация в болницата за ДЦП,както са ти казали по-нагоре.Освен това в темата за ДЦП се включва често и д-р Чавдаров от тази болница,може да му зададеш и на него въпроси.
Желая ти успех и дано всичко се оправи! Hug

# 8
  • Мнения: 2 433
лена, благодаря за съвета -
понеже съм от Севлиево бих помолила за точни координати на клиниката както и начинът да стигнем до нея.  bouquet

# 9
  • Мнения: 997
 Виж, ако решите да дойдете лично ще те взема от където кажеш - не знам с какъв транспорт ще сте - и ще те заведа. Клиниката е близо до нас.
  Да допълня, опитах се да ти изпратя подробно описание на адреса, но май пощата ти е пълна и не стана.

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 18:50 от елена акманова

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
и аз да добавя - отидете в Красна поляна. Адресът е бул. Възкресение 1
Намира се лесно, ако се тръгне по новото продължение на бул.Д.Несторов, дето отива надолу към Красна поляна, и веднага като се слезе (има един наклон) има бензиностанция, а отсреща е клиниката, малко е скрита зад дървета, но има надписи.
Там са специализирани с лечение на ДЦП. Има всичко - лекари, рехабилитатори, физиотерапия, логопеди, психолози - специализирани за бебета.
Литвиненко не съм го виждала, нашата лекарка не го препоръчва.

П.П. Обсервацио не е диагноза, а означава да я изследват за ДЦП.
ДЦП обаче не е диагноза, която се слага с лека ръка, а и се поставя по-късно.
Често пъти я пишат като диагноза обаче, защото за ДЦП има клинични пътеки, за някое друго оплакване или състояние няма, а все нещо трябва да пише... Та, не бива да се шашкат предварително.
Детенцето как е иначе с двигателно и нервно-психично развитие?

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 17:13 от firebird

# 11
  • Мнения: 1 710
JuliS  съжалявам, но днес интернетът ни тотално се скапа - сигурно заради вятъра в София - знам ли. Надявам се да можем да осъществим отново връзка. Но момичетата тук са ти дали добри съвети - така че действайте.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 356
Не разбирам, детето не иска да седи от два дни, а преди това седяло ли е спокойно? Какво друго може да прави по принцип - лази ли, изправя ли се само? Не си представих този ефект на ножица, който описваш, но ако детето го е направило за пръв път на прегледа, не би трябвало да се вадят генерални заключения. Дано се окаже, че сте се притеснили излишно. Успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 433
Момичета - Джули съм.
Значи написахме  днес пост до д-р Чавдаров.
Но следобед решихме да се допитаме и до друг лекар - педиатър.
Почти на 90 %  отхвърли ДЦП но всъщност каза нещо много по-страшно, ако разбира се страшните неща могат да се класифицират по степен. Той се усъмни за мускулна дистрофия. Предполагам сте запознати по-добре от мен но в общи линии загубване на тонуса.
Значи Радос се е родила със секцио. нормално, доносена , след безпроблемна бременност.
След трети месец загубва рязко апетит и не се храни. Закъснява и със сядането на 8 месеца след помощ от рехабилитатор започва да сяда добре. Допреди 2 дни когато вече отказва да сяда а предпочита легнала.
За нервно напрежение - можем да говорим. Плачлива и раздразнителна е. Но иначе обича да разглежда играчките , да ги върти в ръцете си и дори им бърбори.
В паяк не знае какво да прави.Не пълзи и не се обръща от гръб по корем. Не се опитва да върви но пък стои здраво на краката си.
Има и нещо друго - ако играчката е далеч от нея - не се и опитва да иде при нея. не иска да хване всичко което и попадне пред погледа. Не държи бисквита сама с ръка.
Много объркано стана.
Просто искам да помогна. Ани е о друг град - омъжена е в Севлиево и е далеч от роднини и приятели. Надявам се че ме разбирате.
Още веднъж благодаря на всички!  bouquet

# 14
  • Мнения: 997
 Боя се, че този лекар може да се съмнява за мускулна дистрофия или левкодистрофия. Вярвам, че греши, очевидно той не е невролог. Но в този случай бих посъветвала твоята приятелка да потърси детски невролог незабавно. Бих те посъветвала да допишеш новата информация към въпроса към д-р Чавдаров. За да е по-наясно......

# 15
  • Мнения: 2 433
Моля се и се надява да греши. Въпреки че му имам абсолютно доверие.
той просто изказа съмнение -  иначе обасни че е задължитена консултацията със специалист и изобщо да не отлагаме във времето.
Надеждата си отива последна и аз непреставам да се надявам че това е грешка... лош ден... и всичко от утре ще си е наред!
Още веднъж ви благодаря!  bouquet

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 55
Джули искам и аз да изкажа моето мнение относно консултация с д-р Чавдаров.Моят син е с ДЦП в момента е на 15 години и от 3 месечна възраст до ден днешен той е на лечение в центъра,там посещаваше детска градина и благодарение на грижите,рехабилитациите и изключителния професионализъм на специалистите там в момента учи в така нар. нормално училиеще.Не искам да ви агитирам,но относно диагностицирането на заболяването на детето ви гарантирам,че д-р Чавдаров е един от най-добрите специалисти и няма да ви подведе.В центъра разполагат със всякакъв вид специалисти,така че  смятам,че там ще получите помощ и морална подкрепа.Стискам палци всичко да се окаже просто лекарска грешка и детенце да е добре. newsm68

# 17
  • Мнения: 2 433
Благодаря на всички Ви за помощта и напътствията.
Записахме час при Чавдаров за четвъртък от 14ч.
Много ни бяхте полезни и с информация и със съвети!
Сега остава да се молим всичко с Радост да е наред и да не се потвърдят предположенията и съмненията на педиатрите!!! Praynig
Благодаря лично и на Майчето , че се ангажира да посреще Ани и Радост и да ги придружи до клиниката  bouquet
Поздрави от нас
Джули

# 18
  • Мнения: 997
 Успех, дръж ни в течение. Ще се молим всичко, което са ви казали да е само една голяма грешка! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 4 414
стискам палци и пишете!

# 20
  • Мнения: 3 698
И аз стискам палци  Praynig !

# 21
  • Мнения: 2 433
Момичета, днес беше прегледа на Радос при доктор Чавдаров
Нямам думи с които да изкажа брагодарностите си кам него и кам мама Мая, която толкова много ни помогна. Благодаря и на всички вас за моралната подкрепа и стиснатите палци! Hug
Ани беще много уморена и развлнувана та може да не разкажа с точност всичко, но ние ще прадължаваме да поддържаме връзка с вас и ще ви разказваме всичко което се слечва от тук нататък!
както предполатам знаете Чавдаров си има скала за определяне.
Значи Радост е степен 2 по тази скала. с 20% риск за трайно увлеждане. Мозъкът не подава правилни импулси които да диктуват движенията. По някои  показатели отговаря на 3 мес. бебе.
Закъснели са! доста - благодарение на нехайството на консултиращите лекари в детската консултация. Сега трябва да бягат - бързо, защото времето ги преследва. Да наваксат пропуснатото, да не отлагат  и да направят всичко възможно за да променят това.
Проблема е че в клиниката местата за рехабилитацията са заети и се е отворило свободно място чак за 17 юли. Дотогава ще се наложи да работят сами в къщи.
Благодарение на мама Мая, и участието на самият Чавдаров във форума са  ги вредили за рехабилитация изобщо. Още повече че тя предложи да останат няколко дни при нея за да ги свърже със своята рехабилитаторка за да ги научи как да се справят!
Едно е сигурно. Господ бди над нея!
Първата крачка е направена. И пътят е верен.
Хората са незапознати с проблемите на ДЦП , а педиатрите не са квалифицирани да разпознават симтомите. хубаво е че все пак не сме много закъснели и НАДЕЖДА за възстановяване ИМА!!!!!
Още веднъж момичета - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за подкрепата  bouquet
Хубаво е че съществуват такива  места където човек да намира упора, подкрепа и най-важното информация.
С поздрав Юли и Ани  bouquet

# 22
  • Мнения: 997
 Много се радвам да чуя, че нещата не са толкова страшни, колкото ви бяха казали първоначално....Съжалявам обаче, че Радост е поредното детенеце, в един не много къс списък, което не е забелязано навреме от общопр. педиатър. Желая ви успех и скорошно оправяне. Радвам се, че ще започнете терапия в клиниката по ДЦП. Но както предполагам д-р Чавдаров ви е обяснил, процедурите там са крайно недостатъчни -  необходимо е да се работи активно в къщи. Радост е  с 2 степен - тоест има повече от реален шанс да се оправи. Нека майката е упорита. Стискам палци за тях Praynig Hug

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф JulyS
много хора тук са били втора степен - това е просто почти нищо в сравнение с ужаса дето бяха предположили. Да ти кажа - НЕ познавам никой с 2 степен ЦКС чието дете да НЕ Се е оправило - т.е. за мен тази сетпен е на 100% лечима, ама за мен....
Успех!

# 24
  • Мнения: 4 414
Ния беше с 2-ра степен и се възстанови напълно. винаги има шанс! трябва много, много работа, вяра и любов!
радвам се, че лошите прогнози се оказаха неверни!
успех  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 710
Юле, нищо не съм направила - просто бях с вас. Знач какво е да дойдеш от провинцията изплашен и вече знаещ че закъсняваш с времето. Гого беше на същата възраст просто и затова може би проблемът на Радост ми е толкова близък. Моля се нещата да се развият положително, въпреки, че надбягването с времето сега започва. С каквото можем ще помагаме, най вече се надявам скоро да има място в болницата, за да може Ани да види как точно се прави рехабилитацията - до тогава кураж и сили, а също и търпение.

# 26
  • Мнения: 2 433
Здравейте мили мами  Hug
Вчера ни се обадиха с добри новини - освободило се е място в клиниката и още днес приемат малката Радост за  рехабилитация. Не се надявахме толкова рано да се освободи нещо, при този дефицитт на места.
Ани и Радост вече са в клиниката от тази сутрин.
Докторката ги е посъветвала да вземат 2х10 дни.
Толкова се радвам! Hug много се надявам след 20 дни като си дойдат , да видим една нова и уверена Радост. Както вече писах, упражненията които правиха тук, много бързо и повлияха и тя започна да става сама от легнало в седнало положение. 
Та така...Радост е вече софиянче Hug
Ще ви държа в течение.
Поздрави
Джули

# 27
  • Мнения: 1 271
Хей как е Радост - хареса ли и в София
то май и с нашата Радост ще ходиме на фитнес от 17 и се надявам да е за кратко
пишете ни като имате новини дано са чудесни
поздрави
  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 433
Днес се прибират в Севлиево - като се върнат да разкажат ще се включа с новинки!!!! Hug
Много се надявам да имат подобрение -  Hug По телефона разбрах че вече се държи на шведската стена без да я лепят и се задържа за кратко на четериопорна.
Между другото те трябваше да са от 17юли , но им се обадиха за освободено място по-рано. Та вие всъщност ще сте на тяхното място Mr. Green Стискаме ви палци да мине всичко добре и да има  ефект!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 710
Юле, да ни пишеш повече. Ние с Ани за съжаление почти не се видяхме, ама пуста София - все няма време от пътешествия между кварталите. Да е жив и здрав интернетът - връзката ни със света  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт