На море в Турция - тема 51

  • 104 541
  • 756
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 244
Здравей!От всички хотели бих ти препоръчала да избереш между Сиде - Von resort,Turan prince и двата са чудесни
Белек- Maritim,Papillon или Asteria
Суено Сиде го видях април месец и е много зле

Сега разгледах има три хотела Von Resort и два Turan Prince. VONRESORT ELITE HOTEL 5*, VONRESORT GOLDEN COAST 5* и VONRESORT GOLDEN BEACH & AQUA 5*. Кой от трите имаш предвид ти? Също така за CLUB TURAN PRINCE WORLD или SENTIDO TURAN PRINCE 5* си писала?
Малко се обърках с тези близки имена.

# 226
  • Мнения: 1 710
Момичета поствам отново с молба за съдействие при избора на хотел. Май в крайна сметка ще се спрем на Анталия. Всяка информация ще ми бъде полезна.
Благодаря Ви предварително Simple Smile
Здравейте,
Тази година отново обмисляме почивка в Турция. Изчетох предишната тема и ще следя тази с интерес. В процес на търсене на хотел съм. Сега случайно видях тази оферта и ми се струва много ниска цената. Моля за Вашето мнение http://www.orient99.com/pochivki_turcia/pochivki_turcia_side/view?oid=2864868
Като цяло все още не сме се спряли на конкретен курорт, тъй като се огранизираме с още две двойки и трябва да стиковаме мненията. Подготвила съм няколко списъка с хотели за различните курорти. Кушадасъ, Дидим, Лара, Сиде, Белек. Последно бяхме в Pine Bay в Кушадасъ през 2013 и останахме много доволни. Та в общи линии търсим подобен хотел като територия, да има зеленениа и хубав плаж. Има доста такива хотели в различните курорти, въпроса, че тази година сме с малко по-ограничен бюджет. 
Давам обобщен списък на хотелите, на които съм се спряла (подредени са по реда на курортите по-горе). Правя уточнение, че съм гледала оферти с автобус, като има вариант и да сме със собствен транспорт в зависимост, кое ще ни е по-изгодно.
Кушадасъ - LABRANDA EPHESUS PRINCES, RICHMOND EPHESUS RESORT 5*, KORUMAR EPHESUS BEACH & SPA RESORT 5*, PINE BAY HOLIDAY RESORT 5*, CLUB YALI HOTEL & RESORT 5*;
Дидим - AURUM EXCLUSIVE CLUB 5*, AURUM DIDYMA SPA & BEACH RESORT 5*;
Лара - SWANDOR HOTELS & RESORTS TOPKAPI PALACE , CLUB HOTEL SERA 5*( в този хотел съм била преди 10тина години и останах доволна), PGS KREMLIN PALACE , KERVANSARAY LARA;
Сиде - VON RESORT GOLDEN COAST, CLUB CALIMERA SERRA PALACE, CLUB TURAN PRINCE WORLD, STARLIGHT RESORT HOTEL, DIAMOND PREMIUM HOTEL, VON CLUB GOLDEN BEACH, CRYSTAL ADMIRAL RESORT, SENTIDO TURAN PRINCE 5*, HORUS PARADISE LUXURY RESORT;
Белек - BELCONTI RESORT HOTEL, MARITIM PINE BEACH RESORT, CRYSTAL TAT BEACH , SHERWOOD DREAMS RESORT, XANADU RESORT HOTEL, CRYSTAL PARAISO VERDE, PAPILLON BELVIL, CLUB ASTERIA BELEK 5*;
Извинявам се, че стана толкова дълъг поста. Благодаря предварително за Вашето съдействие.   
П.П. Забравих да пиша, че става дума за средата на м. Септември.

Понеже събирам багаж за утре и гладя като луда, нямам време да се включа, а ме сърбят ръцете да пиша Simple Smile

Повечето от хотелите в Анталия, които сте харесали са достатъчно добри, за да останете много доволни. Трябва да имате предвид обаче, че са доста различни като ниво. В ценово отношение също доста варират.

Хотелите, които бих препоръчала без никакви колебания и без притеснения, че могат да ви разочароват са PAPILLON BELVIL и CLUB ASTERIA BELEK. Това са хотели, които години наред поддържат много добро ниво и са се доказали като чудесен вариант за почивка.
Подчертавам, че болшинството от изброените хотели са чудесни, просто тези двата се открояват, поне за мен.
Хотелите, които не бих препоръчала са TOPKAPI PALACE, KREMLIN PALACE и KERVANSARAY LARA.

Много ми се иска да напиша по нещо за всеки от изброените хотели, но наистина нямам време в момента. Ако след седмица все още се колебаете, ще се включа подробно.

# 227
  • Мнения: 41
Привет на всички! Има ли някой вече почивал в Lonicera resort&spa 5* Алания? След 2 дни пътуваме за там и се замислих дали имаме шанс ни настанят в новия сектор или стаите, продадени на бг ТО са от старите сектори?
Ако някой се включи и с възможности за пазаруване в Алания (дрехи, обувки, чанти...) ще съм благодарна 😉 Там има ли и магазин на Polo ASSN?
Май всякаква прясна информация за хотела и курорта ще са ми от полза...


Няма стар и нов сектор, хотелите са два отделни - стария World 4* и новия Resort and spa 5*.
Щом резервацията ви е за Ризорт, значи ще сте там.

Магазин на Поло има по пътя за Алания в мола в Конакли. Като пътувате към Алания е в  ляво има кръгово с голяма табела в средата Конакли.
За Мегамол ли става въпрос? Рускините пишат, че е затворен за постоянно...
Засега май остава ТЦ Аланиум , но ми се струва доста оскъден и ни се иска да посетим още магазини. Идеята е да напазаруваме за нас и за детето, предполагам, че цените са изгодни. Ако някой се сети за нещо в района на Алания, ще ми е от полза 😊
Молът работи но лично аз не видях надпис мега мол, от пътя се вижда маг доналдс . На торбите за покупки обаче си пише мега мол. В 10.00сутринта отваря и в 11.00беше пълно с руснаци ,които изкупуваха уай кикито...Ние се прибрахме на 27.05. За първа година ходим в този район към Алания.

# 228
  • София
  • Мнения: 244
Понеже събирам багаж за утре и гладя като луда, нямам време да се включа, а ме сърбят ръцете да пиша Simple Smile

Повечето от хотелите в Анталия, които сте харесали са достатъчно добри, за да останете много доволни. Трябва да имате предвид обаче, че са доста различни като ниво. В ценово отношение също доста варират.

Хотелите, които бих препоръчала без никакви колебания и без притеснения, че могат да ви разочароват са PAPILLON BELVIL и CLUB ASTERIA BELEK. Това са хотели, които години наред поддържат много добро ниво и са се доказали като чудесен вариант за почивка.
Подчертавам, че болшинството от изброените хотели са чудесни, просто тези двата се открояват, поне за мен.
Хотелите, които не бих препоръчала са TOPKAPI PALACE, KREMLIN PALACE и KERVANSARAY LARA.

Много ми се иска да напиша по нещо за всеки от изброените хотели, но наистина нямам време в момента. Ако след седмица все още се колебаете, ще се включа подробно.
Марги много благодаря за включването. Отдавна да бях избрала хотел имам си един кратък списък от фаворити, които искам да посетя, но проблема, че сме с малко по-ограничен бюджет и те ще останат за догодина.
Желая ти лек път и весело изкарване. Simple Smile
Аз отдавна не съм пътувала с кола в Турция та се чудя дали има някакви промени. Мисля си ако пътуваме с кола този маршрут как е Sofia-Plovdiv-Edirne-Gelibolu--Bandirma-Akhisar--Denizli-Antalya? Четох, че там няма такси и се пътува приятно. В случай, че решим да минем от там да купувам ли HGS стикер? 

# 229
  • Мнения: 3 271
NaniG Утре тръгваме по този маршрут .Миналата година беше чудесен.Не ти трябва стикер за там.Няма платена част.

# 230
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте от PALM WINGS BEACH RESORT KUSADASI
Бърз отзив от тук
Храна,обслужване,стая море,плаж, анимация всичко е ОК за мен....минус са ми многото българи и нулевия интернет,дори и в лобито.Повече отзиви като се прибера на 10 или ако някой има конкретен въпрос....Grinning

# 231
  • София
  • Мнения: 1 421
Някой не иска ли да направи една тема На пазар в Турция, тука всеки втори пост е къде има пазари, молове, къде е по-тънко. Темата е На море в Турция, пишете за морето. 

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 09:04 от valerko

# 232
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Здравей!От всички хотели бих ти препоръчала да избереш между Сиде - Von resort,Turan prince и двата са чудесни
Белек- Maritim,Papillon или Asteria
Суено Сиде го видях април месец и е много зле

Сега разгледах има три хотела Von Resort и два Turan Prince. VONRESORT ELITE HOTEL 5*, VONRESORT GOLDEN COAST 5* и VONRESORT GOLDEN BEACH & AQUA 5*. Кой от трите имаш предвид ти? Също така за CLUB TURAN PRINCE WORLD или SENTIDO TURAN PRINCE 5* си писала?
Малко се обърках с тези близки имена.
Вон хотелите са един до друг-Von golden coast е на брега,също и Елит,Von golden beach са къщички зад тях.Тураните и двата ми харесаха ,като територия Turan prince world е по-голям

# 233
  • Мнения: 145
Здравейте от PALM WINGS BEACH RESORT KUSADASI
Бърз отзив от тук
Храна,обслужване,стая море,плаж, анимация всичко е ОК за мен....минус са ми многото българи и нулевия интернет,дори и в лобито.Повече отзиви като се прибера на 10 или ако някой има конкретен въпрос....Grinning

Здравей. Ще се радвам, като се върнеш, да споделиш повече за хотела, че и ние ще почиваме там. Приятна почивка!

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Какви пазари?То там само боклуци.Хубавите стоки са много скъпи.Не си струва от там да се взимат особенно дрехи.Тук има много по-хубави

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 11:54 от slavei4e

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 187
Какви пазари.То там само боклуци.Хубавите стоки са много скъпи.Не си струва от там да се взимат особенно дрехи.Тук има много по-хубави

Написаното категорично не е вярно, но тъй като темата не е "На пазар..." ще се въздържа от повече коментари!

# 236
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте на всички ,
обмислям почивка в Турция през Октомври. Има ли някой почивал в
Majesty Club Tuana & Park Hotel - Fethiye & Calis , Dalaman или наблизо в този район.
Още , какви температури да очакваме в края на октомври?


Много ще съм благодарна за  всяка информация. Hug

# 237
  • София
  • Мнения: 23 096
Хер, за мен края на октомври си е зима, та ако ще и в Турция да е.  Grinning

# 238
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Хер, за мен края на октомври си е зима, та ако ще и в Турция да е.  Grinning

За теб - Зима , за мен - Лато . Дават го 26 градуса , в сравнение с 20 градуса лято тук си ми е горещо направо.
Ходих в Турция през Август на 43 градуса и не бих повторила тази грешка Joy

# 239
  • София
  • Мнения: 23 096
Ти виж как е средната температура на водата, че това е по-важно. Нали на море отивате все пак. Аз нещо не го намирам на картата, но явно не съм се постарала. Иначе и аз съм била в Турция в средата на юли и щяхме да изпукаме от жега.

Общи условия

Активация на акаунт