Майчин дом Варна - тема 10

  • 69 240
  • 789
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 188
Приема в деня на операцията ли е,или по-рано? Simple Smile Че с моята нищо не сме говорили,и вече се ядосвам...
А кога се уточнява упойката каква ще е?Не сме говорили за това,не знам в деня на секциото ли? Ти за кога си? Simple Smile
Мами, които са раждали секцио със спинална, какво усетихте като ви сложиха упойката? И после колко часа по-късно почнахте да си чуствате краката?

Аз съм за 21ви на 19ти ще имам консултация с анестезиолог. Просто с лекарката вече обсъждахме, че е по-добре спинална.

# 106
  • Мнения: 2 721
Една позната ще ражда с планово секцио и ще я приемат рано сутрин.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Приемът е 2 часа преди операция.

# 108
  • Мнения: 56
Здравейте!
Искам да попитам дали има сред вас майка с 3 раждания със секцио? Защото на мен ми предстои 3-то секцио и съм доста притеснена. Знам, че е малко рисково. Първите 2 ми бяха в Стара Загора, но се преместихме. Засега съм се спряла на Майчин дом.
Хубава вечер, момичета!

# 109
  • Мнения: 188
Момичета...правят ли клизма преди секциото?Че ми излезе ужасен външен хемороид,много ме боли,не знам как ще се получат нещата... 😔😔😔

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Казват да си сложиш свещ часове преди операцията и спираш храни, напитки според техните указания, няма клизма и катетър. Конкретните указания дават в деня, в който отидеш за изследвания и подготовка на документи(2 дни преди датата на секцио).
Аз ползвах БИОКЛИН МУЛТИ ГИН компреси по препоръка на АГ, много ме облекчаваха.

# 111
  • Мнения: 188
Аз съм от Бургас,няма да ходя по-рано,а в деня на секциото и когато запазихме дата,нищо не ми казаха.Нищо не трябвало,отивам си там на деня и това е,повечето неща ги знам от вас тук Simple Smile Как така няма катетър?
Казват да си сложиш свещ часове преди операцията и спираш храни, напитки според техните указания, няма клизма и катетър. Конкретните указания дават в деня, в който отидеш за изследвания и подготовка на документи(2 дни преди датата на секцио).
Аз ползвах БИОКЛИН МУЛТИ ГИН компреси по препоръка на АГ, много ме облекчаваха.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Повечето лекари в МД не ползват катетър. Там след секцио все пак раздвижват на 6 час искаш или не искаш . И в същия дух няма как да не станеш до ВЦ Grinning

# 113
  • Мнения: 188
Хммм,мен от това повече ме беше страх,че никога не са ми слагали 😂 а през тези 6 часа ако ти се приходи?
Повечето лекари в МД не ползват катетър. Там след секцио все пак раздвижват на 6 час искаш или не искаш . И в същия дух няма как да не станеш до ВЦ Grinning

# 114
  • Варна
  • Мнения: 1 596
След операция слагат памперс. То нищо не усещаш след упойка поне 2 часа. Simple Smile
Ходиш до тоалетна точно преди операция, аз удържах до раздвижването с тоалетната. След раздвижване те водят в баня да се измиеш и сложиш превръзка. Попитай лекаря си или на регистратура за подготовката за операция, когато наближи, важно е.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 123
Използват и еднократен катетър, мен с първото секцио още на операционната ми казаха, че изпразват мехура с еднократен катетър. Обикновен не ползват, поне за секцио,

# 116
  • Мнения: 188
Оххх,добре че си ти...Когато бях там както казах вече,лекарката каза нищо не трябва за бебето,само за теб(без конкретно какво да обясни,но аз видях едни списъци,които беше качвала в старата тема).На регистратурата същата работа,нищо не трябва...и какво ще отида там все едно кафенце да пия само...Направо ме ядосват,след 2 седмици е секциото....
След операция слагат памперс. То нищо не усещаш след упойка поне 2 часа. Simple Smile
Ходиш до тоалетна точно преди операция, аз удържах до раздвижването с тоалетната. След раздвижване те водят в баня да се измиеш и сложиш превръзка. Попитай лекаря си или на регистратура за подготовката за операция, когато наближи, важно е.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Далинда, ти не беше ли за термин август ?
Носи си лични принадлежности. Аз там лежах за серклажа и наистина само личи вещи ми трябваха.
Сега за секциото в АГ е друго нещо - ще изнасям къщата!!!

# 118
  • Мнения: 188
Неена 10.07 ми е термина,и сега накрая на месеца ще е секциото.За серклажа и аз лични вещи си бях взела,но сега ще сме двама и по-сложно ми се вижда от един серклаж Simple Smile
Далинда, ти не беше ли за термин август ?
Носи си лични принадлежности. Аз там лежах за серклажа и наистина само личи вещи ми трябваха.
Сега за секциото в АГ е друго нещо - ще изнасям къщата!!!

# 119
  • Мнения: 18
Момичета...правят ли клизма преди секциото?Че ми излезе ужасен външен хемороид,много ме боли,не знам как ще се получат нещата... 😔😔😔
За хемороидите усетих облекчение единствено от свещички Цикатридина, болките ми минаха преди да използвам всички свещички. Лично при мен компресите Мулти гин нямаха никакъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт