Име за момиченце с буквата “Е”

  • 23 402
  • 97
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 298
Здравейте, живот и здраве ще си имаме още едно момиченце. Искам да започва с буквата “Е” , ако е възможно да има имен ден в годината, също така и интересно значение би ме впечатлило...
Засега ми се въртят в главата имена, като:
Ема, Елиа/я, Еманоела.
Ще се радвам да споделите и вие хубави имена. Simple Smile

# 1
  • София, България
  • Мнения: 631
На мен много ми харесва Евелин, Евелина. Това име празнува има ден на 25 Март - Благовещение (Благовец).
Моята братовчедка се казва Евелин и празнува имен ден на 24.12 Бъдни вечер, но имаме по-различна причина да празнува имен ден точно на тази дата Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 891
Ева
Елеонора
Елица

# 3
  • Мнения: 1 031
Елена ми харесва много, но Ленче - никак Laughing

# 4
  • Мнения: 2 069
Елисавета, Елиза, Елза

# 5
  • Мнения: 110
Здравейте, живот и здраве ще си имаме още едно момиченце. Искам да започва с буквата “Е” , ако е възможно да има имен ден в годината, също така и интересно значение би ме впечатлило...
Засега ми се въртят в главата имена, като:
Ема, Елиа/я, Еманоела.
Ще се радвам да споделите и вие хубави имена. Simple Smile



Ева
Ема
Евелин

# 6
  • Мнения: 2 405
Елисавета(не е често срещано,хубаво галено Ели),Елиза(по- нетрадиционно),Емили(харесвам го).

Лека бременност

# 7
  • Мнения: 1 467
Ема/ Ейми са ми много нежни и красиви имена

# 8
  • Мнения: 3 033
Елена, Елина

# 9
  • София
  • Мнения: 18 699
ЕманОела ви харесва или Емануела?

Иначе моето момиче е Елени:)

# 10
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Емма Wink

# 11
  • Мнения: 12 003
Евгения (Благородна), има и имен ден, но не помня датата
Елица - имен ден на Цветница
Елмира и Елвира, но те май нямат имен ден.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Ева
Емилия
Елена

# 13
  • Мнения: 1 174
Елина а Елеа от мен

# 14
  • Мнения: 3 119
Елеонора
Елина
Елизабет

# 15
  • Nice
  • Мнения: 946
Екатерина
Евгения (което не е често срещано при малките момиченца, но на мен ми допада)
Емилияна

Елинор
Елла
Елиза
Елмира
Последните етири на знам дали имат имен ден.

Лично на мен най-любими са ми Елена, Ева и Елеонора.

# 16
  • Мнения: 516
Елиа е прекрасно. Heart Eyes
Иначе други- Ева (казали са го, но страшно го харесвам), Евана, Екатерина, Елина, Елизабет

# 17
  • София
  • Мнения: 966
Елисавета

"Елисавета (Elizabeth) е гръцката редакция на име, идващо от еврейското Elisheva и означава "Богът е моето изобилие", "Богът е моята клетва", "Покой в Бога" или "Аз съм Божия дъщеря"."

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 01:34 от zverino

# 18
  • Мнения: 410
Дъщеря ми е Елица 😍. Други имена, които ми харесват-Емилия, Елена, Елеонора, Елисавета, Елия. ...Но което и име да изберете с буквата Е ще е хубаво, защото почти всички съдържат повече гласни ,отколкото съгласни букви.На мен това особено ми харесва.😊

# 19
  • Варна
  • Мнения: 298
Благодаря ви момичета Simple Smile))
Много предложения....
Май най-много се колебая между Ема-Ева-Елиа .

Кога имат имен ден тези имена? 🙄

# 20
  • Мнения: 12 003
Точно тези имена нямат именни дни. Ако държиш на такъв може да си нарочите подходящ ден:
 - Ема от Емилия, Емилияна - на 30.05; 8.11 и 25.12.
- Ева, когато празнуват Живко, Живка и Зоя, тъй като означаява живот
- Елиа - през юни мисля имаше Елиазар, та тогава вероятно
Последен вариант - на Всички български свитии - датата е променлива в края на юни се пада - тогава празнуват всички, които нямат конкретен имен ден.
Ако държите на имен ден, който да не се забравя и пропуска, изберете друго име - Елица, Елена, Емилия, Екатерина.

# 21
  • Мнения: 2 757
С "Е" харесвам Ева, Елена, Елеонора, Елиза. Ема също ми е любимо, но вече всяко 5 момиченце е с това име.
Като цяло сте се спрели да доста благодатна буква и повечето имена започващи с нея са красиви и нежни. Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 11:40 от Invierno

# 22
  • Варна
  • Мнения: 298
 Баща ми се казва Емил и сме решили да е кръстено на него живот и здраве:)

# 23
  • Мнения: 410
Ема и Елиа се доближават ,според мен,до Емил.😊 А Емилия е прекрасно! 😉

# 24
  • Мнения: 3 119
Емилияна също ми харесва.

# 25
  • Мнения: 1 112
Благодаря ви момичета Simple Smile))
Много предложения....
Май най-много се колебая между Ема-Ева-Елиа .

Кога имат имен ден тези имена? 🙄

От изброените Ева ми е много любимо, доколкото знам празнува на Благовещение Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 891
Емилияна ми харесва повече от Ема и Емилия.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 010
Ева, Елисавета, Елена, Елеонора са страхотни имена!

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Елия от изброените.Иначе харесвам моето-Елица, и дори наблюдавам някакво възраждане на това име.Едно време много малко момичета се казваха така.Има и хубаво значение-да расте стройна и тънка като ела.С "Е " още ми допадат Ема,Емилия,Елена,Елисавета и горе-долу Елеонора.

# 29
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Елена, Елица, Ева.

# 30
  • Мнения: 5 325
Елия.
Много харесвам Ева.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 008
Ако искате да е кратко името, харесвам Ема или Емма.
Иначе с Е любимото ми име е Елеонора.
Цитат
Елеонора празнува имен ден на 21 май, когато православната църква чества деня на Св. Константин и Св. Елена.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 298
Елиа или Елия на много места го виждам различно... не мога да преценя дори , кое звучи по-добре.
Иначе ако е това име може да празнува и на Св. Константин и Елена

# 33
  • София
  • Мнения: 1 132
Фаворити с буква "Е" са ми Елеонора, Емона, Ева, Елина, Ема.

# 34
  • Мнения: 2 255
Ерин. Значението не е нещо особено, свързано е с Ирландия, но е звучно, и набира популярност.

# 35
  • Мнения: 3 033
Елиа или Елия на много места го виждам различно... не мога да преценя дори , кое звучи по-добре.
Иначе ако е това име може да празнува и на Св. Константин и Елена
Елия или Елиа не празнуват на 21 май, т.е. на Свети Константин и Елена. Напоследък забелязвам, че много се измисля, че някои нови имена имат имен ден на определени дати.

# 36
  • Мнения: 8 578
Елия/Елиа го намерих като италианският вариант на Илия, т.е. празнува на Илинден.
По темата: много харесвам Емилия,Ема,Ева.
По необичайни:Ермена-Бог издига (от ивритското yirmeyahu). 1 май е денят на пророк Йеремия
Елоиза-здрава;слънце.
Елеазара,Елизария,Елизара-видоизменена форма на древноеврейското име Лазар, което означава Бог е помощник.
Жените с това име празнуват имен ден на 21 май.
Елоди(я)-чуждоземни богатства;има и такава светица(Alodia),чийто ден е 22 октомври,но мисля че е към католическата църква.
Ермелина-произлиза от гръцкото наименование Ерменка, което означава съдба.
Жените с това име празнуват имен ден на 1 май.

# 37
  • Мнения: 18 552
Емилиана-дълго,звучно,различно и с много галени. Емили и Емануела също харесвам. И едно по-нестандартно-Евангелина.  Всички могат да празнуват освен на 30 май и на Арахангелов ден. Това е за предпочитане,защото е голям празник. Но за мен има известни именни дни на големи светци и всички останали, които са по-скора измислица.
Е е благодатна буква,все хубави имена.

# 38
  • Мнения: 2 603
Елиа, не е ли мъжко име? Поне при нас в Италия е мъжко. Означава "моя бог е Яхве". Според мен по-скоро произлиза от Илия отколкото от Елена и ще празнува имен ден на 20 юли.
Май има и женски вариант Елиа с ударение на е-то и идва от мъжкото Елио, което значи слънце. Не знам кога би празнувала.
Иначе с Е, харесвам Елена, Елизабета, Елиза.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 298
Женско е, поне тук при нас:))

# 40
  • Мнения: 18 979
По принцип в българския език словообразуването е такова, че би трябвало да е Елия, а не Елиа. Не че не може да си го кръстиш детето както искаш. Познавам момиченце на име Ейми Кратункова.

# 41
  • Мнения: 2 603
Е то, че може е ясно. Аз като гледам имена най-важно ми е какво е значението, затова Елия/а ми е едно и също, иначе да, словообразуването е такова. На мен Елия ми звучи съвсем като Илия и затова мъжко.

Тук сега се завръща името Евелин, на мен ми харесва.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Елинор
Елея
Елла

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Харесвам Елеонора и Емануела.

# 44
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
С буквата Е мой фаворит е Елица. Много ми е нежно. Но аз не харесвам "чужди" имена, предпочитам българските.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 008
Наскоро видях името Елора и ми се стори интересно и приятно.

# 46
  • Мнения: 5 325
Емона харесвам аз.

# 47
  • Мнения: 18 552
Също и Елвира.

# 48
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Наскоро видях името Елора и ми се стори интересно и приятно.

Това име сме си го харесали ако имаме второ момиченце 😍

# 49
  • Мнения: 18 552
Тео и много ще се връзва с името на първото 😉 поне според мен

# 50
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Тео и много ще се връзва с името на първото 😉 поне според мен

Мис, абсолютно! И ние сме на това мнение

# 51
# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 263
 Ние също обмисляме за момиче/ като разберем пола/ Ема и Ерика, но и още няколко имена с други букви.ММ е Емил и понеже терминът е близо до неговия рожден ден и му се иска да е Ема като него.Но аз Емили и Емилия не харесвам.С тази буква ми допадат още Елеонора, Елора, Елина.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 298
Море Айде чакаме да видим какво ще е твоето скорпионче:)) току виж, се родят и на една дата и с едни и същи имена 😊

Моята госпожица ще е кръстена на баща ми, той е Емил:)

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Море Айде чакаме да видим какво ще е твоето скорпионче:)) току виж, се родят и на една дата и с едни и същи имена 😊

Моята госпожица ще е кръстена на баща ми, той е Емил:)

Аз напоследък мисля, че второто ще е момче Grinning И тогава ще е Виктор със сигурност.
Иначе Емил ми е другото любимо мъжко име.Може и да съм пристрастна, ама е много хубаво.
Моята дъщеря също ми предлага име за бебето...Елза ... / ест. от Замръзналото кралство/ Joy

# 55
  • Варна
  • Мнения: 298
Колко познато 😆 ... е моя “Виктор” ще е  Ема 😆

# 56
  • Финландия
  • Мнения: 169
Елвира
Еви
Ения
Елеа

# 57
  • Финландия
  • Мнения: 169
И едно красиво финландско име
Елина

# 58
  • Мнения: 5 386
ЕЛИНА, ЕЛОРА/на италиански има такава дума/ , Елеонора, Елинор,, Емили , Елея, Евелин,....Есения
Надявам се, че няма да се спрете на Еленка, Евдокия, Ефросина и т.н. старовремешни

ПП Наистина ли това нежно име Елина е финландско и има ли значение?

ПП
Намерих инфо тук:   https://www.nordicnames.de/wiki/Elina

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 23:54 от *Камея

# 59
  • Мнения: 3 033
    Елея и Есения може и да не са старовременски, но изобщо не са хубави. Понякога по-традиционните имена са за предпочитане. Елина и Елеонора са добри предложениа, но другите от предния пост са изкилифинчени и неподходящи според мен.

    # 60
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 278
    Елина -древногръцко име, означава гъркиня
    Елина-славянско име ,от ела
    В немските форуми пише,че е форма на Хелена и означава светлина.
    Освен във Финландия е разпространено и в другите скандинавски страни,както и в Чехия,Полша,Унгария,бившите руски републики.

    Елена е прекрасно име,не съм съгласна,че остаряло.

    Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 14:04 от -veni-

    # 61
    • Мнения: 18 552
    Елена не е остаряло. Класическо име като Мария и Ана. Просто е хубаво,вековно име, име което се носи от много жени. Наскоро позната кръсти така момичето си, дословно на майка си. Остарели имена са Петранка и Иванка.
    Една колежка е Елина, на около 50 години е. Според мен вече има тенденция имена като Елена да се завръщат, напук на модните приумици, защото стават дори по-редки.

    # 62
    • Мнения: 3 033
    Елена е прекрасно име. Винаги ми е харесвало, че това име са избрали за мен. Харесва ми в пълния си вариант, а не галени форми. Аз друго име с буквата "Е" не харесвам повече.
    Ако някой чувства, че да си кръсти дъщерята Евсения или Елора е по-модерно, избора си е негов.

    # 63
    • Мнения: 5 386
    Ехее, получи се ефектът на разваления телефон. В поста си написах Еленка , а не Елена. И не съм споменавала никакво Евсения. Някой май гузен негонен бяга или в бързината чете по диагонал. Разсмя ме.

    # 64
    • сред маслини и портокалов цвят
    • Мнения: 1 265
    Дъщеря ми се казва Елма, кръстена е на баща ми Емил. Но тя не е с българска фамилия, иначе щеше да е Емона.

    # 65
    • Най-красивата страна
    • Мнения: 12 278
    Елма мисля,че е мюсюлманско име и означава ябълка?

    # 66
    • Варна
    • Мнения: 298
    А как се пуска анкета?

    # 67
    • Blondeville
    • Мнения: 2 843
    Ема, Елена, Елица, Елеонора

    # 68
    • сред маслини и портокалов цвят
    • Мнения: 1 265
    Елма мисля,че е мюсюлманско име и означава ябълка?

    Всъщност произлиза от думата helmet, което означава щит, дават го с древногермански или древноанглийски произход. https://www.thenamemeaning.com/elma/  Било е разпространено доста в миналото, отшумява като попупярност след 50-те години на 20 век. Впоследствие разбрах, че на турски означава ябълка. Не е мюсюлманско име, такива са имената взети от Корана. На турски   първата буква се изговаря между "а" и "е".
    Но не ме вълнува толкова от къде произлиза, факт е че много отива на дъщеря ми и дядото е доволен.

    Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 10:40 от jasmin

    # 69
    • Мнения: 348
    Дъщеря ми се казва Елма, кръстена е на баща ми Емил. Но тя не е с българска фамилия, иначе щеше да е Емона.

    Моята кума е Елма, всъщност това е галеното й име. Иначе цялото е Елени- Маргарита. Уважили са двете баби, като Елени е гъркиня.
      Иначе моит предложения са- Елена, Елизабет, Елеонора, Елиза =)

    # 70
    • Мнения: 4 381
    На мен много ми харесва Елена. Ако имах момиче, щях да я кръстя така Simple Smile

    # 71
    • Мнения: 31
    Елица, Елена, Елиза, Ема

    # 72
    # 73
    • Мнения: 5 259
    Е е може би нaй-блaгодaтнaтa буквa. Почти всички именa с нея сa хубaви, a лошо име с Е много трудно се нaмирa. Но имa. Зa мен тaковa е нaпример Елиa.

    Всички остaнaли предложения сa чудесни.
    При изборa питaйте дядото кaкви производни нa името си хaресвa, зaщото може дa не му допaдне, aко е нещо прекaлено дaлечно или дa не го приеме зa кръстено нa себе си. Примерно Евa или Елорa сa много дaлече от Емил.

    # 74
    • Мнения: 5 325
    Ох,Ева! Heart Eyes Голяма слабост ми е това име.
    Но да,наистина е далеч от Емил.

    # 75
    • Варна
    • Мнения: 298
    Ема най-добре пасва за името Емил:)) 😊
    Интересното е, че навсякъде е с различно значение.. Simple Smile

    # 76
    • Мнения: X
    Елла, Елен (харесва ми с ударение на първото "е"), Елдора, Едуина, Едуарда.
    Еманоела действително би могло да съществува в този вариант, понеже аз познавам Маноела, кръстена на дядо Мано.

    # 77
    • Мнения: 18 979
    Никога не съм чувала името "Елен" с ударение върху първото "е".

    # 78
    # 79
    • Мнения: 81
    "Е" е една от най-благоприятните букви. Предлагам Ева, Елиза, Естела, Екатерина, Емона.

    # 80
    • Вестерос
    • Мнения: 38 249
    Най-близко до Емил е Емилия, не Ема.

    # 81
    • Мнения: 1 418
    Не знам дали  сте избрали вече, но и ние се колебаехме подобно на вас. Heart
    Аз бих подкрепила Елена, (може и Алена),а защо не и само Ели Grinning

    # 82
    • Мнения: 12 003
    Ако ще е на дядо си Емил - Ем(м)а, Емилия, Емили, Емилиана/ Емилияна. Останалите с Е нямат нищо общо с името Емил.

    # 83
    • Варна
    • Мнения: 298
    Благодаря ви момичета:)) Страхотни сте!!
    Елия в крайна сметка май отпада понеже мъжа ми нещо се дърпа за него...
    За сега води името Ема Simple Smile колебая се и за ЕмМа.. звучи ми по-добре, но ММ, като цяло не обича много такива промени в имената.

    # 84
    • Blondeville
    • Мнения: 2 843
    На мен Ема с едно “н” ми допада повече. Живи и здрави съвсем скоро и ние ще си имаме една Ема ☺

    # 85
    • Варна
    • Мнения: 298
    Кога се очаква адашката ни? Simple Smile)

    # 86
    • Мнения: 4 017
    Само Ема е много хубаво.

    # 87
    • Blondeville
    • Мнения: 2 843
    По-малко от месец, живи и здрави Simple Smile

    Кога се очаква адашката ни? Simple Smile)

    # 88
    • Мнения: 18 552
    И аз съм на това мнение. Ема е чудесно име. И аз го обмислях. Но много разпространено ми се струва. Но е много хубаво. Сещам се за моята любима героиня Ема на Джейн Остин.
    Просто бягам от масовите имена.
    Но въпреки това ако имам второ момиче ще се замисля доста за Ема.
    Ще станат като двете сестри от романа-Изабела и Ема 😊😋

    Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 21:20 от Мис Каролин Бингли

    # 89
    • Мнения: 227
    Емили.😊

    # 90
    • Пловдив
    • Мнения: 14 064
    Емилияна/Емилиана

    # 91
    • Мнения: 97
    Много хубави имена има с буквата Е - Елена, Емилия, Елина и други.

    # 92
    • София
    • Мнения: 149
    Любимото ми име с Е е Елисавета.
    Предлагам по-необичайното Емона.

    # 93
    • Варна
    • Мнения: 25 238
    Ема е много по-добре от Емма. Тези двойни букви ми звучат излишно утежняващо, така ли ще го изговаряте? Е-м-м-а?

    # 94
    # 95
    • Мнения: 5
    Елеонора,Елизабет,Елиза,Елза,Елина,Елена,Елица

    # 96
    • Мнения: 4 017
    Авторката дали си избра име....

    # 97
    • Варна
    • Мнения: 298
    Здравейте Simple Smile
    Името живот и здраве на госпожицата, като се роди ще е Ема! ❤
    Благодаря на всички ви! 😊

    Общи условия

    Активация на акаунт