С влак до морето

  • 11 120
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 608
В спалните вагони се влиза само с билет за съответното място. Няма как да влезе човек, който няма купено място. Мисля, че и лични карти ни искаха. Аз също не бих пътувала в обикновено купе нощем.- Миналата година като слязохме от влака след нощно пътуване в спален вагон, говорих с една жена, която се беше качила с детето си от Пловдив и каза, че имало дублиране на места и било доста неприятна ситуацията.
Дублира на места означава още хора по вагоните ,иначе някой спокойно се разхождат цяла нощ по коридорите и няма жива душа.И е едно такова приятно на душата с две думи хем евтино ,хем душата ти е пълна от преживяването да може да поемеш глътка свеж въздух.Е благодаря.

# 61
  • Мнения: 5 262
За Варна спален вечерта тръгва към 10, нанкаш и сутринта към 6 си там . Вагоните преди няколко години бяха рециклирани немск испални, нови с мивка в купето.
Има семейни намаления за бг семейства с 2 деца.

Иначе експрес. В никакъв сл. 2 ра класа, пълно е със събратя.
Не знам дали до Добрич оправиха линията, но ако не са има прекачване някъде преди Варна и пътя се удължава.

# 62
  • Мнения: 14
Бих препоръчала споделено пътуване. Някак, винаги ми се е струвало, че да пътуваш с влак не е безопасно...

# 63
  • София
  • Мнения: 1 476
Бих препоръчала споделено пътуване. Някак, винаги ми се е струвало, че да пътуваш с влак не е безопасно...

А споделено пътуване с напълно непознати не разбирам защо ви се струва по-сигурно...Не познавате шофьора, който може вчера да е взел книжка, не познавате спътниците, хора всякакви има...Няма нищо обезпокоително в пътуването с влак, но както много по-назад са посъветвали е най-добре да е в спален вагон, за да се избегне дискомфорта отмногото правостоящи хора и т.н. Откъм безопасност е в пъти по безопасно от шофираното из българските пътища...

# 64
  • Мнения: 3 608
Бих препоръчала споделено пътуване. Някак, винаги ми се е струвало, че да пътуваш с влак не е безопасно...

А споделено пътуване с напълно непознати не разбирам защо ви се струва по-сигурно...Не познавате шофьора, който може вчера да е взел книжка, не познавате спътниците, хора всякакви има...Няма нищо обезпокоително в пътуването с влак, но както много по-назад са посъветвали е най-добре да е в спален вагон, за да се избегне дискомфорта отмногото правостоящи хора и т.н. Откъм безопасност е в пъти по безопасно от шофираното из българските пътища...
Извинявай но хората оставят коментари дали с даден човек е ок или не.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Това изобщо не означава, че хората могат правилно да преценят шофьорските умения на някого.
И ако за един шофиране със 150 км/ч. е ок, за мен примерно не е.

# 66
  • Мнения: X
Някой пътува ли с влак до морето?От София колко време се пътува, удобно ли е....?Моля,нека всеки, който е пътувал и знае повече по въпроса,да сподели мнение.Благодаря предварително!

пътувам, но само нощен и само със спален вагон. Новите спални вагони са чисти, с климатик, много удобни. Присигам рано и в 9 си пия кафето на плажа.

# 67
  • Мнения: 1 056
Аз съм пътувала с нощния влак София - Варна и няма проблеми. Но сега пред вид летния сезон може да е по-натоварено. Който иска комфорт - в спален вагон.

# 68
  • Мнения: 1 710
До морето пътувам или с влак, или със самолет. С автобус ми се струва убийствено - и в пряк, и в преносен смисъл.
Пътувала съм и със сутрешния експрес, и с нощния влак. Сутрешния е по-удобен от гледна точка на часа на пристигане - някъде към обяд и директно отивам и се настанявам в хотела. Но пък на децата им писва по някое време. Обикновено сутрешния експрес към Бургас и Варна е с вагони без купета. Те са по-нови от купеените, по-безшумни и са чисти. Климатизирани са и пътуването не е неприятно.
Нощния влак е страшно удобен на връщане от морето, защото не губиш нищо от деня. Спалните вагоните са немски, много чисти, имат мивка. Естествено не може да се говори за пълноценен 8-часов сън, но при всички случаи пътуването минава много по-леко, отколкото в автобус.
Ако имате запазени места, пътуването с влак е много добър вариант.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 219
Имате ли представа дали шафнерите все още събират личните карти на пътниците в спалните вагони и ги връщат на сутринта при пристигането ?

Ако е така, смятате ли че е законно ?

През 2013 пътувахме за последно и беше така .

# 70
  • Мнения: 10 698
Имате ли представа дали шафнерите все още събират личните карти на пътниците в спалните вагони и ги връщат на сутринта при пристигането ?

Ако е така, смятате ли че е законно ?

През 2013 пътувахме за последно и беше така .
Не. Лична карта искат при издаването на билета със спално място. Шафнера само иска билета, описва го и го връща на сутринта.

# 71
  • Мнения: 1 710
Имате ли представа дали шафнерите все още събират личните карти на пътниците в спалните вагони и ги връщат на сутринта при пристигането ?

Ако е така, смятате ли че е законно ?

През 2013 пътувахме за последно и беше така .

Това беше във връзка с трагедията във влака София - Кардам. От тогава почнаха да искат лични данни още при закупуването на спално място. И до сега е така.

# 72
  • Мнения: 13 188
Лична карта във влака не са ми искали никога.
Със спален вагон не усещам пътя. В автобус краката ми отичат, има само едно спиране, трепериш да не заспи шофьора...

# 73
  • Мнения: X
и на мен не са искали. Само билетите, които ми върнаха по-късно. Аз билетите си ги купувам  онлайн.

# 74
  • Мнения: 1 710
Влизам да споделя, че макар да съм върл привърженик на пътуването с влак, БДЖ ме побъркаха в последните два дни и накрая съжалих, че въобще планирам някакво пътуване.

Исках да купя билети за спален вагон от Бургас до София. Тънкостта е, че исках да ги купя от София, т. нар. предварителна продажба. Преди година можеше. Сега вече не може. Може само от Бургас. В София пускали само две кабини за продажба и през лятото свършвали в деня, в който ги пуснат, нямало никакъв шанс да успея.
Викам си, няма проблем - мога да купя билети онлайн. Когато се купуват билети по интернет, не могат да се ползват почти накакви намаления, но реших, че е по-добре да съм спокойна, че имам билети, отколкото да се кахъря за 20-30 лв. изгубена отстъпка. Оказа се обаче, че и за онлайн продажба пускат съвсем ограничен брой кабини и в началото на юли вече няма места за почти никакви дати през месеца. Нямаше и за искания от мен влак. Наложи се да си удължа хотелската резервация, за да се напасна с БДЖ.
Равносметката - изгубено време за ходене до гише за продажби и чакане на голяма опашка, поне 10 проведени разговора с информационен телефон в търсене на възможен вариант за купуване на билети, компромис с датата на пътуване и всичко това, за да се сдобия с доста скъпи билети.

Общи условия

Активация на акаунт