Неугаснала любов или просто уважение, но прекалено... има нещо

  • 2 824
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
А иначе, ако той е хлътнал по нея, прави струвай но ги раздели, та да не пишеш и ти после анонимно (виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107934.0) и да искаш съвети. Направи го културно, без да му даваш повод да се засегне, че иначе може да стане и по-лошо.
СЪГЛАСНА СЪМ С КЛИСУРОВ.И по-спокойно го давай,неизнервяй бебчето.

# 16
  • Мнения: 664
Поне аз не мога да си представя да се виждам само като с приятел, с човек, с когото сме били толкова близки и имаме толкова общи спомени...не знам, за мен приятелство след любов не съществува. Винаги остават скрити чувства, било то положителни или негативни. Аз съм малко в обратната позиция,преди да среща съпруга си, бях гадже с един от приятелите му, за щастие те рядко се виждат сега, та не ми се налага да го срещам, обаче...когато по случайност го видя, винаги се пробуждат стари спомени и нещо в мен трепва...и предпочитам да не го виждам въобще. Та не бих била щастлива, ако мъжа ми се среща с някоя от бившите си. Аз на твое място бих говорила открито с него и бих му казала, че не ми е приятно, може да не съм от либералните жени, но така бих постъпила. А друг е въпросът, че може би мъжката психика е различна и може те да не изживяват толкова емоционално тези неща.

# 17
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Здравей,мила! Ситуацията при нас е подобна, но аз съм от дугата страна. След 8год. връзка с бившия ми приятел се разделихме, защото срещнах друг, който ме заплени и се влюбих лудо. С бившия бяхме вече изконсумирали връзката си и бяхме вече като "братче и сестриче". Разделихме се и аз до момента съм с човека, когото обичам, а той се запозна с едно момиче, но тя никога не успя да приеме, че се чуваме и се виждаме. При нея беше направо болестно състояние- постоянно скандали и разправии. Когато той е тръгвал към София по работа тя е побеснявала, защото е мислела, че се виждаме( а не беше така -аз работя, той също бърза). Когато в Пловдив ме видя ми направи страхотен скандал - беше груба, вулгарна и изобщо постъпката и беше просташка. Много бях възмутена, а сегашният ми приятел го приема като брат, защото смята, че той се е грижил много за мен и ме познава по-добре и от мен самата и разбира, че сме страшно близки. Много се радва на тази близост и за това съм му много благодарна. Погледни го от тази страна!

# 18
  • Мнения: 3 376


Съгласна съм,че след такава голяма любов не може да има просто приятелство.Винаги от едната или другата страна все още се таят чувства.
В твоя случай-може би мъжа ти се чувства задължен по някакъв начин.

Толкова мнения изчетох тук-колкото хора,толкова и гледни точки.Не позволявай обаче всичко написано тук да ти повлияе.Няма смисъл.Как ще постъпиш ти самата-зависи много от характера на мъжа ти.Например на моя ако му се развикам ще замълчи,ама ако е някой друг може и да ме зашлеви,трети да се изнесе и т.н.Хората са толкова различни,ти най-добре знаеш какъв е твоя и кой е най-подходящия начин да разговаряш с него.
И не забравяй нещо друго-ние жените сме ВЕЛИКИ МАНИПУЛАТОРКИ.Засега тя и зползва това,но гледай ти да го обърнеш в твоя полза.С хленчене,заплашване,сълзи и тръшкане не става.По-скоро ще го отегчиш.Бъди хитричка и умна и той сам няма да поиска да се види повече с нея.
Успех newsm51

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Според мен мъжа ти не е прав, щом вижда, че това те наранява, не бива да постъпва така. Обясни му, че ако наистина те обича трябва да спре.

Това трябва сам да го реши, иначе е гадно изнудване!

Кити, не му прави сцени и не го натискай, така ти ще излезеш лошата, невротичка, ревнивка, а другата тази, която го разбира и подкрепя. Забраненото е най-желано.  Tired
Остави го, щом иска да се виждат. Бъди до него като приятел, накарай го да се отпусне и да ти споделя за тяхното приятелство. Така можеш да научиш неща, които да са ти полезни във вашите отношения, може и да разсее съмненията ти. Комуникацията е най-важното, докато си говорит има шанс да се разберете и оправите, а скандалите не са предпоставка за разговор.
Няма да ти хареса това, но има вероятност да се повтаря историята с обратен знак -  у него да са останали чувства към бившата (нали тя е прекъснала връзката). Тук ще ти помогне ТВОЯ опит - и ти си обичана бивша.


Поддържам приятелски отношения с едно бившо гадже. Бяхме заедно много малко, но сме приятели вече 10 години. Мъжът ми знае и нямам проблеми, но оттатък нещата стоят другояче. Посъветвах го да е откровен  Embarassed, защото крие ли нашето приятелство, ще изглежда, че има нещо съмнително в него. Хубаво, но жената започнала да ревнува, разправии и ..... той започна да я лъже и да крие когато се виждаме.  Confused  Няма да зачеркна един приятел, само защото някой е толкова тесногръд, та се измъчва безсмислено от това. Ако той реши обаче, ще уважа мнението му.

# 20
  • Мнения: 291
Напълно съм съгласна с Карен Peace

# 21
Kity, това е любов повярвай ми /уважение за какво??????/ sorri   ,все пак това е мое мнение.........

Общи условия

Активация на акаунт