За номерата на продавачките

  • 6 162
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Това, че досаждат и се натрапват е ясно, ама много ме дразнят като лъжат. Например, чувам продавачка да обяснява за луксозен халат, че това е нова материя и попива идеално. Тя имала такъв от 2 години /уж материята беше нова Wink/ и е изключително доволна. Ако нямах абсолютно същия, изобщо непопиващ и неприятно залепващ за кожата халат, щях и аз да и повярвам, толкова беше убедителна.  Или, търся корниз за завеса за баня, защото моят ръждяса за няма и месец, и продавачката ми казва " как така, аз имам вкъщи точно такъв от 2 години, не е ръждясал".
Днес разглеждам ленен панталон, и питам нямат ли по-малък номер, а продавачката ми казва" все пак ленът не може да стои по тялото като дънки". Панталонът беше №46, аз нося 38 Shocked
Мога още дъълго да разказвам, ама да не досаждам.
Моя позната, която бях уредила да работи в един магазин, не издържа, отказа се. Искали от нея точно това - да се натрапва, да досажда и да лъже. Минава ли пред някого подобно поведение?

# 1
  • Мнения: 2 040
Нормално според мен ... някои са на процент от продажбата и гледат да си продадат стоката ...
Не да ме убеждават, звезди да ми свалят, това което на мен не ми хареса или нещо ни ми идва от вътре да го купя, не го купувам ... кой знае колко клетви съм отнесла, ама дреме ми ...  Peace

# 2
  • Мнения: 7 474
Е, иначе как ще си пробутат стоката  newsm78 Просто някои го правят нагло, а други са убедителни и любезни и се лъжеш. Peace

# 3
  • Мнения: 2 550
Това им е работата.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Много рядко слушам продавачките какви ми ги говорят. Разчитам изцяло на собствен избор. Затова мразя да влизам в магазинче когато няма никой вътре - гледат ме в ръцете и ме убеждават! Аз очи и мозък нямам ли!

# 5
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Според мен работата им е да ти погнат да направиш най-добрия избор, а не да ти пробутват стоката с цел само и само да купиш нещо!

# 6
  • Мнения: 1 462
Аз си разлепих боклук-маратонките за ~100 лв в пералнята след уверение от продавачка, че мъжът и точно същите вчера си бил прал и били като нови.  Уверението, че кексчето е прясно лъсна при намирането на мухъла.  И логично ме попита баща ми: "Е ти какво очакваш да ти кажат, че е боклук и да не го купиш ли?"

# 7
  • Мнения: 5 647
а не да ти пробутват стоката с цел само и само да купиш нещо!

Точно това им е целта, особено ако са на % от оборота.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много са досадни....вместо да ти помогнат да си избереш твоята дреха,  те карат да купиш нещо абсолютно неподходящо.....ако веднъж съм се вързала, втори път не стъпвам в магазина......и така губят клиенти.... като цяло губят, вместо да печелят

# 9
  • Мнения: 2 237

 Аз пък най-мразя да ме посрещне някоя нацупена такава, и да каже "Кво ще искаш ?".И когато я помоля да премеря нещо да ми каже че не и се разправя да го сваля от манекена #Cussing out Иле пък да е захапала цигара и да ми духа в лицето.
А колкото до уверенията им колко хубава  е дадена стока - не ми минава,и аз някога съм била продавачка,знам ги тия номера....

# 10
  • Мнения: 407
Това по принцип не го решават те.Повечето собственици задължават продавачките да се държът по този начин.А мен най-много ме дразни когато влезна в някой магазин и веднага до мен да се лепне някоя продавачка и постоянно да ме пота "какво ще желаете" "какво си търсите" "нещо да ви помогна с избора".Това ме изнервя максимално.Аз ако искам нещо ще попитам сама. Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 5 468
Мразя продавачки!
Още като вляза в магазина и ме погледнат очакващо и ми се скапва настроението. С колко съм се карала... нямат чет и брой. Когато взех вече да се плаша за себе си, че нещо ще се чална от ярост... спрях да ходя по магазини с продавачки. Сега съм почитател на големите хипермаркети, където обикалям, пипам, оглеждам и вземам, ако ми харесва.
Истории имам 2002, но няма да тръгна да ги разказвам, естествено. Само ще кажа, че ми е много познато това с убеждаването... Ти му искаш нещо, то ти казва, че точно такова няма, но има еди какво си и почва да ти бута в ръцете нещо, което хич не ти харесва, но то те убеждава, че точно това е на мода сега и ще изпуснеш много, ако веднага не го купиш Close.

И как пък всички са си купили точно това, което ти гледаш... и от две години не е мръднало!? Брех, майка...

# 12
  • Мнения: 515
И аз така се набутвам от време на време, особенно, когато няма  възможност да обмисля покупката. Откакто имам дъщеря - все съм с нея и е малко трудно да се съсредоточа, когато купувам. И айде-е-е-е...покупка-набутка.

Поради тези причини в момента съм с едни дънки, които според мен са мъжка кройка. Верно е че исках да ми стоят "барабски", обаче се оказва в един момент, че като седна някъде и след 10-на минути стана съм се обзавела с "пакет" - там отпред. Абе има си място и всичко, а пък и талията е една такава...А когато ги купувах жената ме уверяваше, че са дамски модел...

Последната ми груба грешка бе (но нея я поправих, защото съм нахална и отивам да заменям грешната покупка с друга) едно комплектче за детето, което се оказа бебешко. Добре, че поне се оказаха разбрани и ми го замениха за нещо друго на същата цена.


Но пък е ужасно неудобно - купуваш нещо и после - " Ама може ли да ми го смените, замените".

# 13
  • Мнения: 6 206
Тази работа с убеждаването не е за всеки.
Но все пак похвално е усилието.

# 14
  • Мнения: 5 539
Много са ми смешни - когато нямат в магазина нещо, което търсиш, почват да те убеждават, че:
а/то вече не се внася
б/изобщо е спряно от производство
в/то всъщност е много лош избор, но те могат да ти предложат нещо значително по-добро
Вече дори не ми се и разправя...

# 15
  • Мнения: 7 111
Последния път, когато една продавачка се опита да ми пробута панталон на всяка цена с няколко номера нагоре и казах, че ще ми стане. За целта да ми отпусне и малко от нейните прелисти.
Затова пазарувам от едно квартално магазинче, където ми дават да меря без да ми бучат на главата. Досега с празни ръце от търговския им обект не съм излязла  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 139
Или пък :" вчера купиха последното", или:" поръчали сме го... " - и все в този дух глупости.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моя позната, която бях уредила да работи в един магазин, не издържа, отказа се. Искали от нея точно това - да се натрапва, да досажда и да лъже. Минава ли пред някого подобно поведение?
Преди 12 год. работех в магазина на Паола Апси. Ей богу, тая жена искаше да нападаме всеки клиент и да не го оставяме да излезе без покупка (а цените там са фантастични и повечето клиенти гледаха така  #Crazy). Следеше с камери магазина и такова напрежение създаваше, че не издържах, въпреки високата заплата.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
вчера в магазина на Бокал на Раковски - искам дрешки за новородено, продавачката ми дава панталонки от хасенце и ризка за 3-6 месечно. викам, госпожице, как си представяте да се облече новородено бебе в това? а тя - ами госпожо, те сега номерата почват от 3 месеца, вика! Grinning 
смех, смех...  Grinning

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Българските продавачки са няколко варианта:
1. Никъде ги няма, защото пушат навън и те гледат на кръв, че си влязъл в магазина и им разваляш зяпането и одумването.
2. Лепват се за теб и щом пипнеш някоя дреха, веднага почват да те убеждават да я пробваш, въобще досада.
3. Празен магазин, а те стоят и се гледат в огледалата и танцуват. Ти си влизаш, а тези моми се клатят около тебе все едно са на дискотека и човек се притеснява да се размине с тях. Пример: Rouho Mania.

# 20
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Влизам в магазин за бельо и питам продавачката да ми покаже от кои модели сутиени има най-големите номера, аз нося 105-110, 100 леко ми стяга, а тя ми предлага 95 или бабешки модели ( направо като торби), аз и казвам това ще ми е малко, а тя не това е тъкмо като за вас, може би даже не беше забелязала че съм с гащеризон и коремът ми вече личи, ясна работа ще растат, аз и казвам нося 100-110, а гърдите ми още ще растат 95 няма да ми стане, а тя ме изгледа сякаш си въобразявам че съм бременна и каза ама не това е тъкмо като за вас, е благодаря но не и си излязох Tired

# 21
  • Мнения: 2 792
 Много са плитки номерата на повечето продавачки и за най-простата работа си трябва акъл, иначе не става.

# 22
  • Мнения: 2 818
Да, това със сутиените ми е много познато... Аз искам 85Ц, тя ми обяснява че 75б ще ми е тамън Sick

# 23
  • Мнения: 68
Цитат
А мен най-много ме дразни когато влезна в някой магазин и веднага до мен да се лепне някоя продавачка и постоянно да ме пота "какво ще желаете" "какво си търсите" "нещо да ви помогна с избора".Това ме изнервя максимално.Аз ако искам нещо ще попитам сама.
Peace

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Затова си обичам кварталните магазинчета където ме познават и знаят че храня деца затова ми казват когато стоката е стара да не купувам и ми предлагат нещо друго.
А в магазините за други стоки не слушам какво ми говорят.

# 25
  • София
  • Мнения: 377
А за продавачките дето удрят в цените какво ще кажете? Вярно, че на повечето заплатите не са кой знае какво и ги осигуряват на минимума, ама длъжни ли са да взимат от нас майките с деца - в случая става въпрос за детски магазин и то не евтин #Crazy #2gunfire

# 26
  • Мнения: 7 186
То е ясно, че на продавачките работата им е да продават, но тук болшинството от продавачките нямат грам усет за такива неща, дето каза някой то и за тая работа акъл требе. То не се иска да насилиш някой да купи нещо, иска се да знаеш как да му вземеш парите и пак при теб да дойде, има разлика между двете неща. Wink
Повечето продавачки правят така, че едва ли не от неудобство да купиш дрехата. Първо- стандартния поздрав с Нещо да ви предложа или Нещо определено ли си търсите, второ- не особено дискретен поглед за преценка на финансовите ти възможности, после те гледа втренчено и не те изпуска и за миг, докато разглеждаш стоката и погледа и говори- Ако ще купуваш- купувай, няма само да пипаш и да мърляш дрехите. Ако, недай си Боже я накараш да свали дреха от манекена тя ти прави огромна услуга с това /ако случайно не знаеш Wink/, не пропуска и да го покаже и си и един вид длъжен после. Wink Каквото и да облечеш, даже и с 2 номера по- голямо или по- малко те убеждава колко добре ти стои и как да не се притесняваш- след прането се свива, респективно отпуска. Тя естествено има същото нещо  и по- доволна никога не е била. Ако въпреки всичко се окажеш достатъчно твърд и откажеш да купиш дрехата, а на всичкото отгоре си я и мерил /гати нахалника Shocked/, биваш удостоен с кръвнишки поглед и след като си казал Довиждане не получаваш отговор /т. нар. отмъщение на продавачката Laughing/. bowuu
Ето такива ситуации срещам най- често и това си е чиста селяния, а не стратегия за продажба. Sick
Срещала съм и страхотни продавачки, които наистина знаят как да те спечелят като клиент и следващия път да влезеш отново в магазина с усмивка и пълно портмоне.  Но, за съжаление са голяяяяма рядкост.

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз затова си имам определени места дето си пазаря!Много ме дразнят подобни  #Cussing outефтини номера #Cussing out на продавачките,на по-нахалните не им оставам длъжна,а пък на наглите и с дъвка правещи постоянно балончета  Mr. Green ....като им кажа каквото имам да им казвам/любезно и с усмивка Mr. Green/ неискам да се обръщам на излизане-сигурно съм изпепелена с поглед  Party

# 28
  • Мнения: 3 457
добре , а как си представяте идеалната продавачка?Ние имаме малък магазин и много пъти ми е правило впечатление това-какво си търсите и т.н.колко е досадно и съм го казвала на продавачката ,ама тя си знае това и само него повтаря Close

# 29
  • Мнения: 1 462
Ние имаме малък магазин ... и съм го казвала на продавачката ,ама тя си знае това и само него повтаря Close
Какво " Close " ?  Няма " Close ", собственикът е виновен, щом е уведомен за поведението и то продължава.

# 30
  • Мнения: 3 457
Цитат
Обобщение на Темите
Публикувано на: понеделник, 05 юни 2006, 10:47Публикувана от: Gaming 
Вмъкни Цитат
Цитат на: tsetskabon в събота, 03 юни 2006, 11:19
Ние имаме малък магазин ... и съм го казвала на продавачката ,ама тя си знае това и само него повтаря

Какво "  " ?  Няма "  ", собственикът е виновен, щом е уведомен за поведението и то продължава.
 
е какво сега да я изгоня,че продължава да го казва ли?Малко незнам на какво основание,а пък и някои хора това чакат Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 932
Това по принцип не го решават те.Повечето собственици задължават продавачките да се държът по този начин.А мен най-много ме дразни когато влезна в някой магазин и веднага до мен да се лепне някоя продавачка и постоянно да ме пота "какво ще желаете" "какво си търсите" "нещо да ви помогна с избора".Това ме изнервя максимално.Аз ако искам нещо ще попитам сама. Crossing Arms

 Peace напълно съм съгласна с мнението.Но ако пък има и някои дето като ги попиташ нещо, ти отоговарят с половин уста Sad

# 32
  • Мнения: 481
До такава степен са им промити мозъците на продавачките със заучени фарази, че една ме срази :
- Търсите ли нещо специално?
- Търся мъжки летен панталон. (за мъжа ми, но съм сама в магазина)
- За Вас ли?

??!!! #Crazy

И ужасно много мразя да ми говорят на "ти".

# 33
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз много мразя на "ти" да ми говорят!

Другото, което ме дразни е като посегна към нещо и веднага да изрецитират съчинение на място, как и те ползвали такова, много били доволни, вкъщи имали от 2 години и тем подобни, въобще целия магазин им е вкъщи.

Също са ми потресаващи продавачки, които като нямат моя номер, ми дават 1 или 2 номера по-малки и казват: Нямаме, но пробвайте това! В крайна сметка аз на събличане и обличане ли ще си играя?

А преди 1 месец разглеждах една пижамка за малката и веднага взеха да ме разпитват:
-Колко е голямо детенцето?
-На 1 годинка - казвам, но ми трябва размер поне за година и половина, че е по-едричка.
-Ето това - вика, за 1 годинка, ще й стане.
-Няма да й стане - повтарям.
-Е как няма -  Shocked ама с най-овчия поглед!
-Е, ами мое си е детето, знам си! Освен това, това е пижамка и тя трябва да е по-свободна, а не прилепнала по тялото!

# 34
  • Мнения: 3 334
Цитат
А мен най-много ме дразни когато влезна в някой магазин и веднага до мен да се лепне някоя продавачка и постоянно да ме пота "какво ще желаете" "какво си търсите" "нещо да ви помогна с избора".Това ме изнервя максимално.Аз ако искам нещо ще попитам сама.
Peace
Peace
И аз обичам като влезна в магазин да разглеждам на спокойствие без да чувам  подобни досадни фрази!Едно "Добър ден" ми е достатъчно да чуя!

# 35
  • Мнения: 2 220
е какво сега да я изгоня,че продължава да го казва ли?Малко незнам на какво основание,а пък и някои хора това чакат Praynig
[/quote]

Не да я гониш, просто трябва да й обясниш, че не искаш да го казваш, защото е досадно и тя е длъжна да се съобрази. За мен сам по себе си въпросите "Какво си търсите?" или "Нещо определено ли търсите?" не са досадни. Така е по-лесно продавача да ориентира клиента, който пък има пълното право да отговори "нищо конкретно" и да си разглежда спокойно...

# 36
  • Мнения: 3 034
 hahaha  Дааа, сега покрай постингите за сутиените се сетих за един случай.
Бях бременна, около 7-8 месец / не помня точно/ и понеже бюста доста ми беше понаедрял, се оказа крайно време да го сменя. И влизам в един магазин, питам за сутиени, продавача - мъж, вади размер 75 А, аз му казвам, че ми трябва чашка поне С, а той ми казва : " Е, не се ли надценявате малко?"   #Crazy Щях да падна от изненада, да не говорим, че и корема ми личеше...
Отговорих му : " Повярвайте ми, нямам никакво желание да се надценявам, но явно вие се надценявате като продавач на бельо " и излязох....

# 37
  • Мнения: 7 186

Е за тва като видя мъж да продава дамско бельо и ме втриса, един за свет не съм видяла. #Cussing out Crossing Arms

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
3. Празен магазин, а те стоят и се гледат в огледалата и танцуват. Ти си влизаш, а тези моми се клатят около тебе все едно са на дискотека и човек се притеснява да се размине с тях. Пример: Rouho Mania.
Мен пък много ме радва този магазин и като цяло обстановката, музиката винаги е на max, никога не ти досаждат и те оставят да си разглеждаш и да си мериш на воля и точно въпросните девойки танцуващи пред огледалото създават настоение. Предпочитам такива магазини да посещавам, пред някой в които намръщена лелка чете книжка или плете поредната покривка за чеиз на щерка си.

# 39
  • Мнения: 2 821
2. Лепват се за теб и щом пипнеш някоя дреха, веднага почват да те убеждават да я пробваш, въобще досада.

Да допълня...и когато пипнеш някоя дреха веднага след теб я донаместват нервно..
Малко след като родих тръгвам да си търся дънки Crazy...една продавачка ми пробутва някакъв номер, който преценявам, че ще е малък и тя се изцепва..."хм, изглеждате по-слаба" #Cussing out

# 40
  • Мнения: 3 164
ейй, няма угодия за вас Mr. Green като не ви обърнат внимание в магазина-лошо, като ви говорят-ви досаждат Stop понеже имам опит в тоя бранш и съвсем прясна случка от вчера-една лелка си търси блузка №56, но според моя скромен 15г опит я прецених набързо за не повече от №50, въпросната особа си хареса блузка №48, аз й досадих да я пробва все пак и се оказа че блузката й "лепна" и тя беше много учудена как така- ами така казах аз, номерата не си отговарят Crazy

а и съгласете се все пак, че има доста хора дето обикалят и се шляят като мухи без глави, ей така, само пипат и гледат ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 558
Преди 2 години пробвам дънки в една пробна на Главната и изведнъж някой рязко влиза в съблекалнята - оказва се продавачката, която каза "Много яки прашки, от къде ги купи?" Shocked #2gunfire

# 42
  • Мнения: 5 183
Аз да кажа " от другата страна"... Ние имахме магазин в Бургас с две приятелки в студентските години. В на4алото си го работехме сами - зареждахме и продавахме само ние. После като потръгна си взехме продава4ка. Винаги съм се дразнила, ако седи и бездейства. Идва някоя жена и я пита за даден крем за лице например какъв е и т.н. и тя /първата ни продава4ка/ казва, 4е не знаела, не го била ползвала. Е побеснях. Бива ли такова апати4но поведение?! Ми усмихни се, ако не знаеш, погледни кутийката, про4ети, кажи за какво е полезен, за каква кожа е ... Ама "Не знам, не съм го ползвала..." си е тъпа работа ... то е ясно 4е не може вси4ко да е ползвала, но поне малко да е по-заинтересована... не се задържа дълго при нас. То е ясно. Ина4е за цигарите - тя не пушеше, но ме е посрещала с 4ерни люспи от слън4оглед по зъбите  Sick

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Преди 2 години пробвам дънки в една пробна на Главната и изведнъж някой рязко влиза в съблекалнята - оказва се продавачката, която каза "Много яки прашки, от къде ги купи?" Shocked #2gunfire

 Joy

# 44
  • Мнения: X
а и съгласете се все пак, че има доста хора дето обикалят и се шляят като мухи без глави, ей така, само пипат и гледат ooooh!

Е, та какво Shocked

# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 790
а и съгласете се все пак, че има доста хора дето обикалят и се шляят като мухи без глави, ей така, само пипат и гледат ooooh!

Е, та какво Shocked

Ми да, понякога точно такъв тип клиенти си купуват нещо - най-хубавите ми покупки са станали точно по този начин, когато без определена цел съм влязла в магазина и хоп! - харесвам си нещо и си го купувам.

Най-мразя с определена цел да тръгна да обикалям - изнервям се, все няма това, което искам и т.н.

# 46
  • Мнения: 13 512
Ми да, понякога точно такъв тип клиенти си купуват нещо - най-хубавите ми покупки са станали точно по този начин, когато без определена цел съм влязла в магазина и хоп! - харесвам си нещо и си го купувам.

Най-мразя с определена цел да тръгна да обикалям - изнервям се, все няма това, което искам и т.н.

И аз така обикалям магазините- много мразя с цел да обикалям,защото никога не си намирам каквото търся и правя компромиси. Просто си обикалям и ако си харесам нешо-си го купувам. Но ако нямам пари в себе се за харчене- не стъпвам в магазин!!Мразя да гледам или да пробвам, ако не мога да си го купя веднага.

# 47
  • Мнения: 3 861
Мразя продавачки!
Още като вляза в магазина и ме погледнат очакващо и ми се скапва настроението. С колко съм се карала... нямат чет и брой. Когато взех вече да се плаша за себе си, че нещо ще се чална от ярост... спрях да ходя по магазини с продавачки. Сега съм почитател на големите хипермаркети, където обикалям, пипам, оглеждам и вземам, ако ми харесва.
Истории имам 2002, но няма да тръгна да ги разказвам, естествено. Само ще кажа, че ми е много познато това с убеждаването... Ти му искаш нещо, то ти казва, че точно такова няма, но има еди какво си и почва да ти бута в ръцете нещо, което хич не ти харесва, но то те убеждава, че точно това е на мода сега и ще изпуснеш много, ако веднага не го купиш Close.

И как пък всички са си купили точно това, което ти гледаш... и от две години не е мръднало!? Брех, майка...

Ню, с теб май сме от една порода Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 2 309
Аз мисля,че една добре обучена продавач-консултантка,би била много добър съветник в избора на покупката.Каквато и да е.
От страна на продавачка,винаги съм се дразнела да ми влезе мъж,слаб като изсъхнал паламуд,едвам диша имам чувството,да е за размер S и да ми търси XXL.И не защото да му скрие слаботията,а за да се вживява на Скалата.Има много случаи и с пълни дами,които като им дам номер за тях се сърдят и ми се карат.Наистина има такива.И като ти ги пуснат такива от близкия ъгъл,та цял ден се носят.
 Sick
КРАТКА ИСТОРИЯ В МОЯ ЗАЩИТА
Влиза една кифла и ми говори на ЧОЧИ.Ма ей...Помолих я да смени обръщението.Прави се на разбирачка от кожени изделия.Каза,че на продавачки не вярва и че утре ще дойде с брат си -Разбирача.Идват.Брат и див селянин ядящ мазен хамбургер и на две на три го сгъна целия в мазната си уста Sick Влезна,избърса си мазните ръчички в дънчиците и мляскайки ми заговори.Обяснявам най-любезно защо различните модели кожени якета имат различни цени.Едното имаше кант от кожа в лачена обработка и Разбирача след оригнята си ми заяви,че лачена кожа естествена няма.След което взе да чопли якето с черният си нокят.Откачих.Дръпнах якето и му се разкрещях:
  "Ако си забия в теб ноктите и взема да те дера,дали няма да пуснеш кръв и дали ако те запаля няма да пламнеш..."
За запалването го казах във връзка с неговото мнение,че ако кожата е естествена нямала да се запали.Простак.Изгоних го и казах и на сестра му,че и тя ако ще ми дава акъли в собствения ми магазин да изчезва.Вярвайте остави доста пари.Спря да ми говори на ЧОЧИ.
С риск да се повторя и клиентите не са стока.

# 49
  • Мнения: 6 713
Ходих в Дика и в Капаска - много учтиви девойки  Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 790


Влиза една кифла и ....Вярвайте остави доста пари........

Аз нищо не разбрах от цялата история - ти хем ги направи на селяни, а те въпреки всичко купиха от теб?  newsm78

# 51
  • Мнения: 2 309


Влиза една кифла и ....Вярвайте остави доста пари........

Аз нищо не разбрах от цялата история - ти хем ги направи на селяни, а те въпреки всичко купиха от теб?  newsm78
И селяните имат пари.
Не мога да те разбера на кое се чудиш Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 7 186
Ми да, понякога точно такъв тип клиенти си купуват нещо - най-хубавите ми покупки са станали точно по този начин, когато без определена цел съм влязла в магазина и хоп! - харесвам си нещо и си го купувам.

Най-мразя с определена цел да тръгна да обикалям - изнервям се, все няма това, което искам и т.н.

И аз съм така. Peace
И не разбирам манталитета на продавачките, че като влизаш да гледаш непременно трябва да купиш. Аз много често минавам на оглед и ако си харесам нещо понякога решавам да видя какво има и по другите магазини и ако не намеря нещо по- добре се връщам и купувам набелязаното, ако пък намеря нещо по- хубаво купувам него.

# 53
  • Мнения: 5 877
Не се кося на продавачки изобщо. Още повече в магазини за дрехи и обувки, общо взето там, където влизам, са много прилични.
Само на касиерките в кварталния супермаркет се дразня, защото първо винаги нещо се бавят и не могат да се оправят с касовия апарат, цените не отговарят на етикетните и редовно се пробват да лъжат, а в същото време държат да преглеждат чантите на клиентите  Sick Суперобидно ми е в този супермаркет, за съжаление с детето ми е трудно да ходя надалеч.
В магазините за дрехи наистина дразни това с "преценяващото" оглеждане (но го няма във всички магазини), затова пък ми беше много весело веднъж като трябваше да чакам мъжа си за среща и тъкмо си бях купила италиански ботушки и си ги бях обула веднага (а старите в кутията с фирмения надпис, съответно понаконтена така, че съпружеството да рече, че преразходът за ботуши си е струвал), влязох да убия 10 минути в един луксозен магазин за дрехи и "противникът" така се заблуди, че известно време пърха около мен с различни модели палта... а аз с 5 лева в джоба... много ми беше смешно да ме вземат за богаташка, наистина е различно отношението.

# 54
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И селяните имат пари.
Не мога да те разбера на кое се чудиш Rolling Eyes
Ей такива изказвания ще ме накарат да захаресвам безкласовото общество, ъф. На мен пък ми допада как в Турция горят кожата и не са показвали, че може и да изглежда, представи си, селски. Важен е резултатът-как ще плюеш клиент, който е напазарил  newsm78

# 55
  • Мнения: 755
Работят хората стараят се , въпреки че знаят мнението на клиента за "милото" им поведение , тях/продавачите/ повече ги вълнува мнението на шефът! Laughing Така че оправия няма при нас дори "любезността" е криворазбрана. ooooh!

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Е това с преценяването е баси и простотията. В Бургас има 3 магазина на кръст за маркова парфюмерия и от мързел с брат ми влязохме в първия зето ни беше напът. Е една шматка така хубаво ни прецени, че сама избяга от 200лв. И двамата ходим спортно облечени, но това далеч не значи, че ползваме Натюр парфуме  Mr. Green.

# 57
  • Мнения: 221
Не обичам да пазарувам от нахални продавачи. Ако ме почнат от вратата с "нещо конкретно ли търсите?' , все едно звучи: "ако само ще гледате айде обратно!", направо си тръгвам дори и за конкретно нещо да съм тръгнала. Или пък само да ме преследват докато разглеждам и да ми предлагат това-онова. Понякога, когато само съм влезла да разгледам може случайно да харесам нещо, което не съм мислила да купувам и си го купувам, но като не те оставят нямаш време да разгледаш и да харесаш нещо как искат да имат оборот.
Много ми харесва обслужването в един магазин. Понякога сме си говорили с мъжа ми, че дори само заради начина, по който те обслужват си заслужава да купиш. Продавач-консултанта изчаква на дистанция, достатъчна за да можем с мъжа ми да обсъдим кое точно да изберем и поглежда отвреме на време към нас, ако евентуално му махнем да ни даде повече информация, после пак се отдалечава, за да можем ние пак на спокойствие да обсъдим и когато решим го викаме. Ето това ми харесва. Хем е на разположение, хем не е досаден Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 214
Вчера влязох в един магазин и харесах една блузка с паднало рамо.Влязох да я пробвам ,  но ми беше ужасно опъната в раменете , толкова че чак се обръщаше плата, а и ми стегаше...... Не!Много добре ми било и  щяло да се отпусне , защото тя ликрата така се отпускала Wink Е , излязох си и повече няма да вляза там.Да не говорим , че на излизане , аз и казах довиждане най-учтиво , а тя гледаше на страни.Тъпа патка!

# 59
  • Мнения: 1 581
Тук съм се родила. Влизаш, никой не те чака, не те кани, не те разпитва, гледаш, пробваш, връщаш, вземаш - твоя работа, пълна свобода. Може да те спрат, ако тръгнеш да палиш, но само от мерки за безопастност  Laughing
Ей това ми е най-готиното отношение на продавачки. Ако реша, че имам какво да питам - питам, обясняват, любезни са. Ни никой с нищо не те притиска. Мога да разгледам и най-скъпия магазин, без да се притеснявам, че ми миришат чорапите.

А търся във Варна на Виктор лятно яке, преди време. Влизам в магазин, питам - показва ми някакво бяло с разни точки. Викам не ми харесва. И като се обиди тая жена, като се намуси, като взе да мърмори, като се разпали...  Tired  Хем смешно, хем трагично...

# 60
  • Мнения: 3 164
а и съгласете се все пак, че има доста хора дето обикалят и се шляят като мухи без глави, ей така, само пипат и гледат ooooh!

Е, та какво Shocked

............ами това, че като десет такива минат и си избършат мазните ръце в една дреха, а следващия ми се мръщи че била изцапана Close все пак не разполагаме с "рекламни "дрехи Wink

Най-мразя с определена цел да тръгна да обикалям - изнервям се, все няма това, което искам и т.н.

.....аз пък най мразя да се мотам безцелно по магазините, ако имам нужда от нещо-отивам и си го купувам .......хора разни Hug

# 61
  • Мнения: 732
Да, това със сутиените ми е много познато... Аз искам 85Ц, тя ми обяснява че 75б ще ми е тамън Sick

Моята ситуация е същата само че става въпрос не за сутиени, а обувки Mr. Green
Аз по принцип си купувам номер 40, но не всеки модел 40 ми става. Ако имат от него 41 са добре дошли #Crazy
В събота ходих за обувки, питам продавачката: "Извинете, от този модел 40 имате ли?", а тя ми отговаря: "Не, но пробвайте 39, сигурна съм, че ще ви стане", и се запъти към склада да ми носи 39. Аз казвам:"Госпожо, на мен дори не всяко 40 ми става, по-скоро нося 41, но понеже дамската номерация в 90% от случаите е до 40, затова ви искам 40. 39 в никакъв случай няма да ми стане." А тя: "Ама вие на мен ли ще ми обяснявате за номера, като ви казвам, че 39 ще ви стане значи ще ви стане. То този модел е уголемен с ЕДИН НОМЕР И ПОЛОВИНА".
Аз вече бясна все пак взех да меря да не не й противореча на жената. Все пак тя ли по-добре знае или аз Mr. Green

Мерих, еми не ми стана Sick

Казвам победоносно:"Малко ми е", а тя: "Ами да! То кракът ви е и дълъг и широк" При което аз #Crazy #Crazy newsm78
А тя: "Да ви дам друго моделче 40 да пробвате"
Аз вече бях smile3515 smile3511 и се изнесох по най-бързия начин, за да не стигаме до бой Mr. Green

# 62
  • Мнения: 9 903
миналата седмица влизам в детски магазин да търся гащиризонче ръст 74. Продавачката мисли, мисли и ми дава нещо/не гащиризон/ ръст 86. Ми само това имам, вика. Та разликата е поне една година!

обърнах Бургас за разтвор за лещи. Цените че са по-високи от София, айде нищо. По-лошото е, че са спрели да предлагат Реню, понеже имало скандал с него в Америка, нищо, че те го внасят от Италия. В петък намерих и питах в най-близката ми добре заредена оптика - имате ли такива и такива лещи? Имаме в наличност. Ще дойда да си купя, викам. В събота - затворено. Днес в понеделник отивам и искам лещите. Ми то една имаме. Как една бе,нали имахте наличност? А на другото оченце какво да си сложа?

И след неуспешния опит да си взема нови лещи продължих до кварталния базар, за да установя, че продавачката от магазина за българско и китайско бельо работи едновременно и на открития щанд за маслини. А продавачката на българско, китайско бельо и прежди от съседния магазин забегна пред очите ми да си купува череши за лев и 20.

# 63
  • Мнения: 1 462
В магазин "Колев и Колев" на пазара на Младост 1А пазарувахме сандали в събота.  Три момчета и едно момиче, аз се държа като най-малък.  Продавачката сваля сандали, разопакова, ама не тоя цвят, ама не такова синьо, ама това е тъмносиньо, не е черно, наистина е тъмносиньо, вече ви дадох този номер, някъде при вас трябва да е, няма проблем, заповядайте и това да премерите...  Накрая и двете деца си излязоха щастливи и доволни, щъпуркайки с новите сандали.  Мислех, че по някое време ще и писне на продавачката, още повече, че през 15-те минути докато се мотахме там, аз пусках по някой и друг лаф, че може и да не намерим тук каквото търсим... Simple Smile  Проба, проба, 1..2...3...   Страхотна продавачка.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 790
В магазин "Колев и Колев" на пазара на Младост 1А пазарувахме сандали в събота.  Три момчета и едно момиче, аз се държа като най-малък.  Продавачката сваля сандали, разопакова, ама не тоя цвят, ама не такова синьо, ама това е тъмносиньо, не е черно, наистина е тъмносиньо, вече ви дадох този номер, някъде при вас трябва да е, няма проблем, заповядайте и това да премерите...  Накрая и двете деца си излязоха щастливи и доволни, щъпуркайки с новите сандали.  Мислех, че по някое време ще и писне на продавачката, още повече, че през 15-те минути докато се мотахме там, аз пусках по някой и друг лаф, че може и да не намерим тук каквото търсим... Simple Smile  Проба, проба, 1..2...3...   Страхотна продавачка.

Ееее, 15 минути са малко!  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 309
И селяните имат пари.
Не мога да те разбера на кое се чудиш Rolling Eyes
Ей такива изказвания ще ме накарат да захаресвам безкласовото общество, ъф. На мен пък ми допада как в Турция горят кожата и не са показвали, че може и да изглежда, представи си, селски. Важен е резултатът-как ще плюеш клиент, който е напазарил  newsm78
Скъпа Франзела,всеки месец съм в Турция и не съм попадала на търговци,горящи готова продукция.Малко мисли преди да пишеш.Не сравнявай магазин с определен брой якета и фабрика произвеждаща такива.Ако на всеки паля якетата,ми да взема да поръчам на пожарникарите да се абонират пред портала на магазина.Или направо да раздавам мокри кърпи на несъобразителни клиенти,които влизат хранещи се с мазни храни Sick
Представям си от кой отбор си.
В случая изобщо не ме интересуваше дали щяха да купят.Така или иначе стоката не остава.
Направо ме  hahaha

# 66
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Рожбо, разбирам, че се притесняваш за мисловните ми процеси, но аз засега големи оплаквания нямам.
Не, ако знам къде продаваш, няма да пазаря, не, щото няма да гориш всяко яке, а така, по принцип. Мммм, с мазни ръце не пазарувам, но не ми дреме към кой тип ме слагаш, капиш?

# 67
  • Мнения: 730
Да,оня ден една такава "кукла" ме убеждаваше да съчетая спортна блуза с копринена пола.Изкара ме извън нерви от нахалство.Сектирдосах я накрая,то не се издържа.

# 68
  • Мнения: 7 111
Франзела Калина, та от кой отбор си?  Mr. Green
От Бацова маала?

# 69
  • Мнения: 2 309
Рожбо, разбирам, че се притесняваш за мисловните ми процеси, но аз засега големи оплаквания нямам.
Не, ако знам къде продаваш, няма да пазаря, не, щото няма да гориш всяко яке, а така, по принцип. Мммм, с мазни ръце не пазарувам, но не ми дреме към кой тип ме слагаш, капиш?
Явно те мързи да четеш!
Къде ли написах,че пазаруваш с мазни ръце Rolling Eyes
Ма даай,доментика,ту капиши?

# 70
Само аз и иВарна ли не сме при вас,момичета...Изчетох всичко по темата и хем ми е смешно, хем тъжно.От една страна вашето отношение към продавачките като че ли влиза в изречението"Мани я тая,ма,тя ли ша ма учи",от друга,те ми приличат/в повечето случаи/на не до там чистоплътни ,нискокултурни същества,поставени в магазините за да ограбват клиентите.Да се смееш ли,да плачеш ли...Така нареченото "обслужване на клиентите"е двустранен процес-уважение и наи-вече усмивка от едната и другата страна.Да,пазаруването е бизнес и то голям,но то трябва да бъде забавление,игра,удоволствие за КУПУВАЧА.Помислете по тозивъпрос,ман лично ме мързи да обяснявам повече днес.Усмивки за всички вас.

# 71
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
В Waikiki детския на Алабин има едно досадно мом4е.Трябваше да смена едни сандали на малкия за по голями,тоя върви след мен и акъл ми дава.Много досаден #2gunfire

# 72
  • Мнения: 4 428
Аз също много се дразня от поведението на болшинството продавачки по нашите магазини. Дразнят ме излишните им въпроси, но най-много ме дразнят, когато се залепят за теб докато разглеждаш и те дебнат, като най-изпечен престъпник. Ясно е, че трябва да пазят стоката от крадци и да не се повреди, но сигурно има и по-нормамел начин от това да карат всички клиенти да се чувстват, като на обиск Close
Съгласна съм, че има и купувачи, които не са стока, но трябва ли да има еднакво отношение към всички. Нали това им е работата на продавачките - да преценяват клиента и да си настройват поведението. Но не по криво разбарния начин - този има пари, а онзи няма Tired

# 73
  • Мнения: 3 164
[

. Нали това им е работата на продавачките - да преценяват клиента и да си настройват поведението.

ха-ха-ха, работата на продавачките е да продават.......незнаех, че трябва да имат завършен психо профил към СУ  Mr. Green,

Съгласна съм, че има и купувачи, които не са стока, но трябва ли да има еднакво отношение към всички.
Но не по криво разбарния начин - този има пари, а онзи няма Tired

е, сега ако се уточниш какво точно трябва да е отношението на продавачките ooooh! като ти изнася така, като не ти изнася -онака Mr. Green

# 74
  • Мнения: 5 877
Шони, разбирам, че приемаш лично темата,
но надали на теб ще ти е приятно да те оглежда по този начин келнерът в ресторанта например; да сумти, че прекалено много пипаш менюто, да се дразни, ако не поръчаш веднага от най-скъпото вино, да виси на масата през цялото време, докато обмисляш какво да избереш, да коментира какво трябва да си поръчаш, после да ти прави забележка докато ядеш и накрая да изгони сътрапезника ти, ако не яде по правилата.
Би ли отишла втори път в такова заведение?
Е, аз не бих. Нито пък в магазин, където съм видяла продавачка да се държи грубо с клиент (дори непознат да е).

# 75
  • Мнения: 3 164
Анда, повечето от вас са от другата страна на барикадата Laughing, аз съм работила като продавачка и вярвай ми, както има продавачки като по-горе описаните, така има и некоректни клиенти Stop

# 76
  • Мнения: 5 877
Разбирам.
Всички други професии обаче също си имат клиенти; добри, лоши, такива са, от тях си вадим хляба. В подобни транзакции има професионално задължена страна (продавач, лекар, преводач, учител и т.н.) и клиент. Клиентът не е професионално задължен да се държи прилично и в това е цялата работа.

# 77
  • Мнения: 730
Разбирам.
Всички други професии обаче също си имат клиенти; добри, лоши, такива са, от тях си вадим хляба. В подобни транзакции има професионално задължена страна (продавач, лекар, преводач, учител и т.н.) и клиент. Клиентът не е професионално задължен да се държи прилично и в това е цялата работа.



 Peace

Разбира се,че има отвратителни клиенти,но все пак мисля,че се обсъждат случаи,в които държанието на продавача,не е провокирано от нашето "гадно"държание.

# 78
Много е права Анда.Не се третират клиентите като потенциални престъпници.Какво като има такива които крадат-ами има разбира се.За това има следователи-да ги следят.И аз като си бях в БГ,влизам в един магазин за козметика да си купя нивеа рол и продавачката с нетърпящ възражения тон ми заповядвя да си оставя чантата при нея.Много се стреснах и я попитах защо.Отговор,цитирам:"Ами защото,знаете ли госпожо/с ударение/че вчера ми откраднаха за 80лв.парфюми"Значи след тази кражба-терор за всички следващи.Обидих се разбира се,никога повече не влязох там,но с интерес разбрах от приятелки,че всички знаят за този магазн и за отношението на продавачите-то било стил..Е,чудя се как още съществува.Стигнах до извода.че хората възприемат да бъдат обиждани ежедневно.

# 79
  • Мнения: 3 394
Българските продавачки са няколко варианта:
1. Никъде ги няма, защото пушат навън и те гледат на кръв, че си влязъл в магазина и им разваляш зяпането и одумването.
2. Лепват се за теб и щом пипнеш някоя дреха, веднага почват да те убеждават да я пробваш, въобще досада.
3. Празен магазин, а те стоят и се гледат в огледалата и танцуват. Ти си влизаш, а тези моми се клатят около тебе все едно са на дискотека и човек се притеснява да се размине с тях. Пример: Rouho Mania.


да добавя само,че последния път като реших да търся в селското магазинче боза, която във вторник не се доставяла #Crazy(какво ли пък му е на вторника newsm78) магазинерка си люпеше семки от джобчето на престилката, а имаше кофти дълги нокти с олющен лак Sick мале, добре,че не поисках сирене Sick Sick Joy

# 80
  • Мнения: 7 111
да добавя само,че последния път като реших да търся в селското магазинче боза, която във вторник не се доставяла #Crazy(какво ли пък му е на вторника newsm78) магазинерка си люпеше семки от джобчето на престилката, а имаше кофти дълги нокти с олющен лак Sick мале, добре,че не поисках сирене Sick Sick Joy
Щеше да ти делне едно парче с хладното й оръжие (мЪникюра си)  Mr. Green

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 23:04 от ронилдиня

# 81
  • Мнения: 951
Днес в понеделник отивам и искам лещите. Ми то една имаме. Как една бе,нали имахте наличност? А на другото оченце какво да си сложа?
АМи много просто!Ще ги редуваш-20 мин на едното око,20 на другото...20 минути на лявото,20 на дясното...Как не се сети!То е нормално да се продава по 1 леща,не знаеш ли???? hahaha

# 82
  • Мнения: 9 903
Днес в понеделник отивам и искам лещите. Ми то една имаме. Как една бе,нали имахте наличност? А на другото оченце какво да си сложа?
АМи много просто!Ще ги редуваш-20 мин на едното око,20 на другото...20 минути на лявото,20 на дясното...Как не се сети!То е нормално да се продава по 1 леща,не знаеш ли???? hahaha


между другото продавачката заслужава вече похвала, защото в уречения ден не само беше доставила лещите, но и помнеше какъв разтвор съм търсила и изобщо ме очарова. Бравос!

# 83
  • Мнения: 2 039
Аз мисля,че една добре обучена продавач-консултантка,би била много добър съветник в избора на покупката.Каквато и да е.
От страна на продавачка,винаги съм се дразнела да ми влезе мъж,слаб като изсъхнал паламуд,едвам диша имам чувството,да е за размер S и да ми търси XXL.И не защото да му скрие слаботията,а за да се вживява на Скалата.Има много случаи и с пълни дами,които като им дам номер за тях се сърдят и ми се карат.Наистина има такива.И като ти ги пуснат такива от близкия ъгъл,та цял ден се носят.
 Sick
КРАТКА ИСТОРИЯ В МОЯ ЗАЩИТА
Влиза една кифла и ми говори на ЧОЧИ.Ма ей...Помолих я да смени обръщението.Прави се на разбирачка от кожени изделия.Каза,че на продавачки не вярва и че утре ще дойде с брат си -Разбирача.Идват.Брат и див селянин ядящ мазен хамбургер и на две на три го сгъна целия в мазната си уста Sick Влезна,избърса си мазните ръчички в дънчиците и мляскайки ми заговори.Обяснявам най-любезно защо различните модели кожени якета имат различни цени.Едното имаше кант от кожа в лачена обработка и Разбирача след оригнята си ми заяви,че лачена кожа естествена няма.След което взе да чопли якето с черният си нокят.Откачих.Дръпнах якето и му се разкрещях:
  "Ако си забия в теб ноктите и взема да те дера,дали няма да пуснеш кръв и дали ако те запаля няма да пламнеш..."
За запалването го казах във връзка с неговото мнение,че ако кожата е естествена нямала да се запали.Простак.Изгоних го и казах и на сестра му,че и тя ако ще ми дава акъли в собствения ми магазин да изчезва.Вярвайте остави доста пари.Спря да ми говори на ЧОЧИ.
С риск да се повторя и клиентите не са стока.

moresmile!!!Умрях от смях,въпреки че сигурно на теб хич не ти е било смешно Joy!Абе хора,както има малоумни продавачки за убиване #2gunfire,така има и малоумни клиенти,които ти идва да newsm66!!!И то във всеки бранш е тъй,така че споко  smile3502!!!

# 84
  • Мнения: 5 877
Между другото, нормалния начин за решаване на проблема с кражбите е да инсталират камери и пищящи устройства на вратата - какво е това да пребъркват чантите на купувачите!

# 85
  • Мнения: 550
То и с продавачите е като със всички останали. Както им позволиш така се държат. Аз не обичам да ми се завират още от вратата и на "любезно" усмихнатото им лице с въпрос "какво обичате", обикновено казвам: "гледам, и ако си избера нещо ще ви повикам". Нямам нужда от консултации, знам какво търся, какво ми отива и кое ми е по джоба. А какво ще кажете за мъж - продавач в рибарски магазин, в който влизам за да си купя корда. Зимното ми палто е с месингови копчета, тежки и постоянно се късаха. Така стигнах до извода, че само кордата ще ме оправи. И влизам аз в рибарския магазини, търся корда, а той ми вика: " кво, гердани ли ще нижеш"?. На този свят жени рибарки явно няма, защото и през ум не му мина, че може и да ходя за риба. Примери много, но като цяло обслужването по магазините е под всякаква критика. Доброто и качествено обслужване е рядкост.

# 86
  • Мнения: 217
Пресен случай от вчера: пазарувам си тихо и кротко в новия мол. Взела съм да пробвам 3-4 туники в по-пастелни цветове. Както се преобличам, изведнъж една мома нахлува в пробната (беше ме преследвала из целия магазин преди това). Накамарила се с 5 (пет!!!!) потника в яркорозово, цикламено и прочие. Навря се в пробната при мен и взе за ми обяснява колко по-добре щели да ми стоят потниците от туниките (да, да, на моите кльощави телеса супер направо стоят). През това време аз стоя гола до кръста и се чудя как, мама му и прасе да я изрина оттам и лееко да попритворя вратата на пробната Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт