Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 905
  • 740
  •   1
Отговори
# 135
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
https://www.thekitchn.com/how-to-make-classic-french-palmiers-138822
 Аз ги знам,като палмие.И в готварската книга от,която взех рецептата така се наричаха.Може от френски да се превеждат сълзичка-не знам?

# 136
  • София
  • Мнения: 10 859
Ванче, какво е това - лешникова пралина?? Не ми е ясно, и подай рецептата, че много добре изглежда, а вероятно е и убиец на вкус.


Специално в този сладкиш лешникова пралина е карамелизирана захар, разбъркана с натрошени лешници. След като изстине върху хартия за печене, се натрошава/нарязва и с нея се поръсва сладкишът. Рецептата още не съм я качила, така че имай мъничко търпение и ще я видиш. Не е нищо сложно, в същото време вкъщи бяха очаровани.

# 137
  • Мнения: 39 317
Такава пралина, но с кайсиеви ядки на мен лично ми се разтопи от течността в крема и не беше толкова ефектна.

# 138
# 139
  • Мнения: 9 108
Много апетитен сладкиш! май имам едни изостанали овесени ядки, ще ги вкарам в употреба Simple Smile
pip4i, страхотна ти е тортата от тиквички! И барбуна Simple Smile  гледам го с тъга, че рядко намирам.


поредна доза песто от босилек за зареждане на фризера Simple Smile http://pep-4o.blogspot.com/2017/06/blog-post_26.html

и миди и скариди на тиган с масло и чесън.

# 140
  • Мнения: 1 265
Еха, вие сте чудесни! Стигнахте десятката Flowers Four Leaf Clover Човек да не зачезне за няколко дни, а вие сътворявате чудеса. Gift Heart Какво ли не сте направили - но няма да изреждам, че ще стане утре. (ще покажа последните неща заедно, че сина все не успяваше да ми качи снимките тази седмица; та си оставах само с гледането - не ми придиряйте че са повечко)
И така - една измислица от мен- тиквички в бекон (имах консерва тиквички на ленти, увих в бекон и запекох), салата и пълнени гъби
 
пилешко бутче на грил, пълнени гъби и картофи на фурна

руло Стефани, зеленчуци в масло (на тиган)

пържен "бял Амур", печени чушки с доматен сос, ориз със зеленчуци

панирана червена капия, пилешко филе със сметана, таратор


** и правих малко зимнина
Скрит текст:
за първи път сладко от динени кори - стана фантастика

патладжан по грузински - само два буркана за проба

патладжан с морков - също малко за проба

Това е, друго нЕма  Smirk
Пожелавам на всички една много успешна седмица.

# 141
  • Мнения: 1 804
От тази вечер: пълнени пиперки с ориз



пеп-4o, в неделя ходихме до рибната борса за миди, но видяхме, че вече са изкарали барбун и оставихме мидите за друг път. Между другото вкъщи обожаваме твоите мъфини с шоколад и още шоколад и често ги правя.

# 142
  • София
  • Мнения: 11 704
Задължително ще се пробва сладкиша на Ала.Бала, много ми хареса, благодаря за рецептата отивам да пиша.
[/Пепи,color] чудно песто си направила, пусто нямам място във фризира, само три чекмеджета са, за кое по напред.
Ванче, когато си готова пусни рецептата, много ми харесва този сладкиш.
и последно sem липсата ти я усетих, къде ходи?? не ми казвай, важното е да си прекарала добре. Това сладко от динени кори ме удари направо в сърцето, хем не го зная какво е, хем ми хареса на вид, едно такова стъкленко и прозрачни кубчета, че ще ме навиеш да се пробвам, подай една рецепта, но сподели и как е на вкус, да зная дали да го започвам. Благодаря!
Отивам да правя сладко от червени чушки на Лабрекс,  ей сега го започвам, то 4 чушки - нищо работа.

И как стана че всичко излезе в синьо,  newsm78 не се връщам , няма да го поправям, търсете се по никове и на всичкото отгоре продължава да е в синьо, а съм излязла от него,.... хм..

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 01:50 от marchеva14

# 143
  • Мнения: 1 329
От мен едно различно звучене на старомодните пържени филийки, които обожавам, но този път с пълнеж от шоколад. Запичат се заедно с плочка шоколад и той се разтича вътре...ммм, удоволствие и красота Simple Smile

Пържени филийки с шоколад


# 144
  • София
  • Мнения: 11 704
Лабрекс, благодаря за рецептата, направих го този конфитюр, повече от разкошен, не очаквах , че може нещо да се получи, а тя каква излезе,  страхотия от вкусове и аромати. Благодаря! bouquet
Съжалявам, че само 2 малки бурканчета ми излязоха, нищо, ще отивам отново за чушки.  Simple Smile



# 145
  • Мнения: 7 279
Пилешко роле с картофи

А така не бях топлила и сервирала досега ...

# 146
  • София
  • Мнения: 3 479
ММ снощи си поиска филийки



Marcheva, зеления боб го набучквам на клечки за зъби и го сварявам малко, изцеждам в гевгир и панирам. Играчка си е и рядко го правя, а е много вкусно.

# 147
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, благодаря за рецептата, направих го този конфитюр, повече от разкошен, не очаквах , че може нещо да се получи, а тя каква излезе,  страхотия от вкусове и аромати. Благодаря! bouquet
Съжалявам, че само 2 малки бурканчета ми излязоха, нищо, ще отивам отново за чушки.  Simple Smile



marchеva14, добре, че не ме виждаш с какви очи гледам снимката и как се облизвам, като котарак !  Този ми е много, ама много любим конфитюр, сваря ли го, за два дена е изчезнал, и то сама си го унищожавам. И направо се радвам, че другите не му налитат. И съвсем целенасочено не го правя често. Ама как ми се хапва самооо.......... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Разкошно изглежда!  chef bouquet

# 148
  • Мнения: 9 108
Stuck Out TongueFlushedPurple HeartPurple Heart как го обичам този конфитюр, да знаете! Миналата есен толква си направих, чеси отядохме цяла зима с децата и със сирена Flowers Rose

# 149
  • Мнения: 1 265
Ммм пържени филийки - обичам ги всякак  Coffee
Марчева - сладко от динени кори правя за първи път. Оказа се божествено поне за моя вкус; прекрасен аромат, "плодчетата" стоят целички и леееко хрупкави и няма много сок- точно както аз обичам. (това е втора доза, че правих за проба с 1 кг и я опапах - ще стана сто кила. Пращам ти рецепКата с превод на ЛС (нали каза че с руския език си много на Вие Nerd
pip4i - чудесни чушки, как ме подсети само
Лабрекс-че, за пребиване си с този конТиФюр от чушки; ще ме изгонят от дома вече. Smirk
denyil - ролето изглежда много апетитно; а на сервирането няма да придирям Laughing

* баварска наденица, сос бешамел и гъби, зеленчуци на фурна

* баница с айрян за закуска

Общи условия

Активация на акаунт