Вътрешни размисли и съвети с Нивиана - 10

  • 50 591
  • 420
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 010
Здравейте,

Искам да направя по-добро разположение на нашия хол и да купя нов ъглов диван....Положението набързо изглежда по този начин.....

http://prikachi.com/images.php?images/965/9395965k.jpg


Входът към стаята е отлявата страна с плъзгаща се вградена в стената вляво врата, а точно отсреща има алуминиеви двойни прозорци-врати с ширина 146 см, горе вдясно на схемата се вижда вграден в стената радиатор, останалото са размери на стените. Вътре трябва да сместя секция с дължина 2.25, върху която поставяме голям телевизор, а над него има два рафта върху дървена плоча от същото дърво и отделен аквариум с дължина 80 см. Досега всичко това беше на голямата стена с размер 4, 08 метра едно до друго, но мисля за ново огледално  на това разположение като за дългата стена взема ъглов диван и използвам един от двата ъгъла на стаята.. Но кой ще е по-добре, според вас...Притеснява ме, че светлината от големите прозорци-врати ще пада върху телевизора....Подът е мраморна едра мозайка, черно-бяла, която не мисля да сменям, харесва ми, като съм решила диванът да е в сиво....Не знам, разчитам много на вашето мнение.....

# 91
  • Мнения: 560
Здравейте, Нивиана.
Преди години направих грешка с цвета на стените на дневната и е крайно време да я поправя. Помещението е дълго (8.5 х 3.5) разделено с трегер по средата и с прозорци само в единия му край.
Вече боядисах светлата половина бяла - то е библиотека с рафтове до тавана и малка трапезна маса.

Проблемът е при тъмната, неосветена част на дневната. В момента стените са тъмно таупе, но стои ужасно и дървените мебели там - палисандров скрин и Иймс стол с отоманка - се сливат със стената.
- Мислите ли, че един navy би било подходящо за там?
- При положение, че двете части на стаята са различен цвят, в кой от двата ще е по-добре да боядисам трегера?
- Задължително ли е смяната на цвета на вътрешния ръб на трегера?

Това е цветът, който харесах: benjamin moore hale navy и един бездарен колаж с наличните мебели декорации и въпросния цвят



Благодаря!


Доколкото се ориентирам, гредата я оставете в цвета на тавана.
Можете да й залепите огледала от двете страни по вертикала.
Ще изчезне, и ще отрази лампите. Ще получите двойна светлина.
Иначе да, тъмносиньо е добре за палисандър.
И с бели рамки и декорация, за да ви прехвърли към другата част.
Не разполагам с карнетка на Бенжамин Мур в момента,но всяко неискрящо синьо става.


# 92
  • София
  • Мнения: 2 995
Квардатното огледало е с рамка от черен метал и трудно ще се пребоядиса - вече е монтирано.
Иначе на показаната от вас снимка е точно същия цвят - hale navy.
Затвърдих си, че трегерът трябва да е бял. Много благодаря!

# 93
  • Мнения: 560
Здравейте,
Скрит текст:
Искам да направя по-добро разположение на нашия хол и да купя нов ъглов диван....Положението набързо изглежда по този начин.....

http://prikachi.com/images.php?images/965/9395965k.jpg


Входът към стаята е отлявата страна с плъзгаща се вградена в стената вляво врата, а точно отсреща има алуминиеви двойни прозорци-врати с ширина 146 см, горе вдясно на схемата се вижда вграден в стената радиатор, останалото са размери на стените. Вътре трябва да сместя секция с дължина 2.25, върху която поставяме голям телевизор, а над него има два рафта върху дървена плоча от същото дърво и отделен аквариум с дължина 80 см. Досега всичко това беше на голямата стена с размер 4, 08 метра едно до друго, но мисля за ново огледално  на това разположение като за дългата стена взема ъглов диван и използвам един от двата ъгъла на стаята.. Но кой ще е по-добре, според вас...Притеснява ме, че светлината от големите прозорци-врати ще пада върху телевизора....Подът е мраморна едра мозайка, черно-бяла, която не мисля да сменям, харесва ми, като съм решила диванът да е в сиво....Не знам, разчитам много на вашето мнение.....
[/spoiler]

Дайте ми една две снимки все пак, може и на лични.
Аз трябва да го изчертая, за да изследвам кое ще е по добре.
Линк към евентуалния диван.
Вие може би сте в Англия/по надписите съдя/, едва ли има много светлина. Сложете ми световни посоки на скицата.

# 94
  • Мнения: 22

Нивиана, моля за съвет! Има ли в това помещение място за хол, кухня и трапезария? Мислих за трапезна маса с механизъм и да се прибира в нишата в ляво от вратата. Удачен  вариант ли е? Как би позиционирала мебелите в такова помещение. Чериричленно е семейството ми. Благодаря ти 🌸

# 95
  • Мнения: 9 871
Благодаря ти, Нивиана!  Не си груба. Нали искам мнение, приемам го.
Ами доверих се на майсторите. Аз им показах  снимки от Интернет с обикновен  по-тесен "куфар" на трегера без вълнички, а отдолу само лунички. Полиците също нямах предвид да са така извити. Но в крайна сметка аз съм си виновна, защото те предложиха това и аз се съгласих. Доверих се на опита им.  Отгоре на всичко закриха дупката за комина, която исках да се запази, въпреки че минавам на климатик.  Няколко пъти им казах, че искам да се намери начин да остане.  Ако не бяха тези вълни и тази ширина, щеше да остане. Те казаха, че кривия трегер   и кривата стена пречат на моята идея. Синовете ми не взеха отношение, защото си ме знаят, че  както и да стане, все нещо няма да ми хареса и са прави. Имам този лош навик.
 Вече е късно за поправка. Ако кажа да се разваля и поправя, ще стане олелия. Ще се наложи да ги приема и да свикна с тях. Всъщност вълните не ме притесняват чак толкова. Притеснява ме липсата на отвора за комина, АКО все пак се наложи някога отопление с печка. В спалнята също   няма. И там е климатик. Всъщност тук живея само аз. Съпругът ми почина, синовете живеят в друга голяма къща в същия двор.Ще си  гледам творението само аз.
На мен ми допадат - внасят толкова уют!
Аз бих ги оставила бели, за да изпъкнат. А със снимките в рамка ще изглеждат още по -мили Simple Smile.
За комина - никога няма да почнеш пак да цепиш и мъкнеш дърва- токът е чиста работа. Така че, споко. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 5 346
Румка, благодаря! И аз се надявам като подредя да изглежда по-добре.Синът ми също предложи да останат бели. Той ще е бояджията. Таванът  е в бяло и вече е готов. Утре стените, които ще са   в  бледо зелено.
А за дървата не съжалявам и се надявам да не ми се налага отново да ги цепим и мъкнем. Надеждата ми е АЕЦ-а и някой да не реши да вдигне цената на тока още повече.

# 97
  • Мнения: 1 010
Здравейте,
Скрит текст:
Искам да направя по-добро разположение на нашия хол и да купя нов ъглов диван....Положението набързо изглежда по този начин.....

http://prikachi.com/images.php?images/965/9395965k.jpg


Входът към стаята е отлявата страна с плъзгаща се вградена в стената вляво врата, а точно отсреща има алуминиеви двойни прозорци-врати с ширина 146 см, горе вдясно на схемата се вижда вграден в стената радиатор, останалото са размери на стените. Вътре трябва да сместя секция с дължина 2.25, върху която поставяме голям телевизор, а над него има два рафта върху дървена плоча от същото дърво и отделен аквариум с дължина 80 см. Досега всичко това беше на голямата стена с размер 4, 08 метра едно до друго, но мисля за ново огледално  на това разположение като за дългата стена взема ъглов диван и използвам един от двата ъгъла на стаята.. Но кой ще е по-добре, според вас...Притеснява ме, че светлината от големите прозорци-врати ще пада върху телевизора....Подът е мраморна едра мозайка, черно-бяла, която не мисля да сменям, харесва ми, като съм решила диванът да е в сиво....Не знам, разчитам много на вашето мнение.....
[/spoiler]

Дайте ми една две снимки все пак, може и на лични.
Аз трябва да го изчертая, за да изследвам кое ще е по добре.
Линк към евентуалния диван.
Вие може би сте в Англия/по надписите съдя/, едва ли има много светлина. Сложете ми световни посоки на скицата.


 Благодаря за отговора, мила Нивиана!!! Живея в Атина. Диванът не е закупен още, а мебелите, които трябва да "вместя" в новото разположение, са аквариумът и секцията. В момента съм на почивка и при първа възможност ще ви пратя снимки на стаята. Само да вметна, че единствената светлина в стаята идва от тези прозорци-врати и евентуално малко от входа, който е свързан с фоайе, в което има също прозорци. Поздрави!

# 98
  • Мнения: 560

Нивиана, моля за съвет! Има ли в това помещение място за хол, кухня и трапезария? Мислих за трапезна маса с механизъм и да се прибира в нишата в ляво от вратата. Удачен  вариант ли е? Как би позиционирала мебелите в такова помещение. Чериричленно е семейството ми. Благодаря ти 🌸

Как я направихте тази огледална снимка;))

Ще ми трябва време да го разчета и изчертая, и може би няма да е тази седмица.
И тогава мога да  кажа.
Тук колегите имат разни интересни мултифункционални решения:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=16042483862895 … 68633&__xts__
  • =68.ARAmKMH87Kinztpt1njIReWZuZkRYWuLiVYkCjnicNbqEcfpO3LT3UyW7QjeR7vmFSZFhtBoRErCOicz6gIs4hzk4_bKuXIsxTjLMxM043XL3CKb3qHZwRhevyhC-Ru2fZPShDvBHuG-Lb-YmxMNu5FXlfUWg3EK8rY7NZgyObcVFBhPjhnawQ&__tn__=-R
  • [/color]

# 99
  • Мнения: 3 789


Здравейте. Имаме тази кухня (без горния шкаф). У дома сме я поставили огледално - шкафа с мивката е най-вляво, до него е шкафа за фурна, който е с вратичка (затворихме си го) и най-вдясно е малкия шкаф с чекмедже. Зад шкафа с чекмеджето има кутия за разпределение на газ (нямаме газ, но кутията е там), което доведе до отстояние на кухнята от стената от около 10-15 см може би. Съответно постоянно падат някакви неща в тази "дупка" и после става сложно. Има ли начин да се сложи поне прагче или ниско гръбче, което да пази малките неща да не падат отзад? Майсторите не успяха да го измислят. Вариант шкафовете да се изместят заедно нанякъде няма, защото от дясно има много скосен таван и няма място, а на ляво от тях има ъгъл и няма как да се "сгънат" шкафовете под ъгъл, заради плота. Благодаря!

# 100
  • Мнения: 560


Здравейте. Имаме тази кухня (без горния шкаф). У дома сме я поставили огледално - шкафа с мивката е най-вляво, до него е шкафа за фурна, който е с вратичка (затворихме си го) и най-вдясно е малкия шкаф с чекмедже. Зад шкафа с чекмеджето има кутия за разпределение на газ (нямаме газ, но кутията е там), което доведе до отстояние на кухнята от стената от около 10-15 см може би. Съответно постоянно падат някакви неща в тази "дупка" и после става сложно. Има ли начин да се сложи поне прагче или ниско гръбче, което да пази малките неща да не падат отзад? Майсторите не успяха да го измислят. Вариант шкафовете да се изместят заедно нанякъде няма, защото от дясно има много скосен таван и няма място, а на ляво от тях има ъгъл и няма как да се "сгънат" шкафовете под ъгъл, заради плота. Благодаря!


Ако правилно разбирам, цялата кухня е отлепена на 15 см от стената.
Сложете - дигнете плотче хоризонтално, като има вертикална част стъпила на плота.
Все едно ниско рафтче.
Стъпало. Борд.
Ще ви е много удобно за подправки, чаши и други.
Трябва ви едно хориознтано парче. едно вертикално около да речем  6  см, водобранна лайстна и монтаж.
Както е перваза на този прозорец.




# 101
  • Мнения: 499
Здравейте, в момента правим ремонт на апартамента. Имаме всекидневна с кухненски бокс. Решихме кухнята да бъде бял гланц с черен плот:
 https://rosi.bg/plot-zvezden-prah-cheren---glanc-3459.html
Гранитогреса в кухненската част ще бъде този Bronx Grigio:
https://baniastil.com/luxury/гранитогрес/la-fenice-ceramiche/гра … ramiche-9635.html
Чудим се за цвета на ламината, латекса и кухненския гръб. Дивана също ще бъде тъмен - черен или сив.. не сме го купили все още, така че приемам и други идеи.

# 102
  • София
  • Мнения: 26
Привет ,
това ще е моята тема през следващите няколко месеца Simple Smile
искам да свържа кухня и хол, обмислям всички подробности, ще следя темата .

# 103
  • Мнения: 560
Здравейте, в момента правим ремонт на апартамента. Имаме всекидневна с кухненски бокс. Решихме кухнята да бъде бял гланц с черен плот:
 https://rosi.bg/plot-zvezden-prah-cheren---glanc-3459.html
Гранитогреса в кухненската част ще бъде този Bronx Grigio:
https://baniastil.com/luxury/гранитогрес/la-fenice-ceramiche/гра … ramiche-9635.html
Чудим се за цвета на ламината, латекса и кухненския гръб. Дивана също ще бъде тъмен - черен или сив.. не сме го купили все още, така че приемам и други идеи.


Много графично и строго.
И искате ли наистина тази бляскавост в плота.

За да стоплите картинката вкарайте  дърво, и то в топлата гама.
По добре сивия гранитогрес, а не синия.
Кухненският гръб сив.
Сложете тапети вместо латекс, да стоплят малко, за да не живеете като в заведение.
Става много остра гамата. Ето бяло черно, но топло.



neli@,  ако искате да ви отговоря, разрешете получаването на лични съобщения;))))

# 104
  • Мнения: 560
С разрешението на екипа на  bg-mamma поради големия интерес към работата ми публикувам мои контакти.
Можете да се свързвате с мен за консултации, проекти, както в интериорния дизайн, така и в инвестиционното проектиране. Дипломиран архитект съм,
 с пълна проектантcка правоспособност и над 20 години практика.


арх. Лана Станчева

0878970693
rabotilnicite@gmail.com

Общи условия

Активация на акаунт