Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
Хубава седмичка и много детски усмивки и от нас!
Да се похваля-Лора вече се изправя самичка от земята, все по-стабилно го прави. В неделя й е прощапулника, после ще свирна да кажа какво си е избрала.
Боже, този сладка Лора сякаш вчера се роди Hug, а вече ходи  bouquet Ще чакаме снимки smile3509

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Oх, прецака ми се компютъра, едва го включвам Sad В момента почти съм го изнасилила да работи, след няколко рестарта...

Айдичка, обясниха ми, че трябва детето да се държи за рамената, не под рамената или за ръцете, а отгоре, даже с лек натиск върху тях като детето само се изправяло нагоре. Белослава обаче не е фенка на държането за рамената, тръгва да сяда. Научих я да я държа за една ръчичка, като гледам да я държа ниско, за да не виси, знам че не е много правилно но тя се кефи и направо бяга. Другия начин е като е права да я държиш за таза и да оттласкваш така че детето да си мести крачетата, това на мен ми е сложно.
Можеш да използваш колани за прохождане, когато детето прави по няколко самостоятелни крачки, в смисъл ходи само, но е още нестабилно и бързо пада, а ти с коланите само го спираш да не падне. Белослава обаче не може още с колани, защото въпреки че ходи като я държа, не стои права сама и не може да пази равновесие, ако не я подкрепям.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Лека и успешна седмица на всички!
Ние пак не сме на ясла, след едноседмично ходене на Яни отново му тръгнаха сополи и аз моментално го спрях, май успях да ги пресека с едни силни капки  Confused, дано се разминем без кашлица или ларингични пристъпи този път... И да ви се оплача, звъня в яслата да им кажа че няма да го водя, че пак е със сополи и почва да се разболява, а едната учителка ми разправя "Ама нищо, вие си го доведете, че много изпуска и имаме студенти..." Направо  #Cussing out, значи не само не спират болните дечица, ами ги и карат да ходят болни...Ох, не знам, явно ще я спираме яслата, ама пък трябва да търсим допълнителна рехабилитация...
Сети, браво на Лорка  Heart Eyes
Йепе, успешно възстановяване след купона  Grinning

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте!
СЕти, дано да тичка към щастието си със ситни, но стабилни крачици малката принцеса... И да наистина сякаш вчера се роди - помня колко ме трогна твоята история когато за първи път я прочетох и колко се молех с всички да ви изпишат, стабилизират и всичко да е наред... Радвам се, че вече е голяма малката принцеса и ще си има прощъпулка - дано с това сте оставили всичко най-притеснително и лошо зад гърба си!

Петенц, много ви се събира с това боледуване! Дано се закрепите някак - защо не пробвате и вие хомеопатия? Все пак толкова често боледувате?! А на лелките не се сърди - не са го направили от лошо, а наистина с умисъл за развитието на децата! Предполагам че е лошо да се събират и болни и здрави деца, ама като знам при грип как боледуват всички - и тея в къщи дето си стоят, та не съм много сигурлна, че проблема е в това.

НА всички болни - да оздравяват!
На всички ви - целувки и прегръди! Много си ви обичам!

Мая, наистина съм малко по-бодра и дано малката е добре! Гледам да се надявам, а не да мисля за лошото - бе сега хормоните са в моя полза /то Господ си знае работат - ако не са тези хормонални розови очила сигурно просто не лбих износила бебето от притеснение/

# 19
  • Мнения: 1 193
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
Хайде хубава седмица и от мен.Напоследък не бях в настроение да пиша,чуствах се като в затвор и това лошо време направо ме разби.
 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68
Пожелавам си хубаво време,ама наистина хубаво време за да мога по цял ден да се разхождам навън.Пожелавам на всички вас да сте здрави за да се разхождате с мен.
 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бебоче дано тази седмица ти е по вода и само хубави неща за конпенсация!

# 21
  • Мнения: 3 537
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775958Ето малко снимчици и от нас.http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775975 http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775953     http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775953   http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775949   http://snimka.bg/photo.php?photo_id=775948 Без да искам съм дублирала едната снимка.Съжалявам!Това са двете ми дъщери.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 19:33 от krasi 76

# 22
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте от Плевен!
Вече сме тук и от днес имаме интернет.Всичко с преместването мина гладко,децата много лесно приеха промяната и са особено впечатлени от града.Много им харесва,че можем да се разхождаме в центъра,без да им викам постоянно :леко,кола.А Градсаката градина е чудесно място-пързалки,катерушки люлки.Много сме щастливи,но аз честно казано трудно свиквам.Много ми липсват приятелите от София,не самия град.Но ще свикна.
И най-важното-
буби е приета в градина,от първия път ни приеха,имат си логопед,въобще супер.Тръгва от септември.Имам още за разказване,но по-късно.
Много ми липсвахте тези дни! Hug

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз уча за изпит - много тежък
ден направо си скъсах нервите цял ден на "структурна индукция над мн-ва с фундиран наредба" - мда кръстоска му анализ, многжества и логика и ...
в резултат на което малката ес скъса да рита и да ме боли корема... дано не й стане нещо, щото лично аз изпитвам панически страх от учене и изпити... страхова невроза - убедена съм вече в това
така, че стискайте палци щото положението е тежко и дано малката устиска, че иначе излитаме на кандидатстудентски изпити за да продължим дипломирането

# 24
  • Мнения: 3 537
Геле,важното е детето ти да се чувства добре,а щом то е добре и ти ще си добре.Ето виждаш че и малките градове си имат своите предимства-места в училищата,градините,яслите и детските кухни никога не липсват.Приемат без предварително записване и никога няма да върнат дете с някакво увреждане. LaughingУспех с адаптацията! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 4 884
gele73, радвам се, че сте щастливи в Плевен...Сега, вече като имате Интернет вкъщи, вече ще пишеш по-често, нали?!
Ние сме..знам ли как сме?! Записах Бобо в логопедичната градина, днес занесох документите нужни за приемане в детска градина и живот и здраве след две седмици ще тръгне пробно там. Чудя се дали е по-правилно да го оставя от раз цял ден там или в началото да го взимам на обяд, за да се свикне с новата обстановка. Според вас кой е по-правилният начин за по-лесна адаптация?
За жалост мисля, че той ще приеме много тежко нашата раздяла и вероятно ще плаче по цял ден, но всичко това е за негово добро и искрено се надявам бързо да свикне и да му харесва да бъде сред дечицата там. Приеха ни и в масова детска градина и потвърдих, че от началото на септември ще тръгне там. Ще видим как ще тръгнат нещата в Логопедичната и после ще решаваме дали да остане там или да тръгне с приятелчетата от квартала в другата детска градина.
Да ви се похваля и с една морска новинка- имаме си карта за почивка в Приморско и сега тайно си мечтая за слънчице и море..Това време навън малко ме плаши, но се надявам природата да се смили над влюбените в морето и да ни подари поне два месеца истинско лято.
След падането от пързалката нещата поотшумяха и сега Бобчо си е същото малко слънчево момченце, но аз стоя плътно до него при всяка негова крачка, а само като се отдалечи на няколко метра от мен с колелото, болното ми съзнание започва да си представя как отново той пада на главата си. Незнам тая гледка колко време още ще ме преследва....

Имам и един въпрос свързан с тръгването на Бобо на детска градина. Той е пристрастен към едно малки хавлиени кърпички, с които заспива винаги, като си ги пипа. Освен това ( което е голяма моя грешка ), е свикнал на обяд и вечер като заспива, да пие сок или чай от шише с биберон. Ако го пусна на детска изведнъж без кърпичките и шишетата с бибероните, за него това ще е двоен стрес. Незнам как ще реагира там без любимите си неща..Посъветвайте ме как да постъпя- да го пратя само с кърпичките или без тях, да му сложа ли и шишетата за заспиване ( в градината ми казаха, че ще се съобразят с всички негови навици ), като така или иначе момента за отказване от заспиване с цокане на чай е назрял..

Много объркано го написах, но се надявам да сте ме разбрали..Знам, че ще ми помогнете и сега с най-правилния съвет..

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, стреса за теб е май по-голям Wink
Прати го с любимите неща щом са съгласин - пък те сами ще го откажат лека полека от биберона поне
МОя добра позната и директорка на 19 ОДЗ когато мислех да пуска ДАни на градина лично беше споменала, че тя самата е привърженик на целодневния режим за детето - свиквали по-лесно. Тя е мното сензитивен и мил човек и мисля си, че от опит го казва.Но аз самата бих пробвала няколко дни - до седмица на цял ден и ако видя, че детето се мъчи - ще пробвам по половин.
Поне лично аз така бих направила, въпреки, че първия ден сигурно ще провися в двора на градинката.
успех

# 27
  • Мнения: 3 743
Габи, мисля, че ще е по-добре за Бобо в началото да изпратиш в градината с всичките му любими вещи, а като посвикне с обстановката тогава да пробваш едно по едно да ги "забравяш" в къщи.

# 28
  • Мнения: 2 327
Наде, какво е това чудо? Аз толкова математики съм изучила, ама това ме изуми... Какво и къде всъщност учиш? Тя малката ще се роди направо с висше образование Simple Smile
Gele, радвам се че децата се адаптират добре. Ти ще си намериш нови приятели и така ще си имаш и тези от София и новите Wink
Сети, Лорката расте много бързо, гледай да не я изпуснеш някой ден, че ще се ожени преди да си разбрала Simple Smile Аз трябва да ти призная нещо - включих се във форума точно когато тя се роди и от началото следя историята. Но не съм се молила за нея - просто знаех, че ще се пребори. Ти беше тази, която трябваше да издържи изпитанието, но си струваше всичко, нали? Чакаме новини от пощрапулника(как се пише това нещо???) Simple Smile
Габи, може би е добре поне кърпичките да му дадеш на детето, да си има нещо познато. Ще е по-спокоен... Надявам се да се адаптира бързо Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 743
...
Да ви се похваля и с една морска новинка- имаме си карта за почивка в Приморско и сега тайно си мечтая за слънчице и море..

Габи, кога ще ходите, че ние другата седмица (на 16ти) тръгваме за св. Влас  grinning039 Като под "ние" имам предвид аз и две прекрасни дечица newsm04  Ако сте по същото време, може да спретнем една морска среща cheers

Gele, Плевен ми е един от най-любимите градове, много го обичам Heart Eyes свързвам го с много хубави спомени Wink

Общи условия

Активация на акаунт