Обсъждане на имотни обяви – 4

  • 53 080
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 393
Аз също не мога да си го представя на практика. И като живущите в блока се съобразяват, кой ще гарантира, че съседът от съседния блок няма да дойде да паркира? А и какви правомощия имаме, за да го спрем?

# 721
  • Мнения: 1 297
Много боклук се чисти в момента - както казвам от доста време старото няма да стане по-ново - има си определен живот.
Всички знаем колко е той. Както рухна мостът в Генуа, и премиерът разпореди проверка на нашите мостове, боклукът на имотния ни пазар е на същото дередже.

# 722
  • Мнения: 1 717
Винаги съм се чудела, защо масово хората не се грижат за общите части на сградите, където са жилищата им, но смятат същите тези жилища за златни кокошки? За мен средата, в която живея аз, най-вече детето  ми, е изключително важна и създава мироглед. И тази среда е грижа предимно на живущите в нея и след това на община, държава и т.н. То по принцип държавата сме ние де.  Как мога да очаквам детето ми да израсне с мисълта за красиво, естетика и да пази чистота, ако е свикнало да гледа само мръсотия, боклуци, прахоляк около себе си? Да, ще кажете, че то възпитанието е моя грижа, но човек свиква с това, което го заобикаля.
Сутринта мернах някакъв филм по телевизията и даваха английската провинция и някакво селце. Едни китни улички, сгради, цветя навсякъде...стана ми адски мъчно като се огледах през прозореца. Толкова ли е трудно и тук да ни е така? Толкова ли е трудно да си го направим така?
В случая този блок изглежда потресаващо. Може да е много здрав, качествен и т.н., но визията му е на гето с извинение. Малко организация от страна на живущите и може да стане чудна сграда с красиво околоблоково пространство и тогава тези 2000 евро може и да си заслужават. Да, но нали кутийката на този агент е само до входната врата, какво ли му дреме че отвън е сив бетон.
Живяла съм в такова ЕПК и там таксата за вход беше 3лв. И нея не искаха да плащат поне за да се мете в него, какво да говорим да се мине с латекс, да се оправи фасада.
Изивнявам се за меланхолията дето ме е налегнала. Днес ми е сдухан ден Sad


А вие какво направихте да не е така? Гледам, че всеки тръгва да обвинява другите, ама никой не се хваща да направи нещо, за да не са така нещата. Може би трябва да дадете тон и останалите съседи да ви последват?

# 723
  • Мнения: X
А вие какво направихте да не е така? Гледам, че всеки тръгва да обвинява другите, ама никой не се хваща да направи нещо, за да не са така нещата. Може би трябва да дадете тон и останалите съседи да ви последват?

 Ами много хора правят каквото могат. Но когато у съседите липсва желание, или дори има враждебност, никой сам не може да оправи входа или пространството около него. Трябва разбирателство, а него масово го няма.

# 724
  • Мнения: 61
Аз ли какво съм направила? Аз съм "градинарката" на блока и целият ни двор е в саксии, треви и т.н. Не успях да се преборя със съседите от ЕПК-то и нямам желание да плащам за разкрасяване на нещо само аз, но за моя радост си купих жилище в блок със собствена градина, събираемостта на вноските е почти 100% и съседите подкрепят инициативата ми за естетика (може би защото повечето са млади или просто случих на съседи) поне в рамките на двора ни Smiley Вече за извън двора, за улицата, от общината вече сигурно са ме намразили да ми четат сигналите за липса на тротоар (между другото направиха), на осветление (и него оправиха), за боклук из цялата околност след всеки ураганен вятър, разнесен от контейнерите (пращат циганките да го съберат), за неработещ светофар, за някоя нова дупка.... Тук е момента да похваля столична община, че винаги са реагирали.Та колкото зависи от мен, правя поне около мен да ми е ОК.  Между другото и тротоара пред блока ни е с бетонни топки, та и там не се катерят коли, а между него и блока е трева и дървета, за които сме си наели фирма да косят. Вече за пред другите блокове няма как да огрея.  И за всичката тази поддръжка нямаме професионален домоуправител. сами се организираме и имаме фирма само за почистване и косене, а зимата за снегопочистване. Събиране на пари, организиране на ремонти, всичко правим сами и на доброволни начала.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 00:22 от Mara Podrobna

# 725
  • Мнения: 1 717
Аз ли какво съм направила? Аз съм "градинарката" на блока и целият ни двор е в саксии, треви и т.н. Не успях да се преборя със съседите от ЕПК-то и нямам желание да плащам за разкрасяване на нещо само аз, но за моя радост си купих жилище в блок със собствена градина, събираемостта на вноските е почти 100% и съседите подкрепят инициативата ми за естетика (може би защото повечето са млади или просто случих на съседи) поне в рамките на двора ни Smiley Вече за извън двора, за улицата, от общината вече сигурно са ме намразили да ми четат сигналите за липса на тротоар (между другото направиха), на осветление (и него оправиха), за боклук из цялата околност след всеки ураганен вятър, разнесен от контейнерите (пращат циганките да го съберат), за неработещ светофар, за някоя нова дупка.... Тук е момента да похваля столична община, че винаги са реагирали.Та колкото зависи от мен, правя поне около мен да ми е ОК.  Между другото и тротоара пред блока ни е с бетонни топки, та и там не се катерят коли, а между него и блока е трева и дървета, за които сме си наели фирма да косят. Вече за пред другите блокове няма как да огрея.  И за всичката тази поддръжка нямаме професионален домоуправител. сами се организираме и имаме фирма само за почистване и косене, а зимата за снегопочистване. Събиране на пари, организиране на ремонти, всичко правим сами и на доброволни начала.

Чудесно, и при нас е така положението. После обаче пробвай да обясниш на бгмамаите колко НЕелитно е всъщност да живееш в ЕПК или панелка, където всеки се цигани за месечната такса и блоковете са в плачевно състояние, направо ще те изядат с парцалите. Нали до скоро се обясняваше как едва ли не всичко е само и единствено супер стратегическата локация на жилището.

# 726
  • Мнения: 61
Аз вярвам, че и соц жилищата могат да станат така стига хората, които живеят там да проумеят, че сградата и около нея е тяхна отговорност. Не е нужно държавата да им санира с общите пари, те сами садлъжни да си го оправят. Ако имам къща тя си е моя отговорност и същото следва да бъде и с блока, но в по-голям машаб. И искрено се надявам все повече блокове да бъдат оправяни така, защото колкото и да ми е хубаво в моя двор, не пребивавсм само там и искам да ми е красиво и като изляза да се разхождам, например. Няма нищо престижно да живея в хубава поддържана сграда ако около нея е разбито както е в повечето случаи. То не знам има ли някъде нещо престижно изобщо

# 727
  • Мнения: 888
Бай Ганя не става да живее в общност, по-скоро не обича да плаща.
На никой не му се дават пари, не му се занимава с каса, отчети, а всеки се радва ако е поддържано и хубаво.
В един апартамент в който не живее никой, отивам онзи ден да платя на касиера таксите за вход, че се бяха събрали 4,5 месеца, той ме посрещна все едно отивам да му искам аз пари...


А това на границата между Г. Милев и Слатина е безумие. И 200 евро кв не струва.  Ако е 61 блок на ул. Хемус, той е първия строен от трите, пред тях е кал и мизерия, все ги разкопават от топлофикация.
Там събираха по 8 лв. на живещ във вход А преди година и нещо, като гледах една гарсионера, но не си личи много по входа, явно никой не дава...

# 728
  • София
  • Мнения: 759
Ново двайсет за "двустайния" до "Скай Сити". Понеже - странно защо Wink - никой не се е завтекъл да го купува, човекът е решил да го пусне и под наем - 499 евро. Rolling Eyes
https://www.imot.bg/2c153522379471407

# 729
  • Мнения: 1 602
Ново двайсет за "двустайния" до "Скай Сити". Понеже - странно защо Wink - никой не се е завтекъл да го купува, човекът е решил да го пусне и под наем - 499 евро. Rolling Eyes
https://www.imot.bg/2c153522379471407

А колко му е искал за продажба?

# 730
  • Мнения: 134
Ново двайсет за "двустайния" до "Скай Сити". Понеже - странно защо Wink - никой не се е завтекъл да го купува, човекът е решил да го пусне и под наем - 499 евро. Rolling Eyes
https://www.imot.bg/2c153522379471407
На нас тука може да ни е смешно ма представете си как се прегъват от гърч съседите, ако знаят за обявата...

# 731
  • София
  • Мнения: 759
Ново двайсет за "двустайния" до "Скай Сити". Понеже - странно защо Wink - никой не се е завтекъл да го купува, човекът е решил да го пусне и под наем - 499 евро. Rolling Eyes
https://www.imot.bg/2c153522379471407

А колко му е искал за продажба?

Продължава да ги иска - 104 900 евро.
https://www.imot.bg/1b153522069412763

# 732
  • Мнения: X
Голяма алчност! Този ще има да чака някой да му се върже Joy

# 733
  • Мнения: 2 681
Явно човека няма зор да продава на всяка цена.
Предполагам, бързо ще го даде под наем.
Съвсем прилично си е за наематели-гаджета.
При огледите има възможност да посвали малко от цената.
Все пак собственика не е соц. грижи или благотворително дружество.
Нали не очаквате да го пусне за 120 лв?

# 734
  • Мнения: X
Явно човека няма зор да продава на всяка цена.
Предполагам, бързо ще го даде под наем.
Съвсем прилично си е за наематели-гаджета.
При огледите има възможност да посвали малко от цената.
Все пак собственика не е соц. грижи или благотворително дружество.
Нали не очаквате да го пусне за 120 лв?


 120 не, ама и 1000 е прекалено  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт