Всяка тежест ще си струва, щом НОЕМВРИ бебе ще целувам!

  • 34 133
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Stara Zagora
  • Мнения: 42
Деси всичко ще бъде наред, само бъди спокойна. Аз съм на антибиотик Аугментин или нещо такова,заради неизяснена инфекция, много високо  Crp. Ще го пия седем дни след това седмица почивка и пак ще си пусна кръвни надявам се да са добре резултатите. Иначе усещам бебка постоянно, бъдещата кака само ми целува корема, много е сладка.

# 241
  • София
  • Мнения: 1 121
Деси, изпращам ти много положителни мисли! Вярвам, че всичко ще бъде наред!

На мен ми излезнаха резултатите. С урината всичко е наред. В ПКК-то единствено СУЕ-то е 47, при норма 37. Чела съм, че по време на бременност е нормално да е завишено, но не знам с колко.
И обременяването излезна. На гладно съм отличничка. На 60мин доста се вдига, но пак е в референтните, които ми дадоха от ФМ. А аз все пак съм с ИР, така че не е учудващо. Странното е, че на 120мин не е паднала много и съм на границата. Иначе аз вкъщи си я следя редовно и досега 2 часа след хранене никога не съм имала високи стойности. Така че, гадната глюкоза + това, че не съм си изпила метфогамата са си оказали влияние. За всеки случай от понеделник ще гледам да мина на по-олекотен режим от гледна точка на тестени изделия.

# 242
  • Мнения: 999
Помня обаче, че моя приятелка (лекар) ме предупреди, че по-високите цени били предразположени към вдигане на кръвно повреме на бременност, което ми е странно, но си го следя поради тази причина. Моят апарат е електронен, но с маншон за бицепс, с ръчна помпа.  

Яна, това с цените не го разбрах? Simple Smile Кой е предразположен към вдигане на кръвно по време на Б?

Деси, стиснати палци и от мен! Поне като обстановка и условия как са нещата, в Шейново ли беше? Дано е поносимо, че то и това натоварва. те сега ли видяха, че е толкова ниска плацентата или си беше така от самото начало?

И аз другата седмица ще пускам ПКК, ТСХ, общ белтък, урина. СУЕ-то влизаше ли в ПКК-то или отделно се пускаше, че ми се губи?

# 243
  • Мнения: 2 173
Това обременяване май повечето сте го минали. Знам, че симптоми на гестационен диабет са повечето води и едро бебе за седмицата, в която е. Но, не знам дали е закон. Моето си върви в рамките на размерите, които трябва да е и водите според Марков са ми в средата като количество, но в ниската среда един вид, да се следя. И си лежа на тая кълка, че не трябва да правя изследване. Да видим.

Уоман, не си ме разбрала правилно. Не желая да ти знам проблемите, въпреки, че някои от тях сама си споделяш. Обясних ти от къде идва реакцията (предположих по-точно) на magpar. Даже ти предложих и решение на проблема. Между другото, за да е по-ясно за другите, използвай евро или лева като валута.

# 244
  • София
  • Мнения: 1 121
ЯННА, то и от високи цени, не е изключено да се вдигне, хехе Grinning
А за обременяването, щом доктора не е сметнал за необходимо, не се натискай.
На мен ми го пуснаха, защото съм с инсулинова резистентност от години и тя се смята за предпоставка към гестационен диабет, както и към диабет тип 2, ако не се вземат мерки навреме. По тази причина и поради това, че съм генетично предразположена (от мама и баба) не ми спряха лекарствата за регулиране на захарта и инсулина. Иначе бебо върви от самото начало 4-5 дни напред. Докторката от ФМ каза да се изследвам, докато според тази от ЖК, си е в нормите човечето, но все пак ми даде направление.

JT, да ти кажа не знам за СУЕ-то дали си е част от ПКК, защото в направленията които ми дадоха са само кодове и нищо ми е ясно. Даже докато не излезнаха резултатите не знаех какво ми изследват Simple Smile

А вчера така съм се омотала с работа, че съм забравила да се обадя за резултата от микробиологията и ще трябва да чакам до понеделник.

# 245
  • Мнения: 999
Мен ендокриноложката, при която ходих за ТСХ-то ме посъветва да си направя обременяването "за всеки случай" само защото баба ми беше болна от диабет (но по бащина линия). Бебето върви няколко дни назад от самото начало, кръвната захар ми е в норма, с кг нямам проблеми и на база всичко това реших да си го спестя. Да беше просто някакво изследване - да, но знам, че си е тежко и натоварващо за организма и ще го пропусна засега.

Ели, мерси. Ще видя в сайта на ЦибаЛаб просто - аз този път сама си инициирам изследванията и съм без обичайната бележка, та затова.

# 246
  • София
  • Мнения: 6 010
Деси и от мен имаш много положителни мисли и стиснати палчета! Взели сте мерки и всичко ще е наред! Аз също от сърце ти желая да влезеш в 9 месец без никакви проблеми повече Blue Heart
ЯHHA, идеално си звучи детето Simple Smile ЕДин ден разминаване в различните части на мен ми звучи нищожно Simple Smile

Аз подкарах бебешките покупки малко по малко и ми е някак спокойно и приятно. Днес след адски много усилия и разправии със сайта успяхме да поръчаме и количката и ни излезе с 1000 лева по-евтина от тук... Кожодери! Взехме я от официалния аутлет на производителя и даже няма да ни се налага да докупуваме дъждобран, комарник и прочее аксесоари за двата коша, защото тук ги разкомплектоват и всичко се продава по отделно.

Да ви споделя и още един симпатичен сайт, който намерих. От класа на George e. TU

# 247
  • София
  • Мнения: 1 121
Лаленце, каква количка взехте?

Като каза, George, и се сетих, че онзи ден гледах дали има нови дрешки. Имаше хубав зимен космонавт за 14 паунда. Много ме сърбят ръцете да направя нова поръчка. Ще разгледам и този сайт, който си дала.
Добре, че и дъждобран спомена, да си го добавя в списъка, защото нали купувам количката на части постепенно и ще забравя накрая нещо.

# 248
  • София
  • Мнения: 6 010
Ели, Maxi Cosi Mura Plus 3 Simple Smile И друг път съм казвала, че сме планинари и ни трябва бъги, не само градска количка. Тук шасито с летния кош е към 1000 лева, а кошът за новородено 440 лв., на нас досега ни излязоха 550 лв., ще видим доставката колко ще е. Отделно си поръчахме и кошница за кола, която се монтира на количката на същата марка.

Скрит текст:
Ето я
Най-доволна съм, че гумите са с пяна и че кошът за новородено се сгъва и става адски компактен



# 249
  • София
  • Мнения: 1 121
Лаленце, супер! То направо без пари!
Под 100лв ще ви е доставката според мен.
На мен за шасито от Германия ми взеха 30лв., защото е по 3 лв/кг.

Хвърлих око на сайта с дрешките, вече си харесах няколко неща Grinning ще гледам да се стискам обаче откъм поръчки, защото май натрупах достатъчно дрешки 0-3.

Някой попадал ли е на този сайт
http://avmebeli.com/mobile/product/details?Id=14&langId=0
Въпреки, че уж съм набелязала креватче от ИКЕА, това също ми хвана окото.

# 250
  • Мнения: 2 603
Деси, ти в коя седмица си вече? Не знам доколко помня добре, но май вече 26 я мина? Добре е че са ти сложили инжекциите за дробовете на бебето, и на мен в миналата бременност ми ги сложиха. Много добре те разбирам защото с миналата бременност преминах през нещо подобно. Мисли, че всеки един ден е важен за бебето. Стискам палци всичко да е наред. Ако имаш нужда пиши ми.

Момичета, защо нападате така уоман ин ред? Ако просто не ви харесва пропускайте постовете ѝ. Понякога като не се е сблъсквал човек с нещо в чужбина, не може да е сигурен как стоят нещата дори и да живееш там. На мен често ми се е случвало, особено с първата бременност да съм доста неориентирана и объркана от системата тук и това с което съм свикнала в бг.

Уоман, не спирай да пишеш в темата, моля. А по темата май твоята свеки доста те подвежда от време на време. По-добре се информирай и от други хора. Ти от колко време живееш в Норвегия?

# 251
  • София
  • Мнения: 6 010
Ellie D, аз имам един космонавт от George и качеството е страхотно, не му се чуди. А за размерите те разбирам Simple Smile Аз вече имам и едни долнища за 9-12 месеца, но много ми харесаха. А около мен има и страшно много бебешори напоследък та и за подарък стават всякакви такива покупки.

# 252
  • Мнения: 999
Ellie, много е симпатично легълцето. И ние сме харесали от Икеа, даже днес ходихме и го видях. Това е само сайт или има и физически магазин? Не открих, ама може и да не съм догледала.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 121
JT, само сайт е. Доколкото видях е Ямболска фирма. Аз съм си определила бюджет около 200лв. за легълце. Това ми хареса, защото има чекмедже отдолу.
Но пък като няма къде да се види на живо, не знам дали да рискувам по-нататък.

Иначе от ИКЕА съм набелязала това:
https://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/sundvik-4629/00248567/
И ето тази маса за повиване:
https://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Changing-tables-and-nursin … r-10912/20045205/

# 254
  • София
  • Мнения: 3 715
Момичета благодаря за стиснатите палци, дано отцелееем с малкия до 9 месец. Yakamoz аз май най-много от тези инжекции се стреснах, щото уж не е толкова опасно, уж е малко кървенето ама за всеки случай.. и аз в шах. Ама да, по-добре си е с тях... Яна в София съм в Шейново, много съм доволна и от лекарите и от сестрите, ее не е 5 звезди ама ти обръщат внимание... Иначе съм 25+5 дни днес. А плацентата хем не е много ниска, но все пак е ниска, задната е на 1,6 см от шийката, която пък от своя страна е перфектна, но пуста чувствителна матка и най-малката контракция дразни плацентата. Аз просто не мога да си обясня как до онзи ден си се разхождах по цял ден, секс правихме през ден и всичко беше ок... ама.. съдба явно знам ли и аз вече.

Общи условия

Активация на акаунт