Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 868
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 327
Аз бях с ниска ,че и е предна.Д-р Чачева не ми е казвала да се пазя.Всеки ден бях с торбите ,хем гледах да внимавам в магазина.Сега в 20 г.с вече се е вдигнала .В началото е нормално да е ниска,но има разлика дали е :
Ниско разположена плацента - когато долният й ръб се намира на няколко сантиметра от цервикса (маточната шийка)
Маргинална (гранична) плацента - плацентата е в непосредствена близост до цервикса
Частична плацента превия - плацентата покрива частично цервикса
Тотална плацента превия - плацентата изцяло покрива цервикса.
Цервикална - част от плацентата е навлязла в шийката на матката и е прикрепена към лигавицата на цервикса.

# 181
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте, момичета Flowers Hibiscus.
Бях на фетална морфология днес. Оказа се, че за следващата няма часове при същата лекарка и сега се чудя дали да не я прескоча (тази между 20-22 г.с.) Като време почти съвпада със слидващия ми час за женска консултация. Не че е същото, но не ми се ходи при друг лекар.
Иначе всичко с бебчо е наред Hug. Вече е около 200 грама. Поолекна ми, понеже не го усещам последните 2-3 дни и ми беше притеснено.

# 182
  • Мнения: 1 327
За малко и мен да ме запишат при друг лекар в Надежда ,но писах писмо до болницата и ме вмъкнаха при моята! Бях много ядосана!

# 183
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами аз не мога да преценя доколко точно е важна всяка една от тези фетални, за да знам колко да съм настоятелна. Клоня към това да я пропусна или да звънна и да помоля да ме запишат на изчакване, ако някой се откаже.

# 184
  • Мнения: 1 327
Ами точно в тази 20-22 е за мен най-важната за сърчицето.Прави се ехокардиография ,оглежда се сърчицето много добре,защото в 16-18 г.с не е било така оформено колкото в 22 г.с .После късната 28-32 г.с е важен доплера и оценка и оглеждане на водите и т.н

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, момичета Flowers Hibiscus.
Бях на фетална морфология днес. Оказа се, че за следващата няма часове при същата лекарка и сега се чудя дали да не я прескоча (тази между 20-22 г.с.) Като време почти съвпада със слидващия ми час за женска консултация. Не че е същото, но не ми се ходи при друг лекар.
Иначе всичко с бебчо е наред Hug. Вече е около 200 грама. Поолекна ми, понеже не го усещам последните 2-3 дни и ми беше притеснено.
Не разбирам как днес си била на фетална, пък ще я пропускаш. Феталната между 18 и 22 седмица е най-важния преглед за цялата бременност, има толкова лекари, при които да го направиш..

# 186
  • София
  • Мнения: 9 111
Днес бях на друга фетална - май се води ранна. В Надежда се прави и около 18 седмица. Аз съм в 17 седмица и 3 дни.
За това питах коя колко е важна от всичките фетални, за да преценя дали да ходя при друг лекар или да я пропусна.

# 187
  • Мнения: 1 327
Мила не я пропускай даже и при друг да е . Аз при Чачева бях в 12 г.с ,17 г.с и като чух че няма часове за следващата и искаха да ме запишат при Георгиев .Вдигнах скандал и писма писах и на другия ден ми звъннаха вече с час при д-р Чачева.Даже и на нея писах!Даже сега в края на август ще звъня за Октомври да запазвам за 28 г.с.

# 188
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами звъннах да ме запишат в списък на изчакване. Надявам се да намерят час.

# 189
  • Мнения: 1 327
И мен ме писаха и накрая ми звъннаха ,че неможели да ме вмъкнат и полудях .А когато бях там в 17 г.с имаше свободни часове ,но на Регистратура едно момиче ми каза ,че може да ме вмъкне в по-ранен час и така след дни чакане всички часове се взеха и ми звънят за д-р Георгиев .Но отказах !!

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Но ако за едно и също нещо взимат два пъти по 130-150 лв би било доста възмутително. Няма смисъл от два прегледа единия в 17, следващия в 19 седмица.

# 191
  • Мнения: 1 327
Не тази която е правила струва 40 лв в Надежда и е между 16-18 ,но тя не е толкова обстойна.В Надежда правят 4-ри Фетални Морфологии! В 11-13 г.с. , в 16-18 г.с , в 21-22 г.с и 28-32 г.с .

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Не тази която е правила струва 40 лв в Надежда и е между 16-18 ,но тя не е толкова обстойна.В Надежда правят 4-ри Фетални Морфологии! В 11-13 г.с. , в 16-18 г.с , в 21-22 г.с и 28-32 г.с .
Явно вече терминът "фетална морфология" не е това, което беше. 🙄

# 193
  • Мнения: 1 327
Ами там гледат винаги развитието на органите.Както знаете там докторите се занимавам с вътреутробни операции и колкото по-рано се хване проблем с някой орган ,толкова по-голям шанс има за здраво бебче .Така ,че там оглеждат важните органи всеки път ! Правили са вътреутробни операции и в 15 г.с както и в по-късни ,затова там са по-чести ,защото понякога се случват проблеми с някои органи в различни седмици и те искат да ги хванат навреме!

# 194
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами доста обстоен преглед си беше. С оглеждане на всички органи, мерене и т.н. - бъбреци, пикочен мехур, корем, сърце, ръце, крака и т.н. Просто явно такава си е практиката в Надежда. Има някаква междинна фетална, която наистина беше за моя изненада само 40 лв. Както и да е. Изясни ми се с ваша помощ, че следващата е важна и е добре да я направя. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт