Дразните ли се на "хранителни проповеди" ?

  • 37 820
  • 618
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Мен повече от проповядващите ме дразнят хора, особено на работното място, които едва ли не насила те изнудват да си вземеш нещо сладко. На последната ми работа всеки ден почти носеха лакомства и се дуеха и сърдеха като откажеш. Ама че може да ти играе захарта или просто не искаш да ядеш пакетирани боклуци не ги интересува. Имаше и такива нагли дето черпеха с боклуци, но не ядяха от тях. Simple Smile

# 286
  • Мнения: 187

Лукът, чесънът, ряпата... специално са се постарали да отделят горчиви, неапетитни и, като цяло, отровни вещества. Нали не мислиш, че е понеже мечтаят да бъдат изядени? Или като не мучи и не пиука няма право на живот? Растенията в никой случай не са по-малко борбени и искащи да живеят, да не бъдат изядени.
Най-ненасилно би било да легнеш и да умреш и да оставиш някой да се обогати от протеините ти.

Изненадва ме, че има хора, според които растенията не са част от живата природа точно толкова, колкото ме изненадва идеята, че растенията биха могли да имат мечти за дълъг и приятен живот, а гръбначните животни - не биха могли.

Подобно нещо е толкова нелогично и антинаучно, че никой не вярва в него. Докато не стане дума за връзката между веганизъм и основополагащи морални ценности, разбира се.

Но нека приемем, че растенията, за разлика от гръбначните животни, са съзнателни — което разбира се е тотален абсурд, но да приемем, че е истина. Дори така да беше, пак щяхме да имаме моралния ангажимент да сме вегани, защото за изхранването на “несъзнателните” гръбначни животни биват избивани в пъти повече “съзнателни” растения, отколкото ако хората се хранят директно и само с растенията.

# 287
  • Мнения: X
Вяра, за non sequitur чувала ли си? Явно, не.

# 288
  • Мнения: 32 050

Лукът, чесънът, ряпата... специално са се постарали да отделят горчиви, неапетитни и, като цяло, отровни вещества. Нали не мислиш, че е понеже мечтаят да бъдат изядени? Или като не мучи и не пиука няма право на живот? Растенията в никой случай не са по-малко борбени и искащи да живеят, да не бъдат изядени.
Най-ненасилно би било да легнеш и да умреш и да оставиш някой да се обогати от протеините ти.

Изненадва ме, че има хора, според които растенията не са част от живата природа точно толкова, колкото ме изненадва идеята, че растенията биха могли да имат мечти за дълъг и приятен живот, а гръбначните животни - не биха могли.

Подобно нещо е толкова нелогично и антинаучно, че никой не вярва в него. Докато не стане дума за връзката между веганизъм и основополагащи морални ценности, разбира се.

Но нека приемем, че растенията, за разлика от гръбначните животни, са съзнателни — което разбира се е тотален абсурд, но да приемем, че е истина. Дори така да беше, пак щяхме да имаме моралния ангажимент да сме вегани, защото за изхранването на “несъзнателните” гръбначни животни биват избивани в пъти повече “съзнателни” растения, отколкото ако хората се хранят директно и само с растенията.

Ех, не се въздържа от дразнеща проповед  Laughing
Ако на теб веганството се отразява добре здравословно - ок.
Но това си е твоя организъм.
Но на мен не се отрази хич добре.
И сега като ям повече протеини съм най-здрава, спокойна и щастлива.
Важната съм АЗ. Моето здраве е на първо място. Имам чувство за самосъхранение и това е напълно естествено.
Като измислят веганско хранене, което да ме държи сита, доволна и щастлива и всичките изследвания да са ми наред - да ми споделят. Дотогава ще правя ям както си искам.

# 289
  • Мнения: X

Лукът, чесънът, ряпата... специално са се постарали да отделят горчиви, неапетитни и, като цяло, отровни вещества. Нали не мислиш, че е понеже мечтаят да бъдат изядени? Или като не мучи и не пиука няма право на живот? Растенията в никой случай не са по-малко борбени и искащи да живеят, да не бъдат изядени.
Най-ненасилно би било да легнеш и да умреш и да оставиш някой да се обогати от протеините ти.

Изненадва ме, че има хора, според които растенията не са част от живата природа точно толкова, колкото ме изненадва идеята, че растенията биха могли да имат мечти за дълъг и приятен живот, а гръбначните животни - не биха могли.

Подобно нещо е толкова нелогично и антинаучно, че никой не вярва в него. Докато не стане дума за връзката между веганизъм и основополагащи морални ценности, разбира се.

Но нека приемем, че растенията, за разлика от гръбначните животни, са съзнателни — което разбира се е тотален абсурд, но да приемем, че е истина. Дори така да беше, пак щяхме да имаме моралния ангажимент да сме вегани, защото за изхранването на “несъзнателните” гръбначни животни биват избивани в пъти повече “съзнателни” растения, отколкото ако хората се хранят директно и само с растенията.

 Аз не виждам кой твърди, че "растенията биха могли да имат мечти за дълъг и приятен живот, а гръбначните животни - не биха могли." katiABV пише, че И растенията искат да живеят. Аз също като katiABV не виждам логика да омаловажаваш правото на живот на растенията, които са живи. С какво едно пиле има по-голямо право на живот от една тиква? И двете са живи. Консумирането и на двете е насилие.

# 290
  • Мнения: 32 050
^И изводът тогава е?
Да спрем да ядем  каквото и да е било  Laughing
Самоунищожително и бих казала направо психично заболяване.
Растенията са живи същества. И се чудя на какъв принцип веганите решават да убиват растения, но не и животни. А отговорът бил, защото растенията не пищели  Laughing
Баба ми садеше на нивата домати. Съседът по нива взимаше от същото семе. Картофи и други неща също. Еднакви неща гледаха.
На баба ми доматите бяха вкусни и огромни. На съседа не. Картофите също.
Само дето баба ми като работеше не  спираше да им пее.  Laughing


https://megavselena.bg/chuvstvat-li-rasteniyata-bolka/

http://snaiper-bg.net/2017/01/izsledvaniya-dokazvat-rasteniyata- … stvat/?bot_test=1

Считам веганите за лоши хора.  Laughing Кълцат жестоко салатите си. Пък други пилета. Все се убива. Ама такъв е животът. Кръговрат. Ядем, серем, пикаем. На оня свят, няма да го правим. Ако има.

# 291
  • Мнения: X
 Целият живот е насилие, Анна alias Вяра. Дори самото раждане е акт на насилие. Кръв, пищящи хора, ревящи бебета, страхотия. После цял живот живееш като насилник, който или убива някой картоф, или убива някое пиле, за да живее. И в животинския свят насилието върви ръка за ръка с живота.

# 292
  • Мнения: 54 646
Аз затова отдавна си мечтая да има вариант да се зареждаме с енергия, като телефоните. Падне ти батерият, хоп, в контакта. Simple Smile
Да се свърши тази драма с яденето. Crazy Така и дебели няма да има. Simple Smile

# 293
  • Мнения: 32 050
Направо да спрем да ядем. Няма човеци - няма проблеми  Laughing
Тогава ще е рай за животни и растения.

# 294
  • Мнения: X
А колко гълъби, плъхове и жаби биват сгазени и то понякога от вегански коли, хм? Да седнем да ревем за децата им ли? А пък веганите без коли стъпкват разни буболечки. Наистина това е живота.

# 295
  • Мнения: X
Направо да спрем да ядем. Няма човеци - няма проблеми  Laughing
Тогава ще е рай за животни и растения.

 Няма да е рай. Животните ще ядат растенията и ще се ядат помежду си. Насилие отново ще има. Насилието е присъщо само на живата природа. За да няма насилие не трябва да има живот.

# 296
  • Мнения: 32 050
Аз затова отдавна си мечтая да има вариант да се зареждаме с енергия, като телефоните. Падне ти батерият, хоп, в контакта. Simple Smile
Да се свърши тази драма с яденето. Crazy Така и дебели няма да има. Simple Smile

Може. Ама да го направят вкусно това зареждане  Laughing

# 297
  • Мнения: 54 646
Инженерите да се включат по въпроса. Simple Smile

# 298
  • Мнения: 18 635
То е измислено вече - слънцеядството )))
Обаче, ако се разпространи твърде много, ще настане борба за по-слънчево място, а по-смотаните пак ще бъдат избутвани на сянка, където да линеят и да слабеят.

# 299
  • Мнения: 32 050
Това със ядене на слънцето са глупости.
Ама който каквото иска да си прави.
И ако искат да умират. То си има и смъртни случаи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт