Столче В колата - за и против

  • 9 382
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 001
Не мога да гласувам- едното ни дете на година и след половината- вози се в столче, другото е на близо 5 г. и е абсурд да я сложа в такова.

Уморих се, но ще продължавам да го пиша: и двете ни деца се возят в столчета. Александра е на (виж по-долу) и се вози в столче. И ще се вози докато дупето й се събира в столчето, или докато стане на 14 (четиринадесет) години. И не защото така е по закон (а то дори не е), а защото така е безопасно.
Толкоз! Ако ви е еня за детето ви, опитайте се да му осигурите столче!

# 76
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
за и да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
За съжаление не може всички да са умни, образовани и загрижени.
Тогава идва закона и прилагането му и след има-няма 200 години си идват на място нещата и никои не знае, че има друга опция.

Темата не е никак излишна. Моето дете се вози в прегръдките на някой все, че е относително рядко и или в такси или в чужда кола, но се замислям за столче над 20кг. Само дето това за 13 лежа от Данет, не видях да има етикет за безопасност и едва ли лесно ще намеря такова с етикет. Май съм виждала  Hauck, но дали... Ако беше задължително, детето не само столче, но кола за мама щеше да има Simple Smile.

# 77
  • Мнения: 14 654
Александра е на (виж по-долу) и се вози в столче[/color]. И ще се вози докато дупето й се събира в столчето, или докато стане на 14 (четиринадесет) години. И не защото така е по закон (а то дори не е), а защото така е безопасно.

по-скоро защото така е по-безопасно,а не просто безопасно.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
...И ще се вози докато дупето й се събира в столчето, или докато стане на 14 (четиринадесет) години. И не защото така е по закон (а то дори не е), а защото така е безопасно.
Толкоз! Ако ви е еня за детето ви, опитайте се да му осигурите столче!

Малко не преиграваш ли? 14 годишно в столче? При наличието на колан да сложиш 10-12-14 годишно дете в столче си е излишно според мен. А и на повечето 12-14 годишни аз се нанасям поне един път и половина. А ако децата се возят в повече от една семейна кола тогава какво? Да купим по 2-3 столчета за вече поотрасналите си деца? Това не започва ли да заприличва на мания?

Иначе, ти и до 18 годишна я сложи в столче, но малко ултимативно звучиш и дори и принципно да си прав, звучи неприятно. Всяка крайност, всъщност, звучи неприятно.

# 79
  • Мнения: 1 001
...И ще се вози докато дупето й се събира в столчето, или докато стане на 14 (четиринадесет) години. И не защото така е по закон (а то дори не е), а защото така е безопасно.
Толкоз! Ако ви е еня за детето ви, опитайте се да му осигурите столче!

Малко не преиграваш ли? 14 годишно в столче? При наличието на колан да сложиш 10-12-14 годишно дете в столче си е излишно според мен. А и на повечето 12-14 годишни аз се нанасям поне един път и половина. А ако децата се возят в повече от една семейна кола тогава какво? Да купим по 2-3 столчета за вече поотрасналите си деца? Това не започва ли да заприличва на мания?

Иначе, ти и до 18 годишна я сложи в столче, но малко ултимативно звучиш и дори и принципно да си прав, звучи неприятно. Всяка крайност, всъщност, звучи неприятно.

Има различни столчета. Нейното е повдигащо с махаща се облегалка.
Не знам защо, но при "изостаналите" германци столчето е задължително до 14г. (освен ако греша?!?)

А за крайностите си абсолютно права. Опитвам се да не съм такъв, но ... мАж, к'во да с'прай

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ох, "изостаналите" германци като ги стигнем в това отношение - култура на движението по пътищата и на шофьори, и на пешеходци - аз ще дундуркам внучетата си /и това щото гледам оптимистично, ако питаш един познат и дотогава няма да стане/.

# 81
  • Мнения: 380
Незнам как е в Бг., но тук по закон нямаш никакво право да ка4иш бебе/дете в кола без стол! Ако някой полицай те види,плащаш 200евро глоба или даже книжката могат да ти отнемат! Такива теми не би трябвало да има, понеже нас наскоро ни спря полиция, за да провери дали столът на бебето е правилно сложен!!
Така е и в Испания.Аз съм за столчетата и после седалките за кола или комбинирани столчета.После ,когато децата са достатъчно големи, с колан.
И в САЩ е така. Казаха ни, че няма да ни пуснат от болницата ако нямаме столче за кола. Като гледах предаването "такъв е живота от шейново" при изписването майките сядат на задната седалка с бебето в ръцете. Направо се ококорих   #Crazy
Тук предварително ако не си сигурен за инсталирането  можеш да се консултираш с техници или да отидеш  до полицейското управление за ти помогнат да го инсталираш правилно.

# 82
  • Мнения: 5 647
За столчетата съм, но съм против това да се слага бебешка кошница на предната седалка.

# 83
  • Мнения: 1 001
За столчетата съм, но съм против това да се слага бебешка кошница на предната седалка.

Ние Никола сме го возили на задната седалка. Обикновенно доводите за на предната седалка са, че детето "ти е пред очите" и не се налага да се обръщаш назад докато шофираш. Може и да са прави, особено ако бебо се разреве.

# 84
  • Мнения: 5 647
За столчетата съм, но съм против това да се слага бебешка кошница на предната седалка.

Ние Никола сме го возили на задната седалка. Обикновенно доводите за на предната седалка са, че детето "ти е пред очите" и не се налага да се обръщаш назад докато шофираш. Може и да са прави, особено ако бебо се разреве.

Принципно е така, но както на самото столче, така и на жабката има лепенка с картичка, че е забранено поставянето на кошнциа. Знам ли вече кое е правилно. Наистина, ако си сам и бебето е малко е  по-удобно да е до теб, но пък от гледна точка сигурността, е по-добре да е отзад.  Confused

# 85
  • Мнения: 7 914
Задължително е да има столче! Peace

# 86
  • Мнения: 1 001
Принципно е така, но както на самото столче, така и на жабката има лепенка с картичка, че е забранено поставянето на кошнциа. Знам ли вече кое е правилно. Наистина, ако си сам и бебето е малко е  по-удобно да е до теб, но пък от гледна точка сигурността, е по-добре да е отзад.  Confused

До колкото знам е забранено столче на предната седалка, АКО ИМА AIR-BAG.

# 87
  • Мнения: 5 647
До колкото знам е забранено столче на предната седалка, АКО ИМА AIR-BAG.

Да, така е.  Peace

# 88
  • Мнения: 4 473
По принцип съм ЗА столчето за кола. Но...при дълги пътувания детето заспива, а в столчето е хипер неудобно. Все пак е на 5.5 г, ако това има значение. Аз лично седнала не мога да заспя, ако ще и 3 дни да не съм мигвала Shocked Случвало ни се е не веднъж при това да спираме по път и да местим столчето в багажника (ако има място), при което обаче детето се събужда и последващо повторно заспиване е почти изключено.

# 89
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не мога да гласувам- едното ни дете на година и след половината- вози се в столче, другото е на близо 5 г. и е абсурд да я сложа в такова.

Уморих се, но ще продължавам да го пиша: и двете ни деца се возят в столчета. Александра е на (виж по-долу) и се вози в столче. И ще се вози докато дупето й се събира в столчето, или докато стане на 14 (четиринадесет) години. И не защото така е по закон (а то дори не е), а защото така е безопасно.
Толкоз! Ако ви е еня за детето ви, опитайте се да му осигурите столче!

Ох, милия...уморил се. Легни, почини.

Никакво намерение нямам да се оправдавам, но смятам, че дъщеря ми се вози абсолютно безопастно- с колан на задната седалка. Много ми е интересно какво ще е това столче за дете 20 кила  Rolling Eyes И как аджеба ще го накараш да седи вътре?

Общи условия

Активация на акаунт