Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 852
  • 722
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 754
Как приготвяте пилешкото месо и по колко се добавя към зеленчуковото пюре?

# 616
  • София
  • Мнения: 661
Аз реално вече му дадох купено пюре от тиква. Втори ден от захранването ни е и с такъв кеф си хапва пюрето, че направо ми е мъчно, че го ограничавам в количеството. Мисля да му дам и домашно. Да види и двата вкуса. Може би ще пробвам печена и после пюрирана. По-поносимо ми звучи. Grinning

# 617
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Месото го варя, блендирам, слагам във форма за лед и замръзявам. Добавям го към горещо зеленчуково пюре. Хем се размразява, хем пюрето се охлажда по бързо. Четох, че до осми месец се дава по 20 грама месо през ден. След това по 40 грама. Бебо е 9 ++, но още не съм му дала 40 грама. Давам около 30, но скоро правихме кръвни и хемоглобина му е супер.

# 618
  • Варна
  • Мнения: 1 630
И аз я варя на пара, за около 10 минути става, но пробвам с вилица, когато омекне я вадя. Аз добавям малко вода Бебелан и с пасатора правя пюрето. След 7 месец слагах малко зехтин или масло гхи.
По повод това, че за по-големи бебета мачкате, а не пасирате. Синът ни е на 10 месеца, вади 6 зъб(3 големички долу, 2 големи горе), ама още давам на пюре, пробвам го следобед му давам да гризе и да се маже с краставица, банан, грозде почистено, ама горкото само гризе и си пълни устата като хамстер и стиска вътре. Вземам да гризкам същото аз, показвам как да дъвче, задъвква, ама ако чакам да се наяде така ще стане утре. След 15 минути забелязвам още парчета в устата му. Отделно, когато посегне към лъжицата, му я оставям, ама той само си чеше венците. И как ще става тази работа?

# 619
  • Мнения: 35 148
Аз напоследък варя тиква с ябълки на малкото. Много му харесва тази комбинация. За утре съм му опекла тиква за закуска. Да видим дали ще я одобри Wink

# 620
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Priqtelka старай се да оставяш пюрето не със съвсем гладка консистенция. В началото ще се чуди какво да прави, но ще свикне. Моя има два зъба отдолу, но се понаучи да дъвче. Все пак като му дам цял банан отхапва огромни парчета и ги плюе, но със соленки се справя.

# 621
  • Мнения: 1 794
За месото - може и доста от вас да го знаят, но да си кажа все пак - има бурканчета пюренца само месо по 80 гр. на Plasmon. Аз вземам заешко, телешко, пилешко и пуешко. Имо и конско ама него ще го пропусна 😁
Много са удобни - отварям, слагам горе-долу половината (по-малко, че дунди е на 9 мес.), държа в хладилника, на другия ден слагам още толкова и хвърлям. То реално хвърлям около 10 гр. ама ще го преживея, удобството и времето си заслужават за мен.

# 622
  • Мнения: 6 618
Краставичка, не са ли гадни тези пюрета? Миришат на котешка храна... На дъщеря ми не успях да ги пробутам навремето, подарих 3 стекчета на приятели.

# 623
  • Мнения: 35 148
Моя започна да се опитва да дъвче още преди да има зъби. Но аз рано започнах да му давам по-големи парченца и не толкова пасирана храна

# 624
  • Мнения: 1 794
Ами на мойто му харесват, знаш как лапа Simple Smile Точно на Plasmon ли са били? Странно...

# 625
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Че какво и има на котешката храна, бре, понякога мирише много яко Joy
Шегичка. Ама и аз давах месо от бурканче. Домашно толкова гладко не мога да го пасирам за нищо на света, а моето държеше да няма конци, бучки и подобни.

# 626
  • Мнения: 4 660
Моето пък няма зъби и иска да дъвче . Не знам кога се научи , сега не пасирам а мачкам сварените зеленчуци и плодове на 6 м и 12 дена е.

# 627
  • Мнения: 2 407
Че какво и има на котешката храна, бре, понякога мирише много яко Joy
Шегичка. Ама и аз давах месо от бурканче. Домашно толкова гладко не мога да го пасирам за нищо на света, а моето държеше да няма конци, бучки и подобни.

И моята дъщеря така. Опитах да правя пюрето с месо, усеща месото и не иска. Купешки взимам аз - с месо. Зеленчукови и плодови правя.

Тиквата я варя. После пасирам.Нищо не добавям.

От 1ви ноември съм я записала на държавна кухня. Имаше примерно меню. Такова разнообразие на храна аз не мога да й предложа, ако ще цял ден в кухнята да седя. Надявам се храната да й хареса.

В момента от някъде ще изскочи зъб, защото не желае да яде твърда храна.

# 628
  • Мнения: 1 794
Be_Special, и на двете ми деца първите зъбчета са предните долни, проверявай венчето там.

# 629
  • Мнения: 2 407
Be_Special, и на двете ми деца първите зъбчета са предните долни, проверявай венчето там.

И тя е с два долни, излязоха и 2та в рамките на 4 дни. Сега чеше много настървено отново долу. Уж има ред на никнене, но доколкото разбрах има и изключения. Кисела е. И както споделих отказва твърдата храна. Ако я яде, бърка с пръсти в устата и чеше. Става мазало, когато се храни  Sunglasses

Пп:Има и разстройство. Няма нова въведена храна. Зъб ще е, така си мисля..

Общи условия

Активация на акаунт