Косопад - тема 13

  • 96 003
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 17 775
Баба ми е починала с пъленв набор от коса след химиотерапия, а майка ми ако не беше в менопауза, щях да я ползвам за опитно зайче за.нивата на дхт, да видим как изглеждат при роднина с коса. :Д

Аз четох назад и нещо ми се струва, че има някаква част, която няма косопад. Жени сме и всяко малко неразположение прави голямо впечатление, но пък категорични съвети от хора с падащи по 10-20 косъма на ден са неуместни.

Мен ме е яд, че съм с фина коса и поради това не хванах минитюаризацията, която предполагам, че се наблюдава. Веднъж на подстригане една фризьорка ми каза, че по корените се виждало как съм ниво четворка или петица и нямало нужда от много силна боя. По принцип съм с чисто черна коса и ми се стори много странно, защото е компетентна. Четох, че при АА има и загуба на пигмент, та така.

# 931
  • София
  • Мнения: 615
При АА има загуба на пигмента, но също така я има и при други състояния в момента не мога да се сетя при кои беше, някакви дефицити бяха.
Около 6месеца след началото на косопада видях, че имам нови растежи с много по-светъл цвят и доста хилави като структура, явно са окапали защото в момента не ги виждам.Сега новите ми растежи са със същата стуктура и цвят като останалата ми коса, но пък количеството на падащата коса се е увеличило...

# 932
  • Мнения: 4 482
Аз четох назад и нещо ми се струва, че има някаква част, която няма косопад. Жени сме и всяко малко неразположение прави голямо впечатление, но пък категорични съвети от хора с падащи по 10-20 косъма на ден са неуместни.
О, да! Такива има много. Паднали 20 косъма и о, ужас имам косопад. Дано не им идва никога на главата истински косопад, за да разберат, че в момента им няма нищо.

# 933
  • Мнения: 174
Когато ще дойде чудото някой да напише че му е намлял или приполовил този пусти косопад. И при мен е нещо подобно 80-90 на ден. +130при  къпане до пълно изсушаване на косата. Съгласна съм това за генетиката. Както при мъжете е от бащи и дядовци, по същия начин е при жените- майки и баби. Честно, бих била доволна и до 55г. да изкарам с коса пък после.... какво дойде ама на 31 много мине рано.
Ще се борим и това е, отчайваме се, после пак се стягаме и напред.
Дано поне след 10-15 г измислят наистина ефикасен начин да борба с тази напаст.

# 934
  • Мнения: 1 662
При мен няма нищо генитично.Всички жени от рода имат коса.Да тънка, фина, права, но имат и то доста.Но пък побеляваме рано - ген.Майка на 40 вече беше с на половина бяла коса, аз вървя по нейните стъпки, сестра ми е по-добре за сега.

Шарпи, ще докладвам, аз съм взела светло кестеняво, реално косата ми е такава и след израстване на корени искам да уеднаквя цвета или поне да не съм като черга в главата.Престраших се след година и половина мъки, да видим какво ще стане след това.

# 935
  • Мнения: 1 556
Момичета, излязоха ми резултатите от изследванията, които ми назначи ендокриноложката. ТСХ и ТАТ са в норма, но МАТ ми е 133,80 при референтни стойности до 34. Не знам това доколко е сериозно и има ли отношение към загубата на коса, ще посетя ендокринолога в началото на другата седмица. Ще отида и на дерматолог, да видим какво ще каже.
Положението не е добре, образува ми се нещо като петно с оредяваща към изчезваща коса, на площ от 2-3 см буквално мога да си преброя космите, нови растежи няма. Останалата част също оредява, но все пак изглежда прилично. Много съм притеснена, има нощи в които не мога да спя от ужас, че ще изгубя косата си. Относно наследствеността, нямам хора с проблеми в рода си, всички са с гъста или не толкова коса, но не са имали косопад никога.

# 936
  • Мнения: 1 662
Какво означава ТСХ в норма, колко е кат стойност, при какви референтни?Гледат се и фТ3 и фТ4, те показват за бъдещи проблеми с ТСХ.

# 937
  • Мнения: 1 556
Фт3 и Фт4 не са ми пускали, само ТСХ, ТАТ и МАТ. ТСХ ми е 2,148 при референтни стойности 0,340-5,60, ТАТ ми е 25,06 при рефентни стойности  до 115.

# 938
  • Мнения: 1 662
ТСХ по принцип е добре, трябва да е макс 2,5, но пак казвам без фТ3 и фТ4, нищо не може да се каже.Но ТАТ е висок, което говори за започнал процес в жлезата т.е. вече антителата са я нападнали и е въпрос на време да се даде отражение и на хормоните.

# 939
  • Мнения: 4 482
Ей сега, ровейки по форума, случайно попаднах на една съфорумка с ник Болейн. Писала е в стара тема от 2014 година, как за 6 месеца косата и е окапала до това положение http://prikachi.com/images.php?images/540/7538540h.jpg
Писах и ЛС, но дава, че потребителят е забранил да получава лични съобщения. Исках да я попитам дали има подобрение към днешна дата.  
Скрит текст:
[

# 940
  • Мнения: 1 556
Благодаря! В този ред на мисли, можете ли да ми препоръчате добър ендокринолог? Понеже нямам много доверие на тези в нашият град, дори не ми направиха преглед с УЗ, а само опипаха жлезата и ме питаха имам ли фамилна обремененост.

# 941
  • Мнения: 1 662
Това с добрия ендокринолог е ужасно трудно.Аз лично ходя на ендокринолог, за да си следя нивата и да ми гледа жлезата на ехограф, а и ми дава направления понякога като имам нужда от някакво допълнително изследване, от там нататък четене, четене и пак четене.

# 942
  • София
  • Мнения: 17 775
Ух, жал ми гадно за момичето. Sad
Дано се е оправила.

Антителата говорят за автоимунен процес, побързай с лекуването на причината, преди да е дало отражение на хормона и да си развила Хашимото.

Ех, едно време майка ми, като ми казваше "какъв ти път, имаш магистрала", трябваше да ми светне. Но пък до март тази година не забелязвах оредяване.

П.П. Днес е писала в една тема за четките, дали ще бъде нахално да я привикаме тук, да разкаже Laughing
Мен живо ме интересува какво е станало, защото също е със завишен ДХЕАС, моят е повече дори.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 15:34 от The Catcher in the Rye

# 943
  • Мнения: 4 482
Не мисля, че ще е нахално.

# 944
  • София
  • Мнения: 615
mishka88 за алопеция ареата ли говориш, колко е голямо петното?
пп.видях, че си написала размера.
Чела съм, че при проблеми с ЩЗ често се получава такова окапване, но е възвратимо не се притеснявай.
Намери добър ендокринолог и действай Simple Smile Успех!
Аз съм ходила при доц.Еленкова и при др.Начев и двамата ми бяха препоръчани от приятели.
От доц.Еленкова съм страшно разочарована, отношението и беше отвратително по време на прегледа и после при преглеждането на резултатите, буквално ме изкара извън релси.Има много хора, които са доволни от нея.
От др.Начев бях много доволна, супер обстоятелствен преглед и подробно обяснение на всички въпроси, които зададох във връзка с оплакванията ми.Чела съм, че за него мненията са много противоречиви.
Това е моя опит с ендокринолози.

За снимката на жената, точно така би трябвало да изглежда АА..на теория.
Дано се включи и дано се е справила!

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 16:50 от S.Magnifica

Общи условия

Активация на акаунт