Кое друго бебе е качвало по ~ 500г първите месеци ?

  • 2 415
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 988
Не можах да формулирам хубаво заглавието. Дъщеря ми е на два месеца, наддава по около 500гр на месец, съветват ме да дохранвам а аз твърдо нямам такова намерение Crossing Arms (първия месец дохранвах, преборих се с добавката, та сега ли да почвам - как не)

Но ще ми бъде по-леко през близките седмици ако се обадят една-две мами, чиито кърмени дечица са си наддавали по толкова по принцип, да чуя и от друг човек че е нормално и че дечицата са зравички и са си добре. Мами, ако се познаете в това описание, драснете един ред - просто за морална подкрепа, няма да ми е излишна. Иначе с кърменето, противно на това което показва кантара, аз смятам че се справяме доста добре.

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
детенцето ти и3глежда прекрасно...да ти е жива и 3драва...не се притеснявай и3лишно 3а килиграми...гледай само да е доволна и щастлива....всяко дете си е ра3личНО, ТОВА чЕ ЕДНО Е КАчИЛО 500, а друго 800 грама на месец и3общо не е пока3ателно....радвай се на мьничето ти, кьрми си го на поискване и не се тревожи 3а такива работи.....успех и много  Hug от нас

# 2
  • Варна
  • Мнения: 340
Имаш пълната ми подкрепа  smile3521. Моят син ми наддаваше по 500-600 гр. първите 3 месеца, после все по-малко и резултата - на 11 месеца е 8 300. Захранен е на 5 навършени месеца и си хапваше както твърда храна /по повече, отколкото трябва/, така и кърма до преди няколко дена. Просто има деца, които не наддават по много. Не може всички да са по калъп... важното е да са здрави. Кърми си дететнцето и не се притеснявай, щом се справяте с кърменето  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 648
Здрасти! Дай малко данни - колко роди, сега колко сте? Изглеждате чудно  - с тези бузи! Имам подозрение, че бебка се е родила големичка и сега компенсира!

# 4
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
здравей ... най-важно е бебчето да е жизнено и в добро настроение ... Емата ми е наддавала до сега винаги под килограм първия месец около 700 гр. после по 600гр. и 500гр. - кърмили сме се на поискване и също искаха да ни дават добавка...  здраво и щастливо дете е, била е само на кърма почти до 6м. сега си хапва и пюретата с удоволствие ... всички деца са различни и това не е строг сритерий щом бебчето има около 5-6 мокри памперса и си наддава смятам че всичко е ок  Peace

# 5
  • Мнения: 748
здрасти Simple Smile моята бебка наддава така:
първия месец +850, но тогава педито я мери с дрехите, така че всъщност незнам колко е наддала.
2 месец +400гр., една седмица след това още 350;
3 месец +500;
4 +750
5 +790

както са ти казали, ако бебето е спокойно, жизнено, чувства се добре и се кърмите на поискване няма проблем Simple Smile

мен ме успокояваше най-много това, което беше казала [desi], че при тях се гледа дали изобщо е качило нещо, а не колко; и че бебетата наддават скокообразно - може единия месец да качи 200гр., а другия да компенсира и да качи повече. но щом качва всичко е наред  Peace

# 6
  • Мнения: 4 399
Просто има деца, които не наддават по много. Не може всички да са по калъп... важното е да са здрави. Кърми си дететнцето и не се притеснявай, щом се справяте с кърменето  Laughing

Такова е и моето мнение, а и на педиатъра при който ходех до скоро. Моята беба също наддаваше по толкова през първите 2 месеца. А се роди много мъничка и когато ни изписаха беше 2500 гр. Педиатърът каза че явно нямя да е от децата които наддават по много, но се движи в граници и не се налага дохранване. В края на втория месец и началото на третия я дохранвах на своя глава за кратко време. Това продължи около 2 седмици, но не всеки ден и се случваше винаги на вечерното хранене. Но дохранвах не заради наддаването, а защото на детето не му стигаше и плачеше веднага след кърмене. И тъй като аз пощурявах след 1 час кърмене, не можех да я оставя да суче по цяла вечер и реших да я дохранвам. След известно време нуждите и предлагането се регулираха и вече не се налагаше да я дохранвам. Лекарите при които съм я водила я намират за много жилава, физическото и развитие изпреварва нормите и мен килограмите не ме притесняват. НО зависи каква е твоята настройка и как ти гледаш на нещата. Ако се чувстваш прекалено притеснена, опитай да дохраниш и ще видиш дали детето приема.

# 7
  • София
  • Мнения: 293
Ако погледнеш тази таблица

Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица

† Приемливо е за някои бебета да наддават 113-142 на седмица.
‡ Средното кърмено бебе удвоява рожденното си тегло за 5-6 месеца. На едногодишна възраст типичното кърмено бебе ще е увеличило рожденното си тегло около 2 Ѕ  пъти. На двегодишна възраст вече не са забележими разлики между кърмените и изкуствено хранените бебета.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325


ще видиш, че наддавате нормално като за кърмено бебе. аз лично се успокоявах с тази таблица, защото първите 2 месеца наддавахме по "малко", т.е. около 500 гр.
след ровене из разни сайтове успокоително ми подейства и твърдението, че някои деца растат почече на ръст, а не на килограми.

за да си спокойна можеш да следиш и колко пишка бебето - 12 пъти на денонощие (което прави около 3-4 пълни памперси) показват, че получава достатъчно кърма.

в никакъв случай не давай добавка от АМ. предполагам, че си кърмиш на поискване, без часове и ограничено времетраене. кърменето нощем (между 3 и 8 часа) също има голямо значение за увеличаването на кърмата и съответно по-сериозното наддаване на бебчето. поне при нас беше така.

# 8
  • Мнения: 4 242
При нас беше така- първите два месеца дъщеря ми наддаде по 1.200кг, третия само 200гр, от там на сетне различно. Роди се голяма обаче- 4кг и явно си "наваксваше". На 6м беше вече 8.250 а на годинка 10.300, имам предвид че си влизат в "нормите" по някое време децата.
Пиши кърмите ли се нощем? Следиш ли да изсуква и задното мляко? На какъв интервал долу-горе сменяш гърдите?И аз смятам че има различно деца, зависи от метаболизма, колко е енергично и емоционално детето и още и още. Не е правилно да се гледат таблици, които са базирани на обща статистика, показателни за деца хранени с АМ.
Виж на заглавната страница на сайта има много хубава статия по въпроса "Гледайте бебето, не кантара!"

# 9
  • Мнения: 48 003
и моето бебче така наддава-но не са ни изписвали никога добавка(освен няколко реплики за захранване,ама се размина),само първия месец качи повече от 500 г,след това все 500 или по-малко

# 10
  • Мнения: 988
Благодаря ви! Просто исках да чуя и от други майки, че им се е случвало нещо подобно и сега всичко е наред.

Вени не се роди голяма, 3 650 което си е нормално според мен. Раждането беше доста тежко, завърши със секцио, изписаха ни 3 340 и първия месец наддаде 560 грама, а сега за 40 дни - 540 грама. Кърмим се на поискване, от двете гърди всеки път но винаги след като изсуче първата хубаво, просто едната не и стига, нощем се кърмим в 10-11 и после в 3, 6, 8 горе-долу а през деня на около два часа, привечер и по-често. Памперсите и винаги са мокри, ака по няколко пъти. Труно ми е да повярвам, че имаме проблем или ако има такъв аз просто не мога да го видя (освен цифрите на кантара Sad ).  В никакъв случай не е сънлива или апатична, гука много, следи предмет по всякаква траектория, посегна веднъж вече към играчка и физически изглежда силничка, отблъсква се с крачета като я гунеш, вдига глава като е по корем, размахва ръцете и краката нон-стоп нанякъде.

Според мен или детето си е такова или евентуално този месец може за една-две седмици да не и е достигало, защото първия месец бяхме на смесено хранене и в периода от махането на добавката до увеличаването на кърмата може да е имало някакъв недостиг. Между другото тя е много активна а и с тежки колики, и този месец имаше дълги периоди в които почти не спеше през деня, може би и това дава отражение.

А добавка няма да давам, ще я мерим в края на седмицата и ако изобщо нищо не е качила не дай Боже тогава вече ще се притесня...  Просто отказвам да повярвам че може да не си дояжда  Sad

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 13:49 от mama meca

# 11
  • София
  • Мнения: 189
Така, както описваш нещата, проблем изглежда няма. Наистина, най-добрият показател са мокрите памперси. Не видях да пишеш даваш ли вода, чайове и т.н., но ми се струва, че не даваш, т.е. Сега на 8 месеца и 2 седмици е 7 000 кг и 66 см. Въви си по-слабичка, какво да я правя. Не пишеш и дали бебенцето расте на см, което може би е дори по-важен показател Simple Smile
Във всеки случаи вярвай на интуицията си. Щом ти виждаш, че детето е жизнено, с нормален тургор на кожата и развива повечето умения, характерни за възрастта му, забрави за грамчетата Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 189
ох, затрили са ми се редове от писанията  Embarassed ето го коригирания пост.
Така, както описваш нещата, проблем изглежда няма. Наистина, най-добрият показател са мокрите памперси. Не видях да пишеш даваш ли вода, чайове и т.н., но ми се струва, че не даваш, т.е. всичко при вас е наред. Еми се роди доста по-мъничка - 2800 гр. и наддаваше по около 600-700 гр. на месец. Сега на 8 месеца и 2 седмици е 7 000 гр. и 66 см. Въви си по-слабичка, какво да я правя. Не пишеш дали бебенцето расте на см, което може би е дори по-важен показател. 
Във всеки случаи вярвай на интуицията си. Щом ти виждаш, че детето е жизнено, с нормален тургор на кожата и развива повечето умения, характерни за възрастта му, забрави за грамчетата.
ПС. Голям смях - 7000 кг тежала дъщеря ми ... Joy Joy Joy
 

# 13
  • Мнения: 988
виена, правилно си предположила - чай и вода изобщо не давам, каквото изпишка е от кърмата. Понякога повръща след ядене - но малко, бих казала в границите нанормалното. На ръст расте - първия месец 4 см, втория 2, а и галвичката и расте всеки месец. Абе върви си детето. Ама... пуст майчин страх  Sad Затова пуснах темата, за кураж и да видя че не съм сама. Благодаря много на всички ви. След седмица ще пиша как сме.

# 14
  • Мнения: 214
точно така! не се тревожи, мила! и моята беба се роди толкова и я изписаха 3.360. качвахме по 500 ,а третия- 240. побърках се от притеснение и безумни  диагнози. кърми си детето и не гледай таблици! поне докторът ти не те стресира излишно, както беше при мен. бебката ми сега качва по 15-20 на ден, чувства се и изггежда отлично, дори не се случва да плаче,а се съсипваше от колики... предлагай често гърдата и спокойно! някои бебета просто вървят по-бавно, но са прекрасни,жилави,силни и активни. но ти вече си го видяла. успех! всичко ще е наред.

# 15
  • Мнения: 298
Мама меца, и ние се родихме 3600 , а ни изписаха 3300. После две седмици не неддаде грам, но докторката каза никакво дохранване продължавай с кърменето. И аз слушам. Следващите две седмици качихме още 600 грама, но аз се доицеждах и додавах неизсуканото. Задължително го кърмя и през ноща, обаче само от едната гърда, а другата е ицеждам и давам през деня като добавка, ако случайно имам пробив в системата или го чувствам че не се  е напапал. Така ми се и увеличи кърмата и резултата е по 200-300 грама на седмица ръст.  Hug Ти защо не се изцеждаш един два дена за да видиш по колко се храни сладуранката.

p.s. Кога ще се разходим с тебе в парка, ако искаш другата седмица като е слънчево. На личния ще ти пусна координати. Аз твоите ги имам.

# 16
  • Мнения: 282
Едно голямо успокоение от мен!  bouquet
Дари се роди 3400. Изписаха я 3240. На двадесетия ден беше 3150! #Crazy Аз се побърках, когато видях кантара. Ревах по пътя за вкъщи. А я кърмех на поискване, памперсите бяха мокри и акаше по няколко пъти. Но бебчо имаше зверски колики от третия ден и плачеше по 10-12ч на ден! #Cussing out Горката! Явно това я е изтощавало и всичката й енергия е отивала за рев. Педито каза да не дохранвам (аз нямах и намерение) и да отидем на консулт след 10 дни. Едва дочаках датата! baby_neutral После беше качила 270гр. за тези дни. На следващата редовна консултация кантара отчете +400гр. Mr. Green Следващия месец +550. И така - не съм я дохранвала, кърмих денонощно, но тя и досега си качва под нормата, а е весела и много жизнена. От месец и нещо я захранвам и си хапва доста, но това не се отразява много на теглото, защото постоянно щъка с проходилката о се изправя в кошарата...Абе, стои мирно единствено, докато спи.
А като гледам твоето съкровище с тези бузки, мисля, че няма място за тревога - карайте я, както досега - то бебчо ще ти покаже верния път!
Дълго и успешно кърмене ти желая! И здраво бебче!  bouquet

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Моето Laughing
Другия месец става на две години- няма и девет кила. А има гънки на краката и ръцете- просто е дребна. Проходи на десет месеца и половина сама. Жизнена и енергична, абсолятно не ми дава поводи за притеснение. Иначе и аз се притеснявах в началото- вече не Grinning

# 18
  • Мнения: 988
пак сме тук... мериха ни отново - за 9 дни - 60 грама. това прави със предишния път общо 600 грама за последните 50 дни... А освен това педиатърката ме разби, сложения преди два часа памперс като го сменях там според нея беше "сух", много малко бил напишкан - а аз мислех че е напишкан добре? И каза че вечер не била кисела от колики, а от глад...

Направо ще се изприщя. Да взема да правя теста със салфетката освен - някой беше написал, че трябва да пишка 12 пъти в денонощието. Да речем, че ако не и стига манджата, ще я дохранвам с пипетата от панадол, която имаме, имам и малко замразена кърма от началото на кърменето. Ама с моята кърма какво да правя? Правя всичко което знам за увеличаване на кърмата - храня на поискване, от двете гърди, не я ограничавам, тя изсуква мощно и добре, но тя по принцип след десетина минути спира да суче - дотогава доста е разредила гълтанията. Пия чайове т.н, само дето не цедя, но след като нахраня бебето от гърдите ми нищо не излиза за цедене. Има ли смисъл да цедя "на сухо" сед хранене, това дали ще помогне? Лекарката ме пита дали си усещам гърдите "олекнали" след хранене - ами че аз никога не ги усещам "тежки"...

Малко се чувствам като в онази реклама, "Къде сбъркахме?" Бях убедена, че ще наддаде през това време, а сега - не знам,  не искам да я дохранвам но ме е страх колко време мога да продължа така, без да и навредя... Дайте акъл  Praynig

# 19
  • Мнения: 2 885
Споко, Стефан първият месец наддаде 450 г. Бяхме на кърма.
Ама кой да ми каже, че трябва да кърмя на поискване и да забравя режима в болницата? ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 242
нямаш си на идея колко често срещан е този проблем първите месеци ...и естествено педито 'съветва' добавка  Twisted Evil. Зори първият месец не качи и 200 и ми беше много тежко да устискам... даже купих една кутия адапте и си го гледах всеки ден, на косъм да го отворя Sad Устисках !!! и честно казано се гордея  Flutter има много теми във форума за наддаването - пусни търсачката, на мен специално само форума ми помогна да се справя и на следващият месец Зори да качи 1кг Hug Peace

(не знам до колко това с напишкването важи за всички бебета, но първият месец пишкаше и акаше като повечето бебета на тази възраст. Точно за това не съм имала никакви притеснения .... до първото мерене)

# 21
  • Мнения: 988
немирница, ние сме на поискване, храни се минимум 12 пъти на денонощие, храни се нощем, абе всичко каквото се сетиш... А вече трети месец сме така ...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 012
Ми мойта наддаде първия мецец 800, след това 500 й е максимума, има месеци по 300. В момента е почти 10 килограма, т.е. спазен е принципа до 6 месеца теглото да се удвои а до 1 година да се утрои ( родена е 3450, изписана 3180). Захранена е на 6 месеца.

И според мен сте си супер!

# 23
  • Мнения: 2 885
Не трябва да те притеснява нищо. Продължавайте да се кърмите на поискване и адаптето далеч.
По всичките му там таблици-маблици Стефан е под нормата с 2 кила. Т.е. на 8 месеца трябва да е 9 кг и нещо, а ние сме 7200 грама.
И да не мислиш, че ще съм се затръшкала? Хич даже. Много си е добре детето. Над 500 грама на месец не сме наддавали.
 Party

# 24
  • Мнения: 988
Ами няма да посягам към адаптето, то е ясно. Ще караме така до следващата консултация в началото на юли (и до следващата, и до следващата... или докато спре да ме е шубе). Просто искам да съм сигурна, че не мога много да си навредя на детето ако случайно не му стига. Ако да речем хипотетично го недохранвам с малко, нали може да изкара още известно време така без да пострада - ей такива неща се въртят в наплашената ми, склонна по начало към прекалено вглъбяване, глава.

Все пак природата трябвада си знае работата, мама му стара, ако нямах кантар нямаше да имам и проблем, нали...

# 25
  • Мнения: 48 003
моля те да гледаш по-спокойно на ситуацията,всички вече са ти казали,аи ти виждаш че бебето изглежда и са чувства добре,а и наддава все пак,наистина не е 1500 г на месец,но всеки е различен в крайна сметка...първото ми наддаваше по 1 кило всеки месец,малкия по 500 г максимум,и аз се бях депресирала от едно друго бебче,с което бяхме заедно на консултация,колкото нас на възраст и само на кърма,но на размери беше ...гигантско.... Wink
моя си е точно в средна стойност на таблиците,наддава равномерно,не е захранен все още,а адапте едва ли ще вкуси в близко време,впредвид проблемите му...продължавай все така с кърменето,а на педи ако трябва кажи,че даваш добавка,за да те остави на мира...
а детето няма как да му навредиш като го кърмиш,напротив,всеки друг вариант е по-лош от кърменето на поискване...щом веднъж сте преодолели даването на добавка,не се поддавай ...действай смело,кърми го детето и не мисли за кантара Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 341
Не мисля, че имаш основания за тревога. Няколко пъти съм говорила с педиатърката ни относно това, кое се счита за "нормално наддаване" през първите месеци. Нейното мнение е, че 400 -500гр е в норма /макар и в долна граница/ и щом детето е с добър тонус, увеличава ръста си,  не би трябвало майката да се притеснява. А иначе при мен ситуацията беше още по-тежка - за 20 дни / през първия си месец/ Калоян наддаде едва 10 гр и се наложи да започнем с добавка - по 30мл АМ 4 пъти на ден, която постепенно намалихме до 1 път и след това спрях. Резултатът - 800гр за 2-ия месец. Сега отново сме само на кърма и се надявам на следващата консултация да имам добри новини. Така че горе главата! Hug

# 27
  • Мнения: 6 472
До шестия месец качваше максимум по 400 гр.. После нещо му стана на това дете и друпна здраво Grinning Много се притеснявах, но докторката всеки път ме успокояваше, че щом е спокойна и качва, дори и малко да е, значи всичко е ок Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 679
Ние бяхме същата картинка даже по зле. Родена 3250 гр. изписана 3100гр. на  3ден. На 15 ден тежеше само 3050гр. На 40 ден 3600 гр. и досега си вървим така с теглото на годинка беше 8100гр. сега на 1г.4м. наинакрая станахме 9 кг. на ръст сме 78 см. Не съм давала до 5 месец нищо освен кърма, опитах да захраня с пюрета  и сокове безуспешно и така продължихме с кърменето изцяло до навършване на 8.5 месеца и направо започнахме със супичките от детската кухня.
Не позволявай да те стряскат някакви си докторя и да не забравяме и бабите  Twisted Evil Важното е как изглежда и се чувства детенцето.

# 29
Моята  щеркас ъщо не наддаваше много през първите месеци. Но аз ползвах шишето през първите 2 месеца, давах й вода и добавката (по 60 г на ден). Към 40-ия ден наддаде само 600 г. После спрях всякакви добавки ( вода и АМ), и към 3-ия месец преминах на 100% кърмене. Бебката от 3-ти месец наддаваше по 800-900 г на месец. и към 6 месечна възраст стигна  връстниците си. Сега е почти на 11 месеца,  теглото й е 9,5 кг, което аз смятам за напълно нормално, имайки предвид, че детето е много подвижно.

искам да ти кажа две неща:  Първо- ако още се притесняваш, дали памперса  на детето ти е "пълен" или "празен", махни го, и му обувай само ританки ( а защо и не да го оставиш с голо дупе, малко да се проветри), да броиш, колко пъти пишка. Сега времето е топло, можеш да си го позволиш Simple Smile. Второто - на тази възраст (около 6 седмици и към 3 месеца) има криза на растежа, продължавай да го кърмиш по поискване, и нещата ще се оправят. Ако имаш още въпроси. питай, ще ти отговаря.
Извенявай за моя българския, рускиня съм и само от 2 години живея в България. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 521
хе хе хе...zа какво говориш_ние имахме период когато качваше по 20 грама на седмица_zа 3 седмици 60 грама Crazy, но беше яка жега и всички (вкл. педиатърът и акушерката) ми каzаха, че е нормално, zащото аz льоках вода като zа световно...ти си zнаеш най_добре детето_ако е веселка, жиzнена, реве яко, урината е светла, бистра и беz мирис (това ако не пие чай и вода) и акитата не са zелени(тревисто zелени раzбирай), нямаш място zа притеснение...при нас като стана на 3 месеца и 3 седмици zапочна да качва по 400_480 грама седмично. Успех Hug.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 263
Мисля, че единственото, което можеш да пробваш е вечер, когато плаче от колики да й предложиш пак да яде (независимо дали е сукала примерно преди 30 мин.), за да видиш дали плаче наистина от колики или от глад (но може да суче и само за успокоение на коликите, но няма лошо, де). Според мен бебе, кърмено на поискване няма как да остане гладно. Peace А като й гледам бузките няма хич вид на гладно бебе Heart Eyes (моя син като по-мъничък беше същия бузоланчо  Grinning).

# 32
  • Мнения: 988
Дави разкажа как сме сега. Този месец е качила само 350 грама, но аз за ужас на педиатърката ни този път хич не се впечатлих. Опита се да ми обясни как детето трябва да си удвои теглото на 4 месеца, но я рязнах. Иначе на ръст е дръпнала 4 сантиметра, главичката расте, а за неща като изправяне на ръце от корем, почти самостоятелно обръщане от гръб на корем, смях с глас и заиграване с играчки - айде да не се фукам  Embarassed За собствено успокоение направих днес пак тест със салфетки, пишка 12 пъти през деня, та не виждам да не и достига нещо. Естествено, още се кърмим и естествено, на поискване  Peace  Да сте живи и здрави за подкрепата и успокоението!

# 33
  • София
  • Мнения: 6 263
Браво! Само така. Grinning

М/у другото теглото не се ли удвояваше на 6 м.? newsm78

# 34
  • Мнения: 988
между 4 и 6, ама тя - "На 4" явно искаше да  ме стрестне жената.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 180
все пак хубаво е ако продължава да не наддава кой знае колко за твое спокойствие да пуснете една урина. Моя младеж първия месец наддаде 1110 и от там нататък все под 700 и то всеки месец все по-малко. В 4-тия месец заради този спад в наддаването педи поиска урина със съмнение за пикочна инфекция и се оказа, че наистина имаше. после пи АБ. Мина, захраних, но пак беше слабо положението - та ни наложиха режим на охранване - това последния месец, чак сега почна да качва по малко повече... а и той е мн подвижен и винаги е бил, но въпреки това се беше оказало, че проблем наистина има и той не е точно в недохранването Wink

Не казвам, че и при вас са така нещата, ест, че има и деца, които малко наддават и такива, които качват по 1500 на месец. Но да знаеш, че има и др варианти Wink при нас др признаци освен ненаддавае и силни колики нямаше. То толкова и колики са били - минаха след АБ...а по принцип инфекциите са придружени с температури, отпаднолост и т.н., а той като махнем "коликите" изглеждаше и се държеше прекрасно, като съвсем здрав бебок....

# 36
  • Мнения: 1 030
В предаването на Канал 1 "Телевизионно бебе" - педиатърката каза, че е нормално да качва 500 г  на месец/бебето в предаването е на 2 месеца/                                                                                                                                 

# 37
  • Мнения: 988
Мерси за съвета, Бубуто, пуснала съм вече урина защото и аз чух за този вариант и чакам резултата. Но не вярвам да е това, по-горе не съм писала но ние имахме междинно мерене средата на този месец когато беше качила само 60 грама, а след това е качила всичко останало, та се надявам тепърва да качва повече. Все пак пуснах урина за изследване, ще видим. Благодаря ти още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт