кои бяха първите думички на бебчовците и на каква възраст

  • 969
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
"ба-ба" на 6 месеца ... и все още само ба-ба на всички и с голяма усмивка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 818
На 6 месеца по Великден се возехме в градския транспорт и тя ме погледна и каза "Мама".... Иначе проговори с 10-ина думички(повечето вариации на не и да) към 1,6г.

# 17
  • Мнения: 4 621
"та-та" Wink Беше някаде около 6 месец Laughing

# 18
  • Мнения: 5 299
Какви бяха първите думи на бебоците и на каква възраста?на 10 мес.сме и на всякаде чета че на 1г вече трябва да има около 10 думи в речника си
Това от къде го чу точно? Sick

Аз тези неосъзнатите думи преди годинката въобще не ги броя за говорене. Викториа вмомента си говои някакви нейни неща, единствено ма-ма, ай-ай, на-на, но и тях не мога да ги нарека говорене.

# 19
  • Мнения: 1 117
Това за 10 думи в речника на детето до 1 година го е писал някой малоумник CrazyНе обръщай внимание на такива писания.Сина ми е на 4 години и до 2 години казваше само мама и бръщолевеше неразбираемо, но .....вече приказки разказва и стихчета рецитира съвсем разбираемо Mr. Green

# 20
  • на североизток
  • Мнения: 285
Мама на около половин година, след това във времето - тата, баба, кака, куку и т.н. Сега вече прави малки сладки изречения!

# 21
  • Мнения: 670
На 5 месеца започна да свързва срички и се получаваха думички... буба, бабу..

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Какви бяха първите думи на бебоците и на каква възраста?на 10 мес.сме и на всякаде чета че на 1г вече трябва да има около 10 думи в речника си
Това от къде го чу точно? Sick

Аз тези неосъзнатите думи преди годинката въобще не ги броя за говорене. 

И аз не ги броя! Peace Моя син ще стане на 2 и още не говори (е говори си, ама на негов си език), казва единствено "мам-мам" когато иска да яде, "на" когато взима или дава нещо и много рядко "дай" или "тай" когато иска нещо. До сега не ми е казвал мамо, не е казвал тати, баба и каквото и да е друго, но иначе всичко разбира. Всяко дете е различно и съответно по различно време започва да прави различните неща.
Ей, колко различни ги набутах в едно изречение!

# 23
  • Мнения: 8 917
Към 6-я месец - "ба- ба" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт