На море в Турция - тема 55

  • 63 366
  • 764
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 103
iç - dış pazar - въртешен и външен пазар - става въпрос за ценовата политиката на хотела за турци и не турци

другото на  deniz беше за мен така на майтап..

:beer Шерефе, кардеш.

# 271
  • Мнения: 6 833
При нас също не е имало комари първите дни, към средата една вечер преваля малко дъжд и след това бяхме охапани тук-таме. На детето принципно пръскам репеленти и не сме имали проблем.

# 272
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Скрит текст:
По отношение на Адалия и Сегинус. Забелязах в гугъл мапс, че са в близост до река, която се влива в морето. Това не е ли предпоставка за наличие на много комари?

Реката, за която споменавате е на разстояние поне на 1 км. - Посока хотел "Мардан Палас".
Тази година през юни имаше съвсем малко, последната вечер. Не знам за после.
https://www.google.bg/maps/dir/%C3%96zl%C3%BC+Mahallesi,+Royal+S … 8980465,15z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14c3829f67c1afed:0x2531570155eb77cf!2m2!1d30.8921271!2d36.8579789!1m5!1m1!1s0x14c39b1a40c4484b:0xb9d411e50fa2579b!2m2!1d30.9200905!2d36.8574652
Вероятно се имаше предвид, малката рекичка, която идва до плажа на Адалия, а не голямата до Мардан. Стига до волейболното игрище на плажа.
http://prikachi.com/images.php?images/918/9424918i.jpg
/Снимката съм я правил от платформата на Адалия/

В Сегинуса категорично НЯМА комари.

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 13:27 от vanio_tt

# 273
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Дениз, Халим - една молбичка към вас - като пишете на турски, моля, пишете и превода, да понаучим и ние нещичко! Аз лично имам голям мерак да поназнайвам някои нещица! 😉 Научих "по-особените" букви как се четат, та мога да си прочета.

Ок, тамам ойледе олур. Баш юстюне, ханъм ефенди.Simple Smile
Ок, няма проблеми!
Аа, изписвайте на турски, по-добре е, научих се да чета, пък и виждаме как се изписва. Ако може пък, срещу турския текст, пишете и как се произнася (за останалите), освен превода. 😉
И аз щях да помоля същото. Може и транскрипция:grinning:
Херцогиньо, опитвам се да ти кача снимки от разговорника ми с правилата за четене, нещо не ми се получава 😩

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 2 021
Аз бях малко след Ванилия в Адалия Елит-Лара тогава имаше един ден с много силна буря и обилен валеж и дойде напаста от комари но не конкретно в хотела а в цялата Лара.От хотела пръскаха постоянно .Видях при една разходка ,че и други го правят.Не е нещо което може да развали почивка.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 10 582

[/quote]

Estella ,
И аз мисля ,че част от удоволствието на почивката е в самата организация .
Споменахте за НГ оферта за Делфин бе гранд .
Може ли да кажете от коя агенция и на каква цена?Този хотел ми е фаворит за догодина и всяко мнение ще ми е от полза.
Благодаря предварително.
[/quote]

Аз пътувам с Травел Сийзън от години и офертата беше 560 лв на човек за 4 нощувки с новогодишната вечеря без пътя, но изтървах , защото трябваше да реша за кратко време. Сега не знам дали ще е такава цената. Вече имам куче и това ме затруднява ужасно много, просто няма на кой да го оставя, а са малко хотелите,които приемат домашни любимци.Не съм почивала точно в този хотел от веригата,но бях в друг и предполагам, че си заслужава да изкарам празника там.

# 276
  • София
  • Мнения: 1 356
AIR, ще съм ти задължена (Valerko, сори, ама аз съм си любезна:))
На мен пък комарите ми пречат. И то много! И мухите... и всякакви летящи и пълзящи гадове. А пък откакто се разбра, че в Турция (в някои части) са се появили комарите, носители на Зика и още няк'ви други болести, още повече ми пречат.
Така че високо оценявам хотелите с комарници на прозорците.

# 277
  • Мнения: 369
Преглеждайки цените в Travel Republic, хотелите,които ми харесват и ме устройват ценово са:
IC GREEN PALACE,
ADALYA ELITE
GRANADA,
TITANIC BELEK
RIXOS BELDIBI,аз нямам кой знае какви претенции какъв е плажа,къпем се и с камъни и без,но тук камъните ми се видяха огромни😮
RIXOS SUNGATE , в него сме били преди 10 години и много ни хареса,но сега отзивите май не са много хубави🤔
Някакви мнения и предложения?

# 278
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Преглеждайки цените в Travel Republic, хотелите,които ми харесват и ме устройват ценово са:
IC GREEN PALACE,
ADALYA ELITE
GRANADA,
TITANIC BELEK
RIXOS BELDIBI,аз нямам кой знае какви претенции какъв е плажа,къпем се и с камъни и без,но тук камъните ми се видяха огромни😮
RIXOS SUNGATE , в него сме били преди 10 години и много ни хареса,но сега отзивите май не са много хубави🤔
Някакви мнения и предложения?

Труден избор, всички са хубави.

# 279
  • Мнения: 6 833
Потърси мнения в групата от това лято - и за IC green, и за Granada отзивите не бяха много хубави.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 844
Не мога да разбера защо някой  ми пише на лични съобщения, а пък на всичкото  очаквайки отговор от мен е забранил получаване на такива. Еми, съжалявам, lidet011, няма как да получиш отговор на въпросите си на лични, затова с извинение на останалите потребители ще ти отговоря тук на въпросите:
lidet011, след като знаете, че цените за българи и останалите туристи са различни си проверете общите условия на сайта.
Аз не зная да са различни, за пръв път и чувам подобно твърдение, и затова не се притеснявам да резервирам Simple Smile.

# 281
  • Мнения: 6 833
Да не има предвид, че са различни за турски граждани и чужденци?

# 282
  • Мнения: 565
Преглеждайки цените в Travel Republic, хотелите,които ми харесват и ме устройват ценово са:
IC GREEN PALACE,
ADALYA ELITE
GRANADA,
TITANIC BELEK
RIXOS BELDIBI,аз нямам кой знае какви претенции какъв е плажа,къпем се и с камъни и без,но тук камъните ми се видяха огромни😮
RIXOS SUNGATE , в него сме били преди 10 години и много ни хареса,но сега отзивите май не са много хубави🤔
Някакви мнения и предложения?
Rixos Beldibi не е ли за над 16г?

# 283
  • Варна
  • Мнения: 750
Потърси мнения в групата от това лято - и за IC green, и за Granada отзивите не бяха много хубави.
Извинете,каква е тази група? Благодаря!

# 284
  • Мнения: 369
Потърси мнения в групата от това лято - и за IC green, и за Granada отзивите не бяха много хубави.


Ванилия,четох ги и наистина мненията са доста противоречиви! Грийн палас ми харесва,защото е много зелен,близо до летището и има хубав плаж. Гранада ми изглежда хубав и лъскав ,но пък е далеч от морето и то все едно не си на море🤔
Голямо чудене пада,все едно ще ги купуваме тия хотели😆.
Аз четох твоя отзив за Адалия ,имам два въпроса: 1. Морето бързо ли става дълбоко и колко дълбоко горе-долу? 2. Останах с впечатлението от твоя коментар, че няма много зеленина, така ли е?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт