До момичетата в Бургас - информация за гинеколог

  • 275 128
  • 1 587
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Бургас
  • Мнения: 337
Доколкото знам личният лекар трябва да извика всичките си пациентки веднъж годишно за цитонамазка. (може би след определена възраст).

Направо ми се струва смешно вече, но е истина. След всичките ми проблеми с тез цитонамазки ... тази година като отидох да си направя всички профилактични прегледи полагащи ми се по каса съвсем сериозно ми отговориха, ча за моя набор - 1980г. НЕ СЕ полага цитонамазка по здравна каса и ме отпратиха.

Що за глупост???И таблица за възрастта ли има ве4е, по която се полага или каквото и да е по ЗК? Аз предлагам по този повод да се редуваме по години да си внасяме осигуровки...  #Crazy

Егати и простотията навсякъде...направо нямам суми и се ядосвам направооооо ужас #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 1 456
  • Мнения: 2 577
Танина , ми то ако наистина е така, трябва да е по някакъв начин регламентирано с нормативен или подобно като документ. А тогава и в нета някъде ще трябва да го има.
Голяма простотия наистина  #Cussing out  като имунизациите през 10год. да не са го направили  #2gunfire

сори за спама, ама и аз се ядосах 

# 1 457
  • у нас
  • Мнения: 5 738
да, наистина е така. Като ходих миналата година да искам направление от личната за цитонамазка, тя ми каза, че е след 30 или 35 год. възраст. Ами, какво да ги правиш, такива са правилата на ЗК. Затова на частно трябва да се правят тези неща и да се плаща, няма начин.  Hug Hug

# 1 458
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Споко,кукли! Hug
От личната получих направление за гинекологичен профилактичен преглед и тя изрично ми каза да изисквам и цитонамазка(че нещо ми се полагало  Confused)!Да,само,че като отидох на въпросния преглед ,ми заявиха,че нямали свободни талони (пазели няколко за извънредни случаи ooooh!) и пак си платих като стой та гледай Peace

# 1 459
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитонамазка се полага над 30 годишна възраст веднъж на 2 години  Tired

# 1 460
  • Мнения: 1 280
        На мен личната никога не ми е отказвала талон за цитонамазка.  newsm78 Дори два пъти в годината. Което ме кара да се съмнявам в искреността на тези, които отказват  #Cussing out явно има начин

# 1 461
  • Мнения: 598
Ама се събрахмее  Joy Що не спите вий бе, посред нощите всичките се юрнахте да пишете  Mr. Green А си мислех, че само аз скучая пред компютура  Wink

# 1 462
  • Бургас
  • Мнения: 337
не мога да мигна изобщо...както и да е...

АМи да вземем да си плащаме след 30 год..преди това и без това рядко нещо се полага на някой,а дори и да се полага най-вероятно ще са свършили направленията,лимитите ит.н...тц,тц Недай си Боже да ти се наложи да си използваш правата по ЗК...

Плащаме си като поп4ета, пък поне може да имаме претенции за отношение и професионализъм,който между другото в Бургас и околията рядко се среща за съжаление Tired Много са озлобени в тази здравна система...ужас...

Само да сме живи и здрави се моля Shocked

# 1 463
  • Мнения: 598
Айде като сме подхванали темата да кажа и още една изцепка.
Имах си аз някакъв спомен, че съм изтървала скоро време реимунизация за набора си и отговора на въпроса ми "Може ли сега да ми я направите?" беше - "Ооо това е било за тетаност, ния я правим само на циганите, защото те като се порежат на нещо ръждиво няма да дойдат на лекар" И съответно - и това не получих. Направо вече май свикнах да ме правят на голяяяяма шамандура и даже не мога се ядосам като хората.

Ето я и наредбата за прегледите в законов вид от 2004 година http://www.nsoplb.com/files/laws/naredbi/nar39/56056p1a.html

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 23:57 от Танина

# 1 464
  • Мнения: 995
Цитонамазка се полага над 30 годишна възраст веднъж на 2 години  Tired

ей ся осъзнах колко съм остаряла ... влизам графата Mr. Green

# 1 465
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Горенето на раничка не минава по здравна каса ,поне миналата година- струваше ми ,ако не се лъжа 20 лева.Мисля,че ако имаш някакви проблеми и си поискаш талон за цитонамазка не би трябвало да откажат,лошото е,поне при мен ,че към края на месеца викат ела в началото на следващия,ама нали се ходи след цикъл така,че се налага да си плащаш - на мен сега ми струва 30 лева общо прегледа и цитонамазката т.е по 15 лева всяко.Миналата година като ходих ,се възползвах от цитонамазката ,която се полагаше моя набор.

За мазането - това,което знам е,че като цяло не е надежден метод за премахване на раничката т.к премахва само повърхностния слой ,може би в определени случаи става.На мен също навремето са ми мазали раничка ,но в последствие пак си я имах ,а след раждането от разкъсването се беше уголемила.

За горенето- това,което прочетох е,че с лазер е по-щадящо от горене с ток,но няма в Б-с.Не мисля,че води до безплодие,но се променя разтегливостта на шийката на матката,но пък д-р Михайлов каза,че не било точно така и нямало чак такъв проблем с раждането Rolling Eyes така,че и аз вече не знам,докато не го изпитам на собствен гръб.

# 1 466
  • Бургас
  • Мнения: 702

  Joy  Joy  Joy

А сега сепиозно:
Аз също пропуснах годината за имунизация. На следващата ми я сложиха без нито да питат нещо, нито да искат нещо. Очевидно зависи от лекаря.

# 1 467
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз горих с лазер раничка при Калчева.Но беше преди повече от 6 години май. newsm78
В интерес на истината останах доволна,защото при следващ преглед при друг лекар ми каза,че я няма .От тогава обаче родих две деца ,скоро трябва да ида на преглед. Thinking

# 1 468
  • Бургас
  • Мнения: 326
Здравейте!
Някой знае ли как става записването при Ченгелиева за ФМ? Някакви координати?

# 1 469
  • Мнения: 139
Няма записване, отиваш и си минаваш

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт