Научете ме

  • 1 765
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 30
Аз съм на 21год.Вчера ходихме на гости на сестрата на годеника ми тя беше направила пиле с ориз и грах.Сипа му да яде.И накрая той заяви: Никоя друга неможе да се мери с теб.Ти готвиш най-вкусно.Хвана ме яд аз съм млада и съм се научила на всичко обаче много се старая.За него моите яденета не са нищо особено.МОЛЯ дайте ми съвет с какво ядене  да му взема акъла. Praynig Praynig PraynigМОЛЯ

# 1
  • Мнения: 9 108
виж сега, като влезеш тук в готварската книга  и в гответесмен-дето ми е в подписа, има прекалено много неща и дори снимки, с които да го шашнеш.
Ама ако е човек, дето ".... ама на мама" - в случая "на кака"  е най-доброто - каквото и да правиш, няма да успееш.
избери - харесай си нещо според продукти, които имаш, или работиш добре с тях, пиши пак и ще ти помогнем. А ти щом го правиш с желание - ще успееш.

# 2
  • Мнения: 1 925
Аз също съм на 21г., при нас обаче дори да не ми се получи нещо, мъжо казва, че е страхотно. Дали си добра жена не се определя по това дали готвиш и как готвиш  Peace Не се впечатлявай от думите му. Прочети в библиотеката, избирай си рецепти и ги прави.   chef Гледай сестра му да не ги прави точно тези и ще видиш, че нещата ще се оправят и как ще каже : оооо, жена ми какъв печен кашкавал прави или каква крем супа от гъби...  bowuu Най-важното е да готвиш с желание, при мен нещата са точно така, готвя за удоволствие, а не защото мъжа ми ме кара или държи да има сготвено  . Пък и тук винаги ще получиш съвет, ако имаш нужда как точно да сготвиш нещо или за тънкостите. chef Аз лично доста неща научих и съм почти фурия с всичко - хихи
Успех !
  bouquet

# 3
  • Мнения: 30
Благодаря ви  Grinning Grinning  Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 627
.. Гледай сестра му да не ги прави точно тези ..
Много точно!
Прави различни от нея( ако можеш да знаеш репертоара и' де  Wink  Laughing) ястия и няма как да прави сравнения човека.
А идеи из нета бол. Успех !
п.п. Пък и не си ги слагай чак толкова на сърце тия негови прикзки Simple Smile .

# 5
  • Мнения: 5 183
п.п. Пък и не си ги слагай чак толкова на сърце тия негови прикзки Simple Smile .

Да, недей. Той е искал да й се отблагодари и да я накара да се 4увства специална. Аз също в на4алото много се впрягах, като мъж ми все се прехласваше по 4уждите манджи, десерти, та дори най-обикновени кексове, но после се усетих, 4е го прави от добри 4увства към домакинята. Той моя си е доста ящен, та така и допълнително си изпросваше  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 30
Направо сте чудесни помогнахте а и ме развеселихте Благодаря Wink

# 7
  • Мнения: 7 914
 Maika ,
Цитат
та дори най-обикновени кексове, но после се усетих, 4е го прави от добри 4увства към домакинята. Той моя си е доста ящен, та така и допълнително си изпросваше 


 newsm62 rotfImbo Как ме разсмя  Hug

# 8
  • Мнения: 213
Проблемът според мен е не дали е похвалил сестра си а дали хвали теб...
А пък за да му вземеш акъла пробвай нещо изпитано - аз като се престарая да направя нещо все се издънвам, ама съм спец по прости манджи с по-разчупена украса - например на шопската салата вместо да настържеш сирене отгоре отчупи с вилица парче сирене, сложи две три пера пресен лук да стърчат и обираш точките.
Успех

# 9
  • Мнения: 9 108
сега се сетих, че моя мъж като се оженихме яде няколко пъти доматена манджа/каша в едни познати и казваше "вкусно", а у нас това беше ядене-табу. Като попитах - защо така каза, отговори, че не може да обиди хората и каже, че не яде....
Това неколкократно, обаче пък аз злобея като яде у гости неща, които у нас не иска, ама казва че на глад не издържал newsm78 newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз бих се включила с предложение за рецепта, защото всичко останало момичетата са го казали. Аз също не бих подминала такова изказване току така, поне ще се заинатя да се науча/което така и така ще стане, всичко е до практика/ Ако не живеете заедно все още имаш идеален терен за уроци.
Връщам се на рецептата - някой по-горе беше споменал печен кашкавал. Това е супер лесно и бързо. Към него и една шопска салатка като врътнеш, прибави имаслинки, може и съвсем малко пресен босилек, става муцка.
Та:
400 гр настърган кашкавал
2 чаени чаши прясно мляко
80 грама масло /половин пакетче от малките/
4 яйца
1 кафена чашка брашно
черен пипер и сол на вкус /аз сол не слагам - кашкавала има достатъчно/

Объркваш всичко в една купа и изливаш в тавичка намазана с олио. Печеш в умерена фурна - 200 градуса до зачервяване.

Другото което може да му направиш е пиле с майонеза /става по-мазничко, ако обичате/

Нареждаш в една йена бутчета пилешки, поръсваш с някаква подправка за пиле /на Котани е много хубава, но има и други, които съъщо са хубави/, отгоре заливаш с една кофичка майонеза. Като вариант има и да я разредиш едно към едно с кисело мляко. Отгоре върху залятото настъргваш кашкавал, може  ибез, може и с гъби. Захлупваш с капака и печеш на 170 градуса около два часа. Така ще стане мозък и ще го побъркаш, тоя твоя нетактичен мъж значи!
Много ме е яд

Влизай  по-често тук, и ще видиш, ще го побъркаме!!!!!!!!!!
Ще забрави сестра си, но трябва време.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Точно така! Чети рецептите тук и опитвай!
Не се притеснявай да питаш- няма тъпи въпроси, тъпите въпроси са незададените въпроси...

Успех!  bouquet

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Мога да ти кажа проста рецепта, но обира точките - пиле със синьо сирене. Една голяма заквасена сметана на Данон за 600-700гр пилешко филе. Режеш филето на по-големи хапки и и слагаш в йенска тенджера. Изсипваш сметаната и разпределяш да е около всички хапки, добре да са накиснати. Захлупваш с капака. Печеш на 200 грд. Когато е готово махаш капака и добавяш настърганото или натрошено синьо сирене - 200гр и връщаш за минутка вув фруната. Тайната е да не оставиш сиренето да заври, трябва само леко да се разтопи. Не се слага сол, сиренето е достатъчно солено.
Моя мъж не близва синьо сирене натюр и не би ял първия път от пилето, ако знаеше, че има синьо сирене, но сега това му е любимото ядене. И е лесно, и е бързо! Успех!

# 13
  • Мнения: 922
Не е нужно да се мериш със сестра му. Ако не си добра в готвенето, колкото нея (според него), то си много по-добра в друга област...
Но ако искаш да станеш изкусен майстор-готвач - направи го заради себе си - заради удоволствието, което ще изпиташ накрая, а не заради мнението на някой друг... Научи се, заради собствената си потребност да се развиваш и усъвършенстваш. Прави нещата с много любов, изпитвай удоволствие от готвенето и ще видиш резултата
 Hug

# 14
  • Мнения: 293
  chef  chefВлизай по често в форума !!!Тук има невероятни рецепти ,а и украсите са  .................. smile3508 smile3508.Моят и дъщеря ми казват,че от както  го  намерих  готвя по хубаво и от двете баби  и не пропускат да ме похвалят навсякъде  ,kъдето ходим.Желая ти успех ,а той ще дойде скоро!!!!
Благодаря  Ви момичета за хубавите  рецепти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 30
Страхотни сте!!! Heart EyesВчера сготвих един Пилаф , чиято рецепта намерих тук и яде две порции много му хареса ще опитам.Имам желание да се науча ,обаче с подобни изказвания той ми скапва ентусиазма.Много ви благодаря на всички,много сте мили  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Да бе, много са неприятни такива изказвания, действително. Но се амбицирай и ще му скриеш шайбата, гаранция!!!!
А и като ти одобри някое ядене това ще те поощри да продължаваш...
дава смело, и ще успееш. Метода е проба-грешка, а фактора е време. И ако имаш възможност гледай предаването на Звездев - доста чалъми споделя, които ги няма в рецептите.

# 17
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз обичам да готвя. Моя мъж не пропуска да похвали, това което яде. Даже понякога ми става неудобно. Досега сме живяли при моите родители, което значи, че майка ми готвеше, аз се занимавах само с децата. Той харесваше нейните манджи. От миналата есен сме отделно и ми се наложи  Simple Smile да готвя. Много малко неща бях правила преди това, почти всичко правех за първи път. Всяка вечер чувах колко е страхотно яденето. Та неудобно ми е било, когато започне да ми хвали манджите пред бабите, т.е. неговата и моята майка, пред сестра си. Говорим по телефона и първата му работа е да каже какво има за ядене. Хората цял живот са готвили, а аз само с една зима стаж....
Също искам да потвърдя, че в предаването на Звездев има много хитринки, които могат да се използват - от 2001 год съм в майчинство и го гледам много често (като ходех на работа нямаше как).

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моят пък честно си казва кога му харесва и кога не. Ето, например вчера му бях приготвила крем карамел, но сложих и малини, просто трябваше да ги използвам, за да не се скапят. Опита и каза, че е пълна гадост, опитах и аз- наистина отврат! Преди му бях направила лазаня с макарони- в прав текст ми каза повече да не му готвя такова нещо. Изобщо не се обиждам, няма нужда насила да се тъпче с неща, които не харесва.

# 19
  • Мнения: 1 117
Моят пък честно си казва кога му харесва и кога не. 
Свекито готви вкусно и мъжо в началото се опитваше да прави сравнения, но с времето нещата се промениха Wink
Сега дори и ме хвали пред нея.
Готви си за удоволствие както са те посъветвали и момичетата преди мен Hug

# 20
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моят пък честно си казва кога му харесва и кога не. Ето, например вчера му бях приготвила крем карамел, но сложих и малини, просто трябваше да ги използвам, за да не се скапят. Опита и каза, че е пълна гадост, опитах и аз- наистина отврат! Преди му бях направила лазаня с макарони- в прав текст ми каза повече да не му готвя такова нещо. Изобщо не се обиждам, няма нужда насила да се тъпче с неща, които не харесва.


Става въпрос, когато и на мен ми харесва.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
По тоя повод да ви разкажа нещо много смешно LaughingУстанових, че мъжът яде това, което е научен да яде!!!В началото като се събрахме с мойта пол'винка любима, правя аз миш-маш, а той всеки път - Абе слънчице, защо няма сос в манджата Rolling EyesА аз  така - newsm78Мама никога не е правила миш-маша със сос, не ме е научила, изобщо не схващам как да стане...Аз слагам яйца върху чушките и пържа - к'ъв ти сос newsm78Отиваме веднъж на гости на свекито и тя правила миш-маш WinkА той една такава "чушчена манджа" - без яйца, без нищо..съответно течна.Аз веднага схващам за какво аджеба говори мойто мъж, а той в същия момент се изцепва - Абе , мамо, що е толкова течен тоя миш-маш, много сос нещо има в него hahaha hahaha hahaha

# 22
По тоя повод да ви разкажа нещо много смешно LaughingУстанових, че мъжът яде това, което е научен да яде!!!В началото като се събрахме с мойта пол'винка любима, правя аз миш-маш, а той всеки път - Абе слънчице, защо няма сос в манджата Rolling EyesА аз  така - newsm78Мама никога не е правила миш-маша със сос, не ме е научила, изобщо не схващам как да стане...Аз слагам яйца върху чушките и пържа - к'ъв ти сос newsm78Отиваме веднъж на гости на свекито и тя правила миш-маш WinkА той една такава "чушчена манджа" - без яйца, без нищо..съответно течна.Аз веднага схващам за какво аджеба говори мойто мъж, а той в същия момент се изцепва - Абе , мамо, що е толкова течен тоя миш-маш, много сос нещо има в него hahaha hahaha hahaha
До болка ми е познато  Rolling Eyes Както са ги свикнали пък ако ще да е  Sick

Общи условия

Активация на акаунт