Помогнете ми с избора,моля ви!!!

  • 8 457
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Не искам традиционни имена,искам нещо различно...

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 11:39 от AnMary

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
От всички само Белла е много красиво.
Другото си е чиста гавра с детето. Вие от малцинствата ли сте или сте на 17 ?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 598
Нито едното, ако детето ще бъде с българска фамилия.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Каролина-Клер? Ти сериозно ли? Като оная надута абитуриентка с най-скъпата рокля и майка с огромни комплекси? Защо искаш да си дамгосаш детето? Още неродено така да го мразиш...

И Гери-Никол и Силвия-Александра защо не са в класацията?  Laughing

Иначе нито едно не ми харесва  Naughty

-----
Edit:
Сега се замислих повече над идеята за имената:

Белла - От сериала "Следвай ме" може би?
Каролина-Клер - Кифла-абитуриентка
Куини-Алис - Бившата на Благо Джийзъса.
Мишел - Само за тая от Sweet 16 се сещам  Laughing

Просветли ни, моля те, от къде е тази "брилянтна идея" за тези имена?

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 11:50 от skandity

# 4
  • София
  • Мнения: 61
Тия имена са яко чалга, гарантирам ти, че ще предизвикваш само снисходителни усмивки, ако наистина избереш някое от тях.

# 5
  • Мнения: 884
Нито едното.

# 6
  • София
  • Мнения: 22 960
Харесва ми само Белла, но може би е по-добре Изабела.

# 7
  • Мнения: 2 069
Гласувах за Куини-Алис, защото ми се струва най-различно, но изобщо не ми харесва.

# 8
  • Мнения: 9 535
нито едно. аман от малоумия.

# 9
  • Мнения: 29 398
Гласувах за Белла, но трябва много внимателно да се прецени дали подхожда с фамилията.

Всички други са.....меко казано неподходящи. Но все пак вие си решавате, важното е на вас да ви харесва.  Peace

# 10
  • Мнения: 5 059
На мен пък Марая много ми харесва.Доближава се до нашето Мария , но е по-различно.

# 11
  • Мнения: 2 406
Разбира се, че те си решават. И коментари като "още неродено така да го мразиш" са крайно неуместни и груби!!!

По темата. Мишел от мен. Много ми харесва, нежно ми звучи.

# 12
  • Мнения: 2 990
Белла, Марая и Мишел. Каролина-Клер и Куини-Алис просто ги забрави

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Изабела ми харесва повече от Белла.Белла ,като галено име-да.
Само Каролина ми харесва.Ако добавиш Клер ще звучи много зле с бг фамилия.
Марая-звучи ми грубо.
Мишел не ми харесва.
Алис ми харесва.Без Куини,че ще е смешно.

Предлагам
ЕлизаДоротея,Далия,Луиза,Карина,Калия,Мадлен,Мелина

# 14
  • Мнения: 5 059
Разбира се, че те си решават. И коментари като "още неродено така да го мразиш" са крайно неуместни и груби!!!

По темата. Мишел от мен. Много ми харесва, нежно ми звучи.

Абсолютно.По тази логика, за мен, би трябвало всички родители да си мразят децата с имена-Теодора,Татяна,Мария,Цветан,Райна и тн и тн.
Всички тези имена са ми много антипатични,но това си е моя вкус,не е критерии за стойността на името или любовта на родителя към детето.

# 15
  • Мнения: 2 990
Между другото наистина Каролина ще е много хубаво без Клер

# 16
  • София
  • Мнения: 5 960
Гласувах за Изабела, с уточнението да е с едно Л. Другото е излишно утежнение за детето. Постоянно трябва да обяснява как му се пише името.

# 17
  • Мнения: 5 262
Между другото наистина Каролина ще е много хубаво без Клер

Без Клер е като име за куче. да слага Клер. Да не се двоуми.

Аз бих добавила и
Изаура-Касандра , Аида-Аделаид , Вайлет- Аманда
 

# 18
  • Мнения: 14 490
Изабела

# 19
  • Мнения: 2 990
Между другото наистина Каролина ще е много хубаво без Клер

Без Клер е като име за куче. да слага Клер. Да не се двоуми.

Аз бих добавила и
Изаура-Касандра , Аида-Аделаид , Вайлет- Аманда
 

Хахахаха Laughing

# 20
  • Мнения: 579
Странни имена е подбрала авторката, но пък щом и харесват... На мен не ми допада никое от изброените.

# 21
  • Мнения: 5 468
Аз не разбирам идеята да се избират разни из***ени имена, които ще бъдат в комплект с българска фамилия. Ужасно е как се опитваме да подражаваме на чуждестранни имена, като си мислим че така сме по-оригинални. Детето няма да стане по-оригинално и различно с трудно смилаемо, за нашия език, име. Ако живеете чужбина, тогава вече е съвсем друго.

От изброените ми харесва Изабела, но с едно "Л", иначе си е подигравка с българския правопис. На галено може да й казвате Бела.

Съгласявам се с предните коментари, че само Каролина е много хубаво. Това беше едно от имената, които бях харесала за дъщеря ми.

Пълно е с красиви женски имена в нашия език, като много от тях също са чуждестранни, но са възприети като звучене или имат български вариант. Съветвам те да помислиш за още имена.

# 22
  • Мнения: 337
Оставяйки имената настрани има нешо друго, което аз не разбирам.  Това е вашето дете... защо, по дяволите, питате непознати хора във форумите кое име да изберете? Толкова ли не може да седнете с човека до вас и да го решите?
Хора, които нито ви мислят доброто, нито ги интересувате, че да ви дават идеаи за име. Недоумявам.
Както и да е. Аз гласувах за нито едно... просто не ми се виждат подходящи. Като идвадени от планета пайнер тв са.

# 23
  • Мнения: 84
Вържи бащиното име и фамилия с името.
Че Каролина - Клер Петрова Димитрова как ти звучи, примерно?
До трети клас ще й е трудно да си пише името.
Отделно виж значенията на името. Някой ден детето ще те пита примерно “ Мамо, защо си ме кръстила Изабела?”
Какво ще отговориш - “Защото не исках да си Спаска”?
Аз не те обвинявам. Да ви е жива и здрава, но помисли след години как ще се чувства като тинейджър с това име.
Ние като избирахме за дъщеря ми искахме да отговаря на следните изисквания:
1. Да е разпространено в България и по света ( детето ще живее в чужбина, но е родено тук и е българче)
2. Да се връзва с българска фамилия.
3. Да има имен ден.
Simple Smile е, успяхме. Емма се казва. Двойно М заради условие 1.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Мисля,че освен да харесва на майката,името трябва да допадне и на детето.Някои деца стават обект на подигравки след време, от съученици и др.Имаме красиви бг,славянски, тракийски имена.Трябва да хармонизират и с фамилното име.Кора Живодарова,Ричард Груев,Патрик Чобанов,Патриция Трендафилова- основателно предизвикват усмивка,имена на реални личности.Училищната чистачка бе кръстила детето си Елизабета Пейчева.Самочувствието и беше смазано,избяга малолетна от дома си.Мисля,че в избора на подобни имена има огромна доза комплекси на родителите и опит за компенсанция на неосъществени амбиции.Обобщенията ми са спрямо хора,които познавам.Има и някаква "модна"тенденция да се взаймстват имена от романи и филми.Куини, в превод от английски е умалително за кралица(Кралица Алис).Подобно титуловане на българка,без аристократична жилка е неуместно.Можете да кръстите дъщеря си на вас или на бащата.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 14:39 от Viviana91

# 25
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Впрочем като гледам тези имена, могат да се превърнат в български, хубаво звучащи, а не нещо, което си забърсал от клюкарската рубрика на жълт вестник.
Белла -> Белослава (което на мен много ми харесва, повече от колкото Изабела)
Каролина-Клер -> Без Клер е много хубаво име
Куини-Алис -> Тук не мога да намеря българска алтернатива. Това "Куини" ми звучи като индустриален разтвор  Grinning
Марая -> Мария
Мишел -> Михаела

Дори на актрисата Йоанна-Изабелла Върбанова и се връзват някак си имената, нищо, че са 2 и с дублиращи букви.

# 26
  • Мнения: 12 052
От анкетата Мишел, Белла, Изабела, Каролина.

# 27
  • Мнения: 6 833
Гласувах с Нито едно.

Ако темата не е шега, ми харесват някои от имената, но модифицирани - Изабел или Изабела, както и Каролина.
Дружчгите варианти са без коментар...

# 28
  • Мнения: 2 039
Ирен-Катрин-Мария-Луиза Боекикева /истински случай/

# 29
  • Мнения: 1 195
Ирен-Катрин-Мария-Луиза Боекикева /истински случай/
Последния да затвори вратата.

# 30
  • Мнения: 29 398
Ирен-Катрин-Мария-Луиза Боекикева /истински случай/

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Crazy


Само не разбрах в Елизабета Пейчева кое е толкова неприемливото, че чак да избяга от вкъщи и да ѝ се смаже самочувствието?

Елизабета си е нормално име и подхожда с български фамилии, стига да харесваш дълги имена, каквито на мен лично не са ми по вкуса.

# 31
  • Мнения: 18 562
Не искам традиционни имена,искам нещо различно...

Изабела(без двойно л,това е някаква безумица на бъргарски). Моята дъщеря се казва така и очевидно съм за това име. Разбира се, аз съм си пристрастна, но другите ми звучат безумно(макар много да харесвам нетрадиционните за нашите ширини имена). Страшно много ми допада и само Каролина.
Разбирам те отлично, че искаш нещо по-различно, но моя съвет е да изключиш подобни неразумения като Куини и прочие. Аз затова си избрах Изабела-кралско,нежно и класическо,не е толкова често срещано, но пък и не твърде странно.
Фен на всичко нетрадиционно, но не и прекаленото, граничещо с изгъзица.
Иначе Алис, Каролина и Елизабета са страхотни имена, но когато са самостоятелно.Това е моето искрено мнение.
Успех в избора!

# 32
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гласувах за Изабела.С едно,,л,,.

# 33
  • Мнения: 2 757
Гласувах за Белла. Но Белослава ми харесва повече. Останалите имена не са ми по вкуса.

# 34
  • Мнения: 4 009
Ако авторката влезе в темата за странните имена, дъх няма да може да си поеме - толкова идеи ще има. То няма да е Цветежармен, то няма да е Екатеринияна, че и Ейнджъл Ангелова даже предлагам...

# 35
  • Мнения: 1 195
Ако авторката влезе в темата за странните имена, дъх няма да може да си поеме - толкова идеи ще има. То няма да е Цветежармен, то няма да е Екатеринияна, че и Ейнджъл Ангелова даже предлагам...

А стига бе...

# 36
  • Мнения: 4 009
Не просто Цветежармен, а Цветежармен Славей Цонкова...

# 37
  • Мнения: 10 874
От така формулираните в анкетата ми допада само Марая.
Иначе Каролина и Изабела са много хубави имена, но изписани по този начин.

# 38
  • София
  • Мнения: 22 960
Не просто Цветежармен, а Цветежармен Славей Цонкова...
Аз  помислих, че е мъжко име това. Joy

# 39
  • Мнения: 8 578
Гласувах за нито едното.
Ако искаш двойно име избери традиционно като Ана-Мария и Мария-Луиза.
Изабела-най-много ми харесва,но без двойното н.
Каролина- достатъчно силно и красиво име само посебе си.
Вместо Клер предлагам Клара.
Вместо Алис - Алиса,Алекса(няма общо с Алис ,но е близко по звучене)
Куини не ми звучи добре като име нито на български,нито на английски.
Предлагам Царева и Царина като БГ варианти.
Марая и Мишел ми звучат добре ,но не и за българче.Микаела/Михаела повече ми харесват.
Предлагам още:Белослава,Мирина,Доротея,Луиза,
Рената,Амелия.

# 40
  • Мнения: 5 059
Не просто Цветежармен, а Цветежармен Славей Цонкова...

Ама пък,я си помисли,като идеш в училище и викнеш Цветожармен,колко деца ще се обърнат?Само твоето!
Няма да стават...грешки Grinning

# 41
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
и викнеш Цветожармен,колко деца ще се обърнат?Само твоето!

Не се знае. Глупостта човешка е безгранична, а светът - малък.

# 42
  • Мнения: 1 332
Не искам традиционни имена,искам нещо различно...
Има голям избор на хубави, нетрадиционни и различни имена. Помисли пак.

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако темата не е шега, предлагам да се замисли над едно от предложенията в отговорите - Аида-Аделаид. Напевно ми е някак, поетично, а и в тон с вкуса на авторката. Grinning

# 44
  • Мнения: 12 052
Само Аида или само Аделаида или дори Ида - достатъчно нетрадиционни и все пак нормални имена.

# 45
  • Мнения: 6 833
Единствено Ида ми е приемливо, макар че не ми харесва за име на българче, иначе самото име не е лошо.

Ноо Аделаида ..? Това дете до 5-ти клас няма да може да си произнесе името 😃

# 46
  • София
  • Мнения: 22 960
Моя много близка се казва Даниелида. За мен името е страхотно.

# 47
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
А някой питал ли е дете с такова име дали си го харесва колкото е харесало на майка му?
Даниелида писмено изглежда по-добре, отколкото ако трябва да го произнесеш. Басирам се, че всеки втори пита - Как, как?

# 48
  • Мнения: 5 059
А някой питал ли е дете с такова име дали си го харесва колкото е харесало на майка му?
Даниелида писмено изглежда по-добре, отколкото ако трябва да го произнесеш. Басирам се, че всеки втори пита - Как, как?

Аз имам доста шантава фамилия и точно обратното,много се гордея и кефя ,когато ме питат Как,как?
Единствено леко ми пречи,че е дълга ,както и първото ми име и трудно се побира в графата по документи.Но пак си я нося с гордост.Не харесвам обикновени фамилии.Обичам такива,дето като напишеш името на човек във ФБ да ти излезе един единствен ,а не 50 000 съвпадения на Мария Иванова Grinning
Но случая с първото име  е малко по-различен.Не знам как бих се чувствала,ако се казвах Инвигелия например.
Между др,предната ми работа беше свързана с писането на много български имена.Имаше невероятни такива.
Сещам се на първо време за женското име МАМА и мъжкото ТРУД.
Съвсем сериозно записани хора в регистър Simple Smile Кой би си кръстил детето Мама????

# 49
  • Мнения: X
Бела или Изабела, но с 1 Л
Познавам детенце с име Каролина, много приятно е звученето на това име, но не и в комбинация с Клер.

Други имена, които ми харесват са Серафина, Октавия, Азия и Леда.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 23:39 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 18 299
Бела ми харесва. Предлагам и Клариса. Елиза, Адела, Мирела.

# 51
  • Мнения: X
Марая
Изабел

# 52
  • Мнения: X
На мен ми харесва Ана-Бела😊
Не е от изброените,но все пак.

# 53
  • Мнения: 12 052
Като като Анабел/-а не е ли по-добре?

# 54
  • Мнения: X
Ами да,може.Вече кои както иска.😊

# 55
  • София
  • Мнения: 1 133
Гласувах за "Нито едното" - харесвам Бела и Изабела, но с едно "л" (ако изберете тези имена с едно "л", няма пречка в личната карта и международния паспорт на детето да ги изпишете като Bella и Isabella). Много харесвам Каролина, но без добавката Клер.
Като цяло мисля, че двойните имена са излишно утежнение - като си добави девойката някой ден фамилията на съпруга си с тире и стане Каролина-Клер Светославова Любомирова - Караджова например, няма да има формуляр, който да събере цялата тази "прелест" в стил последният да затвори вратата.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Както и други вече са споменали, Изабела не е лошо, още повече съдържа едно от имената, между които се колебаете.. 2 в 1, може да й казвате Бела. Ама на мен ми допада ако е с едно “л”.. Моето име е Белослава и повечето хора ми казват Бела накратко, но никога не съм харесвала това съкращение (особено пък като го напишат с двойно “л”). Най-близките ми ме наричат Бел, което ме подсеща, че лично на мен Изабел ми допада повече от Изабела.. Така или иначе гласувах с “никое от изброените”, защото аз харесвам по-семплите имена. Успех с избора и (пак) помислете за детенцето.

# 57
  • Мнения: 355
Вие си знаете, обаче имам съседка, около 14годишно е лапето и се казва Пенка-Луиза. Познай дали не го подиграват яко. Писали го Луиза, обаче се запекла свекървата и и турили името Пенка отпред. Жива подигравка!Та помислете и за в бъдеще, дали няма да го подиграват за Бела, Каролина и Куини и подобни изгъзици.

# 58
  • Мнения: 6 833
Пенка-Луиза е трепач просто... не проумявам как някой може да се изгаври така...

А Бела и Каролина /самостоятелно/ са си съвсем нормални имена, чак пък изгъзици не са.

# 59
  • Мнения: 48
Нито едно, на менИ ми харесва Джилда- Грациелинда Франциск

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 23:27 от Tease_me

# 60
  • Мнения: 355
Нито едно, на менИ ми харесва Джилда- Грациелинда Франциск
С фамилия Сербезова или Домусчийска нъли Scream

# 61
  • София
  • Мнения: 1 456
Гласувах, но ми беше трудно. Бих предложила Белла, но с едно Н. Мария вместо Марая и Михаела на мястото на Мишел.
Лека бременност и раждане.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 951
Защо си травмирате детето още от раждането? За да е "уникално", го обречете на доживотни подигравки. Евала!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 011
От изброените единствено Изабела ми харесва, но с едно л. Това второто л не разбирам за какво е, да е по изкелиферчено ли?

# 64
  • София
  • Мнения: 7 992
Преди да разбера пола на бебето, бях решила, че ще е Каролина, ако е момиче. Но Каролина-Клер излиза извън всичките ми възприятия. Същото е и с Куини-нещо си. Малко като ВерсачИ-Габана...

# 65
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 763
От изброените - нито едно...  ooooh!

# 66
  • Мнения: 10 609
Аз да попопитам защо с две Л е това Бела и Изабела? Как го изговаряте това? Като Билла не го изговаряте с две Л. Grinning

...И като не го изговаряте, защо го пишете с две?

# 67
  • Мнения: 18 562
Аз да попопитам защо с две Л е това Бела и Изабела? Как го изговаряте това? Като Билла не го изговаряте с две Л. Grinning

...И като не го изговаряте, защо го пишете с две?

А де?! И аз това се чудя. Не знам с коя акъл ги дават тук родителите тези имена. Белла и Изабелла как ще се представиш? На бас, че като порастнат децата няма да изговарят двойното л. Така се изписва в чужбина Isabella. Тук е модифицирано със З.Така се е наложило и така се изговаря.  Или Еmma . Реално тук си е Ема. За мен е простотия да го запишеш с двойно м,освен ако нямаш причина-двойно гражданство, брак с чужденец,детето ще живее другаде...
И хората мислят, че така са по-оригинални. А то това е чисто и просто чужбинското име, както е по изписване.-по тяхното, не по нашето. Тъпотия общо взето.

# 68
  • Мнения: 5 468
Да, явно се заимства от чуждия език, но в българския правопис няма двойно "л", т.е. това не е оригиналничене, а правописна грешка. Неведнъж съм срещала имена с правописни грешки. Има си правила бълг. език, които се прилагат и при имената. Това, че е име и ти си го измисляш, не значи, че не се спазват правилата на езика.

# 69
  • Мнения: 5 248
Ноу комент ...

# 70
  • Мнения: 3 250
Разбира се, че те си решават. И коментари като "още неродено така да го мразиш" са крайно неуместни и груби!!!

По темата. Мишел от мен. Много ми харесва, нежно ми звучи.

Абсолютно.По тази логика, за мен, би трябвало всички родители да си мразят децата с имена-Теодора,Татяна,Мария,Цветан,Райна и тн и тн.
Всички тези имена са ми много антипатични,но това си е моя вкус,не е критерии за стойността на името или любовта на родителя към детето.
Защо?
Райна я знаем всички която е в нашата история, Мария е благословена майка, Теодора е дар от Бог.
Това, че на Вас нещо не Ви е симпатично не го прави безсмислено.
Обаче Куйни-Алис??? Нито благозвучие, нито смисъл.

# 71
  • Мнения: 2 133
Според мен авторката е на 14-15 години и въобще не е бременна. След 10 години ще й дойде акъла. Дано дотогава не е забременяла...

# 72
  • Мнения: 10 874
Бременна е, поне според другите ѝ публикации. Но не знам защо не се включва в темата и дали изобщо има смисъл от нея.

# 73
  • Мнения: 2 069
Авторката, избра ли си име?

# 74
  • Мнения: 3 250
Тъжното е, че след 10 години, една Рада ще е страшно екзотична.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 623
Положението е сериозно......Авторката да си послужи по-добре с наличния капацитет.
Естествено, гласувах за "Нито едно".
Каролина и Изабел/а иначе са прекрасни имена.

# 76
  • Мнения: 1 415
Майкоооо не разбирам от къде тази страст у българина да е скандално, екзотично, епично проЗД
Малко ли са красивите, нежни, рядко срещани български имена?!
Да е живо и здраво детенцето да доживее до дълбоки старини, но си представям тогава нейните внуци как ще ходят на гости на баба си Куини-Фръц ужас.Disappointed Relieved

# 77
  • Мнения: 60
Зависи кога е терминът Ви, може да си дойде с името.
лично аз харесвам имената  Александра, Анна-Мария  и Янислава Simple Smile

# 78
  • Мнения: X
Темата е забавна. Със сигурност не е сериозна, а е пусната за майтап.

Името Каролина-Клер е вече заето!

Предлагам следните алтернативи:

Афродита-Мерседес
Шантал-Ноазет
Фиона-де-Пари
Прешъс-Сапфайър
Грациела-Спринкъл

# 79
  • Мнения: 249
Помислете за Керана - изчезващо българско име, което след време, за идващите поколения, ще звучи също толкова шантаво като предложенията ви

# 80
  • Мнения: 3 250
Има и Кераца, Кераца-Мария, Кераца-Петрица.
Означава господарка.
Спокойно може да замести куйнито. Wink

# 81
  • Мнения: X
Нали имаше една Куини-Алис, моделка някаква май:)
Куин се казва и детето на Милена Славова, ама за нея някак си не ми звучи странно. За мен винаги Милена е била символ на нестандартното, различното, бунтарското, та не очаквах да си кръсти детето Мария примерно:)
Смятам, че темата е шега, взети са чути в публичното пространство станали известни причудливи комбинации и тестват реакциите ни:)

# 82
  • Мнения: 1 332
... взети са чути в публичното пространство станали известни причудливи комбинации и тестват реакциите ни:)
Това е достатъчно, за да се откажат от тия имена - вече не са оригинални и всеки път ще следват коментари,  - А, Куини като на Милена. Освен ако за авторката няма значение, че е копирано.

# 83
  • Мнения: 148
От горе изброените Мишел и Белла

# 84

Общи условия

Активация на акаунт