Модни консултации 36

  • 57 322
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 19 343
Бяло, черно, сиво, червено, зелено, розово, циклама. Без кафяво и бежово май всичко става.
Само да са едноцветни - не повече от 3 цвята, ти вече имаш 2.

# 691
  • Мнения: 7 713
Привет 😊 Взех си този панталон
Но не знам с какво да го съчетая, освен с бяла тениска 😊 Моля за идейки, предложения
идеи
Скрит текст:













# 692
  • Мнения: 230
Имам въпрос за чорапогащник/чорапи на бизнес среща. Преди 2 седмици бях на няколко бизнес срещи в Сан Франциско и от 3 жени с рокля/пола, само аз бях с чорапогащник, а другите две бяха боси. Имаше четири с панталони, две от които със сандали. Уточних къде е, защото не беше лято, а си е зима. Доста по-мека от тук, но не е за сандали, още повече на бизнес среща според мен. Обаче вчера видях снимки на Мегън Маркъл със светла рокля и тя без чорапогащник. Та, въпросът ми е: нова мода ли е да се ходи зимата без горапощник и със сандали? Знам как се обличат лондончанки по клубовете през зимата, но не предполагах, че ще видя жени със сандали на бизнес срещи с иначе доста строг дрес код- мъжете бяха с костюми.

# 693
  • София
  • Мнения: 17 863
Виж кралицата и бъдещата кралица. Те никога не са боси. Не, няма промяна в етикета по принцип.
Просто хората си позволяват, където мине. Не бих си помислила на конференция или бизнес среща да отида боса. Особено  през зимата.
А костюм съа сандали винаги ми е било много смешно. Костюм се носи със затворена обувка в среда с дрес код.

# 694
  • Мнения: 2 447
Имам въпрос за чорапогащник/чорапи на бизнес среща. Преди 2 седмици бях на няколко бизнес срещи в Сан Франциско и от 3 жени с рокля/пола, само аз бях с чорапогащник, а другите две бяха боси. Имаше четири с панталони, две от които със сандали. Уточних къде е, защото не беше лято, а си е зима. Доста по-мека от тук, но не е за сандали, още повече на бизнес среща според мен. Обаче вчера видях снимки на Мегън Маркъл със светла рокля и тя без чорапогащник. Та, въпросът ми е: нова мода ли е да се ходи зимата без горапощник и със сандали? Знам как се обличат лондончанки по клубовете през зимата, но не предполагах, че ще видя жени със сандали на бизнес срещи с иначе доста строг дрес код- мъжете бяха с костюми.
Мода е, не е етикет и все пак не забравяй, че в различните държави има понякога различен етикет. Зависи и от областта на бизнес срещата. 

The Catcher in the Rye, за костюма съм съгласна, но goldish споменава само панталон.

# 695
  • Мнения: 2 295
Имам въпрос за чорапогащник/чорапи на бизнес среща. Преди 2 седмици бях на няколко бизнес срещи в Сан Франциско и от 3 жени с рокля/пола, само аз бях с чорапогащник, а другите две бяха боси. Имаше четири с панталони, две от които със сандали. Уточних къде е, защото не беше лято, а си е зима. Доста по-мека от тук, но не е за сандали, още повече на бизнес среща според мен. Обаче вчера видях снимки на Мегън Маркъл със светла рокля и тя без чорапогащник. Та, въпросът ми е: нова мода ли е да се ходи зимата без горапощник и със сандали? Знам как се обличат лондончанки по клубовете през зимата, но не предполагах, че ще видя жени със сандали на бизнес срещи с иначе доста строг дрес код- мъжете бяха с костюми.
Те американките така си ходят.
Не си ли забелязала по коледните купони всички са с ужасно официални рокли и - боси. Дори Ана Уинтър разправя, че мразела чорапогащниците, та може би и тя ходи боса.
Аз когато първо пристигнах бях ужасно шокирани и питах, защо все със сандали ходят и ми отговориха, че било секси голи пръсти на краката... #Crazy
Дали това им е внушено по някакъв начин или просто е по-лесно обуването, или пък са си от реднек-ските щати...

# 696
  • София
  • Мнения: 17 863
А аз пък си търся определен тип обувки, но не знам как се наричат, а и май вече не ги правят така. Самата мода е различна. Като изпиша classic pumps или pointed toe, все ми излизат от този тип.
Скрит текст:
Т.е. острото е някак удължено и прекалено остро. Не знам дали го обясних, затова показвам снимки.
Имам няколко по- стари чифта обувки, които са по- остри, но с друга форма и такива ми излизат само като напиша vintage classic heels. От този вид ми стоят най- добре на крака, най- хармонични са ми, но нещо никъде не виждам такива. Сигурно вече не се продават по онлайн магазините и новите колекции, но ако имате идеи, да ме насочите : )

Скрит текст:

# 697
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Представям си какви фини, изискани и класни изглеждат европейките там. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 7 713
А аз пък си търся определен тип обувки, но не знам как се наричат, а и май вече не ги правят така. Самата мода е различна. Като изпиша classic pumps или pointed toe, все ми излизат от този тип.
Скрит текст:
Т.е. острото е някак удължено и прекалено остро. Не знам дали го обясних, затова показвам снимки.
Имам няколко по- стари чифта обувки, които са по- остри, но с друга форма и такива ми излизат само като напиша vintage classic heels. От този вид ми стоят най- добре на крака, най- хармонични са ми, но нещо никъде не виждам такива. Сигурно вече не се продават по онлайн магазините и новите колекции, но ако имате идеи, да ме насочите : )

Скрит текст:


искаш като първите или вторите показани ?

# 699
  • София
  • Мнения: 17 863
Ами според мен и черните, и червените са с еднаква форма- обло "деколте", леко заострени, но не прекалено и не удължени отпред.
Но да кажем, като червените. И двата вида ме устройват, макар аз да не виждам голяма разлика отпред. Blush

# 700
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Кечър, пробвай само с pumps. Последните подобни, даже по-заоблени, си взех от Тамарис.

# 701
  • София
  • Мнения: 17 863
Пробвах аз доста комбинации, но не искам по- заоблени. Мерси все пак Blush
Peter Kaiser имат няколко модела, които леко се доближават, но като цяло смятам, че италианските обувки най- често имат такива форми.

# 702
  • Мнения: 20 094
Аз съм си харесала много тези: https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0673905001.html
Не са с тънък ток, но затова ми харесват. Кечър, ако не държиш на  тънкия ток, погледни ги.

# 703
  • София
  • Мнения: 17 863
Не ми излизат нещо.
А, излязоха ми. Ами, много са остри! Laughing
Но са готини иначе.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 23:20 от The Catcher in the Rye

# 704
  • Бостън
  • Мнения: 13 617
Те американките така си ходят.
Не си ли забелязала по коледните купони всички са с ужасно официални рокли и - боси. Дори Ана Уинтър разправя, че мразела чорапогащниците, та може би и тя ходи боса.
Аз когато първо пристигнах бях ужасно шокирани и питах, защо все със сандали ходят и ми отговориха, че било секси голи пръсти на краката... #Crazy
Дали това им е внушено по някакъв начин или просто е по-лесно обуването, или пък са си от реднек-ските щати...
Далеч преди да стъпя за първи път в Щатите имах едно книжле от една полякиня, беше популярно през 80-тте и се казваше "100 минути за красотата". Та в него авторката още през 1978 год пишеше "... разликата между стила и класата на Западна Европа и Америка и нас е, че ние сме вечно с чорапогащи, а те никога."


А сега се опитайте да си представите, че има повече от едно понятие и кодификация какво е стилно, какво е бизнес код, етц., етц., и че всички те са "правилни" за съответното място Wink Просто когато сме в Рим не е лоша идея да правим като Римляните! Или не... тогава Римляните ще ни гледат като туристи, в което също няма нищо лошо! И още една хубава поговорка има по темата: "В чужой монастырь со своим уставом не ходят"

... и знаете ли - свиква се! Дори без чорапогащи се свиква и преставаш дори да го забелязваш! И не, не твърдя, че в Америка няма реднеци, напротив. И реднеците не са само американски. Но те не се дефинират по наличието или отсъствието на чорапи/чорапогащи, има си други критерии...

Представям си какви фини, изискани и класни изглеждат европейките там. Simple Smile
Не е задължително! Понякога се случва някоя наточена (източно) европейка или рускиня да изглежда най-курвенски в тълпата кежуал американки Grinning И на мен ми се е случвало!
PS Другата голяма група, която много си държи на стила и си мислят, че са единствените "стилни" са южноамериканките Wink

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 01:59 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт