Августовски бебчета 2018 тема 3

  • 65 357
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 966
Уфф знам, че само се оплаквам, но май имам нужда да си го излея някъде.... От 5дни малкият е на антибиотик, заради прословутия бронхиолит, който лекуваме вече 1 (един!) месец, а днес ми се изрина и с варицелата на брат си... Горкото бебе. Звънях на личната, но не вдига, някой да знае да има проблем при варицела да се приемат антибиотици? Лекарката, назначила антибиотика от Токуда не мога да намеря, че днес е събота. Просто  ooooh!

# 436
  • Мнения: 9 196
Трябваше да държите другото дете изолирано от бебето, никак не сте внимателни, на 6 месеца и толкова болести ... по-добре потърси все пак някакъв лекар.

# 437
  • София
  • Мнения: 966
Няма как при все, че варицелата е заразна 2-3 седм преди да се появят пъпките. Баткото беше на ясла последно на 18ти Декември, а първите пъпки се появиха на 5ти Януари - две и половина седмици, в които той е бил заразен, а ние не сме знаели. Малкото изкара пъпки днес - месец по-късно. Не сме с пет жилища нито сме 10 човека на разположение да гледаме две деца. Ясно ми е, че големият ще носи болести на малкото, няма как - въпроса беше дали някой знае има ли проблем с варицела и вървящ вече антибиотик. Споделям си + търся и мнения, утре ще го види лекар, естествено.
П.п. Вече разбирам защо хората ти се дразнят, не че е по темата де Simple Smile

# 438
  • Мнения: 9 196
Ами вместо да се дразниш, погледни рационално и отстрани на нещата. Дразненето нищо не решава.

Аз също не съм с 5 жилища, нито сме 10 човека, но колкото и да е гадно ... достъпа на баткото до малките е максимално ограничен. И не само неговия. Не е приятно за никой, но няколко месеца се изтърпява. Аз съм много по-критична към себе си, отколкото към другите, така че няма какво да се дразниш.

И на мен са ми правили фасони, че отделям бебетата от останалите гости, обитатели, роднини, но ... не ми пука. Не само когато има болен, по принцип ги отделям, точно защото заразите са невидими в началото. А бебето ти е белодробна инфекция все пак, очаква се свръх внимание и дисциплина.

# 439
  • Мнения: 2 124
Трябваше да държите другото дете изолирано от бебето, никак не сте внимателни, на 6 месеца и толкова болести ... по-добре потърси все пак някакъв лекар.

Ти обаче обичаш да го раздаваш като някой съдия.

И без това й пуши главата надали много помагаш с фразата "ама никак не сте внимателни" големи упреци, голямо нещо, сякаш си най-опитната и безгрешна майка съществувала някога....

По-кротко майчето споделя и търси мнение не някакви упреци....

Бебето няма как да живее в изолирана среда, колко време ще успяваш да ги отделяш и опазваш, това е безсмислено да се коментира даже.

Надали те са виновни, че бебето се е заразило, то рано или късно ще се случи това...

Ти като искаш себе си критикувай колкото си искаш,  но хора, които  не познаваш няма как да критикуваш.

# 440
  • Мнения: 9 196
Колкото не и помага да се каже истината, че болното бебе трябва много да се пази от още болести, толкова няма да и помогнат и някакви фалшиви успокоения. В крайна сметка, докато се прави едно и също, се случва едно и също.

Като се абстрахираме от емоциите, това е нормален, практичен съвет.

# 441
  • Мнения: 2 124
Само дето съвет отсъства в поста ти има упрек.

Тя едва ли пада от Марс, че да не знае, че болното бебе трябва да се пази, друг е въпросът, че това не винаги е възможно.

# 442
  • Мнения: 122
Няма да се изказвам по последния въпрос, защото не съм компетентна,но тия караници не са приятни!
Салсиша,беше права,въпреки по- голямото количество храна през деня,Павел пак се събужда вечер,за да удари едно шише мляко.Хаха.Вчера захраних с 2 лъжици пуешко,ефекта беше-брррр,блях и месото беше изплюто,много се смях,смесих малко със зеленчуково пюре и работата стана.Да видим как ще е днЕС с мръвката!

# 443
  • София
  • Мнения: 378
Аз не мога да разбера щом има толкова компетентни тук по всички въпроси защо не издадат книга или блог 😂😂
Червенорозке не се притеснявай и на моя позната така декември малката хвана варицела от градината без никой да подозира, а се беше виждала с мен и бебо.За съжаление понякога това в неизбежно, освен ако не държиш бебето в изолатор с пречистен кислород 😹
Медицински център Лора са с мн добри педиатъри 24/7 имат няколко кабинета, попринцип заместват с джпитата след раб време и по празниците. Като имаш проблем се обръщай към тях. В нета има координати. Ние даже се чудехме дали да не се абонираме и към тях имат пакет 200 лв за година и идват и до вас недай си боже ако се наложи

# 444
  • Мнения: 9 196
Разбира се, че ще се оправи мъничкото, просто повече осторожност не е излишна до определена възраст. Въпреки модерните теории, как не трябва да е стерилно и т.н.

# 445
  • Мнения: 523
Червенорозка, не се ядосвай. Случват се такива неща, няма виновни. И аз щях да предложа МЦ Лора, имат педиатър по всяко време.

# 446
  • Мнения: 523
Въпрос: според вас кога може да се въведе глутен пр захранването (овесена каша) като съм захранила на 4 навършени месеца? Педиатърката каза, че мога да започвам постепенно с кашите. Първо оризова и после от овес.

# 447
  • Мнения: 2 069
Аз с баткото започнах със захранването на 4м и половина и глутена въведох когато стана на 7м.

# 448
  • Мнения: 122
Въпрос: според вас кога може да се въведе глутен пр захранването (овесена каша) като съм захранила на 4 навършени месеца? Педиатърката каза, че мога да започвам постепенно с кашите. Първо оризова и после от овес.
Ние се захранихме на 4 месеца и педиатърката каза,че мога вече всякакви каши да давам,също и всякакви нишестета,направени с вода и овкусени с плодове.Сега сме на 5 месеца и 5 дни.Само дето нещо кашите не ни харесват.

# 449
  • Мнения: 9 196
Въпрос: според вас кога може да се въведе глутен пр захранването (овесена каша) като съм захранила на 4 навършени месеца? Педиатърката каза, че мога да започвам постепенно с кашите. Първо оризова и после от овес.

Може и веднага, ако не очакваш проблеми. По принцип храните за 7 месечни са с глутен вече. Но безброй бебета са получавали корички хляб или сухари, като първа храна.

Общи условия

Активация на акаунт