златна гривничка на бебе???

  • 15 592
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
НЕ,НЕ и НЕ newsm11ще е като цигане smile3533

Естествено, тва според мен е пълна глупост да се кичат малките деца с гривни, пръстени или тем подобни....Ако тук в Германия някое носи гривна 6те го помислят за цигане.., но ти си решава6 все пак...

# 16
  • Мнения: 1 858
Нищо лично към тези, на които им харесва да кичат децата си щом им харесва ок. За мен обаче (в нашия край има една малко грозна дума за случая ама за нея се сетих) та за мен е абсолютна изгъзица да се сложи на малко дете или бебе златна гривна или верижка. Дреме му на детето за накита. Бижутата са за да ни разкрасяват и не мога да разбера с какво една гривна или верижка ще ми разкраси детето?! Или може би, това е за да са горди родителите, че могат да си позволят да си накичат децата с злато?! Харесвам обаче малките госпожици с финни обици, сладки са.

# 17
  • Мнения: 1 858
но не й я слагам главно защото виждам, че в БГ децата с бижута се гледат доста особено и не ми е приятно към детето ми да има негативно отношение пък било то и изразено само с поглед, заради някаква си гривна.

Бих погледнала лошо не на детето а на родителите. Все пак то не си е сложило само накита-сложили са му го неговите родители...

# 18
  • Мнения: 742
Според мен е опасно освен,че е кич.
Weary


Опитах се да обесня  на една позната, че е може да я скъса и т.н.... а неиният отговор беше" НИЩО ДА СВИКВА" съответно аз попитах с кое да е накичена или да ги къса и недаиси боже лапа #2gunfire #2gunfire #2gunfire

 ooooh!дали наистина има такива които го правят за да се докажат че са изкарали за детео за злато.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
но не й я слагам главно защото виждам, че в БГ децата с бижута се гледат доста особено и не ми е приятно към детето ми да има негативно отношение пък било то и изразено само с поглед, заради някаква си гривна.

Бих погледнала лошо не на детето а на родителите. Все пак то не си е сложило само накита-сложили са му го неговите родители...

А защо? Извинявай, но какво ти влиза в работата дали детето ми има бижута или не? Защо хората в БГ толкова се възмущават на незначителните неща? Златна гривна - чудо голямо. Струва около 100-200 лева и съвсем не демонстрира богатство, но някой хора ги боде явно. Ако обаче бия детето си в квартална градинка или го наричм 'изрод' няма да събера и на половина толкова възмутени погледи... Ето това за мен е ужасното.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 00:58 от Isa

# 20
  • Мнения: 2 609
Не, не съм сложила, няма и да го направя Naughty. Никак не харесвам деца окичени с накити /освен обеци - тях бих сложила само, ако тя си пожелае някога/.


Според мен е опасно освен,че е кич.

Абсолютно.  newsm10

# 21
  • Мнения: 46 516
Не ми харесват деца с такива украшения, някак си не се връзват, не бих сложила на София.

# 22
  • Мнения: 3 034
Ти по някакъв начин сама си си отговорила на въпроса защо да не я слагаш.
Не харесвам златни накити по децата и по тази причина на моето не бих сложила, но всеки има право сам да си реши как да си гледа детето и не ми прави впечатление, ако някое дете има такива.
Единствените ми съображения в този случай са за сигурност / ако се глътне напр./ и ако някое дете скъса нещото /гривна, гердан.../
Имам позната, чието дете беше глътнало златното си кръстче и това създаде доста галвоболия на родителите, а детето беше по това време на 3 год. Т.е. при по-малко опасността е по-голяма. Така че тук не опира само до естетика.

# 23
  • Мнения: 1 182
Гривничка-НЕ!
Обички Hug

# 24
  • Мнения: 5 391
Не бих сложила таквоз чудо...

# 25
  • Мнения: 1 520
Имаме едно познато момченце, на което са сложили гривна. Той сега няма и 2 години, но си я носи от бебе.
Явно й е свикнал, не я подръпва, носи я като аксесоар.

Но личното ми мнение е че много ми грознее. Неговата например не е много малка, в смисъл тънка, и някак много кичозно ми изглежда на детската ръчичка.

# 26
  • Мнения: 549
категорично не!!! Виж една корона златна може би да(майтап)На мен също ми се вижда кичозно носенето на златни неща от бебоци и такива родители не ми правят добро впечатление.

# 27
  • Мнения: 133
хайде няма нужда #Crazy не мога да разбера родителите защо го правят?!!

# 28
  • Мнения: 426
Деляна откакто се е родила има обици и синджирче,но всичко си стои в кутийка и си е за нея.Мисля че е излишно, все пак са бебета.Те и без тези накити са си най-хубавите

# 29
  • Мнения: 4 621
Не съм сложила бижута на моята принцеска. Просто не  ми харесва малко бебе с бижута (освен обеци), кичозно ми е. Също така си мисля, че е  и опасно.

Общи условия

Активация на акаунт