Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
   Ако имаш изрична уговорка с лекар, може да даваш пари, но иначе раждането е безплатно (вече дори и за неосигурените) така че ако някой ти се отваря на пари, си отстоявай правата. Никой няма да те остави да раждаш на коридора.

# 16
  • София
  • Мнения: 100
Аз също раждах във Втора градска болница.Много съм доволна от вниманието.Нямах уговорка с никого, и на никого не съм плащала.И лекарите и акушерките бяха много внимателни и мили.На изписването мъжът ми им е дал някаква почерпка, доколкото разбрах - бонбони, сладки, ядки, безалкохолни и май някакъв твърд алкохол.Това е.Леко и безпроблемно раждане  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен не посмяха да ми поискат.

Но евала на лекарите, които смятат, че това, че си ги посещавал на частно е достатъчно, за да ти направят раждането безплатно - тук в София, това дори не се коментира, не ги е срам - пълно е с лекари, които дори на частно те претупват, но иначе правят мили очички и на раждането пак си получават тлъстите почерпки.
[/quoteЗащо- моя лекар и то завеждащ родилно в болницата където родих,следеше бременността ми и то на частно- т.е. доброволно ходех при него всеки месец и си плащах за прегледа;В деня на раждането и през цялото време беше до мен и когато станаха усложненията...наложи се форцепс...ако не беше той...
Не съм му дала и стотинка повече от това ,което получи преди да родя за прегледите- подарих му в знак на признателност за бащинското отношение само бутилка качествено уиски и...снимка на бебо...
Просто зависи от човека Peace

# 18
  • Мнения: 1 001
Оххх мерси за отговорите, че аз вече се чудих колко голям сак за парите да приготвя Laughing.....че да не ме оставят да раждам в коридора. Ама какво да правя слухове, а ние не сме много добре финансово.

От страни е лесно!
Александра е родена във Втора Градска Болница, пари преди не сме давали, а аз след това почерпих доста хора, та навярно и на докторите не им се е разминало. А иначе, д-р Румяна Маринива от болницата е близка приятелка на тъщата.
Никола в роден в Майчин дом. И там пари предварително не съм давал, а след това почерпката и подаръците са си били изцяло мое решение!

# 19
  • Мнения: 429
Никой не ми е искал пари! Каквото съм плащала е било по тарифата на болницата, а бонбони таткото донесе за всички  Laughing

# 20
  • Мнения: 4 806
считам, че всичко е въпрос на решение...
ако си решила да раждаш без "почерпки" - тогава намери място и начин, където това не е необходимо.
ако си решила, че така трябва - тогава съвсем точно се разбери с докторите.

# 21
  • Мнения: 200
Ще ти кажа как беше при мен. Родих секцио при избран лекар. Определено знаех, че трябва да му дам пари, но преди раждането той нищо не ми каза. Питах го 3 пъти: Док, кажи сега какво трябва да приготвим? но ... отговорът беше - Абе не се притеснявай...

Е, аз не се притесних, докато след операцията док каза на мъжа ми: ЩЕ ТИ СТРУВА 600 лв.?  #Crazy   #Crazy  #Crazy

Това е положението!

# 22
  • Мнения: 3 423
"Кажете нещо за така наречената " почерпка" на лекарите и изнудването за пари."

Кво да кажа?! Гнусни червеи!
Но от друга страна, и те деца хранят, а папането е скъпо.

# 23
  • Мнения: 2 784
Никой не ме е изнудвал и пари никому не съм давала. Родих без уговорка, при случаен екип и останах много доволна от професионализма и отношението им. Никой не си е правил устата за пари или почерпка. Като отивах да ми махат конците им занесох по една торбичка на докторката и двете акушерки, които бяха с мен през цялото време. Майка ми беше приготвила по бутилка хубаво вино, някаква сушеница май, натурален сок и бонбони, плюс луксозен календар. Това е. Искаше да им се отблагодари, че са се погрижили за детето и, т.е. за мен. Мисля, че да даваш пари под масата е неморално, а да почерпиш е в реда на нещата.

# 24
  • Мнения: 106
Имах уговорка с лекаря който ми следеше бременноста,тарифата му беше 300лв.Акушерките разбраха 4е имам уговорка с него и след като родих едната дойде и ми каза-той доктора си взема неговота,а за нас нищо.Стоим на заплата само...А всъщност те вършат доста работа по време на раждането
А ина4е уискито е задалжително за доктора Joy

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Нямах уговорка с никой, раждах при екипа, който се падна. При изписването мъжа ми донесе бонбони и букет за акушерката, която даде бебето. Екипа от раждането не го видях повече. Никой нищо не ми е искал и нищо не съм давала.

# 26
  • Мнения: 507
И двете ми деца са родени във Втора градска и пари никой не ми е искал. И двата пъти при екипа който е на смяна - е стахотни хора!
Почерпих (и двата пъти) за всеки от екипа - ядки, уиски, бонбони и кола. А в детското отделение, оставих торта.

# 27
  • Мнения: 595
Абе хора чета, чета и се пукам от яд че не живея в С-я.
Аз си платих - питах си и доки си ми каза но и да не беше си поискала аз пак щях да си дам - много съм доволна от всичко и цял живот ще я споменавам с добро жената!  bouquet
А както бях за секцио по мед. показания, и бебето е било с пъпна връв 4 пъти увита... не ми се мисли.
Ама все пак в Бургас наистина ако не си платиш не знаеш какво ще стане с теб или детето!
А какви акушерки има само!!! Садистки!!!
1-2 са свестните и толкоз!
А докторите наистина ако знаят че няма да видят пари от теб са готови да те оставят да си умреш там!
Абе то има цяла тема за раждането в Бургас - който иска да ходи да чете и да се наплаши здраво.
Само ще ви кажа, че познавам момиче дето е раждала в предродилна зала, сама без да я погледнат, сама си е държала краката да са като на магаре вдигнати и само после са се появили да я зашият!
Е кажете как да рискувам да не си платя?

# 28
  • Мнения: 508
Малеее, като чета за Бургас страх да те хване  Cry

# 29
  • Мнения: 508
А иначе живот и здраве почерпката е ясна.....само да няма изненади, като "хайде сега дай 300 лв" за " почерпка"

Общи условия

Активация на акаунт