Добър ендокринолог в София

  • 691 478
  • 849
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 215
Каква е цената на прегледа при доц. Даскалова?

# 136
  • Мнения: 11
Здравейте,
някой може ли да даде отзиви за доктор Мариета Лазарова - майчин дом?

Лично на мен ми реши изключително сериозен проблем и отказа да й платя дори прегледа!

# 137
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Случайно открих, че имам автоимунен тиреоидит на Хашимото преди една година, когато по съвет на моя приятелка си пуснах изледване на F3, F4, TSH, TAT и MAT.

Показателите ми на 23.05.2009г. бяха следните:
F3 - 4.88 pmol/l
F4 - 17.75 pmol/l
TSH - 1.140 mlU/l
TAT - >1000.00 lU/ml
MAT - 38.40 lU/ml

На 26.05.2009г. отидох на ендокринолог, за да ми потвърди диагнозата и да си направя ехография. Имах съвсем леки изменения на щитовидната жлеза (десен лоб 55/14/19 мм, ляв лоб 50/14/18 мм, истмус 4 мм).
През Октомври 2009г. започнах алтернативно лечение при д-р Атанасов и д-р Николов с Импулсна терапия. До момента са ми направени две процедури. Третата предстои през Август 2010г.
На 19.06.2010г. си пуснах изследвания на кръвта и с тях реших да пусна пак хормоните и антителата.

Показателите ми на 19.06.2010г. бяха следните:
F3 - 5.08 pmol/l
F4 - 12.81 pmol/l
TSH - 1.460 mlU/l
TAT - 196.10 lU/ml
MAT - 84.93 lU/ml

Публикувам данните от изследванията, защото до момента никога не съм приемала лекарства под формата на хормони и прочие, както предлага традиционната медицина. Спряла съм приема на кафе (единствено Инка Фе пия), чай, кола, зеле.

# 138
  • Мнения: 11
като добър ендокринолог препоръчвам на всеки доц. д-р Здравко Каменов. страхотен е - изключително отзивчив, внимателен и със страхотно внимание към детайлите. задава страшно много въпроси, което много му помага да прецени правилно случая.
много го уважавам и му дължа големи благодарности.

Аз пък на никого не го препоръчвам! Първо от вратата ме попита по здравна каса или ще си платя?! Здравната каса не му ли плаща е въпроса? Прегледа ме, даде ми едно хвърчащо бяло листче и ме изпрати в Бодимед, при положение, че аз имах изследвани хормони и той не поиска нещо по- различно. Имал им доверие...........айде сега, ние не ядем доматите с колците! На следващия ден ме извика в Медицинска академия и ми обясни, че ние вече всъщност сме започнали лечението, но след 2 дни т.е неделя ще се наложи да посетя трети негов кабинет. За тези 2 прегледа му платих общо 130 лв и не получих рецепта, за нея трябваше да отида 3-ти път. Е, не отидох................

# 139
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, искам да попитам дали някой е ходил при д-р Веселин Демирчев от поликлинаката към ВМА. Ходих преди година  при него и останах с противоречиво мнение. Сега пак се налага да отида на ендокринолог и се двоумя дали да ползвам пак него.

# 140
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Здравейте, момичета!
Оперирана ми е щитовидната жлеза, но имам проблеми с клция. Може ли да ми препоръчате добър ендокринолог от ендокринологичната клиника от Университетска болница. Там се провеждат изследвания за да се установи дали състоянието е временно или хронично и с протокол се изписват лекарства.
Прочетох, че в тази клиника работят тези лекари:
Доц. Михаил Боянов
Д-р Лиляна Везенкова
Д-Р Дениз Юмер Бакалов
Д-р Галина Станкева Шеинкова-Милчева
Д-р Вера Начева Черкезова
Д-р Кирилина Атанасова Накова
Ако имате иформация за тях- частен кабинет или телефон, а също и мнение, ще съм ви благодарна.

# 141
  • Мнения: 0
Аз съм от Варна, моля да ми препоръчате добър ендокринолог в София, който преглежда с направление. всеки ден се чудя защо плащам здравни осигуровки при положение, че почти всичко си плащам, изследвания и ехография. Пробвах да си запазя час при доц. христов в александровска, но той вече се бил пенсионирал. Преглеждал в про-вита, но предполагам прегледа е платен. Моля да ме посъветвате. Аз съм със синдром на хашимото от 6 год, но жлезата ми винаги е била в хиперфункция.

# 142
  • София
  • Мнения: 443
Чували ли сте нещо за д-р Нато Василевски? Казаха ми че е лекар на средна възраст, работил в Ендокринологията. Колебая се дали да отида при него на контролен преглед в един частен център да ми направи ехография на щитовидната.
Ендокриноложката, при която ходя отдавна ми се струва че прави нещата малко еднотипно. Без особени препоръки, без диета, само за алабаш ми е споменавяла, че не е желателно да прекалявам. Дори за кафето не ми е казвала, трябваше да го науча от форумите. Скоро питах дали хепарина вреди на щитовидната, тя не можа да даде отговор, после каза не.  Нямало противопоказания за нищо, стига да съм в референтни граници.

# 143
  • Мнения: 9
Бях питала за д-р Демирчев, но никой не ми отговори. За това се обадих в болница Токуда в София. Работят с направления, но има часове чак след 23 септември. Платени прегледи има всеки ден, дори  и при завеждащия отделението. Така, че има избор, а знам, че в Токуда са много добри специалисти. Записана съм когато мине прегледа ще пиша впечатления.

# 144
  • Roquetas de Mar, Spain
  • Мнения: 5
Преди 2 седмици бях на преглед при доц.Андреева.Преглежда в Бодимед на Позитано 24.Аз съм доволна.Прегледа струва 40 лв.Незнам дали работи със здравната каса.

# 145
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 845
Ако може някой да ми даде съвет какво да правя... Cry

Отидох при мн добра ендокриноложка (една от списъците във форума). Като оплакванията ми бяха: адски често омазняване на косата( за 1/2-1 ден ); закъсняващ цикъл 3-7 дни, който тръгва да идва 2 дни, на 34тия се изтича като за 1ви ден и после рязко секва и така кара още 7 дни; повишено окосмяване в някои зони (дебели косми на корема и около зърната, видимо окосмяване над горната устна, поява на единични дебели косми по брадата); освен това космите ми растат адски бързо (за около 3 дни половината косми, махнати с корена, израстват). Общо взето е нечовешко да си мия косата всеки ден и на всеки 3 дни да се обезкосмявам.

Изследваха ми TSH, LH, FSH и Пролактин на 6тия ден от 1вото силно кървене, демек 1вия ден от цикъла. Всичко е в границите. Според ендокриноложката щом всички тези хормони са ОК - значи нямам проблем и не се налагат следващи изследвания на хормони като тестостерон и др. Не се примирявам, че всичко ми е ок, защото си познавам организма и мога да отчета кога има промени.

Някой от вас имал ли е моите оплаквания и наистина ли само тези хормони се изследват? Ровейки из интернет видях, че при окосмяване се изследват тестостерон, DHEA-S и др. Какво да правя - да тичам ли при друг ендокринолог или съм за гинеколог? newsm78

# 146
  • Мнения: 273
Момичета, а на някой налагало ли му се е да си прави биопсия на възли до щитовидната жлеза?

# 147
  • София
  • Мнения: 4 578
Момичета, а на някой налагало ли му се е да си прави биопсия на възли до щитовидната жлеза?

На моята кума. След това я оперираха. Имаше 30 възела, всичко друго беше в норма. Махнаха цялата жлеза.

# 148
  • Мнения: 488
Здравейте. Трябват ми кординатите на д-р. Начев. Знам че има цяла такава тема, но тя е от миналата година и може нещата да се променили. Интересува ме също и къде другаде освен в клиниката на Владимиров приема. Благодаря ви много.

# 149
  • Мнения: 56
Здравейте. Трябват ми кординатите на д-р. Начев. Знам че има цяла такава тема, но тя е от миналата година и може нещата да се променили. Интересува ме също и къде другаде освен в клиниката на Владимиров приема. Благодаря ви много.

Здравей!
Изпращам ти телефона му на лични.
Преди време приемаше в Ендокринологията /зад Министерство на Земеделието/, но сега не знам. От доста време не съм ходила при него.
Най- добре му се обади на мобилния и попитай къде може да направиш консултация с него.

Общи условия

Активация на акаунт