Дамски душ

  • 67 980
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
Дамският душ по принцип наручава ph-то на влагалищната среда, което води до появата на гъби.
Освен ако не е предписано с цел лечение, трябва да се избягват или да се правят само ако има нужда.

Така знам и аз от всички гинеколози, при които съм ходила Peace

# 16
  • Мнения: 1 986
 Ами успех в начинанието Peace Очакваме те скоро като една от нас/аз съм още бъдеща мама Wink/ Hug
  За промивките с дамски душ и аз съм чувала противоречиви мнения,иначе като разтвор е полезна смрадликата.Ако не е по предписание на лекар използването му,за поддържане на хигиената е достатъчно ежедневното измиване с интимен гел Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз не ползвам. Не смея. Бих ползвала само с цел лечение, ако ми е предписано от лекар, иначе експерименти не ми се правят  Naughty

И аз така! Чула съм от лекари, че се използва само за лечение, а не постоянно за профилактични промивки.

# 18
  • Мнения: 4 473
Ползвала съм преди години. Правех си промивки с билков разтвор с цел лечение. И аз съм на мнение, че употребата му е колкото полезна, толкова и вредна и престанах да го ползвам.

# 19
  • Мнения: 5 299
Проблема ,че някои лекари го препоръчват като форма на миене ....??!!???!!??! и изказват много суперлативи.Други лекари го отричат и заклеймяват.Подобна ситуацията и като попитам приятелки.Малко се обърках ,а и не ми се ще да си навредя.....и аз искам да съм мама Embarassed
ООо, в никакъв случай. Аз като ученичка бях се вманиачила, бих казала дори пристрастила. Използвах го по няколко пъти на ден, то4но като форма на миене. Няма да казвам колко безумно много ми се наруши ПХ баланса, и бях ''изсъхнала'' жестоко. Тогава го изхвърлих, и не искам а си помислям пове4е. ooooh!

# 20
  • Мнения: 877
Не искам да звуча като последна инстанция, но дамския душ е отречен от съвремменната гинекология.

# 21
течостта за промивки на Лактацид е с цел да възстанови нормалото pH на влагалището. Не се полза за предпазване от болести, за лечение на инфекции а просто като профилактика защото много фактори могат да нарушат киселинната среда на женските полови органи.Аз съм доволна. Нямам гинекологичен проблем (да чукна на дърво) но когато секрецията от влагалището се увеличи - значи нещо не е както трябва. Ползвах го и наистина имаше ефект. Доколкото си спомням на опаковката пишеше,че е добре а се ползва в следните случаи- след края на менструацията, след полов акт, при засилено влагалищно течение, като помощно средство при инфекции + лечението назначено от лекар. Това се сещам в момента.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 121
Забравих да спомена, че моят гинеколог отрича дори интимните гелове. На мен ми каза само от време на време (примерно веднъж седмично), иначе само водичка.

# 23
много благодаря на всички Simple Smile
не случайно  си мечтах като малка да съм мъж  Joy

# 24
  • Мнения: 235
Аз го ползвам с етерично масло ЕМП 4 , рядко обаче.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес си купих Лактацид гинекологичната течност. Имам един въпрос към ползвалите я  - как я ползвате, по-скоро външно или по-скоро вътрешно? Доволни ли сте? Навредила ли ви е по някакъв начин?
Аз мисля да я ползвам основно външно, разредена 1:2, както пише в листовката. Примерно веднъж месечно, след мензис.

# 26
Ползвала съм я само вътрешно, а външно съм ползвала измиващия гел. На мен ми помогна. Определено не ми навреди - целта на тази течност е да възстанови нормалното pH на влагалището. Разбира се не се ползва всеки ден ( освен ако не е като допълнение към някакво лечение)

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Вече я пробвах и вътрешно. С дамски душ, разредена 1:15 както пише. В началото промих и това е. Излязох от банята и започнах да усещам някакво пощипкване съвсем леко. И реших да изплакна някалка пъти с чиста вода. Ти плакнеш ли след това? Или оставяш както си е веднага след промивката с течността?

# 28
  • Мнения: 2 180
Смрадлика се вари,кипва се сода и се оставя да изстине. Прецежда се и после се прави вътрешна промивка с така приготвения разтвор.
Може и с лайка,както и само със сода.
Абе я ми кажете колко време ползвате душа, т.е. на каква честота го сменяте? Питам,защото моя НЕ стои в банята, но въпреки това мухляса отвътре и се чудя как да го почистя или направо да си купя нов. /то пък егати дилемата за 3 лв./ Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 039
Нали вагината се самопречиства непрестанно,така че поддържането на изрядна външна хигиена с подходящ интимен гел е напълно достатъчно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт