Чувствате ли се на годините на които сте?

  • 58 970
  • 1 162
  •   1
Отговори
# 165
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
„При жените, ако състаряването не се получи поради килограми след бременност, възрастта ясно почва да личи около четиридесетте, при някои даже към петдесетте.”
 Точно това щях да напиша. Взе ми думите от клавиатурата. Simple Smile

# 166
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Важното е, че си вярваме, както и че другите, които го казват - също си вярват..)
Вярвайте си, но някак си не е коректно точно клиентите на естетичната хирургия да се хвалят, че младеят. Wink
hahaha HugГоляма си скица. Но права скица. Peace
Темата не е ли как се чувстваме, а не как изглеждаме? Thinking
Съвсем типично стана за хвалби кой колко не изглежда на реалната си възраст.
Ами и аз така, дърта съм, но младея, к'во да се прави, ген. Е, и малко поддръжка, няма как.
Но иначе си се чувствам точно на годините си, нито на повече, нито на по-малко. Преживяла съм неща, които ме приземиха, стана някак бързо и също толкова бързо се намерих в реалността не само на възрастта си. Но се чувствам вече в мир с нея. Всяка възраст си има своите предимства.

# 167
  • София
  • Мнения: 12 374
Интересно дали има някой на 35+, който се чувства и изглежда точно на колко е?

# 168
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Laughing Аз съм на 45+, и наистина се чувствам на толкова.
Не знам на колко изглеждам, казват ми, че не на толкова, но пак отбелязвам, че е ген.

# 169
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Изглеждам като на 35 +, че и през повечето време се държа като на тези години. Вчера докато бях в един Мед Център, жената на рецепцията точно така и ме нарече" Абе, като те гледам, не ти давам повече от 35-36 години". Е, на , отговарям си!
Просто, нали знаеш, ще ми се понякога да избягам от реалността, да повдигна малко тонуса на ежедневния дух.

# 170
  • Мнения: 12 473
Мери, връстнички сме..Simple Smile
Но моля - някой да даде точно описание как би трябвало да се чувства една 45 г-а жена?

По-нагоре съм писала как живея и какво правя, но не мисля че повечето връстнички го правят.

# 171
  • София
  • Мнения: 12 374
Мери, връстнички сме..Simple Smile
Но моля - някой да даде точно описание как би трябвало да се чувства една 45 г-а жена?

По-нагоре съм писала как живея и какво правя, но не мисля че повечето връстнички го правят.
Не бе, стана ми любопитно. Маса хора писаха, че изглеждат точно с 10 години по-млади, явно това е някакво магическо число Smiley

Аз на 1-ви станах на 41, но вече писах назад, че се чувствам млада. С външния вид нещата не са толкова прости и не опират само да бръчки. Хамелеон съм - има дни, когато младея, има и такива, в които си изглеждам точно на годините. Бръчки имам 1-2 дребни, с добри гени съм.

# 172
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Таис, на всяка жена ѝ се иска да изглежда по-млада, независимо на колко години е, суета, женска работа. Laughing Това е моето обяснение.

# 173
  • Мнения: 2 837
Не само на жените, на мъжете също им се иска да са по-млади, макар че по принцип "цената" на мъжа не пада толкова с увеличаването на годините.
Един анекдот по повод възрастта - казват, че идеалната любовница е на половината от  годините на мъжа плюс пет. Една жена разбира, че е остаряла, когато се даде сметка, че нейният любовник вероятно не е между живите Simple Smile

# 174
  • Мнения: 11 505
Това как се чувстваме неминуемо кореспондира и с това как изглеждаме в собствените си очи. Когато се харесваме визуално излъчваме самочувствие, което се предава и на хората около нас. Аз като си гледам снимки на 20 се пУаша, то едно бретонче, то висят ми гащите, защото съм кльощава... и други кусури си намирам Laughing, а след 30+ и 40+ нямам забележки към собствената си визия, съответно хич ми не дреме как ме виждат околните. Mr. Green

# 175
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Мери, връстнички сме..Simple Smile
Но моля - някой да даде точно описание как би трябвало да се чувства една 45 г-а жена?
По-нагоре съм писала как живея и какво правя, но не мисля че повечето връстнички го правят.
Не сме съвсем, мисля, че си по-млада от мен.
Точно описание няма. несериозно е да питаш, всеки има индивидуален начин на живот, подход към него, реалност и куп обстоятелства, които определят начина, по който се чувства. Сама казваш, че повечето твои връстници не живеят по твоя начин, и явно е така. Затова и няма как да се чувстват така, както ти. За визията също. Именно начинът на живот понякога оставя следи по нея, и дори млади жени изглеждат състарени, нещо, определено от начина на живот, който водят.

# 176
  • Мнения: 12 473
Тук съм на мнението на Кики - не толкова начина на живот, а мисленето определят как се чувстваш и изглеждаш.

Мери, след 3 дни на 46 даже ставам.

# 177
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Grinning По-млада си, определено.
Малко, но си по-млада.
Мисленето....абе да живееш под наем, с 2-3 деца, да се на минималната работна, с два заема, със съпруг, който мързелува, не помага достатъчно, не поема отговорност, да нямаш и друга помощ отникъде....но пък да мислиш, че това е химера и че всичко е ок, и да се харесваш визуално /и да ти остава време затова все пак/ поне според мен няма да те направи нито по-млада външно, нито вътрешно.
Битието определя съзнанието, клише, но вярно до болка.
Според начина на живот е и външността, и манталитета.

# 178
  • Мнения: 12 473
Не, просто напускаш търтея, сядаш си на задника и връщаш часовника назад след време..Wink

# 179
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Не, просто напускаш търтея, сядаш си на задника и връщаш часовника назад след време..Wink
Мдааа, и един мармот завива шоколад.... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт