За Созопол

  • 26 862
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 319
За мен Созопол е супер местенце за почивка. Свързвам го само с хубави спомени - там бяхме със съпруга ми година преди да се оженим - като гаджета, с една луда компания.
 Обожавам красивите морски пейзажи от ресторантчетата и кръчмите в Созопол. Любимото ми място за хапване е пицария "Казанова" в стария град близо до плажа. Там ходим всяка година и си поръчваме двойна пица за влюбени - под формата на сърце. Много е романтично. Сега ще водим и малкия там. Заминаваме в събота - ура!

# 46
  • Мнения: 794
1. Имам приятелско семейсво, от това градче... не се къпете в морето, ако ходите там. КАНАЛИЗАЦИЯТА НА ГРАДА ФУНЦИОНИРА СЛАБО И ПОЗНАЙТЕ, ВСИЧКИ ФЕКАЛНИ ВОДИ СЕ ИЗЛИВАТ ДИРЕКТНО МОРЕНЦЕТО!!!!!!!!!!
 Сега след последния порой било ад...

2. Вчера едни приятели се върнаха - мъжа с  ужасни обриви по кожата, представям си на една по-деликатна жена какво може да ис е случи ...  Sick

Аз заминавам пак за там след само 5 дни, но предполагам, че ще ходим на плаж на Каваците или Дюни...

# 47
  • Мнения: 639
Стига с тези канализации SickКъде другаде да се изливат, освен в морето? newsm78

# 48
  • Мнения: 952
вчера се върнахме от Созопол, но бяхме в почивната станция на МВР и незнам как е по хотелите и квартирите, даже и цените по заведенията не са ми много ясни защото се хранехме в станцията.Но като излизахме вечер по разходки сме сядали за по една бира и не беше въобще скъпо. От 11юли бяхме там и беше по спокоен града но от няколко дена се напълни доста и стана лудница особено в стария град Rolling Eyes Плажовете също се понапълниха а това за хора с малки деца нее много добре че те бягат навсякъде и газят кърпите на хората Rolling Eyes На Каваците два шезлонга с чадър струваха 6лв. но за другите плажове незнам как  е защото ние си носехме чадър.

# 49
Аз пък от 29 юли заминавам към Созопол. И хич не ме плаши навалицата и екшъна. Мен ми е приятно там, където има навалица. Избрахме си много приличен хотел, другото - море, популярен курорт и естествено -много хора.
Абе, супер Simple Smile

# 50
  • Мнения: 639
А цените на квартирите в момента, какви са?

# 51
  • Мнения: 952
А цените на квартирите в момента, какви са?
ами прилични са, хубавото е че май се пазариш докато ти угодят. На нас ни бяха предложили една квартира стая с две легла с кухненски бокс обзаведени за 30лв. Но понеже бяхме с карта за почивна станция и си останахме там, но ако не ни беше харесало в станцията щяхме да наемем това. Имаше и бабки на центъра които само чакат туристите и предлагат квартири, а и пред всяка къща има табели с надпис" има свободни стаи". Но за другите места и хотелите не съм се интересувала за цените.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 818
За мен Созопол е супер местенце за почивка. Свързвам го само с хубави спомени - там бяхме със съпруга ми година преди да се оженим - като гаджета, с една луда компания.
 Обожавам красивите морски пейзажи от ресторантчетата и кръчмите в Созопол. Любимото ми място за хапване е пицария "Казанова" в стария град близо до плажа. Там ходим всяка година и си поръчваме двойна пица за влюбени - под формата на сърце. Много е романтично. Сега ще водим и малкия там. Заминаваме в събота - ура!

И аз свързвам Созопол с романтичност и тая сладки спомени. Ходим там да ядем гофрети, възхитителни!
Мога да споделя, че имаше изложба на восъчни фигури в музея. Непременно да се посети, макар само с 30 известни личности, струва си да видите масторската изработка на повечето от тях. Аз бях впечатлена.
Разходка с лодка или корабче по 5лв на человек също не е лошо да се извърши. Бълбук.
И много, ужасно много е застроено, възмутително просто. Легловата база сигурно и с Олимпиада не могат да запълнят, затова места има всякави и цените не са кой колко високи, никак дори. Туй важи за целия регион. Ужасно по размери строителство. Нямам думи...
Но нощувка ще намерите чудесна нявсякъде, има табелки или питате някоъ магазинерин, хотелска рецепция, няма място за съмнение.
Има някакво кръчма "Вятърна мелница", намира се в Стария град ( аз само там гравитирам, в новата част не зная какво има), в най-издадената част, към острова. Мнго добре обслужват и имаше програма интересна, с едни фолклорни елементи - много доволен бях.

# 53
  • Мнения: 156
1. Имам приятелско семейсво, от това градче... не се къпете в морето, ако ходите там. КАНАЛИЗАЦИЯТА НА ГРАДА ФУНЦИОНИРА СЛАБО И ПОЗНАЙТЕ, ВСИЧКИ ФЕКАЛНИ ВОДИ СЕ ИЗЛИВАТ ДИРЕКТНО МОРЕНЦЕТО!!!!!!!!!!
 Сега след последния порой било ад...

2. Вчера едни приятели се върнаха - мъжа с  ужасни обриви по кожата, представям си на една по-деликатна жена какво може да ис е случи ...  Sick

Аз заминавам пак за там след само 5 дни, но предполагам, че ще ходим на плаж на Каваците или Дюни...
В новия град на Созопол има пречиствателна станция и в момента се строи още една за Стария град, в морето се излива само преработеното. А дали ще ходите на плаж на Дюни, Китен или Резово е все едно и също - морето е едно Simple Smile

# 54
  • Мнения: 794
Съселче, нямам търпение в четв. да проверя лично Simple Smile

# 55
 Heart Eyes minalata godina bqh tam i mnogo mi haresa i zatova sled 8avgust zaminavame s maja mi.

# 56
  • Мнения: 1 232
Днес се връщаме,изкарахме си страхотно с малки изключения ,но те си бяха изцяло провокирани от моята особа.Харманите не беше фуул спокойно си се излежавахме повечето дни ,сега към края придойдоха рояци,но какво пък на море като на море.Вятърната мелница е супер,но тази година съм разочарована от"При художниците"надути цени и нулево качество.Точно срещу Харманите има едно бистро "Тони",много хубава домашна кухня идеално  и за закуска и за обед и за вечеря

# 57
  • Мнения: 7 106
Във вторник се прибрахме от Созопол и съм с общо взето добри впечатления. Единствено ужасната навалиця по улиците привечер и по плажа ме раздразни, всичко останало беше страхотно.
За тези, на които им предстои ходене и не издържат на гмежта по 2 налични плажа им препоръчвам с две ръце плажа до курорта Дюни. Стига се с кола за 5 минути, а самият плаж е огромен, чист, поддържан, водата поне 30 метра kа вътре е до прасеца, бистра, чиста и топла - рай за малки дечурлига  Grinning. хубаво е обаче да си носите собствени чадъри, защото чадър+2 шезлонга+2шалтета за тях бяха на скромната сума от 17 лв.  #Crazy.
Иначе само чадър е 5 лв. както между впрочем си беше и в самия Созопол.

Цитат на: небесна красТавица
Има някакво кръчма "Вятърна мелница", намира се в Стария град ( аз само там гравитирам, в новата част не зная какво има), в най-издадената част, към острова. Мнго добре обслужват и имаше програма интересна, с едни фолклорни елементи - много доволен бях.

Ей тая кръчма я препоръчвам и аз, заедно гуляйствахме из нея  Laughing.
Аз обаче съм с добри впечатления от ресторант "Фомозо" в Морската градина. вечеряхме най-често там и издънки не е имало, даже певицата стана любимка на дъщеря ми  Laughing.

Определено старият град е по-хубав, по-чист, по-спокоен и приятен за разходки, новият е строеж до строеж и кооперация до кооперация както и твърде много прахоляк.

Чалга никъде не чух, а се напрягах доста, защото доста мнения изчетох из темите  Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 1 444
Това, което не му обичам на Созопол е лудницата. Имам приятели там в стария град и си изкарваме супер.Миналото лято месец и половина стоях, но навалицата ме влудява. Известна кръчма е тази на търговската улица в Стария град, казва се механа "Созопол", държи я една местна култува личност Таня "хитлеристката" , но честно казано е скъпо, а обслужване и кухня типично по български тертип.Най- страхотна кухня и на ниво е "Орфей", точно под механата е, в двора на етно-музея, като изнасят масите си на крепостната стена и на самата кула слагат маса. Страхотно е там, гледка, шум от разбиващи се вълни, направо е супер. От 9 години я държи една също местна Гери и всичко е наистина на ниво.
Препоръчвам ти в стария град в по-новите къщи да си наемете апартаментче, цените са добри и достъпни, те са по-накрая и е страхотно. В новия също има супер апартаменти, но е доста отдалечено, трябва само с кола, освен това се губи колорита и очарованието на града ако не си в старата част. newsm78 поне според мен

# 59
  • Мнения: 987
а тук  http://www.sozopol.com/sozopol_hotel_102.htm   ходил ли е някой , да каже как е.    newsm78

Общи условия

Активация на акаунт