Какво ще кажете за памперсите?

  • 2 613
  • 70
  •   1
Отговори
 И аз като всички съвременни мами мисля да я карам на памперси, но напоследък чух доста противоречиви неща за тях и се обърках Shocked
Казаха ми, че за момченца, а ние сме мъже, дори било опасно, защото притискали тестисите и впоследствие водело до проблеми....
Чували ли сте такива неща?
Вашите бебоци с памперси или пелени изкараха? ooooh!

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За теб съществува ли изобщо някаква дилема дали с памперси или с пелени,защото повечето майки ще ти отговорят-памперси.

# 2
  • Мнения: 46 516
С памперси е още Peace

Не съм чула чак толкова противоположни мнения, влезли са в употреба по света през 1961 г., до сега противниците щяха да разтръбят, ако имаха някакви доказатества.
Основната причина Против е опазването на околната среда, но аз лично не мога да си позволя да я пазя от тях  Tired

С пелени- не бих пробвала, след като има памперси, не знам дали си виждала бебе в пелени, но то си е вечно подгизнало  Crazy

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ххххмммммммммммм...4е то моя големия син си изкара цели 2 години с памперси ( доста дълго  Embarassed ) ама нищо си му няма. В на4алото пробвах с пелени и се побърках от смени , щото бебо пишка и докато спи  Shocked . Нито да го оставиш мокро, нито да го събудиш...Затова -  пелени! Хората ни измислили удобства, що ни трябва да се мъ4им?  Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото съм го гледала с пелени. Малката с памперси.
Е, с трите ръце съм за памперсите.  Peace Едва ли някоя мама, която е ползвала пелени, ще ти каже, че е по-добре за детенцето или за нея самата.  Naughty Не вярвам, че ще има такава!  newsm78
Успех в избора   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 860
 За памперсите. Peace Дори не си правя труда да чета ползи - вреди от тях, защото никак, ама никак не ми се използват пелени. Не съм срещнала бебе, което да е получило нещо си следствие на памперси. Надявам се и да не съм първата такава  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 590
С памперси  Peace
Пред мен не е стояла такава дилема,ако имаше нещо такова,като притеснение нямаше да е с памперси малкия.

# 8
  • Мнения: 4 806
докато бях бременна, се бах наслушала на такива мисли за вредата от памперсите и си мислех - не, пелени, какви памперси. Има си перални, има си кой да глади. Много важно. И така - в болницата естествено памперси. Върнахме се вкъщи, първия ден с памперси, втория ден с памперси и яяяяя, колко е удобно. Идеята с пелените загасна. Сега ги ползваме за ежедневния тоалет на дъщерята. Пак влязоха в употреба, ама не тази, която очаквах.
Друг е въпросът, че не всеки памперс й понася. Правеше и обриви, и се подсичаще. Ама като намерихме "нейната марка" всички проблемчета изчезнаха.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Памперси разбира се! Peace Те хората затова са ги измислили!

# 11
  • Мнения: 1 272
ЗА памперсите. Това отричане на всяко"ново" нещо ме убива бааавно.

# 12
  • Мнения: 8 917
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички
Е, какми гащички - няма ли да е пристегнато само в пелени - краката сълно опътани един до друг Mr. Green и увити в тясна пелена Mr. Green
Ти сериозно ли?

# 13
  • Мнения: 6 472
Доста неща прочетох и аз по въпроса, но не открих нищо доказано и потвърдено Whistling Пред мен дилемата никога не е стояла. Каката съм я гледала около месец на памучни пелени и не мисля да повтарям Naughty Мъчение е както за детето, така и за майката. По отношение опазване на околната среда - ми те и памучните пелени не са супер екологични - производство на памук, пране с големи количества вода, за чието подгряване тецовете замърсяват природата, ток за пералнята и пак тецовете, прах за пране, който също е замърсител и т.н Mr. Green

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички
Е, какми гащички - няма ли да е пристегнато само в пелени - краката сълно опътани един до друг Mr. Green и увити в тясна пелена Mr. Green
Ти сериозно ли?

Абсолютно сериозно...и ме е яд, че нямах търпението и не бях измислила начина да изгледам и това си детенце с памучни пеленки........парче тензух между крачетата и отгоре гащички........памперсите запарват зверски....това наистина не е полезно за момчетата...както и да се къпят в гореща вода

# 15
  • Мнения: 2 784
Разбира се, че за памперсите. Голямо удобство са. А и не виждам какво има толкова да притискат тестисите- не са ластични все пак.

# 16
  • Мнения: 953
За ПАМПЕРСИТЕ и с двете ръце и с двата крака Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 4 621
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop
Peace

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Изобщо не съм била пред дилема - "за" памперсите съм, но наистина трябва да намерите подходящата за вас марка.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
Ползвам само памперси и не се притеснявам че ще му стане нещо,измислени са за удобство на майките ,а и доста преди нас са ползвани.

# 20
  • Мнения: 2 019
az izpolzvam pampersi ne moga da si predstavia da polzvam peleni

# 21
  • Мнения: 115
Какви ти пелени, не се мразя толкова. Само памперси, ако бяла вредни нямаше да ги има вече. newsm30

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Памперсите не са нещо ново отдавна.

За вреди върху децата нямам идея, но върху околната среда са жестоки. В някои щати  още в началото на 90-те са обсъждали забраната им.
А както знаете, вече се предлагат и  на нашия пазар ново поколение пелени за многократна употреба - на Бамбино мио.  За съжаление в тях трябва да се инвестира по-големичка сума, но може би има смисъл...  Те могат да се ползват и за следващо дете.

Така че дилемата не е между пелени за еднократна употреба и тензухените пелени отпреди 20 години - има и алтернативи, не гледайте едностранчиво Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Памперси, естествено  Peace
Никога не съм си и помисляла да ползвам пелени  Naughty Памперсите са достатъчно широки и не мисля, че ще притискат тестисите на детето. Другият вариант е - просто вземаш следващият номер.

# 24
  • Мнения: 14 133
За ПАМПЕРСИТЕ и с двете ръце и с двата крака Laughing Laughing Laughing
И аз, и аз!!!

# 25
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
За ПАМПЕРСИТЕ и с двете ръце и с двата крака Laughing Laughing Laughing
И аз, и аз!!!
Peace Peace Peace Peace

# 26
  • на североизток
  • Мнения: 285
В момента ги отказваме вече, но никога не съм се замисляла дали ще ползвам памперси или не GrinningА и не виждам дотук да сме имали проблеми Hug

# 27
  • Мнения: 992
за миг не съм се колебала дали памперси или пелени , не мога да си представя с тези пелени да е постоянно подгизнало и да пера като луда, а и това за тестисите за първи път го чувам  newsm78

# 28
  • софия
  • Мнения: 495
Памперси Peace

# 29
  • Мнения: 1 489
За миг не съм си и помисляла да сме без памперси.Защо ще са вредни като дупето е винаги сухо,а с памучна пелена мокро.Защо не пробваш ти вместо дамски превръзки да си сложиш тензух и да видим колко ще е комфортно.В никакъв случай  не бих се върнала в миналия век и да пера по цял ден и да гладя.

# 30
  • Мнения: 8 505
За памперсите съм.Плюсовете са в пъти повече от минусите Peace

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 317
За памперсите съм.Плюсовете са в пъти повече от минусите Peace
Peace

# 32
  • Мнения: 2 818
Памперсите не са нещо ново отдавна.

За вреди върху децата нямам идея, но върху околната среда са жестоки. В някои щати  още в началото на 90-те са обсъждали забраната им.
А както знаете, вече се предлагат и  на нашия пазар ново поколение пелени за многократна употреба - на Бамбино мио.  За съжаление в тях трябва да се инвестира по-големичка сума, но може би има смисъл...  Те могат да се ползват и за следващо дете.

Така че дилемата не е между пелени за еднократна употреба и тензухените пелени отпреди 20 години - има и алтернативи, не гледайте едностранчиво Peace



 Peace Напълно съм съгласна, за следващото си дете мисля да употребявам от многократните. Да, влага се по-голяма сума наведнъж, но ако го сметнеш дългосрочно излиза по-евтино, а и това че не замърсяват околната среда е твърде голям + за мен лично.

# 33
  • Мнения: 495
тази статия, дето си чела, че притискали тестисите - и аз четох такава Laughing
освен памперсите, бяха анатемосани също дънките, щото спарвали, плътните чорапогащници и т.н. Joy
вестникът беше "Феномен" - баща ми го чете, беше ми увил нещо в него #Crazy
много е писано по тази тема, няма да повтарям никого - с две ръце гласувам за памперсите
моето свеки Sick много ме тровеше в началото да слагам пелени на бебчо, аз не я слушах, но все пак при една от консултациите, за да угодя на свеки, попитах педито за "ползата и вредата от памперсите" и "дали да не слагам пелени" Rolling Eyes
при което педито ме изгледа така, сякаш току що съм си загубила ума, с изречение, изписано на челото й "мислех те за интелигентна майка, пък ти...." #Crazy
направи си труда все пак да ми обясни, че памперсите предпазват от луксация Confused
колкото до спарването - памперсът не приляга толкова плътно, пък и често се сменя и оставяш дупето малко да дишне въздух, нали?  bouquet

# 34
  • Мнения: 147
Памперси,разбира се! Как ли пък няма да си усложнявам живота излишно,само защото мен са ме гледали с пелени или някой си казал,че са вредни.
А за притискането-да притискат му...коремната област,когато майка му повече ги пристегне Wink Mr. Green

# 35
  • Мнения: 147
Памперси,разбира се! Как ли пък няма да си усложнявам живота излишно,само защото мен са ме гледали с пелени или някой си казал,че са вредни.
А за притискането-да притискат му...коремната област,когато майка му повече ги пристегне Wink Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 478
Ами аз нямам момченце, но другия път живот и здраве ако имам ще бъде с памперси. Не мога и да си представя да се занимавам с пелени. Помня какво беше с братовчедка ми ( на времето още като нямаше памперси), ами мерси. Нямам време за такава хамалогия, а и защо да си усложняваш ежедневието и без това има достатъчно грижи около бебето. На место да переш и гладиш пелени може да правиш нещо много по-приятно.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 932
Напоследък почти няма деца, които да се отглеждат с пелени, така че не вярвам всички момченца да са с дефектни тестиси. Аз съм с две ръце за памперсите.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 106
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop

и на мен. твърдо съм за памперсите Wink ако сменяш редовно и не оставяш да се запарва бебето, оставяш го по голо дупе за малко (или повече) при смяната, не допускаш запарвания проблем не мисля, че ще има.  а ако питаш ортопедите пелените за многократна употреба са по вредни...да не говорим що нерви са това, смени, бебето не може да спи че е постояно мокро, а и не сменяш само пелени, а и дрехи, подсечена кожа от постоянната влажност...абе ужас...наистина не бих се замисляла...

# 39
  • Мнения: 1 353
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop
newsm10 newsm10 newsm10

# 40
  • София
  • Мнения: 3 787
Изобщо не се притеснявам,че може да му стане нещо от памперсите PeaceСлагам смело и не смятам скоро да ги махам.

# 41
  • Мнения: 653
Памперси, разбира се!
Предполагам всички сте чували за луксация и други подобни изкривявания на децата от прословутото повиване с пелени едно време!!!

# 42
  • Мнения: 2 047
   Много ясно, че с памперси.
Е, някой път може да му сменят пелени през половин час, знам ли  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 200
Ти ще си луда да переш пелени - в 21 век сме!!! Не се излагай. Няма такова нещо за тестисите!

# 44
  • Мнения: 1 294
Аз също съм чувала, че за момче не е много добре, но не защото притиска тестисите, а защото ги спарва и температурата се повишава, а всеки знае защо тестисите са извън тялото, на хладничко smile3521

# 45
  • Мнения: 46 516
Аз също съм чувала, че за момче не е много добре, но не защото притиска тестисите, а защото ги спарва и температурата се повишава, а всеки знае защо тестисите са извън тялото, на хладничко smile3521



Ами то и в пелени пак е по-топло, а и комбинирано с мокро става ужас  Crazy

Памперси, разбира се!
Предполагам всички сте чували за луксация и други подобни изкривявания на децата от прословутото повиване с пелени едно време!!!


Тя пита само за поставяне на пеленки, също, както памперсите се слагат, краката са разкрачени  Peace

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голямото си дете няколко месеца го гледах с пелени, защото тогава още нямаше хубави памперси, а и от родилния дом ни бяха излезли много пъпки и лекарят каза памперсите са причината. Не можеш да си представиш колко трудоемко е гледането на дете с пелени. Това е постоянно пране(много търкане на ръка, когато е наакано), гладене, ужас, направо не искам да си спомням. Вечер за да не го будя и за да не спи подгизнал слагах памперс. Ами на разходка... излизах с торба по-голяма от количката. След няколко месеца обаче казах СТИГА, каквото ще да става, минах на памперси и се родих. Нищо му няма, здрав си е. Даже сега се съмнявам онези пъпки дали не бяха от пелените в родилното, че ужасно воняха на белина, може да не са ги изплаквали добре. Сега си карам на памперси и ми е сто пъти по-добре. Успех в избора! Помисли и за себе си, мисля, че ще имаш нужда от почивка.

# 47
  • Мнения: 4 668
И аз много се дразня от отричането на памперсите  tantrum Много глупости много нещо ... къде точно притискат ? Аз нали виждам , че това не е така .
Пелените понеже изобщо не запарват , изобщо не е нон - стоп напикано детето и нали не се стягат плътно...
То по тая логика да се връщаме в пещерите , да си раждаме в домашни условия , да не ползваме упойки ...
 

# 48
  • Мнения: 270
като се роди малчо, в началото, много се обрина и аз си помислих-пране, не пране, ако с пеленки ще му е по-добре, изобщо не ме интересува дали ще гладя цяла нощ, или не, но като питах педиатърката ми, тя ми каза: "а защо си мислиш, че пелените не запаряват?"
като се замислиш наистина, за да не му се намокрят дрешките след първото пишкане, колко пласта пелени трябва да сложиш??? newsm78 да не би тогава кожата да диша или пък да му е по-свободно?
карай споко с памперсите-хем на тебе ти е по-удобно, хем на бебо му е по-сухо на дупето:)

# 49
  • Мнения: 601
ами ще кажа, че пред мен никога не е стояла дилемата. Памперсите са просто още едно от облекченията в днешно време. Възползвай се Peace!

# 50
  • Мнения: 3 069
Двата си сина съм отгледала с тензухени пелени, защото по това време нямаше памперси и от опит казвам ЗА памперсите, сега с третия се родих.

# 51
  • Мнения: 4 392
Нито на бебето ,нито на теб ще ти е леко ,ако го гледаш с пелени!

# 52
  • Мнения: 163
Памперси

# 53
  • Мнения: 2 381
Естествено, че с памперси.
А свекърва ми как ме навиваше да взема пелениУжас ooooh!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз съм изцяло за памперсите- нищо не може да ги замени

# 55
  • Мнения: 1 410
ПАМПЕРСИ!!!

# 56
  • Мнения: 1 097
Въобще не съм и допускала, че може да съм на друго, освен на памперси  Rolling Eyes
Купих един комлект пелени, които нарязах на малки кърпички за бърсане и за под главичката. Ще видиш в родилното същите тензухени и бархетни парчета, ползват ги за същото. Аз ги ползвам и вместо лигавник, понякога и докато си рита гол преди памперса. Че нали момчетата от студения възух пишкат  Crazy Да не ти обяснявам какво количество урина изпикава на веднъж, добре, че памперсите пропускат само в едната посока!  #Crazy

# 57
  • Мнения: 11 546
Баткото съм го гледала с пелени,малката я гледам с памперси.Разликата е колкото от небето до Земята. Peace

# 58
  • Мнения: 5 391
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop
Peace

# 59
  • Мнения: 5 299
Съвсем спокойно можеш цяло лято да го държиш по голо дупе. Peace

# 60
  • Мнения: 1 858
И понеже сме в 21 век хората измислиха пелените за многократна употреба тип Бамбиномио за тези родители, които искат да гледт детето си спокойно без да замърсяват околната среда. И аз наскоро се зарекох, че следващото си дете (дай Боже такова) ще отгледам с пелени за многократна употреба от типа на Бамбиномио. До тогава обаче кой знае колко още различни марки ще излязат на бг. пазара (от въпросния тип пелени). Тогава ще използвам памперс най-много при дълго пътуване или нощем. Светли отгледах само с памперси и адски съжалявам, че чак, когато ги спряхме на бг. пазара излязоха въпросните пелени за многократна употреба.

# 61
  • Мнения: 5 183
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop

И на мен

# 62
  • Мнения: 240
Разбира се че памперси.Не ми се връща да живея в пещерната епоха бе , то хората са го измислили. Whistling

# 63
  • Мнения: 603
и аз съм за памперсите

# 64
  • Мнения: 156
Ние сме с памперси

# 65
  • Мнения: 3 334
С памперси е още Peace

Не съм чула чак толкова противоположни мнения, влезли са в употреба по света през 1961 г., до сега противниците щяха да разтръбят, ако имаха някакви доказатества.
Основната причина Против е опазването на околната среда, но аз лично не мога да си позволя да я пазя от тях  Tired

С пелени- не бих пробвала, след като има памперси, не знам дали си виждала бебе в пелени, но то си е вечно подгизнало  Crazy
  202uu

# 66
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Памперс, разбира се. Цял свят все пак ги използва.

# 67
  • Мнения: 5 103
Памперс много ясно.

# 68
  • Мнения: 1 101
Никога не съм си и помисляла да слагам на детето си памучни пелени вместо памперси  ooooh!

# 69
  • Мнения: 417
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop
Party

# 70
  • Мнения: 5 026
Споделям! Просто не си представям да гледам бебо с пелени. Свекърва ми се появи една вечер с новината, че след 6-я месец трябвало да махам памперсите! Но все още ги ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт