Как ще реагирате ако........

  • 2 877
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
мъжът ви ви каже, че няма да му приятно майка ви да дойде да ви помага с дтето, а това трябва да е неговата майка, която само се кара със сина си, обижда ви, говори само за пари и критикува всичко в дома ви - от пердетата до плочките в банята.
Не знам вече как да постъпя. Моля ви дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 793
Спокойно  ще седна и ще поговоря с него, че ми бъде по- лесно с мама, и следващия път ще бъде неговата майка, но за този си период си предпочитам моята и така..... Wink

п.с. не обръщай толкова голямо внимание на това което ти казва свекървата ти 

# 2
  • Мнения: 474
ами ще му кажа, че на мен не ми е приятно присъствието на неговата майка, така както той ти е казал за твоята и че ще трябва да помисли върху други варианти- детегледачка или жена за чистене и т.н. Но няма да приема непрекъснати дразги в къщи и изнервяне на обстановката.
Или ако положението е наистина такова, че без някоя от бабите не мога се справя, директно ще предложа да се сменят през седмица например.
Успех!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ще му кажа, че неговата майка не ми е приятна пък на мен и трябва да намерим трети вариант в този случей, ако иска всички да сме доволни и да се обичаме!

# 4
  • Мнения: 332
Незнам какво да те посъветвам.В правото си си да искаш майка ти да ти помага след раждането,с нея ще се чустваш много по-добре.И да и викнеш и да и направиш забележка ,тя няма да се разсърди или нещо друго.А ти като родилка имаш нужда от помощ и спокойствие.Но по принцип внимавай със свекито.Небъди прекалено близка с нея/щом казваш че прави такива забележки,значи е властна натура и иска да и се чува думата/нито я дръж много настрана,щото тогава друго ще чуеш.Намери среден път и внимавай в отношенията си с нея.

# 5
  • Мнения: 4 806
ами разговор - и това е самата истина, че при раждане, всяка (или почти всяка) жена се чувства по - комфортно със собствената си майка. Защото такъв е моментът... а по - нататък ще видите как ще се развиват събитията. Предлагам да бъдеш по - настоятелна... Това, което ти пиша, дълбоко го вярвам

# 6
  • Мнения: 4 473
Той не желае моята майка в дома си, аз пък не желая неговата. Решението - помощница. Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 172
Ще му кажа, че неговата майка не ми е приятна пък на мен и трябва да намерим трети вариант в този случей, ако иска всички да сме доволни и да се обичаме!
Именно.  Всеки опит единият да наложи мнението си, ще е натрапване и незачитане на мнението на другия. Мислете друг вариант, удовлеттворяващ всички. Аз лично никога не бих взела майка си или свекърва си да ни помага. Предпочитам за известно време да "олекнем" с определена сума за детегледачка или помощница в домакинството, или просто да се натоварим малко повече и сами да си се справим, вместо да изостряме отношенията в семейството си заради нечие присъствие - независимо дали моята или неговата майка. Пари се печелят, но напрегнати отношения в семейството много трудно се успокояват.

# 8
  • Мнения: 1 220
 Ако не е много належащо да ти помага някой , просто му кажи че не искаш помощ (за сега)!
Така ще излезеш от ситуацията без разправии и дълги разговори! Дори майка му да е досадна и за него самия , не забравяй че му е майка и няма да му е приятно да обясняваш как не я искаш в къщата ви.

# 9
Щом няма да е едната майка, тогава няма да е и другата! Ако наистина не можете да се справите сами - потърсете помощница, по-малко нерви ще изхабите... И не обръщай внимание на думите на свекървата - "кучето си лае, керванът си върви..."  Wink
А аз като гледам детето е на една годинка, втора лентичка не видях - за какво раждане пишете, момичета newsm78

# 10
  • Мнения: 1 202
Той не желае моята майка в дома си, аз пък не желая неговата. Решението - помощница. Crossing Arms
Или му казваш да вземе майчинсвото той и да гледа детето!

# 11
  • Мнения: 1 311
Упс, сега видях че детето е на годинка.  Embarassed

Значи вариантите са:
- домашна помощница или детегледачка
- ясла (пък може и на половин ден)
- да работите с таткото на половин ден и да се редувате в гледането (не вярвам да се навие).

А като не искаш свеки да идва у вас да гледа детето - не може да го водите в нейната къща? Така няма да ти се разхожда в краката, а и ти няма да си длъжна да висиш с тях цял ден да и правиш компания и ще имаш свободно време за много други неща?

# 12
  • Мнения: 6 167
ооооо, ще му скоча на врата, ще го раздрусам и ще му кажа, че щом моята майка не може да идва, и неговата не може.
и ще му кажа, че  ако си отвори пак устата да ме натоварва с това кой да ми помага за бебето ми , ще му го връча и ще си отида при мама да си ме погледа малко и да ме поглези.

# 13
  • Мнения: 1 446
Казали са ти добре по горе , щом не може твоята майка значи и неговата не може. Това е. Аз понеже съм възпитана и приех помоща на свекърва ми(бях си намерила гледачка още преди да родя) и имах страшно много ядове и нерви.
Съветвам те да не се съгласяваш на неговия вариант в никакъв слечай. Пази си здравето.

# 14
  • Мнения: 8 917
Ще му кажа, че неговата майка не ми е приятна пък на мен и трябва да намерим трети вариант в този случей, ако иска всички да сме доволни и да се обичаме!
Peace

# 15
  • Мнения: 4 668

Ще му кажа, че неговата майка не ми е приятна пък на мен и трябва да намерим трети вариант в този случей, ако иска всички да сме доволни и да се обичаме!
Това със сигурност ще му го кажа и то с доста остър тон и ако не вдява ще му заявя , че никакви помощници няма да викаме , а лично ТОЙ ще ми помага .  smile3513
Друг е въпросът , че е много грозно така да се поставят нещата - неговата майка ще дойдела , твоята не ...
леле , направо се разтреперих от яд .
Но въпреки , че аз бих реагирала по начинът описан по - горе , правилното решение е да намерите компромис все пак , а не да се изпокарате .

# 16
  • Мнения: 1 172

Друг е въпросът , че е много грозно така да се поставят нещата - неговата майка ще дойдела , твоята не ...
леле , направо се разтреперих от яд .

Е, може човекът да не знае, че жена му не понася присъствието на майка му. Знаете, че мъжете не обръщат много внимание на тези неща (все са дреболии, или "много се връзваш"). Има жени, които ясно го показват и такива, които го трупат в себе си и си премълчават.
Но след като той е казал, че няма да му е приятно присъствието на тъщата, не би трябвало да се обиди, ако жена му в прав текст му каже, че на нея по същия начин не й е приятно присъствието на свекървата.

# 17
  • Мнения: 7 914
Както той не иска твойта , така ти не искаш неговата майка.... и следователно за детето няма да помагт ни една от двете майки! Peace

Да помага той... и да наеме помощница!

# 18
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Новото бебе го чакаме януари, мой пропуск Embarassed.  става въпрос когато коремчето вече натежи някой да ми помага, а за помощница каза, че излишни пари няма.

# 19
  • Мнения: 426
Аз ще кажа :"Щом няма да е моята,няма и да е твоята". И той да поема по- голяма част задълженията.

# 20
  • Мнения: 2 438
Защо отсега си разваляте настроението с такива неща? След седмия месец домакинстването натежава, ама няма страшно, нали в крайна сметка на тебе ще опре. Два пъти с мъжа ми сами си правихве ремонти за освежаване, два пъти си прах пердета и си мих прозорци в девети месец, чистенето иначе беше територия на таткото, а той по принцип не чисти. Изписаха ме на четвъртия ден, на петия ден сама си изчистих апартамента - прах, прахосмукачка и миене на теракот, прибрах си дрехите, натрупани трите дни докато ме нямаше, на шестия ден отидох да ми махнат конците. Така че не се впрягайте за глупости, коя мама е по-по-най. Естествено за тебе твоята майка е на първо място, ако спора ви е за това, ти си го знаеш, остави мъжа си да си приказва.

# 21
  • Мнения: 196
мъжът ви ви каже, че няма да му приятно майка ви да дойде да ви помага с дтето, а това трябва да е неговата майка, която само се кара със сина си, обижда ви, говори само за пари и критикува всичко в дома ви - от пердетата до плочките в банята.
Не знам вече как да постъпя. Моля ви дайте съвет.
А я кажи от къде е свекито та да не излезнат рода с мойта.Все едно говориш за нея.А за въпроса ти нищо не можеш да направиш,но той не сам родител за да казва такива крайни неща.И двете баби имат право да помагат

# 22
  • Мнения: 5 475
Я му кажи,че като си бременна си по чувствителна и не искаш да се дразниш допълнително със свекървата...ако не разбере..да помага той! Peace

# 23
  • Мнения: 1 761
На мен ако мъжа ми така се опита да ми натресе майка си,оставям го с нея да гледа детето, а аз тръгвам да се разхождам- на кафе, на гимнастика за бременни, на разходка в парка, на гости на приятелка, по магазините......и задължително ще си забравя мобилния вкъщи.....



След това със сигурност нещата ще се наредят от самосебе си.

П.С.Ама аз имам късмета и мъжа ми да не понася много- много свекито да е наоколо.

# 24
  • Мнения: 2 040
ооооо, ще му скоча на врата, ще го раздрусам и ще му кажа, че щом моята майка не може да идва, и неговата не може.

и точка по въпроса ...  Peace
Не отстъпвай ... като не харесваш свекърва си, не си съзвавай излишни главоболия - няма смисъл ...  Peace

# 25
  • Мнения: 22 865
Вземете детегледачка,така никой няма да дърпа чергата.Много тъжно...

Общи условия

Активация на акаунт