За гадателите, врачките и ясновидците

  • 6 649
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 392
  Не знам кой какво знае, ама едно е ясно,че по духовните въпроси бива да се допитваме до духовни източници.Позволявам си, като човек учил богословие(так давным давно)  да изкажа мнение, което не на всеки ще хареса.Но темата, макар и привидно шеговита е на живот и смърт.
   Тия "даровити" личности ги има откак свят светува, но таланта им не е дар Божи, а тъкмо обратното Twisted Evil.Та ще се позова на Библията, понеже тя, все пак е боговдъхновеното слово.
    1)"Людете Ми умират поради нямане на знание"-казва Бог и им дава закона ч/з който да се предпазят.А това са заповеди по отношение на врачките и пр.
    2)"Да не се намира между тебе някой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, никой астролог, чародей, гадател или омаятел,
никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
защото всеки, който прави тия дела е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе."
А на др. места казва:"Да се не отнесете към запитвачите на зли духове нито към врачовете; не ги издирвайте та да се осквернявате чрез тях.Аз съм Господ вашият Бог."
    И още:"И човекът, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете за да блудства след тях, против оня човек Аз ще насоча лицето Си и ще го изтребя изсред людете му."И дори в старозаветни дни са ги убивали със камъни.Едва ли Бог ще издаде такава заповед, ако те са били полезни и в помощ на човечеството.
   Да, някои казват неща, които се случват ,но такава е тактиката на дявола 10% истина за зарибяване и като лапнеш кукичката "ела, че ми падна".Самите астролози и врачки са просто оръдие в ръцете на този ,който се е обявил за враг на Бога и неговото творение.И той съвсем не е с рогца и опашка , а е личност, твърде интелигентна за да заблуждава хората , че е просто мит и така да си върши тъмните дела.Той използва човешката мъка или любопитство, в комплект с незнанието ни за да ни мами, че тия работи са за добро.Та като се вържем с тях да забравим за Него, нашият Творец.Понеже те не искат много, само 2-5, или 10 лв., а Бог желае обвързване завинаги, разделяне със егото, безрезервна вяра, любов и покорство.
   НО...Той предлага изцеление и вечен живот!!!
   А които се допитва до тях плаща малко и печели...смърт+АД.
   Пък Ванга е първа по тоя списък, колкото и да я хвалят мнозина(не е лично Peace).Така, че имате право на избор:"Смърт и Живот има в силата на езика.Който е ходил, да се покае от сърце и вече да не ходи.А който не е ходил хич и да не се замисля.
  Сега да не ме обвините в религиозно проповядване, но ми е много на сърце тая тема.Пък и ако някоя от вас знае ,че има бомба в самолета няма ли да каже и на другите, които се качват, а те да слязат ако искат повече по темата, моля  на ЛС. Hug

Подкрепям! Peace
Ходила съм (от глупост Embarassed),познавали са ми ,но не съм се почувствала по-добре от това.Е,има едно изключение.Страдах много време от силно главоболие.Водиха ме по доктори,а те само кимаха с глава.Може и да не са били точните специалисти.Излекува ме една колежка на майка ми .Не знам дали да я нарека- врачка или екстрасенска или какво ..(.Самата тя е много вярваща),но ми помогна.След време се запознах с богослови ,от които понаучих това-онова.Съжалих за постъпките си.
Естествено,че има такива,за които няма пречка да виждат еднакво добре минало ,бъдеще и настояще. Въпросът е ,в чие име го правят?(И откъде идва силата им? )А той не е маловажен. Wink

# 31
Навремето, когато баща ми беше много болен, една шантава леля ме хвана за ръчичка и хукна да ме води по гледачки да ми развалят магията. Разплакваха ме с думите си! Отвратителна история. За последен път преди 3 години ходих на гледачка с Любовта, беше негова позната и ни каза много неща. Сега се консултирам само с една друга позната, която наистина разбира от тия неща, не прави пари от тях, а само помага. Тия, които отговарят на импулсни телефони и пускат реклами по вестници и телевизии, са далеч от контактите с възвишеното.

# 32
  • Мнения: 4 392
Според мен народът е хукнал по такива,защото има една незапълнена ниша,а именно достатъчно квалифицирани психотерапевти , и разните там гледачки умело се възползват от това. ooooh!

# 33
не мисля че един достатъчно квалифициран психотерапевт би укротил голямото ми лубопитство  Joy  Laughing

# 34
  • Мнения: 4 392
не мисля че един достатъчно квалифициран психотерапевт би укротил голямото ми лубопитство  Joy  Laughing

Има доста хора,които просто търсят съвет и утеха и не знаят към кого да се обърнат.Затова и някои от врачовете са се нарекли сами"консултант по човешки въпросиІпроблеми" Shocked
За тези говоря,не за любопитните,макар че и те не са малко. Peace
Но на повечето въпроси човек сам може да си отговори,ако поразмишлява малко. Laughing

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
  Пък и ако някоя от вас знае ,че има бомба в самолета няма ли да каже и на другите, които се качват, а те да слязат ако искат повече по темата, моля  на ЛС. Hug

Знаеш ли вица за двамата, дето решили да бягат от затвора и единият измислил, че най-лесно ще стане ако запалят едно джобно фенерче и слезнат по лъча му, пък другия го било страх да не падне, ако загасне фенерчето?

# 36
  • Мнения: 1 462
1.  И биде към мене слово Господне:

2.  Сине човешки, говори на людете си и кажи им: Когато нанеса меча върху някоя земя, и людете на оная земя вземат някой човек изпомежду си и си го поставят за страж,

3.  и той, като види че мечът иде върху земята, затръби и предупреди людете,

4.  тогава, ако мечът дойде и постигне някого, който чуе гласа на тръбата, а не се пази, кръвта му ще бъде на главата му.

5.  Той е чул гласа на тръбата, а не се е свестил; кръвта му ще бъде върху него; когато, ако беше се свестил, той би избавил живота си:

6.  Но ако види стражът, че мечът иде и не затръби, и людете не се свестят, и мечът дойде и постигне някого от тях, той наистина биде постигнат поради беззаконието си; но кръвта му ще изискам от ръката на стража.

7.  Така е и с тебе, сине човешки; Аз те поставих страж на Израилевия дом; чуй, прочее, словото из устата Ми, и предупреди ги от Моя страна.

8.  Когато казвам на беззаконника: Беззаконнико, непременно ще умреш, а ти не проговориш, за да предупредиш беззаконника да се върне от пътя си, оня беззаконник ще умре за беззаконието си, обаче от твоята ръка ще изискам кръвта му.

  -- КНИГА НА ПРОРОК ИЕЗЕКИИЛЯ, ГЛАВА 33.

# 37
  • Мнения: 2 237
За мен повечето от тях са шарлатани и злоупотребяват с нещастието на хората.Има и такива които познават.Една моя роднина например говореше с извънземни ( #Crazy) и с бог Тангра (колко е вярно незнам) Но факт е че ни разказваше неща,които после едно към едно се случваха.Предаваше ни поздрави от наши починали роднини и с подробности описваше неща,които няма как да знае !Да ви кажа честно по едно време като я видех и косата ми настръхваше smile3556 А какви рисунки рисуваше ! Толкова странни и особени - извънземни,планети,кораби,самият бог Тангра....Издаде няколко книги,ходеше по лекции.И е много умна и начетена жена,не като ония по Канал 2001 например.
Самата аз ходих при една дето ми каза че ще се разделя с мъжът ми (тогава още гадже) и никога повече няма да се видим.И че няма да стана студентка.И за двете не позна.
С една дума - има свястни сред тях,но са малко....

# 38
  • Мнения: 1 942
1.  И биде към мене слово Господне:

2.  Сине човешки, говори на людете си и кажи им: Когато нанеса меча върху някоя земя, и людете на оная земя вземат някой човек изпомежду си и си го поставят за страж,

3.  и той, като види че мечът иде върху земята, затръби и предупреди людете,

4.  тогава, ако мечът дойде и постигне някого, който чуе гласа на тръбата, а не се пази, кръвта му ще бъде на главата му.

5.  Той е чул гласа на тръбата, а не се е свестил; кръвта му ще бъде върху него; когато, ако беше се свестил, той би избавил живота си:

6.  Но ако види стражът, че мечът иде и не затръби, и людете не се свестят, и мечът дойде и постигне някого от тях, той наистина биде постигнат поради беззаконието си; но кръвта му ще изискам от ръката на стража.

7.  Така е и с тебе, сине човешки; Аз те поставих страж на Израилевия дом; чуй, прочее, словото из устата Ми, и предупреди ги от Моя страна.

8.  Когато казвам на беззаконника: Беззаконнико, непременно ще умреш, а ти не проговориш, за да предупредиш беззаконника да се върне от пътя си, оня беззаконник ще умре за беззаконието си, обаче от твоята ръка ще изискам кръвта му.

  -- КНИГА НА ПРОРОК ИЕЗЕКИИЛЯ, ГЛАВА 33.

 newsm10 smile3521 newsm10

# 39
  Не знам кой какво знае, ама едно е ясно,че по духовните въпроси бива да се допитваме до духовни източници.Позволявам си, като човек учил богословие(так давным давно)  да изкажа мнение, което не на всеки ще хареса.Но темата, макар и привидно шеговита е на живот и смърт.
   Тия "даровити" личности ги има откак свят светува, но таланта им не е дар Божи, а тъкмо обратното Twisted Evil.Та ще се позова на Библията, понеже тя, все пак е боговдъхновеното слово.
    1)"Людете Ми умират поради нямане на знание"-казва Бог и им дава закона ч/з който да се предпазят.А това са заповеди по отношение на врачките и пр.
    2)"Да не се намира между тебе някой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, никой астролог, чародей, гадател или омаятел,
никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
защото всеки, който прави тия дела е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе."
А на др. места казва:"Да се не отнесете към запитвачите на зли духове нито към врачовете; не ги издирвайте та да се осквернявате чрез тях.Аз съм Господ вашият Бог."
    И още:"И човекът, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете за да блудства след тях, против оня човек Аз ще насоча лицето Си и ще го изтребя изсред людете му."И дори в старозаветни дни са ги убивали със камъни.Едва ли Бог ще издаде такава заповед, ако те са били полезни и в помощ на човечеството.
   Да, някои казват неща, които се случват ,но такава е тактиката на дявола 10% истина за зарибяване и като лапнеш кукичката "ела, че ми падна".Самите астролози и врачки са просто оръдие в ръцете на този ,който се е обявил за враг на Бога и неговото творение.И той съвсем не е с рогца и опашка , а е личност, твърде интелигентна за да заблуждава хората , че е просто мит и така да си върши тъмните дела.Той използва човешката мъка или любопитство, в комплект с незнанието ни за да ни мами, че тия работи са за добро.Та като се вържем с тях да забравим за Него, нашият Творец.Понеже те не искат много, само 2-5, или 10 лв., а Бог желае обвързване завинаги, разделяне със егото, безрезервна вяра, любов и покорство.
   НО...Той предлага изцеление и вечен живот!!!
   А които се допитва до тях плаща малко и печели...смърт+АД.
   Пък Ванга е първа по тоя списък, колкото и да я хвалят мнозина(не е лично Peace).Така, че имате право на избор:"Смърт и Живот има в силата на езика.Който е ходил, да се покае от сърце и вече да не ходи.А който не е ходил хич и да не се замисля.
  Сега да не ме обвините в религиозно проповядване, но ми е много на сърце тая тема.Пък и ако някоя от вас знае ,че има бомба в самолета няма ли да каже и на другите, които се качват, а те да слязат ако искат повече по темата, моля  на ЛС. Hug

Изцяло застъпвам това становище!
Преди около 10 г съм ходила на гледачка. Да имаше неща, които отговаряха на истината, но едва по-късно осъзнах, от къде всъщност идва "дарбата й".  Искрено се разкаях за постъпката си и не бих я повторила отново. Naughty
Ако за някой представлява интерес:

 http://pravoslavie.bg/index.php?option=com_content&task=view … 121&Itemid=62

http://pravoslavie.bg/index.php?option=com_content&task=view … 09&Itemid=252

# 40
  • Мнения: 352
Не съм ходила на никакви врачки,но вярвам,че леля Ванга беше нещо уникално.Ще ви разкажа за доказателство историята на моята майка.Та се омъжва на 17г. във Вракуповица-едно благоевградско село.Ражда се сестра ми и нейния баща отива войник.плувал във нянанъв водоем и попаднал на водовъртеж.Като си мисля за тази история косата ми настръхва винаги. CryИ се дави на 19г.Сестра ми е била на 1г. и нещо.Майка след известно време отишла при леля Ванга.Чакала на огромна опашка но тя е извикала.Казала и:Ванчо каза само да пазиш Елена."Без нищо друго.Кой и е дал информация?Вярвам,че е имала способност да говори с мъртвите.

# 41
  • Мнения: 4 392
Не съм ходила на никакви врачки,но вярвам,че леля Ванга беше нещо уникално.Ще ви разкажа за доказателство историята на моята майка.Та се омъжва на 17г. във Вракуповица-едно благоевградско село.Ражда се сестра ми и нейния баща отива войник.плувал във нянанъв водоем и попаднал на водовъртеж.Като си мисля за тази история косата ми настръхва винаги. CryИ се дави на 19г.Сестра ми е била на 1г. и нещо.Майка след известно време отишла при леля Ванга.Чакала на огромна опашка но тя е извикала.Казала и:Ванчо каза само да пазиш Елена."Без нищо друго.Кой и е дал информация?Вярвам,че е имала способност да говори с мъртвите.

Че е познавала,никой не отрича! За друго обаче стана дума тука.

# 42
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Кой и е дал информация?Вярвам,че е имала способност да говори с мъртвите.

 - Не с мъртвите - а с душите, които са от "Другата Страна"  Peace

# 43
  • Мнения: 490
значи ако правилно съм разбрала гадателите ,врачките и т.н. са слуги на дявола и това само защото го пише в библията ли ?
Според мен няма нищо случайно на този свят и наистина има хора който помагат ,аз например не мога да си обясня въпреки че силно вярвам в бог защо той позволява да страдат и умират деца щом е по-добър от дявола!?

Общи условия

Активация на акаунт