Вие правите ли така?

  • 4 641
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 292
Цитат
10 години в отделението където работеше майка ми беше постъпило дете на видима възраст една година,кожа и кости и цялото покрито в рани и белези.Оказва се че родителите-живеещи в някакво село се вбесили един ден на детето си и решили да го затворят в кокошкарника при кокошките,където го забравят.Там не знам колко време беше престояло но го намира някакъв съсед на двойката,съвсем случайно чувайки нещо да стене.Гладно,превърнато от глад в скелет.Детто се оказало на 3 години,след това се разбра.Друг случай който постъпва отново при тях,пак дете на родители в село,бебе...много ревливо било та майката,явно с много зор го натиква във външна тоалетна.Бог го запазва,живо и здраво ,въпреки че било цялото във възпалени рани от треските на дървения стол,покрит с фекалии в т.н.кенеф.Майка ми разправяше че го къпали поне 10 пъти, но от него една седмица се носела невъобразима воня.То нормално мислещо същество не би постъпило така не само с домашен любимец, ами и с вреден гризач,да не говорим със собственното си бебе.И двете деца бяха дадени за осиновяване а родителите им подведени под съдебна отговорност.Изродите и съдистите нямат националност.
Та и в бг стават подобни неща,може би просто по малко се говори за това.А и в Америка,хората са доста повече,изродите пропорционално също

 
 Егати..
чудя се  как може да има такива изроди

щях да кажа , че те просто нямат съзнание ... но като си помисли човек - трябва да имаш някакво извергско съзнание за да постъпиш така. защото при животните не знам да има такиъв съдизъм.  ще излезе, че хората стоят по-долу от животните  newsm78

# 61
  • Мнения: 2 825
Цитат
10 години в отделението където работеше майка ми беше постъпило дете на видима възраст една година,кожа и кости и цялото покрито в рани и белези.Оказва се че родителите-живеещи в някакво село се вбесили един ден на детето си и решили да го затворят в кокошкарника при кокошките,където го забравят.Там не знам колко време беше престояло но го намира някакъв съсед на двойката,съвсем случайно чувайки нещо да стене.Гладно,превърнато от глад в скелет.Детто се оказало на 3 години,след това се разбра.Друг случай който постъпва отново при тях,пак дете на родители в село,бебе...много ревливо било та майката,явно с много зор го натиква във външна тоалетна.Бог го запазва,живо и здраво ,въпреки че било цялото във възпалени рани от треските на дървения стол,покрит с фекалии в т.н.кенеф.Майка ми разправяше че го къпали поне 10 пъти, но от него една седмица се носела невъобразима воня.То нормално мислещо същество не би постъпило така не само с домашен любимец, ами и с вреден гризач,да не говорим със собственното си бебе.И двете деца бяха дадени за осиновяване а родителите им подведени под съдебна отговорност.Изродите и съдистите нямат националност.
Та и в бг стават подобни неща,може би просто по малко се говори за това.А и в Америка,хората са доста повече,изродите пропорционално също

 
 Егати..
чудя се  как може да има такива изроди

щях да кажа , че те просто нямат съзнание ... но като си помисли човек - трябва да имаш някакво извергско съзнание за да постъпиш така. защото при животните не знам да има такиъв съдизъм.  ще излезе, че хората стоят по-долу от животните  newsm78

За мене тези хора са с психични проблеми  Sad Едва ли нормален човек би си затворил детето при кокошките или натикал в тоалетната.
За съжаление няма психо-тест за кандидат родители.

# 62
  • Мнения: 1 860
 Направо ме потресоха примерите на amymommy. Тези случаи в Италия ли са?

# 63
  • Мнения: 382
Преди време гледах тук един репортаж на таква тема. Доста често се случва родителите да зарязват детето на паркинага докато пазаруат. Не знам дали дадоха статистики, но беше много потресаващо - мереха темперетурата в колата, детето беше в безсъзнание, линейка, полиция, аве лудница. Чакаха доста дълго докато се появи майката, която изпадна в ужас и рев... Та тогава призоваха, ако някой види по този начин зарязано дете, веднага трябва да се обади в полицията.
По-късно попаднах на още един репортаж - тогава викаха полицията и за зарязани кучета в колата.
Не го приемам за нормално някой да си остави детето без надзор, даже и да не е на слънце.
В София ми се случи нещо подобно преди 2 години - детето беше на 2и1/2 - 3 годинки, точно минавахме с мойта коелжка до колата, когато то с истеричен плач, викайки "мамааааа" изкочи на улицата и започна да тича, ревейки. Хванахме детето и се опитахме да го успокоиме. Милото направо така се беше изплашило. След 10ина минути се върна майката и спокойно ни обясни, че малкия бил заспал в колата, пък тя трябвало да свърши някаква си работа...

# 64
  • Мнения: 2 427
Какво се чудите на това как е възможно?след като има разни родители педофили...за мен това е още по жестоко от затварянето при животните или опита за убииството в тоалетната.А за мен не са никак психично болни,ами са чисто и просто зли,жестоки хора,стига сме ги извинявали с невменяемост.
В какъв свят живеем и ние и децата ни!
Аз дори на улицата не бих го пуснала да играе само.Чета разни майки които казват,ами как да не го пусна,и другите играят така.Ами я си представете че отидете да го търсите и го няма,просто е изчезнало в дън земя,тогава пак ли така ще мислите,че и другите играели сами?когато става въпрс за деца не трябва да се прави никакъв компромис.Ние едно време сме играли навън,пък ооооще по преди бабите ни са спели на отключено.Само че едно време я нямаше нито търговията с органи ни маняците(поне не толкова масово разпространени) ни педофилските сайтове в интернет.Как ще се доверявате бе хора?!
А тъпи родители колкото искаш.Бях някъде на 15-16 и тъкмо се прибирахме следобед от разходка с майка ми.Докато чакаме асансиора разбираме че нещо не е както трябва защото той непрекъснато спира между етажите и едно дете пищи в него колкото сили има.В началото си помислих че разни хлапета си играят,но майка ми веднага разбра за какво става въпрос.Асансиора най накрая спира и от него бегом изхвърча някакво младо момче на около 20-23 и изчезна някаде в мазите.А в единия ъгъл на асансиора едно наше съсъдче  на 6 год.плаче ,със смъкнати гащички.Аз хукнах като луда да търся някой мъж по етажите за да хванат онзи кретен.През това време се събраха доста хора,майка ми остана при детето да го разпита и да разбере длаи не е наранено или само е уплашено ,а аз отидах да извикам родителите му да си го вземат.
Маика му слезе във входа и нито го погледна,ни го погали,нито пък го попита как е ,а започна да разпитва дали момчето е било циганин ,щото ако било такова от блока нямало да излезе живо...може би имаше в предвид че ако е българин извършеното от него няма да е чак толкова непоносимо за нея.Е тва родител ли е,психично нестабилен ли е или само дотолкова прост и ограничен и изпълнен с дебилизъм ,че чак се чудиш жена ли е или говедо някакво си...

# 65
  • Мнения: 2 427
Nana cool,В родното БГ!

# 66
  • Мнения: 6 167
от тия истории..  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
за мен трябва психотест за хора, които ще имат деца
или поне някаво интервю заа мотивация ли . и аз не нзма какво
съжалявам.
мен тука за едно куче луда ме направиха ( Да вземем от кучкарник)
само дето кръвното не ми премериха, егати въпросника
' къде ще живее, вие работите ли, той работи ли, колко време ще е само вкъщи, имате ли двор, косите ли тревата, имали ли сте куче' и още 20тина такива

при човешко осиновяване същото - процедурите са безпощадни

при всичките ми уважения, към правата на човека, наясно съм, че няма др. нячин ,  но разни психопати и психопатки да раждат деца и да не знаят мляко ли пие или яде шашлици... и да издевателстват над децата, и да не знаят НИЩо за това какво се прави с едно дете...  незнам.
поне да ги карат да ходят на някакви задължителни курсове , като бременни, ако искат да родят безплатно примерно ( първап омощ за бебета, разни инструктажи за хранне и грижа..)



# 67
  • Мнения: 636
Пла4а си, пла4а от мъка и безсилие. Бедните невинни същества  Cry  Cry  Cry
Гушкам си детенце и се моля никога да не се сблъсква с подобни ... не знам как да ги нарека ...

Боже, пази децата !!!  Praynig  Praynig  Praynig Те са беззащитни. Ние - възрастните ще се оправим някакси.

Когато бях малка (7-8 г.) от у4илище ни отведоха в един парк. Докато се гонехме с другите деца, от храстите изско4и един "батко". Аз бях сама. Наоколо не е имало други деца. "Баткото" ме извика навътре в храстите. Каза, 4е е 4и4о доктор и трябвало да ме прегледа дали съм здрава. Да съм си сваляла гащи4ките ... В същият момент децата запо4наха да викат: "О-ти-ва-ме си. О-ти-ва-ме си." И аз обясних на "баткото", 4е трябва да тръгвам, защото у4ителките ще ми се карат ако закъснея.
Слу4ката остана в съзнанието ми, но 4ак след години осъзнах за какво е ставало въпрос и какво е щяло да ми се слу4и. Благодаря ти, Господи, 4е ме опази.

# 68
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Аз дори на улицата не бих го пуснала да играе само.Чета разни майки които казват,ами как да не го пусна,и другите играят така.Ами я си представете че отидете да го търсите и го няма,просто е изчезнало в дън земя,тогава пак ли така ще мислите,че и другите играели сами?
amymommy, предполагам моя пост имаш в предвид. Ами страх ме е. Обаче от определена възраст децата имат нужда от самостоятелност. Социалните контакти са на друго ниво. Не знам имаш ли опит с по-голямо дете. Вчера синът имаше приятелче на гости, да ги видиш как си шушукаха разни тайни, така че да не ги чуя. Аз от кухнята пусках пеленгатори, но първо си шушука, второ далеч от мен, трето на английски, нищо не разбрах  Laughing Случвало ми се е да го губя и такива мисли са ми минавали през главата, че както е казал народа, да не ти се случва това, което майка ти мисли. И охрана съм вдигала на юруш в София ленд да го търсят.
Мен ме е страх да оставам сама, без мъж ми в къщи, с две деца. Какви ли не ненормалници има. Но това не е повод да заживея в бункер и като се стъмни мъж ми да е нон стоп до мен.
На екскурзия в Лондон ходи баткото, умрях от притеснение, нищо че има учители с тях. Трябваше ли да го задържа в къщи. При нас имаше един случай точно с учители, децата бяха насилени и убити по време на екскурзия.

# 69
  • Мнения: 6 167
Да ви кажа амимоми, сигурно истината е посредата
Хем да не го оставяш, хем и то душа носи и има нужда да играе......, както си спомням детстовто ми в стара София. Все бяхме навън по дворовете на кооперациите.
Баба ми излезе на балкона викне ни с брат ми и ние се приберем!
ех, колко се смени живота за 20ина години!

сега, имаме в София едно съседче, което извинявайте го отгледаха пълно изродче.
действието се развива около НДК
като малко беше едно слънчево детенце усмихнато
майката обаче твърде предпазлива.
меко казано
така го наплаши за 5-6 години, че то ни приема ни предава.
не поздравява, не излиза само, купиха му едно куче, но детето е травмирано
и си го 'изкарва' на кучето. как го дърпа с каква жестокост... ужас.
едно умря, тия му купиха второ  Shocked
разрешаваха му да кара колело пред кооперацията ( ние имаме нещо като двор, тоест като пътче входно към входовете на кооперацията.
и то там кара колело ( 10 м). бабата от балкона стои и го гледа.

един ден ( още беше нормално) аз излизам от нас с колелото и то долу джитка и ми вика ' елена, можеш ли да кажеш на баба да ме пусне с теб в градинката на НДК'
на мен направо ми идеше да я гръмна тая.
малко по-късно спря да ме поздравява детето и почна да ме гледа с един гаден поглед, сигурно са го настроили, че може да го отвлека или го е яд, че не съм го взела тогава.

нито контакти има това дете, нито нищо.
не е и виждало др. деца..
стана ученик, вече май е 2-3 клас, учи в 22ро. баба му го води, те са 300 метра.

ми кво да кажа. и това не е нормално.
моето дете ще играе навън, с риск, но ще играе с други деца
сега живеем в един квартал, децата гледам се събират , имат игрище, пускат ги...
наистина много им се радвам! но такава гледка в София вече е....невъзможна.



# 70
  • Мнения: 826
Нямам представа колко са големи де4ицата ви,но аз имам 3.5 г. близнаци -диваци и никога,ама никога не ги оставям сами навън.Дори като играят в задния двор-аз пак съм там.Про4ела съм   достатъ4но ужасии от американската преса-не бих рискувала да стана 4аст от тази статистика!

Моля- не го приемайте като обвинение или заяждане към мамите,които си оставят децата сами. Peace
Това не е целта ми!  bouquet

# 71
  • Мнения: 6 390
А тъпи родители колкото искаш.Бях някъде на 15-16 и тъкмо се прибирахме следобед от разходка с майка ми.Докато чакаме асансиора разбираме че нещо не е както трябва защото той непрекъснато спира между етажите и едно дете пищи в него колкото сили има.В началото си помислих че разни хлапета си играят,но майка ми веднага разбра за какво става въпрос.Асансиора най накрая спира и от него бегом изхвърча някакво младо момче на около 20-23 и изчезна някаде в мазите.А в единия ъгъл на асансиора едно наше съсъдче  на 6 год.плаче ,със смъкнати гащички.Аз хукнах като луда да търся някой мъж по етажите за да хванат онзи кретен.През това време се събраха доста хора,майка ми остана при детето да го разпита и да разбере длаи не е наранено или само е уплашено ,а аз отидах да извикам родителите му да си го вземат.
Маика му слезе във входа и нито го погледна,ни го погали,нито пък го попита как е ,а започна да разпитва дали момчето е било циганин ,щото ако било такова от блока нямало да излезе живо...може би имаше в предвид че ако е българин извършеното от него няма да е чак толкова непоносимо за нея.Е тва родител ли е,психично нестабилен ли е или само дотолкова прост и ограничен и изпълнен с дебилизъм ,че чак се чудиш жена ли е или говедо някакво си...
#Crazy #Crazy #Crazy
лелелле направо ми настръхна кожата... честно  ooooh! Shocked
Ужас Close Close Close и това ей сега  ooooh!
Ох ами нашите като живеят на 11.етаж в София  ooooh! просто незнам как ще я оставям при баба си един ден сама  Rolling Eyes Confused #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 72
  • Мнения: 7 091
Нямам представа колко са големи де4ицата ви,но аз имам 3.5 г. близнаци -диваци и никога,ама никога не ги оставям сами навън.Дори като играят в задния двор-аз пак съм там.Про4ела съм   достатъ4но ужасии от американската преса-не бих рискувала да стана 4аст от тази статистика!

Моля- не го приемайте като обвинение или заяждане към мамите,които си оставят децата сами. Peace
Това не е целта ми!  bouquet

 Аз съм същата...И на двора съм с него, не смея за момент да го изпусна от поглед.
Но мисля, че това е до време. Ще дойде момент, в който ще трябва да излиза и сам. ПО-малко ли ще се притеснявам? НЕ, ама не мога и да го затворя в къщи и да расте в саксия. Този момент за мен лично ще дойде когато разбира достатъчно, за да мога да му обясня как да се пази. Тук има и по телевизията програми, и към училищата, учат децата и родителите как да се пазят ( не че човек може да се опази от всичко, ама и в стъкленица да го държа, пак няма гаранция, че нещо няма да му се случи).

# 73
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
От значение е възрастта на детето, както и района в който живееш. И аз не бих пуснала моята едногодишна да се разхожда свободно из района  Laughing най-малкото няма да може да намери обратно пътя за вкъщи.
И друг път съм пускала снимка на изгледа пред къщата ни. Районът е така направен, че има големи зелени пространства пред къщите, без улици, които преливат едно в друго. Това е и една от причините да се спрем на този имот.
Не знам в другите страни как е, но тук обикновено децата от secondary school сами отиват и се връщат от училище. На нас ни остават още 2 учебни години и ние ще сме гимназисти  Flutter За мен не е приемливо да контролирам играта на един гимназист, въпреки че и на 12 години, децата са все още наивни и доверчиви и много опасности ги дебнат  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 2 427
Аз никого не обвинявам,нито пък искам да се заяждам с вас,само ви предупреждавам.Ама вие явно сте родители ,на които такова нещо не се е случвало нито имате познати с такива преживявания.Аз познавам 5 човека мъже и жени на които децата изчезват ей така,и досега ги търсят(а са си мислели именно както вас"какво да направя иска да излиза сърди се,че другите ги пускат.."и т.н.),затова,за да сте добре най-вече вие като родители а и те самите, пазете си децата докато те са още малки и наивни и нямат и минима идеа дали ги застрашава нещо или не.Пък после като поотраснат да правят каквото искат.Цял живот не можеш ги опази,идва момент в който те сами трябва да се погрижат за себе си.
Само за статистика ще кажа че на мен не ми се беше случвало да бъда обект на сексуален маняк до миналата година,попаднах на него в един най-нормален бар докато закусвах и в началото дори не загрях за какво става въпрос ,докато повечето от моите познати са се натъквали на такива не един или двама в юношеството си,някой от тях са се сблъсквали и с педофили в детството си.Само 1 час игра навън  и е достатъчно да превърнете и най-ужасните си кошмари в действителност.
Пък иначе и аз съм си задавала разни въпроси по отношение на осиновяването.Особенно тукашното италиянско законодателство може да обезсърчи и най-навития на осиновяване родител.Защо е толкова несправедлив живота,онези дето искат да имат дете и не могат,а биха били идеални родители не успяват да осиновят дете поради сумати бюрократични и просташки съображения.А тези които са дарени с това невероятно чудо да имат собствени деца,които да са износили 9 месеца в утробата си,родили с тежки мъки и гледали всеки ден как растат-тези родители си зарязват детето в колата за да хапнат спокойно пица в някой ресторант.Ха де!Логика! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт