БисИри!!!

  • 35 008
  • 765
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447
Ле-ле-е-е, пълно е с правописТни грешки ooooh! Още една - дЕржавата.
Това и аз го видях, но реших, че е механична грешка, аз ги правя много такива, но пък се връщам да поправям, ако си ги забележа.
Тц, потребителката не е българка и й е простено Peace

# 46
Чуствам /преди малко го прочетох/

Къде е грешката?  newsm78
чувствам Peace

Ааа, това го знаех, това го знаех  bowuu Да си дам ли бележника?
Давай, пиша шестицата веднага Joy

# 47
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Чуствам /преди малко го прочетох/

Къде е грешката?  newsm78

Когато аз бях ученичка се пишеше чувства. После обаче бях чела нещо за това първото в, че вече няма да се пише така. В крайна сметка не знам , може и да греша,  но мисля, че и двете се приемат за верни.
Въпрос към правописната полиция- кое е правилно коригирам или корегирам ( от корекция) ? Айде да ви видя сега, умници.

# 48
  • Мнения: 9 904
джема, отпадна чувстВУвам.
коригирам.

# 49
  • Мнения: 3 447
[Въпрос към правописната полиция- кое е правилно коригирам или корегирам ? Айде да ви видя сега, умници.
Коригирам и корекция Simple Smile

# 50
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
[Въпрос към правописната полиция- кое е правилно коригирам или корегирам ? Айде да ви видя сега, умници.
Коригирам и корекция Simple Smile

Браво ! Българист ли си? Ако си- не се брои.

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
джема, отпадна чувстВУвам.
коригирам.

тити, благодаря. Почти бях сигурна, че е така. Но имах смътни спомени за това.

Когато учех, пишех без нито една грешка. После обаче, някак си с тези форуми ( нали не е нещо официално ) не се замислях много  как изписвам думите. Сега обаче , като чета че правописната полиция не спи- взех да се замислям. Joy Е, може би запетайките трябва да си припомня къде се поставяха. Все пак не съм българист и съм завършила преди 17 г, нормално е да съм забравила. Когато пиша официални документи повече внимавам.

# 52
  • Мнения: 3 447
[Въпрос към правописната полиция- кое е правилно коригирам или корегирам ? Айде да ви видя сега, умници.
Коригирам и корекция Simple Smile

Браво ! Българист ли си? Ако си- не се брои.
Не съм, брои ми се Wink

# 53
  • Мнения: 636
Да си напиша и аз моите от предишната тема  очудвам, оспокоявам, пооспокоявам
и да добавя, че много ме дразни слагането на  "е" в края на глаголната форма в 1л. мн. ч. като: отидеме, учиме и т.н
Казва се отидем, учим, работим и т.н.

# 54
  • Мнения: 275
Вчера по улиците чух една жена да казва: сменявахме

Не е от форума, ама много ме раздразни ....

# 55
  • Мнения: 5 577
Ам "сирнена попара" ме дразни мен, така ли е?

# 56
  • Мнения: 275
Ам "сирнена попара" ме дразни мен, така ли е?

Това от сирене ли ще рече????  newsm78 newsm78 newsm78

# 57
  • Мнения: 5 577
Ам "сирнена попара" ме дразни мен, така ли е?

Това от сирене ли ще рече????  newsm78 newsm78 newsm78

да, попарка дето ядат децата.

# 58
  • Мнения: 920
Колко сте младички и сладички. Аз пък си спомням времето, когато "чувствувам" беше заменено с чувствам. Ама учителката още не знаеше. А пък аз, нали съм много отворена.....

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Страшното е , когато се правят елементарни грешки. За съжаление имам лични наблюдения как поколението, родено  след 89-90 г са масово неграмотни. Вече съм писала и в други теми, но това двойно и на края на думите масово се пише като "ий". Това наистина ме разбива от всякъде. По-страшното е, че се наблюдава масово, у деца завършили различни училища. Остава да се замислим дали не ги учат учителки от един и същи поток в университета.  Laughing  

Общи условия

Активация на акаунт